Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Andri M είπε:

@Sofoulis, μου έκανε εντύπωση ότι αυτό που παρέθεσες από τη συζήτηση, κουμπώνει απόλυτα με αυτό που είπε η Σταματία μας (2 βλαστοκύστες μόνο).  Θέλω να σε ευχαριστήσω, γιατί από αυτό που είπες έφυγε ένας από τη λίστα μου.

Επίσης να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια που συμμετέχουν και αυτά που συμμετείχαν παλιότερα στο φόρουμ, και παρέθεσαν τα προβλήματα που αντιμετώπισαν στη σύλληψη με τα δανεικά, γιατί όπως καταλαβαίνετε, νόμιζα ότι αυτή η οδός των δανεικών ωαρίων οδηγεί σε σίγουρη επιτυχία. Χάρη σε εσάς, δίνω πολύ βάση, εκτός των άλλων και στον αριθμό των ωαρίων που ισχυρίζονται ότι θα προκύψουν απο τις δότριες. 

Μη με ευχαριστείς είχα χρεως να σας το πω για να ξέρετε για τι άνθρωπο μιλάμε!!! Είναι απαράδεκτος και πολύ καλά θα κάνεις και δεν θα πας εκεί!!!! Είναι κοροϊδία σκέτη...απάτη όπως και ο Παν... 

Just now, Mary H είπε:

Οχι παιδι μου. Τον μυριστηκες εσυ, θυμαμαι αμεσως ειπες φευγω γι αλλου! Λαγωνικο μου εσυ:lol:!

Χαχαχχαχααα

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

@Andri M απο το Ιακεντρο ουτε κρυο ουτε ζεστη.. ειναι πολυ φιλικοι κ συζητησιμοι,απλα τους κυνηγουσα στα τηλ,δεν με επαιρναν εκεινοι να με ενημερωσουν παντα αλλα τους εβρισκα στο τηλ. Ο εμβρυολογος με τον οποιο μιλαω ειναι εξαιρετικος,επεξηγηματικοτατος κ πολυ συζητησιμος!! Οταν ειχα παει να μιλησω 1η φορα με ειχαν διαβεβαιωσει οτι θα εχω πανω απο 4 βλαστοκυστες. Εγω βεβαια ειχα κατα νου οτι αν επαιρνα 4 βλαστοκυστες θα τους εκανα κουβεντα για λιγοτερα χρηματα,αν παλι επαιρνα 2 βλαστοκυστες δεν θα προχωρουσα. Γι αυτο κ με την ωοληψια δεν εδωσα χρηματα (ουτε μου ζητησαν βεβαια), αν δηλαδη δεν ειχα τις βλαστοκυστες που ηθελα να σταματαγα κ να μην ειχα δωσει κ χρηματα τσαμπα...

Εννοειται μου ειχαν πει οτι ολα τα ωαρια της δοτριας θα τα παρω εγω. Κ εβγαλε 10 ωριμα (αξιοποιησιμα ωαρια) αποβτα οποια γονιμοπ. τα 9 κ εχω 6 βλαστοκυστες. Το κοστος στο συνολο 4000€

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Μη με ευχαριστείς είχα χρεως να σας το πω για να ξέρετε για τι άνθρωπο μιλάμε!!! Είναι απαράδεκτος και πολύ καλά θα κάνεις και δεν θα πας εκεί!!!! Είναι κοροϊδία σκέτη...απάτη όπως και ο Παν... 

Χαχαχχαχααα

1000 LIKE!!!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

@Andri M απο το Ιακεντρο ουτε κρυο ουτε ζεστη.. ειναι πολυ φιλικοι κ συζητησιμοι,απλα τους κυνηγουσα στα τηλ,δεν με επαιρναν εκεινοι να με ενημερωσουν παντα αλλα τους εβρισκα στο τηλ. Ο εμβρυολογος με τον οποιο μιλαω ειναι εξαιρετικος,επεξηγηματικοτατος κ πολυ συζητησιμος!! Οταν ειχα παει να μιλησω 1η φορα με ειχαν διαβεβαιωσει οτι θα εχω πανω απο 4 βλαστοκυστες. Εγω βεβαια ειχα κατα νου οτι αν επαιρνα 4 βλαστοκυστες θα τους εκανα κουβεντα για λιγοτερα χρηματα,αν παλι επαιρνα 2 βλαστοκυστες δεν θα προχωρουσα. Γι αυτο κ με την ωοληψια δεν εδωσα χρηματα (ουτε μου ζητησαν βεβαια), αν δηλαδη δεν ειχα τις βλαστοκυστες που ηθελα να σταματαγα κ να μην ειχα δωσει κ χρηματα τσαμπα...

Εννοειται μου ειχαν πει οτι ολα τα ωαρια της δοτριας θα τα παρω εγω. Κ εβγαλε 10 ωριμα (αξιοποιησιμα ωαρια) αποβτα οποια γονιμοπ. τα 9 κ εχω 6 βλαστοκυστες. Το κοστος στο συνολο 4000€

Πολυ καλα, και το αποτελεσμα κ το χρηματικο

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofoulis είπε:

Ναι!!!!

Τελικα τι φρουτα κυκλοφορουν ! Εχω παθει σοκ μ αυτα που διαβαζω! Αυτα τα μεγαλα ονοματα εχουν ξεφυγει τελειως κ λειτουργουν σαν εργοστασιο φυγε εσυ ελα εσυ. Πραγματικα νιωθω τυχερη που πηγα στο κεντρο και στο γιατρο μου, που ασχετως με το αποτελεσμα ειναι πανω απ ολα ανθρωπος! Κοριτσια προσοχη, μαθετε για το κεντρο που απευθυνεστε, ρωτηστε αλλες, πατε κι αλλου ψαξτε γιατι κυκλοφορει πολυ σαπιλα εκει εξω.....

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εχω χαθει τις τελευταίες μέρες με διαφορα θέματα υγειας των γονιών μου. Χρωστάω απαντήσεις σε κάποιες κοπελες ,υπόσχομαι μόλις βρω λιγο χρόνο να επανορθώσω. Να σας πω εν τάχει τα νέα μου,χτες πήγα στον γιατρο,οι χονδρουλιτσες μου ειναι πια 1,5 κιλο η καθεμία,ζωηρουλες πολυ! Ολα καλα με μένα,πίεση,βάρος κλπ. 12/2 θα κάνω κατον 3ο μεγαλο υπέρηχο. 

Ειλικρινα,εύχομαι σε όλες να τα ζήσουν αυτα! Αν σκεφτώ οτι πέρσι τέτοιον καιρό ήμουν μεσα στη μαύρη απελπισια μου φαίνεται οτι ζω σε όνειρο. Στελνω θετική σκέψη και ενέργεια στα κορίτσια πρώτα πρώτα πιυ περιμένουν χοριακες!  

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Εχω χαθει τις τελευταίες μέρες με διαφορα θέματα υγειας των γονιών μου. Χρωστάω απαντήσεις σε κάποιες κοπελες ,υπόσχομαι μόλις βρω λιγο χρόνο να επανορθώσω. Να σας πω εν τάχει τα νέα μου,χτες πήγα στον γιατρο,οι χονδρουλιτσες μου ειναι πια 1,5 κιλο η καθεμία,ζωηρουλες πολυ! Ολα καλα με μένα,πίεση,βάρος κλπ. 12/2 θα κάνω κατον 3ο μεγαλο υπέρηχο. 

Ειλικρινα,εύχομαι σε όλες να τα ζήσουν αυτα! Αν σκεφτώ οτι πέρσι τέτοιον καιρό ήμουν μεσα στη μαύρη απελπισια μου φαίνεται οτι ζω σε όνειρο. Στελνω θετική σκέψη και ενέργεια στα κορίτσια πρώτα πρώτα πιυ περιμένουν χοριακες!  

Μπραβο κοριτσι, τι ωραια! Σε ποιο μηνα εισαι και ποτε γεννας? Ποσο βαρος πηρες? Ειδες τελικα που ο θεος ειναι μεγαλος? Και ο Τσιρι..... φυσικα, χαχαχαχαχαχ!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Μπραβο κοριτσι, τι ωραια! Σε ποιο μηνα εισαι και ποτε γεννας? Ποσο βαρος πηρες? Ειδες τελικα που ο θεος ειναι μεγαλος? Και ο Τσιρι..... φυσικα, χαχαχαχαχαχ!

Είμαι 30η εβδομαδα,7ος. Μεχρι τωρα 10 κιλα πηρα.Ο γιατρος λεει να πάνε ολα καλα 37η εβδομαδα καισαρική,αυτο σημαίνει 15-20 Μαρτίου.Λατρευω Τσιρι:grin:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Tsini said:

@Andri M απο το Ιακεντρο ουτε κρυο ουτε ζεστη.. ειναι πολυ φιλικοι κ συζητησιμοι,απλα τους κυνηγουσα στα τηλ,δεν με επαιρναν εκεινοι να με ενημερωσουν παντα αλλα τους εβρισκα στο τηλ. Ο εμβρυολογος με τον οποιο μιλαω ειναι εξαιρετικος,επεξηγηματικοτατος κ πολυ συζητησιμος!! Οταν ειχα παει να μιλησω 1η φορα με ειχαν διαβεβαιωσει οτι θα εχω πανω απο 4 βλαστοκυστες. Εγω βεβαια ειχα κατα νου οτι αν επαιρνα 4 βλαστοκυστες θα τους εκανα κουβεντα για λιγοτερα χρηματα,αν παλι επαιρνα 2 βλαστοκυστες δεν θα προχωρουσα. Γι αυτο κ με την ωοληψια δεν εδωσα χρηματα (ουτε μου ζητησαν βεβαια), αν δηλαδη δεν ειχα τις βλαστοκυστες που ηθελα να σταματαγα κ να μην ειχα δωσει κ χρηματα τσαμπα...

Εννοειται μου ειχαν πει οτι ολα τα ωαρια της δοτριας θα τα παρω εγω. Κ εβγαλε 10 ωριμα (αξιοποιησιμα ωαρια) αποβτα οποια γονιμοπ. τα 9 κ εχω 6 βλαστοκυστες. Το κοστος στο συνολο 4000€

Πέρα από το γεγονός ότι τους κυνηγάς που φαντάζομαι δεν είναι και ό,τι πιο ευχάριστο, οι 6 βλαστοκύστες είναι ένας καλός αριθμός που σου αφήνει περιθώρια και για άλλες προσπάθειες (αχρείαστα να είναι βέβαια). Και τα χρήματα καλά είναι γιατί έχουμε δει και πολύ ακριβότερα κέντρα (Medimall αν θυμάμαι καλά!)

Και βέβαια το γεγονός ότι δεν έδωσες χρήματα πριν την ωοληψία, είναι ένα σοβαρότατο πλεονέκτημα!

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες Tsini!!

Just now, Fleabag said:

Είμαι 30η εβδομαδα,7ος. Μεχρι τωρα 10 κιλα πηρα.Ο γιατρος λεει να πάνε ολα καλα 37η εβδομαδα καισαρική,αυτο σημαίνει 15-20 Μαρτίου.Λατρευω Τσιρι:grin:

Με το καλό @Fleebag να έρθουν τα μωράκια σου και κουράγιο με τα προβλήματα των γονιών σου...Περαστικά σου εύχομαι να είναι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Είμαι 30η εβδομαδα,7ος. Μεχρι τωρα 10 κιλα πηρα.Ο γιατρος λεει να πάνε ολα καλα 37η εβδομαδα καισαρική,αυτο σημαίνει 15-20 Μαρτίου.Λατρευω Τσιρι:grin:

Νωριτερα δηλαδη απ τις 40 εβδομαδες. Καλυτερα καισαρικη. Ο δικος μου τα διδυμα τα ξεγενναει με φυσιολογικο, ολες τις φιλες μου με διδυμα με φυσιολογικο τις εκανε. Αλλα καλυτερα καισαρικη. Ναι ο Τσιρι ειναι απ τους γιατρους που τους εχω σε εκτιμηση, οπως και τον Σφακ. και τον δικο μου.

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Stamatia123 είπε:

Ρε κορίτσια πέστε κανένα καλό νέο με καμία ανεβασμένη χοριακη... Δεν περνάνε οι μέρες μέχρι το Σάββατα. 

Έχω διαβασει όλο το ίντερνετ... Εξωσωματικες, θηλασμό, υγειηνη διατροφή εγκύου, παιδικά έπιπλα, αρρώστιες, ψυχολογία παιδιών, εκπαιδευτικά παιχνίδια, μοντεσοριανη σχολη, μάνα μόνες, έφτασα αισίως στη βάφτιση, τις μπομπονιερες  στα ταξιδια με δίδυμα, και τώρα σχεδιάζω και το φουστάνι που θα φορέσω στο γάμο των παιδιών μου. Τα έχω εξαντλήσει όλα... Πφ.... Αργεί το Σάββατο; καλά που έχω σκυλί και κάθεται και μ ακούει με όλους αυτούς τους προβληματισμούς μου... 

Χαλάλι τα λεφτά να σου πω την αλήθεια... Νοιώθω ευγνώμων. Μου δίνει δυνατότητα να ονειρεύομαι. Δε θα ήθελα να την γνωρίσω σίγουρα αλλά θα ήθελα πολύ να της γράφψω ένα γράμμα για  όλα αυτά αυτά που νιώθω και σκέφτομαι και να της πω ότι της χρωστάω και από πάνω. 

Ευτυχώς λοιπόν έχω δύο αδερφές με τους οποίες είμαστε σαν αλυσίδα δεμένες και με βοηθάνε. 

Ηταν καλοκαίρι,ήμουν στο χωριο στη μάνα μου και της έβαλα σε τάξη ολα τα συρτάρια και τις ντουλάπες της κουζίνας! Εγω,που μου λες για δουλειές στο σπιτι και τρέχω μακριά! Κι όμως με ηρεμησε παρα πολυ:grin: Τον υπόλοιπο χρόνο ασχολιόμουν με τα σκυλια ,τρία τον αριθμο, και είδα το μισό Netflix! Υπομονή! Κοντευεις!

Just now, Andri M είπε:

Πέρα από το γεγονός ότι τους κυνηγάς που φαντάζομαι δεν είναι και ό,τι πιο ευχάριστο, οι 6 βλαστοκύστες είναι ένας καλός αριθμός που σου αφήνει περιθώρια και για άλλες προσπάθειες (αχρείαστα να είναι βέβαια). Και τα χρήματα καλά είναι γιατί έχουμε δει και πολύ ακριβότερα κέντρα (Medimall αν θυμάμαι καλά!)

Και βέβαια το γεγονός ότι δεν έδωσες χρήματα πριν την ωοληψία, είναι ένα σοβαρότατο πλεονέκτημα!

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες Tsini!!

Με το καλό @Fleebag να έρθουν τα μωράκια σου και κουράγιο με τα προβλήματα των γονιών σου...Περαστικά σου εύχομαι να είναι!!

Ευχαριστώ πολυ!

Just now, Mary H είπε:

Νωριτερα δηλαδη απ τις 40 εβδομαδες. Καλυτερα καισαρικη. Ο δικος μου τα διδυμα τα ξεγενναει με φυσιολογικο, ολες τις φιλες μου με διδυμα με φυσιολογικο τις εκανε. Αλλα καλυτερα καισαρικη. Ναι ο Τσιρι ειναι απ τους γιατρους που τους εχω σε εκτιμηση, οπως και τον Σφακ. και τον δικο μου.

Μου ειπε οτι με δίδυμα αυτο ειναι το πρωτόκολλο. Τωρα για φυσιολογικό,μια γνωστη στα 47 ,κι αυτη με δοτρια και δίδυμα γέννησε με φυσιολογικό κι ολα πήγαν καλα. Εγω πάλι δεν το ρισκάρω! Ειδικά αν δεν εχουν καμια πρόθεση να γυρισουν( τωρα εχω και τα 2 κεφάλια κάτω απο το διάφραγμα! καιμτα πόδια κάτω, δεν το ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Andri M είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια,

αυτό που μόλις παρέθεσες έτυχε να το διαβάσω σήμερα σε άλλο φόρουμ και μου έκανε φοβερή εντύπωση. "αν το γεννετικο υλικό της μητέρας είναι άριστο τότε από την τρίτη ημέρα και μετά αναλαμβάνει του πατέρα κι αυτό καθορίζει αν ένα έμβρυο θα γίνει βλαστοκυστη η όχι"

 

Ευχαριστώ @natassaki2006!

Andri αν το δικό μου ήταν άριστο ο γιατρός θα ήξερε ότι δεν έγινε βλαστοκυστη λόγω του άντρα γιατί οποίο κι αν είναι το υλικό της μαμάς από την τρίτη ημέρα και μετά αναλαμβάνει του μπαμπά οπότε το δικό μου που ήταν πίσω σε διαιρεσεις αν του άντρα μου ήταν σούπερ ντουπερ θα διορθωνε το θέμα αφού θα αναλάμβανε εκείνο, κατάλαβες?? 

Αυτό εξηγεί το ότι εμβρυακια που την τρίτη ημέρα είναι αδύναμα, παίρνουν μπρος από εκεί και μετά και γίνονται Βλαστοκυστες και εμβρυα με σωστές για την ημέρα διαιρεσεις μετά σταματάνε. 

Τώρα όμως δεν ξέρει σίγουρα και θέλει κι άλλες γονιμοποιησεις για να δει.Γι αυτό κι έδωσε και βιταμίνες. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Πέρα από το γεγονός ότι τους κυνηγάς που φαντάζομαι δεν είναι και ό,τι πιο ευχάριστο, οι 6 βλαστοκύστες είναι ένας καλός αριθμός που σου αφήνει περιθώρια και για άλλες προσπάθειες (αχρείαστα να είναι βέβαια). Και τα χρήματα καλά είναι γιατί έχουμε δει και πολύ ακριβότερα κέντρα (Medimall αν θυμάμαι καλά!)

Και βέβαια το γεγονός ότι δεν έδωσες χρήματα πριν την ωοληψία, είναι ένα σοβαρότατο πλεονέκτημα!

Ηταν απλα αγχος το να μην με ενημερωνουν εκεινοι πρωτοι... Ειμαι αγχωδης,ειναι κ η διαδικασια που σε φρικαρει.... Αλλα κατα τ αλλα ολα οκ... Οταν με το καλο κανω ετ θα σας ενημερωσω κ για τα υπολοιπα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...