Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

9 hours ago, brave said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και ιδιαίτερα στα καινούργια. 

Τα νέα μου έχουν ως εξής.  Τέλη Φεβρουαρίου  , 8 εβδομάδων  , με 11000 Χοριακη,  χωρίς ποτέ να έχουμε δει σάκο και χωρίς να έχω εξωμήτριο , έρχεται μία μεγάλη αιμορραγία και τελείωσαν Όλα. 

Από τότε ήθελα να ηρεμήσω λιγάκι πρώτον γιατί είχα και έχω φοβερή κατακράτηση υγρών,  κάνω διατροφή . και δεύτερον..να ηρεμήσω ψυχολογικά. 

Ο γιατρός το απέδωσε στην ποιότητα του εμβρύου,  έχουμε ακόμα 4 κατάψυξη (δωρεα ) από τα οποία μου είπε πως τα δύο είναι καλά. 

Μου είπε πάλι για υστεροσκοπηση τον Απρίλιο και το Μάιο την επόμενη προσπάθεια αλλά θα δούμε γιατί δεν σας κρύβω πως έχουμε στεγνώσει και ψυχολογικά και οικονομικά. 

Αυτά τα νέα μου μπαίνω και σας διαβάζω και παίρνω θάρρος όταν ακούω τις επιτυχίες σας. 

Καλημέρα και πάλι,  υπομονή  και τύχη σε όλες μας.

Λυπάμαι πολύ! Μάζεψε δυνάμεις και λεφτά και θα προσπαθήσετε πάλι! Μπορεί η υστεροσκόπηση να σας δώσει τη λύση. Σε εμένα αυτό έγινε. Άσε που λένε ότι μετά από υστεροσκόπηση είναι αυξημένα τα ποσοστά. Σου εύχομαι η επόμενη να είναι πετυχημένη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να πάνε όλα καλά!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα σε όλες,

@inglaterra καλή επιτυχία!!

@brave κουράγιο και υπομονή καταλαβαίνω πως νιώθεις και να κοιτάξεις να ηρεμήσεις και να επανέλθεις. Από προσωπική εμπειρία στην αρχή μετά το στραπάτσο δεν ήθελα ούτε να ξανακούσω για προσπάθεια όχι άμεσα τουλάχιστον αλλά μετά που βρήκα λίγο κουράγιο και ξανάρχισα με βοήθησε λίγο περισσότερο να αφήσω το παρελθόν πίσω. Μην τα παρατάς κι είμαστε όλες εδώ να στηρίζουμε η μία την άλλη.

@Dream_on εσύ πότε έχεις τον υπέρηχο;

Πολλά φιλιά σε όλες

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καταφερατε να κατεβασετε την τιμη που σας ειπαν αρχικα . Εμενα στο  emb μου εδωσαν μια λιστα που γραφει αναλυτικα τη και ποτέ το πληρώνουμε. Φευγοντας η κοπελα που μας ενημερωσε για τα οικονομικα μας ειπε και οτι καλυτερο μπορουμε να κανουμε θα το κανουμε , φανταζομαι πως εννοούσε για τα λεφτα δεν ρωτήσαμε ομος τιποτα  θεωρούμε πως θα το κανουμε αυτο οταν θα αποφασίσουμε πως θα παμε εκει. Αν δεν επιτρεπετε να πειτε τιμες σε πμ.

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2019 at 1:22 ΜΜ, inglaterra είπε:

Ευχαριστώ πολυυύ Λεννιώ μου! Πόσο με συγκινείς!

Ολόσωστα αυτά που λες, και η κλινική μου τα ίδια μου είπε για βήχα κλπ.

Φιλιά πολλά!!!!:):)

Εσύ κορίτσι σήμερα δεν είναι να πας για χοριακή;

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Annita tsoupani είπε:

Κοπελες με δανεικα εσεις τα καταφερατε σχετικα ευκολα?το σκέφτομαι πολυ αυτο τον καιρο παρολο π δεν μ το προτεινε ο γιατρος μου!

Αννίτα καλώς ήρθες. Εγώ τα κατάφερα με την πρώτη. Εφόσον το πρόβλημα έχει να κάνει με την ποιότητα των ωαρίων ναι είναι πιο εύκολο. Αν όμως δεν είναι εκεί το βασικό θέμα ίσως να μην έχει νόημα. 

Ο γιατρός σου τι σου λέει; Τι ανταπόκριση έχει με τα δικά σου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Αννίτα καλώς ήρθες. Εγώ τα κατάφερα με την πρώτη. Εφόσον το πρόβλημα έχει να κάνει με την ποιότητα των ωαρίων ναι είναι πιο εύκολο. Αν όμως δεν είναι εκεί το βασικό θέμα ίσως να μην έχει νόημα. 

Ο γιατρός σου τι σου λέει; Τι ανταπόκριση έχει με τα δικά σου; 

Ειχα πολυ καλη απλα απο τα 15 ωαρια μονο 2 καλες βλαστοκυστες με μηδεν αποτελεσμα!ο γιατρος μ ειπε να προσπαθησω για 2 χρονια εχω ενα γιο 7 ετων με εξωσωματικη κ τωρα προσπαθω για 2!με 2 αποτυχιες απο τον σεμπτεβρη!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

Κοπελες με δανεικα εσεις τα καταφερατε σχετικα ευκολα?το σκέφτομαι πολυ αυτο τον καιρο παρολο π δεν μ το προτεινε ο γιατρος μου!

Aννίτα μου να σου πω κάτι; Nαι με τα δανεικά είναι πιο εύκολο ίσως αρκετές κοπέλες τα κατάφεραν με την πρώτη αλλά όπως μου είπε ο γυναικολόγος μου κράτα μικρό καλάθι! Αυτά τα ποσοστά 60 ή 70% είναι υπερβολικά. Σκέψου ότι τη δική μου περίπτωση τη βάλανε στις επιτυχίες τους κ με την 1η προσπάθεια, εφόσον φάνηκε μωρό στον υπέρηχο, αλλά η αγκαλιά μου είναι άδεια. Παλίνδρομες, αποβολές , εξωμήτρια , βιοχημικές είναι μέσα σ αυτό το 60%. Και θα δεις στα φόρουμ αρκετές κοπέλες με δανεικά που τα κατάφεραν με τη δεύτερη ή τρίτη φορά ή ταλαιπωρούνται ακόμη. Οπότε κ εδώ δεν υπάρχει 100% εγγύηση

Just now, Mary H είπε:

Aννίτα μου να σου πω κάτι; Nαι με τα δανεικά είναι πιο εύκολο ίσως αρκετές κοπέλες τα κατάφεραν με την πρώτη αλλά όπως μου είπε ο γυναικολόγος μου κράτα μικρό καλάθι! Αυτά τα ποσοστά 60 ή 70% είναι υπερβολικά. Σκέψου ότι τη δική μου περίπτωση τη βάλανε στις επιτυχίες τους κ με την 1η προσπάθεια, εφόσον φάνηκε μωρό στον υπέρηχο, αλλά η αγκαλιά μου είναι άδεια. Παλίνδρομες, αποβολές , εξωμήτρια , βιοχημικές είναι μέσα σ αυτό το 60%. Και θα δεις στα φόρουμ αρκετές κοπέλες με δανεικά που τα κατάφεραν με τη δεύτερη ή τρίτη φορά ή ταλαιπωρούνται ακόμη. Οπότε κ εδώ δεν υπάρχει 100% εγγύηση

Επίσης για την περίπτωσή σου ξέρεις την άποψή μου. Πιθανόν να ευθύνεται ο ανδρικός παράγοντας. Εκεί ψαχτείτε κ ασε τα δανεικά


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Aννίτα μου να σου πω κάτι; Nαι με τα δανεικά είναι πιο εύκολο ίσως αρκετές κοπέλες τα κατάφεραν με την πρώτη αλλά όπως μου είπε ο γυναικολόγος μου κράτα μικρό καλάθι! Αυτά τα ποσοστά 60 ή 70% είναι υπερβολικά. Σκέψου ότι τη δική μου περίπτωση τη βάλανε στις επιτυχίες τους κ με την 1η προσπάθεια, εφόσον φάνηκε μωρό στον υπέρηχο, αλλά η αγκαλιά μου είναι άδεια. Παλίνδρομες, αποβολές , εξωμήτρια , βιοχημικές είναι μέσα σ αυτό το 60%. Και θα δεις στα φόρουμ αρκετές κοπέλες με δανεικά που τα κατάφεραν με τη δεύτερη ή τρίτη φορά ή ταλαιπωρούνται ακόμη. Οπότε κ εδώ δεν υπάρχει 100% εγγύηση

Οκ αγαπη μου σε καταλαβαινω απλα το σκεφτομαι για να μην ταλαιπωρουμαι λεω!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 @inglaterra Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!! Πάει το πρώτο άγχος και μάλιστα με πολύ καλή χοριακή!!!!!!!!! Βήμα βήμα τώρα, εύχομαι να είναι όλα καλά από εδώ και πέρα και να σε χαροποιούν το ίδιο όπως κι αυτή η πρώτη χοριακή!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, inglaterra είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η χοριακή μου σήμερα 506!!!!!!!!!!!!!!

Απίστευτο νούμερο. :):)Αχ, τετοια αγωνία ποτέ άλλοτε δεν πέρασα!!!! :)

Σας φιλώ!

Έλα βρε κορίτσι κ μας έφαγε η αγωνία! Tέλεια χοριακή! Αντε με το καλό! Δανεικά κ με την πρώτη έτσι?

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, inglaterra said:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η χοριακή μου σήμερα 506!!!!!!!!!!!!!!

Απίστευτο νούμερο. :):)Αχ, τετοια αγωνία ποτέ άλλοτε δεν πέρασα!!!! :)

Σας φιλώ!

Σούπερ νούμερο!!!!!! Συγχαρητήρια και να συνεχίσεις έτσι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, inglaterra είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η χοριακή μου σήμερα 506!!!!!!!!!!!!!!

Απίστευτο νούμερο. :):)Αχ, τετοια αγωνία ποτέ άλλοτε δεν πέρασα!!!! :)

Σας φιλώ!

Αχ μπράβο κορίτσι μου... Χάρηκα πάρα πολύ. Όλα να σου πάνε τέλεια!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...