Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , Powerzen είπε:

Καλημερα κοριτσια! Δεν εχω ξαναγράψει.. Είμαι και εγώ σε αναμονή, 2η μέρα. Χοριακή 22/02 αλλα εχω τεστακι έτοιμο για 20/02 γιατί ξερω οτι δεν θα αντέξω..Ευχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας ❤

Καλή τύχη!! Αφηγήσου μας την εμπειρία σου, αν θέλεις… εδώ η μία παίρνει δύναμη από την άλλη. Πρώτη φορά; Έβαλες δύο; Βλαστοκύστες; Πες τα μας όπως θες!! 
 

Καλά αποτελέσματααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Διδυμακια2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Δεύτερη ημέρα εμβρυομεταφορας και τώρα το πρωί που πήγα τουαλέτα στο χαρτί είχε κάτι σκούρο καφέ...... Αν δεν κάνω λάθος είχατε αναφέρει πιο παλιά ότι ίσως αυτό να συμβεί μετά την εμβρυομεταφορα? Δεν θέλω να πιστεύω ότι είναι τα σποράκια μου και μου έφυγαν τόσο νωρίς :-(

Μήπως είναι αιματάκι εμφύτευσης?? Μου φαίνεται καλό σημάδι!!! 

1 ώρα πρίν, Powerzen είπε:

Καλημερα κοριτσια! Δεν εχω ξαναγράψει.. Είμαι και εγώ σε αναμονή, 2η μέρα. Χοριακή 22/02 αλλα εχω τεστακι έτοιμο για 20/02 γιατί ξερω οτι δεν θα αντέξω..Ευχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας ❤

Καλη επιτυχία κοπέλα μου!!! Είναι δύσκολη η αναμονή, αλλά εδώ μέσα καμία δεν είναι μόνη! Όλα να πάνε κατ' ευχήν! Μείνε στα ζεστά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , happiness79 είπε:

Μήπως είναι αιματάκι εμφύτευσης?? Μου φαίνεται καλό σημάδι!!! 

Καλη επιτυχία κοπέλα μου!!! Είναι δύσκολη η αναμονή, αλλά εδώ μέσα καμία δεν είναι μόνη! Όλα να πάνε κατ' ευχήν! Μείνε στα ζεστά!

@happiness το εύχομαι!!! Δεν είναι νωρίς? Μήπως γνωρίζεις ποτε γίνεται εμφύτευση με βλαστοκύστες 5 ημερών?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

@happiness το εύχομαι!!! Δεν είναι νωρίς? Μήπως γνωρίζεις ποτε γίνεται εμφύτευση με βλαστοκύστες 5 ημερών?

Απ ότι έχω διαβάσει για 1-2 μέρες περιφέρονται και τσουπ μετά βρίσκουν το σημείο και εμφυτεύονται ❤️❤️❤️ Εύχομαι τα δικά σου να το έχουν βρει ήδη !!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

@happiness το εύχομαι!!! Δεν είναι νωρίς? Μήπως γνωρίζεις ποτε γίνεται εμφύτευση με βλαστοκύστες 5 ημερών?

Κ γω 1-2 μέρες έχω διαβάσει...βέβαια πιστεύω κάποιο ρόλο θα παίζει και τ μέγεθος ανάπτυξης....τ νούμερο π έχουν μπροστά....

η κοιλότητα καταλαμβάνει λιγότερο από το μισό του όγκου του εμβρύου

2 η κοιλότητα καταλαμβάνει περισσότερο από το μισό του όγκου του εμβρύου

3 η κοιλότητα καταλαμβάνει πλήρως το έμβρυο

4 ο όγκος της κοιλότητας είναι μεγαλύτερος του αρχικού όγκου ενός εμβρύου 2ης-3ης ημέρας. Η διάφανη ζώνη λεπταίνει ως αποτέλεσμα της διόγκωσης

5 η τροφοβλάστη αρχίζει να εξέρχεται από τη διάφανη ζώνη

δηλαδή η λογική μ μ λέει ότι το 5 μπορεί να εμφυτεύεται πιο γρήγορα... ξαναλέω όμως η λογική μ το λέει! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , nina21 είπε:

Κ γω 1-2 μέρες έχω διαβάσει...βέβαια πιστεύω κάποιο ρόλο θα παίζει και τ μέγεθος ανάπτυξης....τ νούμερο π έχουν μπροστά....

η κοιλότητα καταλαμβάνει λιγότερο από το μισό του όγκου του εμβρύου

2 η κοιλότητα καταλαμβάνει περισσότερο από το μισό του όγκου του εμβρύου

3 η κοιλότητα καταλαμβάνει πλήρως το έμβρυο

4 ο όγκος της κοιλότητας είναι μεγαλύτερος του αρχικού όγκου ενός εμβρύου 2ης-3ης ημέρας. Η διάφανη ζώνη λεπταίνει ως αποτέλεσμα της διόγκωσης

5 η τροφοβλάστη αρχίζει να εξέρχεται από τη διάφανη ζώνη

δηλαδή η λογική μ μ λέει ότι το 5 μπορεί να εμφυτεύεται πιο γρήγορα... ξαναλέω όμως η λογική μ το λέει! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

πρίν από 27 λεπτά , silvy22 είπε:

Απ ότι έχω διαβάσει για 1-2 μέρες περιφέρονται και τσουπ μετά βρίσκουν το σημείο και εμφυτεύονται ❤️❤️❤️ Εύχομαι τα δικά σου να το έχουν βρει ήδη !!!

 

Το εύχομαι!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Visit a vis said:

Καλή τύχη!! Αφηγήσου μας την εμπειρία σου, αν θέλεις… εδώ η μία παίρνει δύναμη από την άλλη. Πρώτη φορά; Έβαλες δύο; Βλαστοκύστες; Πες τα μας όπως θες!! 
 

Καλά αποτελέσματααα

Ευχαριστώ πολύυυ!! Καλη επιτυχία σε όλες μας. Είναι η τρίτη εμβρυομεταφορά με 2 βλαστοκυστες. Η πρώτη μας χάρισε ένα κοριτσάκι 1,5 ετών και θέλουμε πολυ και ένα αδελφάκι. Μεταφέραμε τα τελευταία μας κατεψυγμένα 6 ημερών που δεν είναι και της καλύτερης ποιότητας αλλά αυτά είχαμε και ο Θεός βοηθός. Η δεύτερη φορά δυστυχώς οδηγήσε σε παλίνδρομη πριν κάποιους μήνες.. Τα στατιστικά αυτή τη φορά δεν είναι με το μέρος μας αλλά δε μπορώ παρά να είμαι αισιόδοξη γιατί και αυτά τα εμβρυάκια κατάφεραν να γίνουν βλαστοκύστες, πάγωσαν και ξεπάγωσαν οπότε τους αξίζει η θετική μου σκέψη και ενέργεια. Κάπως έτσι το βλέπω.❤

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχουμε όλες τα νέα που περιμέναμε και μακάρι η άλλη εβδομάδα να είναι η τυχερή μας !!!

Απο θέμα μπάνιου τι σας έχουν πει μου είπαν να κάνω χλιαρό μπάνιο και είμαι πλ κρυουλιαρα αλλά πλέον έφτασα στην Τρίτη μέρα χωρίς μπάνιο και δεν αντέχω άλλο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , KONNA28 είπε:

Κορίτσια εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχουμε όλες τα νέα που περιμέναμε και μακάρι η άλλη εβδομάδα να είναι η τυχερή μας !!!

Απο θέμα μπάνιου τι σας έχουν πει μου είπαν να κάνω χλιαρό μπάνιο και είμαι πλ κρυουλιαρα αλλά πλέον έφτασα στην Τρίτη μέρα χωρίς μπάνιο και δεν αντέχω άλλο 

@KONNA28 χλιαρό γρήγορο ντουσακι. Εγώ κάνω μπάνιο με ζεματιστο νερό και μένω κάτω από το νερό αιώνες.... τώρα με την εμβρυομεταφορα συμβιβάστηκα μιας και δεν έχουμε επιλογή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 minutes ago, Διδυμακια2 said:

@KONNA28 χλιαρό γρήγορο ντουσακι. Εγώ κάνω μπάνιο με ζεματιστο νερό και μένω κάτω από το νερό αιώνες.... τώρα με την εμβρυομεταφορα συμβιβάστηκα μιας και δεν έχουμε επιλογή.

Σε νιώθω και εγώ όσο πιο καυτό τόσο καλύτερο , το καλοκαίρι σκέψου με ζέστη και καύσωνα κάνω χλιαρό μπάνιο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , KONNA28 είπε:

Σε νιώθω και εγώ όσο πιο καυτό τόσο καλύτερο , το καλοκαίρι σκέψου με ζέστη και καύσωνα κάνω χλιαρό μπάνιο 

@KONNA28 και εγώ μια από τα ίδια :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

@KONNA28 χλιαρό γρήγορο ντουσακι. Εγώ κάνω μπάνιο με ζεματιστο νερό και μένω κάτω από το νερό αιώνες.... τώρα με την εμβρυομεταφορα συμβιβάστηκα μιας και δεν έχουμε επιλογή.

Αγχώθηκα τώρα. Κι εγώ με ζεματιστό κάνω και δεν μου έδωσαν κάποια σχετική οδηγία, οπότε δεν το άλλαξα. Έπρεπε? Λέτε να έκανα ζημιά στα εμβρυάκια? Νόμιζα ότι όσο πιο ζεστά τόσο πιο καλά. Έχω θέμα με την κυκλοφορία του αίματος και τα πόδια μου είναι σχεδόν πάντα πάγος, ακόμα και με ειδικές παν-ζεστές κάλτσες. Σκεφτείτε ότι υπήρχαν φορές που έκανα μπάνιο για να ζεσταθούν τα πόδια μου, άρα με πολύ ζεστό νερό και νόμιζα ότι έκανα καλό... Αγχώθηκα πάρα πολύ τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Διδυμακια2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Δεύτερη ημέρα εμβρυομεταφορας και τώρα το πρωί που πήγα τουαλέτα στο χαρτί είχε κάτι σκούρο καφέ...... Αν δεν κάνω λάθος είχατε αναφέρει πιο παλιά ότι ίσως αυτό να συμβεί μετά την εμβρυομεταφορα? Δεν θέλω να πιστεύω ότι είναι τα σποράκια μου και μου έφυγαν τόσο νωρίς :-(

Καλημερα διδυμάκια!

Νομιζω οτι αν γινει εμφυτευση γινεται στις πρωτες 3 μερες, αντε το πολυ 5. Αρα μια χαρα θα μπορουσε το καφε να ειναι σημαδι εμφυτευσης. Κι εγω ειχα αυτη την φορα κατι καφε σταγονες, για μια μερα, αλλά δεν θυμαμαι ποια μέρα, ίσως την έκτη και πράγματι ειχε γινει η εμφύτευση.

Σου έυχομαι να πανε όλα καλα και μαλιστα και με διδυμακια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , chitaneta είπε:

Καλημερα διδυμάκια!

Νομιζω οτι αν γινει εμφυτευση γινεται στις πρωτες 3 μερες, αντε το πολυ 5. Αρα μια χαρα θα μπορουσε το καφε να ειναι σημαδι εμφυτευσης. Κι εγω ειχα αυτη την φορα κατι καφε σταγονες, για μια μερα, αλλά δεν θυμαμαι ποια μέρα, ίσως την έκτη και πράγματι ειχε γινει η εμφύτευση.

Σου έυχομαι να πανε όλα καλα και μαλιστα και με διδυμακια!

@chitaneta πόσο πολύ το εύχομαι να είναι όντως έτσι!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...