Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες από Ν.Ιωνία!


Sophia!

Recommended Posts

Εμείς ευτυχώς μία μέρα πρίν μόνο έχουμε γκρίνια και φασαρία με 5 δόντια πρός το παρόν αλλά μη μου λές τέτοια εγω νόμιζα πως μετά χαλαρώνουν τα πράγματα και δεν έχουν πολύ γκρίνια.όχι τίποτα άλλο αλλά κάναμε αμάν να φάει στέρεα τροφή(ακόμα θηλάζω) γιατι συνέχεια έβγαζε και από ένα δόντι και σταματάγαμε να τρώμε εδώ και δύο βδομάδες τρώει κανονικά.Εσείς πως πάτε με το φαγητό?


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμεις απο φαγιτο χαλια ...... με πολυ ορεξη τρωμε μονο φρουτα γιαουρτακια και πολυ γαλα .... κοντεβουμε 17 μηνων και ειναι μονο 10,100 κιλα και 82 ιψος.

τορα κανουμε και μια διατροφη γιατι ο γιατρος υποπσιαζετε οτι δεν δεχετε η μικρη μου την γλουτενη ( δεν μπορει να φαει οτιδιποτε εχει σχεση με σιταρη βρομη , οχι σοκολατες οχι κιτρινα τυρια οχι μπισκοτακια οχι πολλα αλλα )

ετρεχα σαν την τρελη για να βρω μακαρονια χορης γλουτενη και κανο μονη μου ψομη απο καλαμποκαλευρο για το παιδι..............

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Το πατρικό μου είναι νέα Ιωνία και εγώ τώρα μένω και δοελεύω Ηράκλειο.

Και εγω ΑΝίτα έχω θέμα με τη διατροφή του μικρού. Έχει αλλεργία στο γάλα και Το βάρος του είναι μόνο 9350 περίπου και ύψος 82.

Βέβαια γενικά τρώει καλά μπορώ να πω, μερικές φορές βέβαια με δυσκολεύει...

Έχετε κάνει εξετάσεις για αλεργίες;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα anita από κιλά και ύψος καλά είναι (9 κιλά και 72 πόντους 8 μηνών) αλλά το θέμα είναι ότι το θηλασμό δε θέλει να κόψει με τίποτα θα φάει την φρουτόκρεμα και το φαγητό του και το απόγευμα κρέμα ή πάλι φαγητό αλλά το γάλα γάλα.Φοβάμαι ότι θα φτάσει ο καιρός να πάω για δουλειά και θα πρέπει να πάρω θήλαστρο.Όσο για τις αλλεργίες να το ψάξεις και να δείς και άλλο γιατρό μη το αφήσεις πολλά έχω ακούσει εδώ για ταλαιπωρίες που έχουν τραβήξει κορίτσια χωρίς λόγο με παιδογαστρεντερολόγους και άλλους...


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι να πω ....εγω γενικα με την διατροφη τα εχω πεξει τορα ...η μηκρη μου ζιταει να φαει διαφορα και δεν μπορο να της δοσο ....εχουμε κατανδισει να τρομε κριφα με τον πατερα της μην μας δει και δεν μπορο να τησ τα δοσο.

στης 20 μαρτιου παμε παλυ παιδιατρο να δουμε αν πιρε κανενα γραμμαριο ( αν και δεν με ανισιχει το βαρος της οπτικα μια χαρα φενετε )

οσο για θηλασμο εγω δεν ειχα γαλα απο την αρχη .

FILOUDAKI τι εξετασεις κανατε για την αλλεργεια στην προτεινη γαλακτος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια θέλω τη συμβουλή σας μια και τα δικά σας ζουζούνια είναι πιό μεγάλα μήπως θυμάστε στην ηλικία του δικού μου (8 μηνών) τι τους δίνατε για απογευματινό δεδομένου ότι ο δικός μου την κρέμα και το γιαούρτι ούτε να τα φτύσει ή μάλλον μόνο για να τα φτύσει!!:PΤου έχω δώσει και φαγητό από το μεσημεριανό όμως φοβάμαι μην παχύνει και μη σιχαθεί και το μεσημεριανό το μόνο γεύμα που τρώει με ευχαρίστηση.Τί λέτε?


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites

geomi εγω εδινα φρουτοκρεμα αλλα οχι του εμποριου απο φρεσκα φρουτα και εβαζα μεσα και 2 ξερα δαμασκινα γιατι ειχαμε δυσκιλιοτητα ( 5,5 - 8 μηνων τρογαμε κρεμα βανιλια καμμια αλλη δεν εδινα γιατι δεν της αρεσε )

επισης γιαουρτακια teddy teddy τα βιολογικα ειναι πολυ νοστιμα και εχουνε πολλες γευσεις

γενικα σε υλικια 8 μηνων η δικια μου ετρωγε ψομη , σουπες με μοσχαρη η κοτοπουλο , απο το δικο μας φαγιτο καμμια φορα , φακες .

αυγο ξεκινισα 9 μηνων αλλα με καμμια κυβερνιση δεν ετρογε

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μεσημέρι τρώει τα πάντα μοσχάρι και κοτόπουλο και λαχανικά διάφορα μέχρι και γεμιστά του έχω κάνει και τρώει.Το απόγευμα δεν έχω βρεί τι να του δώσω δε θέλει τίποτα.Φρουτόκρεμα με φρέσκα φρούτα του δίνω πρωί και την τρώει δε τρελάινεται κιόλας αλλά την τρώει με το απογευματινό δεν έχω βρεί κόλπο.Εμένα η παιδίατρος μου είπε αυγό και ψάρι από τον χρόνο και μετά θα δούμε θα παλέψω λίγο ακόμα την κρέμα γιατι με το γιαούρτι έχουμε πολύ φασαρία.


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας

Ανίτα έχουμε κάνει διάφορες εξετασεις για την αλλεργία, ραστ αίματος, πατς, και ακόμα ψαχνόμαστε. Για να καταλάβεις δεν τρώει ακόμα αβγο ή ψάρι. Και θα τα αργήσουμε κι άλλο.

Γεωργία, το απόγευμα μήπως να δοκίμαζες ψωμί με τυράκι που του δίνω εγώ και τρελαίνεται! Μικρά κομματάκια, μπορεί να δαγκωσει να μασήσει?

Επίσης μπορείς να ξαναδώσεις φρουτάκια με λίγο γιαουρτάκι να τον ξεγελάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Filoudaki δοντάκια έχουμε 5 ότι του δίνω το μασάει το ψωμάκι λίγο το φοβάμαι ίσως άδικα θα το προσπαθήσω και αυτό μου αρέσει και σαν ιδέα γιατι είναι λόγο τροφαντούλης και δε θέλω να του δίνω κρέμες και παχυντικά προτιμώ να παίρνει όλα τα απαραίτητα.Ευχαριστώ για τις ιδέες.Αλήθεια σε ποιον ή ποιά παιδίατρο πάτε?


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites

filoudaki na se rotiso kai kati allo ....pas to mikro se kanena pedotopo ??? an nai se pio ? psaxno kanena na bori i mikri na peksei alla prostoparon stin gitonia mu exi ena jia megalitera pedia (kai emis imaste 17 minon sxiedon)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...