Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Stamatia123 είπε:

Κορίτσια βοήθεια!!! Μόνο τους μεντεσέδες απο τα ντουλάπα δεν έχω φάει σήμερα.... Αύριο θα τους έχω αποτελειώσει και αυτους. Ούτε ξέρω τι μ έπιασε.. 

Έλα κουράγιο λίγο έμεινε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

9 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλησπερα!Στο Σφακ δεν εισαι?Σου προτεινε συγκεκριμενες βιταμινες για  κατακερματισμο σπερματος?

Καλημέρα κοριτσι

Επειδή κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, μπορείς να τον ρωτήσεις αν στη δική σας περίπτωση χρειάζονται βιταμίνες και ποιες. 

Βιταμίνες επίσης μπορεί να σας προτείνει και καλός ουρολόγος, εμένα ο άντρας μου έπαιρνε συγκεκριμένες που μας είχε δώσει ουρολόγος, μετά τις σταμάτησε γιατί δεν κάνει συνέχεια και τώρα πάλι έπαιρνε για ένα διάστημα τις well man. Να ξέρεις ότι δε βοηθάνε όλες οι βιταμίνες όλους το ίδιο κι αυτό κρίνεται εκ του αποτελέσματος. Αυτό μου πε ο Τζ... Που κάνει τους Υπερηχους τα πρωινά μαζί με τον γιατρό.. 

Μετά βέβαια ρώτησα και τον γιατρό. 

9 ώρες πρίν, Tsini είπε:

@Thia1985 αν θυμαμαι καλα κ συ τον σφ. εχεις. Μου κανει εντυπωση η σιγουρια με την οποια σου απαντησε γτ σε δικη μου ερωτηση αν φταιει το σπερμα που δε φτανουν βλαστοκυστες μ ειχε επει οτι 6 εμβρυα (με δικα μου ωαρια) δεν ειναι ενδεικτικος αριθμος ωστε να μας ανησυχει που δεν εγινε κανενα βλαστοκυστη, οτι μπορει να ειναι τυχαιο κ αν θελω επικουρικα να παρει ο αντρας μου βιταμινες. Σημειωσε οτι με 9 ωαρια απο δοτρια (γονιμοποιημενα) πηραμε 6 βλαστοκυστες,αρα εγω συμπεραινω οτι εφταιγαν τα ωαρια. Ολα τα δικα μου ειχαν φτασει ως 3η μερα,αρα με αυτη τη λογικη αν το σπερμα ηταν αυτο που εφταιγε γτ της δοτριας εφτασαν βλαστοκυστες;; Ελπιζω βεβαια να μας δωσουν κ μωρα στην αγκαλια...

Καλημέρα 

Έχεις πμ


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα κοριτσια μ...μοκις ηρθαμε κ μεις απο γιατρο...η μικρή μας σουρλουλου είναι 900 γρ κιολας...ολα πάνε καλά μας ειπε ο ντοκ. ειναι με το κεφάλι στο στομάχι κ τα πόδια κάτω...κ συνέχεια μαζεύει τα πόδια της κ τα τρωωει...αππαπαπαπαπα μαϊμού σας λεω..ποτέ θα μ βγει το παιδί απο κατω δεν ξερω....7 Μάρτη θα είμαι κ γω αθημα πλέον για μα γνωρίσω μετα απο λιγο καιρό τον θησαυρό μ...

κοριτσια μ ολες θα ζήσετε έρχεται η ωρα σας...κ γω θα μαι εδώ για μα βοηθώ όσο μπορώ...έχετε πίστη κ δύναμη μπορείτε κ θα γίνεται οι πιο καταπληκτικές ΜΑΝΕΣ που υπάρχουν 

Μπράβο ταρζανακι! Ετοιμάζεται η ταρζανουλα! Ολα καλα λοιπον! Ποια εβδομαδα είσαι,ξέχασα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Clue είπε:

Μου θυμίζεις ποιος είναι ο δικός σου?

 

Εγώ πάντως με φ.τ. και επισκληρίδιο το ευχαριστήθηκα πολύ. Πέρασε και το σοκ της προωρότητας και χαλάρωσα. Την επόμενη ήμουν σα να μην είχα γεννήσει. Στις 15 μέρες που ηρέμησε και μία αιμορροίδα δεν ένιωθα τίποτα.

Ο γυναικολόγος μου. Πόσες ώρες τοκετό ειχες;


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

Καλημέρα...ελα κ κοντευουμε θα δεις ολα καλα θα πανε κ θα ηρεμησεις για να απολαυσεις την σουπερ χοριακη κ τους σουπερ υπερηχους..εαν εν το μεταξυ σου συνεχιζεται ελα στο σπιτι μου που αδειαζω εχω πραγματα για αδειασμα εγω εκει ξεσπαω τωρα στηναναμονη για να προλαβω να το νοικιασω πριν την ετ

Καλημέρα! 

Ο καθένας με τον πόνο τους εδω μέσα... Χα χα χα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stamatia123 είπε:

Καλημέρα! 

Ο καθένας με τον πόνο τους εδω μέσα... Χα χα χα

Ε μα τι να κανουμε να χουμε να λεμε να με δω κ εμενα στην αναμονη της χοριακης...εν το μεταξυ δεν μπορω αλλο πενθος στην οικογενεια μου θειος μου ειναι νοσοκομειο κ δεν τη βγαζει μεγαλος μεν αλλα ααχχχ ας μη το βαραινω το κλιμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Μπράβο ταρζανακι! Ετοιμάζεται η ταρζανουλα! Ολα καλα λοιπον! Ποια εβδομαδα είσαι,ξέχασα.

Καλημέρα αγάπη..27 είμαι..κοντεύω παναγια μ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Stamatia123 said:

Κορίτσια βοήθεια!!! Μόνο τους μεντεσέδες απο τα ντουλάπα δεν έχω φάει σήμερα.... Αύριο θα τους έχω αποτελειώσει και αυτους. Ούτε ξέρω τι μ έπιασε.. 

Αχ, είσαι one of a kind!! Μετά από τόσες ώρες φαντάζομαι ότι έχεις μάλλον φάει και τα ντουλάπια!! Αυτές τις ημέρες δουλεύεις, ή είσαι στο σπίτι? Από σειρές βλέπεις τίποτα? 

 

Just now, DIMITRAS said:

Ε μα τι να κανουμε να χουμε να λεμε να με δω κ εμενα στην αναμονη της χοριακης...εν το μεταξυ δεν μπορω αλλο πενθος στην οικογενεια μου θειος μου ειναι νοσοκομειο κ δεν τη βγαζει μεγαλος μεν αλλα ααχχχ ας μη το βαραινω το κλιμα 

Ωχ...Κουράγιο...Αναφορικά με το άδειασμα του σπιτιού, σε καταλαβαίνω, και εγώ προσπαθώ να αδειάσω το πατρικό μου, και πριν την εμβρυομεταφορά είχαμε πεθάνει στη δουλειά για να προλάβουμε να κάνουμε όσα περισσότερα μπορούσαμε! Τώρα που δεν πήγε καλά, ξαναρχίσαμε το πακετάρισμα και το ξεκαθάρισμα, αλλά έχουμε μέλλον ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Αχ, είσαι one of a kind!! Μετά από τόσες ώρες φαντάζομαι ότι έχεις μάλλον φάει και τα ντουλάπια!! Αυτές τις ημέρες δουλεύεις, ή είσαι στο σπίτι? Από σειρές βλέπεις τίποτα? 

 

Σε καταλαβαίνω, και εγώ προσπαθώ να αδειάσω το πατρικό μου, και πριν την εμβρυομεταφορά είχαμε πεθάνει στη δουλειά για να προλάβουμε να κάνουμε όσα περισσότερα μπορούσαμε! Τώρα που δεν πήγε καλά, ξαναρχίσαμε το πακετάρισμα και το ξεκαθάρισμα, αλλά έχουμε μέλλον ακόμη...

Εγω αστο βρηκα ενοικιαστη κ καιγομαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Ο γυναικολόγος μου. Πόσες ώρες τοκετό ειχες;

Ναι. Αν μπορείς να μου τον στείλεις σε π.μ. εννοούσα.

Έσπασαν τα νερά 1.30 το βράδυ και γέννησα στις 7.09 το πρωί.

Ο πόνος ήταν λίγο πιο δύσκολος ένα 2ωρο περίπου που ήταν πολύ κοντινές οι συσπάσεις. Σκέψου όμως ότι δεν είχα καταλάβει ότι γεννάω...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Clue είπε:

Ναι. Αν μπορείς να μου τον στείλεις σε π.μ. εννοούσα.

Έσπασαν τα νερά 1.30 το βράδυ και γέννησα στις 7.09 το πρωί.

Ο πόνος ήταν λίγο πιο δύσκολος ένα 2ωρο περίπου που ήταν πολύ κοντινές οι συσπάσεις. Σκέψου όμως ότι δεν είχα καταλάβει ότι γεννάω...

Στο τέλος σου έκανε επισκληρίδειο; Άρα γέννησες γρήγορα κ ο πόνος άντε όταν. Η αλήθεια είναι ότι στον φυσιολογικό μετά δεν πονάς. Εγω που χω κάνει καισαρική μετά πονάει πολύ κ πολλές μέρες αλλά την ώρα του τοκετού δεν καταλαβαινεις


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Thia1985 είπε:

Καλημέρα κοριτσι

Επειδή κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, μπορείς να τον ρωτήσεις αν στη δική σας περίπτωση χρειάζονται βιταμίνες και ποιες. 

Βιταμίνες επίσης μπορεί να σας προτείνει και καλός ουρολόγος, εμένα ο άντρας μου έπαιρνε συγκεκριμένες που μας είχε δώσει ουρολόγος, μετά τις σταμάτησε γιατί δεν κάνει συνέχεια και τώρα πάλι έπαιρνε για ένα διάστημα τις well man. Να ξέρεις ότι δε βοηθάνε όλες οι βιταμίνες όλους το ίδιο κι αυτό κρίνεται εκ του αποτελέσματος. Αυτό μου πε ο Τζ... Που κάνει τους Υπερηχους τα πρωινά μαζί με τον γιατρό.. 

Μετά βέβαια ρώτησα και τον γιατρό. 

Καλημέρα 

Έχεις πμ

Καλημερα.Στις περιπτωσεις κατακερματισμου σπερματος ανεξαρτητα απο τα κατα ιδιαν σκευασματα η αντιμετωπιση (εφοσον οφειλεται σε οξειδωτικο στρες κ δεν ειναι γονιδιακο,κηλη)ειναι μια.!.Αντιοξειδωτικες βιταμινες..Εννοειται οτι εχουμε παει σε ουρολογους θεσσνικη και Αθηνα..Εννοειται οτι το εχουμε συζητησει με Σφακ.Απλα επειδη αλλαζουν τα δεδομενα ηθελα να κανω"up date" την γνωμη του..Ευχαριστω για την απαντηση.Καλη συνεχεια

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Αχ, είσαι one of a kind!! Μετά από τόσες ώρες φαντάζομαι ότι έχεις μάλλον φάει και τα ντουλάπια!! Αυτές τις ημέρες δουλεύεις, ή είσαι στο σπίτι? Από σειρές βλέπεις τίποτα? 

 

Ωχ...Κουράγιο...Αναφορικά με το άδειασμα του σπιτιού, σε καταλαβαίνω, και εγώ προσπαθώ να αδειάσω το πατρικό μου, και πριν την εμβρυομεταφορά είχαμε πεθάνει στη δουλειά για να προλάβουμε να κάνουμε όσα περισσότερα μπορούσαμε! Τώρα που δεν πήγε καλά, ξαναρχίσαμε το πακετάρισμα και το ξεκαθάρισμα, αλλά έχουμε μέλλον ακόμη...

Δουλευων από το σπίτι(είμαι γραφίστρια και η δουλειά μου έχει πολύ υπολογιστή) αλλά ο ιλλιγγους από τα utrogestan με κάνει σαν να έχω πάρει ναρκωτικά... Ξέρεις από τα καλά :)

Τηλεόραση δεν έβλεπα ποτέ οπότε ούτε και τωρα. Μαζί με τα ντουλάπα και τους μεντεσέδες έχω φάει και κάτι βιβλια και όλο το ίντερνετ ( από μελέτες άρθρα μαγειρική). Τελικά αυτές τις μέρες το εριξα στην βιγκαν μαγειρικη

Σαλάτα από ώμο μπρόκολο, Κουνουπιδι κόκκινη πιπεριά, μηλοξυδο και μαύρο σουσαμι

Πεστο μπροκολου

Μακαρόνια με άσπρη κρέμα από κασιους

Κρέμα αβοκάντο μπανάνα  με κακάο και σιρόπι αγαυης(αυτό είναι κόλαση κορίτσια... Σαν να τρως σοκολάτα!!!!) 

Και ετοιμάζομαι τώρα να φάω και όλη τη google

Μια και σήμερα.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Δουλευων από το σπίτι(είμαι γραφίστρια και η δουλειά μου έχει πολύ υπολογιστή) αλλά ο ιλλιγγους από τα utrogestan με κάνει σαν να έχω πάρει ναρκωτικά... Ξέρεις από τα καλά :)

Τηλεόραση δεν έβλεπα ποτέ οπότε ούτε και τωρα. Μαζί με τα ντουλάπα και τους μεντεσέδες έχω φάει και κάτι βιβλια και όλο το ίντερνετ ( από μελέτες άρθρα μαγειρική). Τελικά αυτές τις μέρες το εριξα στην βιγκαν μαγειρικη

Σαλάτα από ώμο μπρόκολο, Κουνουπιδι κόκκινη πιπεριά, μηλοξυδο και μαύρο σουσαμι

Πεστο μπροκολου

Μακαρόνια με άσπρη κρέμα από κασιους

Κρέμα αβοκάντο μπανάνα  με κακάο και σιρόπι αγαυης(αυτό είναι κόλαση κορίτσια... Σαν να τρως σοκολάτα!!!!) 

Και ετοιμάζομαι τώρα να φάω και όλη τη google

Μια και σήμερα.... 

Καλέ μην κάνεις τέτοια πειράματα από τη στιγμή που δεν ξέρεις αν είσαι έγκυος! 

Σήμερα θα ξέρεις?? 

Σου εύχομαι μία τεράστια χοριακη!! 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου την γνώμη μου και γω για τις καλύτερες αντιοξειδωτικες βιταμίνες που τις παίρνω χρόνια και τις σταματάω μόνο κατά περιοδους εγκυμοσυνης. Είναι σκευασμα που το παραγγέλνω από αμερικη, λέγεται super GliSODin και παρασκεύζεται από κουκουτσια πεπονιου που είναι στην κορυφή των αντιοξειδωτικάων. (www.superglisodin.com). Είναι ελληνική πατεντα αλλά δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα. Είναι σκευασμα που έχει τις περισσότερες πωλήσεις στην Αμερική και πολλές φορές το βρίσκω δύσκολα. Υπάρχει και το ανάλογο γαλλικό αν τυχών και ενδιαφερθεις(με την ίδια σύνθεση). 

 

Καλέ τι πειράματα;;; υγιεινή διατροφή λέγεται αυτό... Δεν μπορώ να κάτσω στα αυγά μου. Το Σάββατο θα ξέρω και δεν έχω σκοπό να πάρω τεστ νωρίτερα. Θα πάω κατευθείαν για χοριακη

Ευχαριστώ πολύ!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...