Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Powerzen είπε:

Αχ μου δίνεις πολύ κουράγιο! Είναι 2 βλαστοκύστες που πήγαιναν λίγο πιο αργά από τις άλλες 4 που είχαμε σε εκείνη τη διέγερση αλλά τελικα άντεξαν και θεώρησαν ότι αξίζουν φύλαξη για μεταφορά. Τα λέω λίγο λαϊκά... επίσης δεν γνωρίζω αριθμό κυττάρων.  Ευχαριστώ πολύ για το σχολιό σου!!!

Ευχομαι να πανε ολα οπως τα θελεις! Με το καλο!!❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , Powerzen είπε:

Και πολυ καλά κάνετε έτσι είναι, όλη η διαδικασία και το κάθε στάδιο είναι χαρά για όλη την οικογένεια και τους φίλους! Απλά εμένα με άγχωσε που στο παρελθόν είχα πολλά τηλ ακομα και τη μέρα της χοριακής κλπ και λέμε τώρα μήπως το πάμε λίγο πιο χαλαρά....σε ευχαριστώ πολύ❤

Α ναι, αυτό που λες το έχω περάσει κι εγώ δύσκολα και τώρα πια έχω βάλει όριο. Πλέον τους έχω κάνει να καταλάβουν ότι θα επικοινωνώ εγώ όταν νομίζω, οπότε δε με ρωτάνε πολλά, περιμένουν από μένα. Φυσικά μπορεί να υπάρξει και καμιά εξαίρεση (πχ ο γλυκούλης ο πεθερός μου που δεν κρατιέται :wub:), άνθρωποι είναι κι αυτοί, εννοείται. Θυμάμαι μία από τις προηγούμενες φορές και πριν βάλω αυτό το όριο, επειδή είχα ζοριστεί πολύ και δεν ήθελα ερωτήσεις, είχα σκεφτεί να μην το πούμε πουθενά. Όμως κατέληξα ότι θα με δυσκόλευε περισσότερο να το κρύβω και να υποκρίνομαι, και το να βρίσκω δικαιολογίες που δεν έβγαινα από το σπίτι θα με άγχωνε, έτσι κατέληξα σ' αυτό που μου ταιριάζει έμενα καλύτερα. Γιατί τώρα μπορώ να το μοιραστώ όταν θελήσω και επίσης μπορώ να πω ότι δε θέλω να το συζητήσω, αν δε θέλω. Άργησα, αλλά βρήκα μία ισορροπία σ' αυτό. Εννοείται ότι όλα αυτά είναι πολύ σχετικά, ανάλογα με την ιδιοσυγκρασία και φυσικά και με τη χρονική στιγμή, δεν ισχύουν πάντα τα ίδια ακόμα και για τον ίδιο άνθρωπο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Makelen said:

Ευχομαι να πανε ολα οπως τα θελεις! Με το καλο!!❤

Επίσης και σε 'σένα! Ευχαριστώ

30 minutes ago, happiness79 said:

Α ναι, αυτό που λες το έχω περάσει κι εγώ δύσκολα και τώρα πια έχω βάλει όριο. Πλέον τους έχω κάνει να καταλάβουν ότι θα επικοινωνώ εγώ όταν νομίζω, οπότε δε με ρωτάνε πολλά, περιμένουν από μένα. Φυσικά μπορεί να υπάρξει και καμιά εξαίρεση (πχ ο γλυκούλης ο πεθερός μου που δεν κρατιέται :wub:), άνθρωποι είναι κι αυτοί, εννοείται. Θυμάμαι μία από τις προηγούμενες φορές και πριν βάλω αυτό το όριο, επειδή είχα ζοριστεί πολύ και δεν ήθελα ερωτήσεις, είχα σκεφτεί να μην το πούμε πουθενά. Όμως κατέληξα ότι θα με δυσκόλευε περισσότερο να το κρύβω και να υποκρίνομαι, και το να βρίσκω δικαιολογίες που δεν έβγαινα από το σπίτι θα με άγχωνε, έτσι κατέληξα σ' αυτό που μου ταιριάζει έμενα καλύτερα. Γιατί τώρα μπορώ να το μοιραστώ όταν θελήσω και επίσης μπορώ να πω ότι δε θέλω να το συζητήσω, αν δε θέλω. Άργησα, αλλά βρήκα μία ισορροπία σ' αυτό. Εννοείται ότι όλα αυτά είναι πολύ σχετικά, ανάλογα με την ιδιοσυγκρασία και φυσικά και με τη χρονική στιγμή, δεν ισχύουν πάντα τα ίδια ακόμα και για τον ίδιο άνθρωπο. 

Θέλουν όρια, είναι αλήθεια.. για την μητέρα μου περισσότερο νιώθω λίγο τύψεις γιατί δεν θα ήθελα π.χ. να το πέρναγε η κόρη μου και εγώ να μην ήξερα για να βοηθήσω ή οτιδήποτε και να το μάθαινα εκ των υστέρων. Δεν θέλω να την αφήνω απ'έξω.  αυτά βέβαια είναι και λόγω προσωπικής υπερανάλυσης που κάνω σε όλα, αλλά τα σκέφτομαι και αυτά μεσα σε όλα τί να κάνω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Powerzen είπε:

Επίσης και σε 'σένα! Ευχαριστώ

Θέλουν όρια, είναι αλήθεια.. για την μητέρα μου περισσότερο νιώθω λίγο τύψεις γιατί δεν θα ήθελα π.χ. να το πέρναγε η κόρη μου και εγώ να μην ήξερα για να βοηθήσω ή οτιδήποτε και να το μάθαινα εκ των υστέρων. Δεν θέλω να την αφήνω απ'έξω.  αυτά βέβαια είναι και λόγω προσωπικής υπερανάλυσης που κάνω σε όλα, αλλά τα σκέφτομαι και αυτά μεσα σε όλα τί να κάνω

Είναι προφανές ότι τα ζυγίζεις και κάνεις αυτό που νομίζεις ότι είναι καλύτερο για σένα. Όταν κάτι είναι καλό για σένα, είναι καλό και για τη μητέρα σου. Νομίζω ότι σαν μανούλα που είσαι κι εσύ, λογικά θα συμφωνήσεις. Μου φαίνεται πολύ εντάξει ο τρόπος που το αντιμετωπίζεις, είναι αυτοπροστατευτικός. Και τώρα αυτό προέχει, να είσαι προσταυευμένη όσο καλύτερα! 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, happiness79 said:

Είναι προφανές ότι τα ζυγίζεις και κάνεις αυτό που νομίζεις ότι είναι καλύτερο για σένα. Όταν κάτι είναι καλό για σένα, είναι καλό και για τη μητέρα σου. Νομίζω ότι σαν μανούλα που είσαι κι εσύ, λογικά θα συμφωνήσεις. Μου φαίνεται πολύ εντάξει ο τρόπος που το αντιμετωπίζεις, είναι αυτοπροστατευτικός. Και τώρα αυτό προέχει, να είσαι προσταυευμένη όσο καλύτερα! 

Αχ ναι σε ευχαριστώ! Τα είπα εδώ και ξαλάφρωσα λίγο... μπορώ αναπόσπαστα να πάω να υπεραναλύσω μια ανεπαίσθητη κράμπα που νομίζω ότι αιστάνθηκα πριν 2 ώρες ... και που'σαι ακόμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/2/2022 at 7:02 ΜΜ, Fili είπε:

Έκανα ετ 17/1 όποτε πλέον μετά από τέσσερις χοριακες με παρακολουθεί με υπέρηχο μια φορά τη βδομάδα :)

Τοσο συχνα;;Υπάρχει λογος;;;η ετσι πρέπει 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, geozak said:

Τοσο συχνα;;Υπάρχει λογος;;;η ετσι πρέπει 

Όχι δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος, κι από όσο ξέρω από φίλες συνήθως είναι ανά 2 ή ανάλογα το γιατρό την εγκυμοσύνη κτλ

Απλά έχουμε πολύ καλή σχέση, αγχώνεται κι αυτός και ξέρει ότι έτσι είμαι κι εγώ ήρεμη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια & καλη εβδομαδα!!!!!!!!Με το καλο οσα κοριτσια έκαναν εμβρυομεταφορα!!!Να δουν μια χοριακη μεγαλη από τα βάθη της καρδιας μου!!!!! Να είστε ήρεμες και χαλαρές όσο μπορείτε!!!!   
Εγω ειδα αρκετό  καφε σημερα μαζι με την Crinone που βαζω…και έχω πονάκια και στην πλατη… αλλά μπορεί να φταει η στάση του σώματος γιατί ειμαι μονιμα στα αριστερα και πλακώνω τον ωμο… Όπως καταλάβατε…….. τα χρειάστηκα!!! Παω για 3η επανάληψη σημερα με την @silvy22 για να δουμε…. Παρόλα αυτα να σκεφτόμαστε θετικα να έχουμε πίστη να μας βοηθησει Η Παναγια και προσωπικα εμενα η Αγία Ειρηνη η Χρυσοβαλάντου!!!!!  
 @silvy22 Περιμένουμε να μας πεις…. :wub:

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Rose33 είπε:

Καλημέρα κοριτσια & καλη εβδομαδα!!!!!!!!Με το καλο οσα κοριτσια έκαναν εμβρυομεταφορα!!!Να δουν μια χοριακη μεγαλη από τα βάθη της καρδιας μου!!!!! Να είστε ήρεμες και χαλαρές όσο μπορείτε!!!!   
Εγω ειδα αρκετό  καφε σημερα μαζι με την Crinone που βαζω…και έχω πονάκια και στην πλατη… αλλά μπορεί να φταει η στάση του σώματος γιατί ειμαι μονιμα στα αριστερα και πλακώνω τον ωμο… Όπως καταλάβατε…….. τα χρειάστηκα!!! Παω για 3η επανάληψη σημερα με την @silvy22 για να δουμε…. Παρόλα αυτα να σκεφτόμαστε θετικα να έχουμε πίστη να μας βοηθησει Η Παναγια και προσωπικα εμενα η Αγία Ειρηνη η Χρυσοβαλάντου!!!!!  
 @silvy22 Περιμένουμε να μας πεις…. :wub:

Καλημέρα καλή επιτυχία κορίτσι μου 

καλη επιτυχία σε όλα τα κορίτσια

χθες και γώ ήμουν πολύ αγχωμένη ένιωθα ότι μ ανέβηκε η πίεση … αλλά σήμερα ξύπνησα καλύτερα 

αναμενουμε τις χοριακες η Παναγία μαζί μας ❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , silvy22 είπε:

Καλημέρα καλή επιτυχία κορίτσι μου 

καλη επιτυχία σε όλα τα κορίτσια

χθες και γώ ήμουν πολύ αγχωμένη ένιωθα ότι μ ανέβηκε η πίεση … αλλά σήμερα ξύπνησα καλύτερα 

αναμενουμε τις χοριακες η Παναγία μαζί μας ❤️❤️❤️❤️

@Rose33 @silvy22 καλές επιτυχίες κορίτσια!! Και γενικά εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!! Εγώ είμαι ξύπνια από τις 2 τα ξημερώματα,  είχα εφιάλτη ότι δεύτερη μέρα της ετ μου ήρθε περίοδος!! Η Παναγία δίπλα μας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

@Rose33 @silvy22 καλές επιτυχίες κορίτσια!! Και γενικά εύχομαι υπάρχει καλύτερα σε όλες μας!! Εγώ είμαι ξύπνια από τις 2 τα ξημερώματα,  είχα εφιάλτη ότι δεύτερη μέρα της ετ μου ήρθε περίοδος!! Η Παναγία δίπλα μας!!!

Α καλά αυτό με τα όνειρα δεν υπάρχει 

εμενα Ότι με δάγκωσε φίδι <_<

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Fili είπε:

Όχι δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος, κι από όσο ξέρω από φίλες συνήθως είναι ανά 2 ή ανάλογα το γιατρό την εγκυμοσύνη κτλ

Απλά έχουμε πολύ καλή σχέση, αγχώνεται κι αυτός και ξέρει ότι έτσι είμαι κι εγώ ήρεμη 

@FiliΟι υπερηχοι μεχρι πότε είναι κολπικοι;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , silvy22 είπε:

Α καλά αυτό με τα όνειρα δεν υπάρχει 

εμενα Ότι με δάγκωσε φίδι <_<

Με τον κόβιντ ξέμπλεξες; Ποια συμπτώματα είχες; 
 

Πότε ο υπέρηχος; Θυμάμαι μετά το 1500 φαίνεται κάτι…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...