Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Υπομονή κάνω και εγώ και η ψυχολογία στα πατώματα,δεν έχω καθόλου καλό προαίσθημα για αύριο..εσύ πότε θα κάνεις τεστ?

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Stamatia123 είπε:

Ρε κορίτσια πέστε κανένα καλό νέο με καμία ανεβασμένη χοριακη... Δεν περνάνε οι μέρες μέχρι το Σάββατα. 

Έχω διαβασει όλο το ίντερνετ... Εξωσωματικες, θηλασμό, υγειηνη διατροφή εγκύου, παιδικά έπιπλα, αρρώστιες, ψυχολογία παιδιών, εκπαιδευτικά παιχνίδια, μοντεσοριανη σχολη, μάνα μόνες, έφτασα αισίως στη βάφτιση, τις μπομπονιερες  στα ταξιδια με δίδυμα, και τώρα σχεδιάζω και το φουστάνι που θα φορέσω στο γάμο των παιδιών μου. Τα έχω εξαντλήσει όλα... Πφ.... Αργεί το Σάββατο; καλά που έχω σκυλί και κάθεται και μ ακούει με όλους αυτούς τους προβληματισμούς μου... 

Χαλάλι τα λεφτά να σου πω την αλήθεια... Νοιώθω ευγνώμων. Μου δίνει δυνατότητα να ονειρεύομαι. Δε θα ήθελα να την γνωρίσω σίγουρα αλλά θα ήθελα πολύ να της γράφψω ένα γράμμα για  όλα αυτά αυτά που νιώθω και σκέφτομαι και να της πω ότι της χρωστάω και από πάνω. 

Ευτυχώς λοιπόν έχω δύο αδερφές με τους οποίες είμαστε σαν αλυσίδα δεμένες και με βοηθάνε. 

Φαντάσου εγω που αισιως θα κανω 1η προσπαθεια με δανεικο υλικο αλλα 6η ετ εχω σκεφτει κ για τα εγγονια τι θα κανω κ ναι πια ειναι αυτη η νυφη ή ο γαμπρος που θα παρει το παιδι μου??Χιχιχι...

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Σοφακι μου ευχομαι περασμένα ξεχασμένα κ όλα καλά από εδώ κ μπρος! Η Ταρζανιτσα ήταν φύλακας αγγελος κ σε άλλες εδώ μεσα:)

Έτσι είναι!!! Τώρα βάλαμε τέλεια στα παλιά και πάμε βουρ για τα καλύτερα!! 

Όντως η ταρζανιτσα είναι πάντα εδώ για όλες...εγώ όμως τις χρωστάω πολλά!!!

Βουρ για τα καλύτερα λοιπόν!!

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Μπα άσε... Έπιασα καβγά με την νύφη μου... Θα περασει η βραδυα ευχαριστα... Χα χα χα

Αααααα ε ρε μεχρι το Σαββατο θα τους φας ολους σκεψου την τεκευταια φορα δουλευα κ σε αυτη θα δουλευω...κ ετσι γλυτωνει το κινητο απο αλλαγη μπαταριας λογω των παιχνιδιων..αλλα.κουτουλαωωωωω

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Χαχαχαχα λιώνω... σας έπιασε οίστρος πάλι....

Αντε ξεκινα κ συ σκεφτεσαι την συμπεθερα κ συ με μισος που εκανε 3 παιδια χωρις να το καταλαβει?Και το παιδι μας να λεει μα μαμα εαν γενναγες νωριτερα κ εσυ ετσι θα ησουν αφου η γυναικα γεννησε στα 27 κ εσυ στα 43 κ γω θα του λεω ειχα αυστηρους γονεις δεν με αφηναν μεχρι το γαμο κ παντρευτηκα κ να η κριση παει το παιδι μου psycho  θα γινει

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofoulis είπε:

Έτσι είναι!!! Τώρα βάλαμε τέλεια στα παλιά και πάμε βουρ για τα καλύτερα!! 

Όντως η ταρζανιτσα είναι πάντα εδώ για όλες...εγώ όμως τις χρωστάω πολλά!!!

Βουρ για τα καλύτερα λοιπόν!!

τίποτες δεν μ χρωστάς.καποια στιγμή θα πούμε καφέ...κοντά είμαστε άλλωστε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

Φαντάσου εγω που αισιως θα κανω 1η προσπαθεια με δανεικο υλικο αλλα 6η ετ εχω σκεφτει κ για τα εγγονια τι θα κανω κ ναι πια ειναι αυτη η νυφη ή ο γαμπρος που θα παρει το παιδι μου??Χιχιχι...

Στα ίδια είμαστε δλδ... 6 εξωσωματικες και γω + 1 με δοτρια + 1 εγκυμοσυνη με φυσική σύλληψη έως την 20η εβδομαδα

Να σας πω ρε κορίτσια ήμουν παντρεμένη 15 χρόνια και πέθανε ο άντρας μου πριν πολλά χρόνια. Τον βλέπω κάθε βράδυ στον ύπνο μου και μου λέει " μην ανησυχείς... Έρχεται το μωρό σου." "μην αγχωνεσαι...να δες φώτο θα στο στείλω". Έτσι και το Σάββατο δεν πάρω θετική χοριακη θα μ ακούσετε στις ειδήσεις των 9...τρελη τα έσπασε σε μνήματα.... 

.

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Στα ίδια είμαστε δλδ... 6 εξωσωματικες και γω + 1 με δωτρια + 1 εγκυμοσυνη με φυσική σύλληψη έως την 20η εβδομαδα

Να σας πω ρε κορίτσια ήμουν παντρεμένη 15 χρόνια και πέθανε ο άντρας μου πριν πολλά χρόνια. Τον βλέπω κάθε βράδυ στον ύπνο μου και μου λέει " μην ανησυχείς... Έρχεται το μωρό σου." "μην αγχωνεσαι...να δες φώτο θα στο στείλω". Έτσι και το Σάββατο δεν πάρω θετική χοριακη θα μ ακούσετε στις ειδήσεις των 9...τρελη τα έσπασε σε μνήματα.... 

.

όλα θα πανε καλα κ θα πετύχεις...σεν βρίσκω τον λογο να μην γινει.ασε τα μνήματα τώρα....μπρρρρρρρ κ δεν τα μπορώ καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Στα ίδια είμαστε δλδ... 6 εξωσωματικες και γω + 1 με δωτρια + 1 εγκυμοσυνη με φυσική σύλληψη έως την 20η εβδομαδα

Να σας πω ρε κορίτσια ήμουν παντρεμένη 15 χρόνια και πέθανε ο άντρας μου πριν πολλά χρόνια. Τον βλέπω κάθε βράδυ στον ύπνο μου και μου λέει " μην ανησυχείς... Έρχεται το μωρό σου." "μην αγχωνεσαι...να δες φώτο θα στο στείλω". Έτσι και το Σάββατο δεν πάρω θετική χοριακη θα μ ακούσετε στις ειδήσεις των 9...τρελη τα έσπασε σε μνήματα.... 

.

Ειναι καλο σημαδι θα δεις...εμενα ηρθε η θεια μου που χασαμε πριν 9 μηνες ημασταν σπιτι της κ κραταγα στα χερια μου 1 μικρη εικονα του Αη Γιωργη που καιγοταν κ την εσβησα κ της ειπα παλι το καντηλι ολο φωτιες θα βαζεις βρε θεια αλλα τα χρειαστηκα με την εικονα ουφ ασε μη το σκεφτομαι ανατριχιασα..κ την τελευταια φορα που ειδα την νονα που εχασα παραμονη Πρωτοχρονιας της ειπα θα παω να κανω το μωρακι μας κ μου ειπε γιατι αφησες το παιδι κ ηρθες εδω τι να πω αστα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, DIMITRAS είπε:

Αντε ξεκινα κ συ σκεφτεσαι την συμπεθερα κ συ με μισος που εκανε 3 παιδια χωρις να το καταλαβει?Και το παιδι μας να λεει μα μαμα εαν γενναγες νωριτερα κ εσυ ετσι θα ησουν αφου η γυναικα γεννησε στα 27 κ εσυ στα 43 κ γω θα του λεω ειχα αυστηρους γονεις δεν με αφηναν μεχρι το γαμο κ παντρευτηκα κ να η κριση παει το παιδι μου psycho  θα γινει

Περιμένω πρώτα εσένα για να πάρω σειρά.... χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια,

Τις τελευταίες εβδομάδες διάβασα όλες τις αναρτήσεις σας και ένιωσα την αγωνία σας, την απογοήτευση, τη ματαίωση αλλά και την ευτυχία σας. Έχω γελάσει πολύ με τα αστειάκια σας, να όπως τώρα με τη @Stamatia123

Είμαι και εγώ μία από τις πολλές κοπέλες που προσπαθούν να γίνουν μανούλες. Σε λίγους μήνες θα πατήσω τα 41 και αποφάσισα ότι η επόμενη προσπάθεια θα είναι με δανεικά ωάρια.

Το βιογραφικό μου πλούσιο... Η δική μου ιστορία ξεκίνησε το 2015. Έμεινα έγκυος με φυσική σύλληψη. Τότε έμενα στην Ελβετία.

Την 9η εβδομάδα απέβαλλα. Είχα αιμοραγία και πήγα στα επείγοντα στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο. Με εξέτασαν υπερηχογραφικά, είδαν ότι το έμβρυο είναι ακόμη ζωντανό και με έστειλαν σπίτι. Μου είπαν ότι η φύση θα αποφασίσει και ότι θα με πάρουν το πρωί τηλέφωνο. Όταν γύρισα σπίτι, άρχισε μια τρομακτική αιμοραγία, συνοδευόμενη από αφόρητο πόνο. Το πρωί ξαναπήγα για υπέρηχο στα επείγοντα και είδαμε ότι το εμβρυάκι είχε φύγει. Μου είπαν οτι δεν χρειάζεται καθαρισμός και ότι η φύση θα αναλάβει και η μήτρα θα καθαρίσει απο μόνη της . 10 ημέρες υπέφερα από πόνους και αποφάσισα να έρθω στην Ελλάδα, στη γυναικολόγο μου. Με καθάρισε και μου είπε ότι λίγο έλειψε να πάθω σηψαιμία. Από εκεί ξεκίνησαν οι περιπέτειές μου.

Το 2016, με φυσική σύλληψη, προέκυψε εξωμήτριο. Ήμουν ακόμη στην Ελβετία. Πήγα πάλι στα επείγοντα με πόνους, και με πολύ ψάξιμο, υποψιάστηκαν ότι το έμβρυο ήταν στην σάλπιγγα. Πραγματικά, είδαν ένα "δαχτυλιδάκι". Ξεκίνησα ένα πρωτόκολλο μεθοτρεξάτης, και με επαναλαμβανόμενες εξετάσεις β-χοριακής παρακολουθούσαμε την εξέλιξη. Με είχαν προειδοποιήσει να μην φύγω από την πόλη, να μην κάνω άσκηση και αν νιώσω οξύ πόνο να πάω αμέσως στα επείγοντα. Τελικά έτσι έγινε. Μπήκα στο χειρουργείο, και καθώς είχε πέσει μέρος της κύησης στην κοιλιακή χώρα, έκαναν squiz-out τον υπόλοιπο ιστό και αποφάσισαν να μην μου αφαιρέσουν τη σάλπιγγα.

Το 2017, στην Ελλάδα πια, προέκυψε από φυσική σύλληψη και δεύτερο εξωμήτριο, στην άλλη σάλπιγγα, η οποία αφαιρέθηκε χειρουργικά.

Μονόδρομος πια η εξωσωματική, στο τέλος του 2018, κάναμε την προσπάθειά μας, από τα 8 ωάρια κατέληξα στην εμβρυομεταφορά με 2 ωάρια 3ης ημέρας τα οποία έδωσαν ένα ωραιότατο μηδενικό. Ξαφνικά συνειδητοποιήσαμε ότι δεν θα ήταν τόσο απλό όσο φανταζόμασταν.

Το 2019, έκανα άλλες 2 διεγέρσεις και πολλούς φυσικούς κύκλους. Στη μία πήρα μόλις 3 ωάρια, 2 από τα οποία μπήκαν στην κατάψυξη την 1η ημέρα. Στη δεύτερη πήρα 9 ωάρια, και κατέληξα να έχω 2 άριστες βλαστοκύστες. Οι φυσικοί κύκλοι δεν έδωσαν ούτε ένα έμβρυο. Μετά από πάρα πολλές εξετάσεις, συμπεριλαμβανομένου και του κ.Νίκα που οδήγησαν σε 2 σετ εγχύσεων στο ενδομήτριο, ισορροπημένο θυροειδή, προχωρήσαμε το Δεκέμβριο του 2019 στην εμβρυομεταφορά τριών εμβρύων. Χοριακή την 14η ημέρα. Περιττό να μιλήσω για αυτές τις 14 ημέρες.Όλες ξέρουμε πόσο δύσκολα περνούν. Η χοριακή μου: 1396. Συγκρατημένοι περιμέναμε να δούμε την εξέλιξη: 15η ημέρα η χοριακή σκαρφάλωσε στις 2590 μονάδες. Την 17η ημέρα έπεσε στις 2100 για να ξανανέβει στις 2500. Καταφέραμε και ακούσαμε καρδούλα, ήταν ένα εμβρυάκι. Έτσι υποθέσαμε ότι το ευτυχές σενάριο είναι να ήταν δύο εμβρυάκια και το ένα να μην άντεξε. Όταν άρχισα να χαίρομαι, λίγο πριν το δεύτερο υπέρηχο, στην 8η εβδομάδα, έφυγε και αυτο. Απέβαλλα. Έγινε καθαρισμός και εκείνη την ώρα, μέσα στον πόνο μας, αποφασίσαμε ότι την επόμενη φορά θα κάνουμε την προσπάθειά μας με δανεικά ωάρια. 

Έτσι, ψάχνοντας, σας βρήκα! Και νιώθω πολύ τυχερή για αυτό! Θυμάμαι ότι η @palmoira είχε πει ότι είναι γουρλίδικο αυτό το παρεάκι και το πιστεύω μιας και πολλά κορίτσια τα κατάφεραν, και άλλα περιμένουν τη σειρά τους!

Είμαι στο Γένεσις, πρώτη προσπάθεια με τον Πάντο. Δεν μας ταιριάζει. Και η εμβρυομεταφορά ήταν μία εφιαλτική εμπειρία μαζί του. Γνωρίζουμε τον Γιώργο Κουμαντάκη και αποφασίσαμε να πάμε μαζί του. Μας ταιριάζει και μας προσέχει. Η εμβρυομεταφορά ήταν ένα όνειρο μαζί του. Όλα γλυκά και ήρεμα. 

Καθόσον θα προχωρήσουμε με δανεικά, είπαμε να κάνουμε κάποια ραντεβού για να δούμε πώς χειρίζεται το κάθε κέντρο αυτή τη διαδικασία. Σήμερα έκανα ένα ραντεβού στο Γένεσις, και το Σάββατο έχω ραντεβού με τον Τσιριγώτη.

Αυτή είναι η δική μου ιστορία up to now! 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια,

Τις τελευταίες εβδομάδες διάβασα όλες τις αναρτήσεις σας και ένιωσα την αγωνία σας, την απογοήτευση, τη ματαίωση αλλά και την ευτυχία σας. Έχω γελάσει πολύ με τα αστειάκια σας, να όπως τώρα με τη @Stamatia123

Είμαι και εγώ μία από τις πολλές κοπέλες που προσπαθούν να γίνουν μανούλες. Σε λίγους μήνες θα πατήσω τα 41 και αποφάσισα ότι η επόμενη προσπάθεια θα είναι με δανεικά ωάρια.

Το βιογραφικό μου πλούσιο... Η δική μου ιστορία ξεκίνησε το 2015. Έμεινα έγκυος με φυσική σύλληψη. Τότε έμενα στην Ελβετία.

Την 9η εβδομάδα απέβαλλα. Είχα αιμοραγία και πήγα στα επείγοντα στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο. Με εξέτασαν υπερηχογραφικά, είδαν ότι το έμβρυο είναι ακόμη ζωντανό και με έστειλαν σπίτι. Μου είπαν ότι η φύση θα αποφασίσει και ότι θα με πάρουν το πρωί τηλέφωνο. Όταν γύρισα σπίτι, άρχισε μια τρομακτική αιμοραγία, συνοδευόμενη από αφόρητο πόνο. Το πρωί ξαναπήγα για υπέρηχο στα επείγοντα και είδαμε ότι το εμβρυάκι είχε φύγει. Μου είπαν οτι δεν χρειάζεται καθαρισμός και ότι η φύση θα αναλάβει και η μήτρα θα καθαρίσει απο μόνη της . 10 ημέρες υπέφερα από πόνους και αποφάσισα να έρθω στην Ελλάδα, στη γυναικολόγο μου. Με καθάρισε και μου είπε ότι λίγο έλειψε να πάθω σηψαιμία. Από εκεί ξεκίνησαν οι περιπέτειές μου.

Το 2016, με φυσική σύλληψη, προέκυψε εξωμήτριο. Ήμουν ακόμη στην Ελβετία. Πήγα πάλι στα επείγοντα με πόνους, και με πολύ ψάξιμο, υποψιάστηκαν ότι το έμβρυο ήταν στην σάλπιγγα. Πραγματικά, είδαν ένα "δαχτυλιδάκι". Ξεκίνησα ένα πρωτόκολλο μεθοτρεξάτης, και με επαναλαμβανόμενες εξετάσεις β-χοριακής παρακολουθούσαμε την εξέλιξη. Με είχαν προειδοποιήσει να μην φύγω από την πόλη, να μην κάνω άσκηση και αν νιώσω οξύ πόνο να πάω αμέσως στα επείγοντα. Τελικά έτσι έγινε. Μπήκα στο χειρουργείο, και καθώς είχε πέσει μέρος της κύησης στην κοιλιακή χώρα, έκαναν squiz-out τον υπόλοιπο ιστό και αποφάσισαν να μην μου αφαιρέσουν τη σάλπιγγα.

Το 2017, στην Ελλάδα πια, προέκυψε από φυσική σύλληψη και δεύτερο εξωμήτριο, στην άλλη σάλπιγγα, η οποία αφαιρέθηκε χειρουργικά.

Μονόδρομος πια η εξωσωματική, στο τέλος του 2018, κάναμε την προσπάθειά μας, από τα 8 ωάρια κατέληξα στην εμβρυομεταφορά με 2 ωάρια 3ης ημέρας τα οποία έδωσαν ένα ωραιότατο μηδενικό. Ξαφνικά συνειδητοποιήσαμε ότι δεν θα ήταν τόσο απλό όσο φανταζόμασταν.

Το 2019, έκανα άλλες 2 διεγέρσεις και πολλούς φυσικούς κύκλους. Στη μία πήρα μόλις 3 ωάρια, 2 από τα οποία μπήκαν στην κατάψυξη την 1η ημέρα. Στη δεύτερη πήρα 9 ωάρια, και κατέληξα να έχω 2 άριστες βλαστοκύστες. Οι φυσικοί κύκλοι δεν έδωσαν ούτε ένα έμβρυο. Μετά από πάρα πολλές εξετάσεις, συμπεριλαμβανομένου και του κ.Νίκα που οδήγησαν σε 2 σετ εγχύσεων στο ενδομήτριο, ισορροπημένο θυροειδή, προχωρήσαμε το Δεκέμβριο του 2019 στην εμβρυομεταφορά τριών εμβρύων. Χοριακή την 14η ημέρα. Περιττό να μιλήσω για αυτές τις 14 ημέρες.Όλες ξέρουμε πόσο δύσκολα περνούν. Η χοριακή μου: 1396. Συγκρατημένοι περιμέναμε να δούμε την εξέλιξη: 15η ημέρα η χοριακή σκαρφάλωσε στις 2590 μονάδες. Την 17η ημέρα έπεσε στις 2100 για να ξανανέβει στις 2500. Καταφέραμε και ακούσαμε καρδούλα, ήταν ένα εμβρυάκι. Έτσι υποθέσαμε ότι το ευτυχές σενάριο είναι να ήταν δύο εμβρυάκια και το ένα να μην άντεξε. Όταν άρχισα να χαίρομαι, λίγο πριν το δεύτερο υπέρηχο, στην 8η εβδομάδα, έφυγε και αυτο. Απέβαλλα. Έγινε καθαρισμός και εκείνη την ώρα, μέσα στον πόνο μας, αποφασίσαμε ότι την επόμενη φορά θα κάνουμε την προσπάθειά μας με δανεικά ωάρια. 

Έτσι, ψάχνοντας, σας βρήκα! Και νιώθω πολύ τυχερή για αυτό! Θυμάμαι ότι η @palmoira είχε πει ότι είναι γουρλίδικο αυτό το παρεάκι και το πιστεύω μιας και πολλά κορίτσια τα κατάφεραν, και άλλα περιμένουν τη σειρά τους!

Είμαι στο Γένεσις, πρώτη προσπάθεια με τον Πάντο, αλλά δεν μου ταιριάζει και η εμβρυομεταφορά ήταν μία εφιαλτική εμπειρία. Συγχρόνως συζητούσαμε με τον Γιώργο Κουμαντάκη. Μας ταιριάζει και μας προσέχει. Η εμβρυομεταφορά ήταν ένα όνειρο μαζί του. Όλα γλυκά και ήρεμα. 

Καθόσον θα προχωρήσουμε με δανεικά, είπαμε να κάνουμε κάποια ραντεβού για να δούμε πώς χειρίζεται το κάθε κέντρο αυτή τη διαδικασία. Σήμερα έκανα ένα ραντεβού στο Γένεσις, και το Σάββατο έχω ραντεβού με τον Τσιριγώτη.

Αυτή είναι η δική μου ιστορία! 

 

 

 

 

πέρασες πολλα κ εσύ...Καλώς ήρθες σρην παρέα μας.με το καλο να κάνεις την προσπάθεια σ κ να πανε ολα καλα σε ευχομαι. 

Είσαι πολύ δυνατή μπράβο σ για το βήμα σ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

πέρασες πολλα κ εσύ...Καλώς ήρθες σρην παρέα μας.με το καλο να κάνεις την προσπάθεια σ κ να πανε ολα καλα σε ευχομαι. 

Είσαι πολύ δυνατή μπράβο σ για το βήμα σ...

Παίρνω πολύ κουράγιο από εσάς Ταρζανάκι! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Παίρνω πολύ κουράγιο από εσάς Ταρζανάκι! 

κ μεις πριν παίρναμε απο άλλες κοπελες πιο παλιες...κ συ θα δίνεις κουράγιο σε άλλες που θα έρθουν....Πόσο είσαι??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...