Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

      Έχεις δίκιο..θα ρωτήσω το γιατρό μου όταν πάω και πιστεύω θα βρεθει λύση.Ισως είναι καλύτερα να κάνω πρώτα διέγερση ξανά,θα δούμε 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Ναι λέγεται αλλά εμένα ο προηγούμενος γιατρός μετά τις εμβρυομεταφορες μου έλεγε δεν πιστεύω να κάνεις τπτ διατροφές αυτές τις μέρες, μέχρι τη χοριακη θα τρως κανονικά... 

Βέβαια αυτό μου το πε γιατί το Πάσχα νηστεία σαράντα μέρες, μόνο το κρέας όμως και μου φώναζε ότι δεν κάνει 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 22 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Ε μα τι να κανουμε να χουμε να λεμε να με δω κ εμενα στην αναμονη της χοριακης...εν το μεταξυ δεν μπορω αλλο πενθος στην οικογενεια μου θειος μου ειναι νοσοκομειο κ δεν τη βγαζει μεγαλος μεν αλλα ααχχχ ας μη το βαραινω το κλιμα 

Φίλη μου εφόσον είναι μεγάλος και υποθέτω θα έχει κάνει τον κύκλο του με παιδιά και εγγόνια  ίσως είναι η ώρα να ξεκουραστεί. Πότε μα ποτέ δεν θα είμαστε προετοιμασμενοι για τον θάνατο αλλά όταν σκεφτείς ότι πεθαίνουν νέοι που δεν προλαβαίνουν να ζήσουν και ότι όλοι εκεί θα καταλήξουμε (απλά παρακαλάμε για την σωστή στιγμή και χωρίς ταλαιπωρια) ίσως το αντέξεις λίγο καλύτερα. 

Εύχομαι το λιγότερο πόνο για τον άνθρωπο σας και να φύγει έχοντας γύρω του τους πιο αγαπημένος του. Ακόμα κι αυτό το τελευταίο είναι ευλογία

Just now, Thia1985 είπε:

Ναι λέγεται αλλά εμένα ο προηγούμενος γιατρός μετά τις εμβρυομεταφορες μου έλεγε δεν πιστεύω να κάνεις τπτ διατροφές αυτές τις μέρες, μέχρι τη χοριακη θα τρως κανονικά... 

Βέβαια αυτό μου το πε γιατί το Πάσχα νηστεία σαράντα μέρες, μόνο το κρέας όμως και μου φώναζε ότι δεν κάνει 

Καλέ τι λες;; εδώ λέμε εχώ φάει έως και τους μεντεσέδες απο τα ντουλάπα... Τρώω όλα τα υπόλοιπα + τα βιγκαν(δοκιμες κάνω γιατί βαριέμαι τα ίδια και τα ίδια) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Δουλευων από το σπίτι(είμαι γραφίστρια και η δουλειά μου έχει πολύ υπολογιστή) αλλά ο ιλλιγγους από τα utrogestan με κάνει σαν να έχω πάρει ναρκωτικά... Ξέρεις από τα καλά :)

Τηλεόραση δεν έβλεπα ποτέ οπότε ούτε και τωρα. Μαζί με τα ντουλάπα και τους μεντεσέδες έχω φάει και κάτι βιβλια και όλο το ίντερνετ ( από μελέτες άρθρα μαγειρική). Τελικά αυτές τις μέρες το εριξα στην βιγκαν μαγειρικη

Σαλάτα από ώμο μπρόκολο, Κουνουπιδι κόκκινη πιπεριά, μηλοξυδο και μαύρο σουσαμι

Πεστο μπροκολου

Μακαρόνια με άσπρη κρέμα από κασιους

Κρέμα αβοκάντο μπανάνα  με κακάο και σιρόπι αγαυης(αυτό είναι κόλαση κορίτσια... Σαν να τρως σοκολάτα!!!!) 

Και ετοιμάζομαι τώρα να φάω και όλη τη google

Μια και σήμερα.... 

Α Εσυ κατέβασες όλο το μάστερ σεφ Χαχα! Ρε συ αφού σε ζαλίζουν τα ουτρο δε λες στο γιατρό να τα παίρνεις κολπικά; Εγω βάζω κολπικά βασκλορ κ δε με ζαλίζει. Γιατί αν εισαι έγκυος θα πρέπει για τρεις μήνες να εισαι μαστουρα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 said:

Δουλευων από το σπίτι(είμαι γραφίστρια και η δουλειά μου έχει πολύ υπολογιστή) αλλά ο ιλλιγγους από τα utrogestan με κάνει σαν να έχω πάρει ναρκωτικά... Ξέρεις από τα καλά :)

Τηλεόραση δεν έβλεπα ποτέ οπότε ούτε και τωρα. Μαζί με τα ντουλάπα και τους μεντεσέδες έχω φάει και κάτι βιβλια και όλο το ίντερνετ ( από μελέτες άρθρα μαγειρική). Τελικά αυτές τις μέρες το εριξα στην βιγκαν μαγειρικη

Σαλάτα από ώμο μπρόκολο, Κουνουπιδι κόκκινη πιπεριά, μηλοξυδο και μαύρο σουσαμι

Πεστο μπροκολου

Μακαρόνια με άσπρη κρέμα από κασιους

Κρέμα αβοκάντο μπανάνα  με κακάο και σιρόπι αγαυης(αυτό είναι κόλαση κορίτσια... Σαν να τρως σοκολάτα!!!!) 

Και ετοιμάζομαι τώρα να φάω και όλη τη google

Μια και σήμερα.... 

Για τα utrogestan, συμφωνώ απολύτως, πολύ μαστούρα, σε εμένα διαρκούσε μία ωρίτσα και μετά ήμουν πάλι καλά.

Α, ορίστε, βίγκαν μαγειρική! Μας άνοιξες και την όρεξη! Ψηφίζω τη μακαρονάδα και το επιδόρπιο-κόλαση!!

Ούτε εγώ βλέπω τηλεόραση. Σειρές όμως βλέπω! Και με είχαν βοηθήσει πολύ τις ημέρες που ήμουν εσώκλειστη γιατί κόλλησα και έβαζα το ένα επεισόδιο μετά το άλλο! Στα μείον είναι ότι παρέμεινα μία μαγείρισσα για κλάματα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Α Εσυ κατέβασες όλο το μάστερ σεφ Χαχα! Ρε συ αφού σε ζαλίζουν τα ουτρο δε λες στο γιατρό να τα παίρνεις κολπικά; Εγω βάζω κολπικά βασκλορ κ δε με ζαλίζει. Γιατί αν εισαι έγκυος θα πρέπει για τρεις μήνες να εισαι μαστουρα

Μαστούρα... Μπράβο! Η πιο σωστή λέξη

Τις άλλες φορές τα επερνα κολπικα. Τα σιχαίνομαι όμως :( μπλιαχ

Just now, Andri M είπε:

Για τα utrogestan, συμφωνώ απολύτως, πολύ μαστούρα, σε εμένα διαρκούσε μία ωρίτσα και μετά ήμουν πάλι καλά.

Α, ορίστε, βίγκαν μαγειρική! Μας άνοιξες και την όρεξη! Ψηφίζω τη μακαρονάδα και το επιδόρπιο-κόλαση!!

Ούτε εγώ βλέπω τηλεόραση. Σειρές όμως βλέπω! Και με είχαν βοηθήσει πολύ τις ημέρες που ήμουν εσώκλειστη γιατί κόλλησα και έβαζα το ένα επεισόδιο μετά το άλλο! Στα μείον είναι ότι παρέμεινα μία μαγείρισσα για κλάματα!

Το επιδόρπιο κάντο και θα με θυμηθείς!!! 

Εκμετάλλευσου λοιπόν την κατάσταση και άσε να κουβαλαει η μαμά φαγητό. Εγώ με την μαγειρική το είχα πάντα και έχω νέα παιδιά στην πολυκατοικία που σχολοντας από την δουλειά ερχονται πρώτα εδώ τρώνε και μετά την κάνουν με ελαφρυα πηδηματάκια για το σπίτι τους. Ξεσπαω γενικά στην κουζίνα και δεν σκέφτομαι τίποτε άλλο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,

επειδή θα προχωρήσω σε δανεικά, και ψάχνουμε να αποφασίσουμε σε ποιό κέντρο (στην Αθήνα) θα πάμε, αν θέλετε μου δίνετε τα φώτα σας. Μέχρι στιγμής έχω κάνει ένα ραντεβού στο Γ3ν3σις και το σάββατο έχω ραντεβού στο @κεσw με τον Τσιριγ., αν μπορείτε πείτε μου γνώμες για άλλα κέντρα, μήπως τυχόν κλείσω και άλλα ραντεβού. Για εμένα είναι πάρα πολύ σημαντικό να μπορώ με τα ωάρια που θα πάρω να κάνω παραπάνω από μία προσπάθειες, γιατί έχουν αρχίσει να στενεύουν πολύ τα οικονομικά μας. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Φίλη μου εφόσον είναι μεγάλος και υποθέτω θα έχει κάνει τον κύκλο του με παιδιά και εγγόνια  ίσως είναι η ώρα να ξεκουραστεί. Πότε μα ποτέ δεν θα είμαστε προετοιμασμενοι για τον θάνατο αλλά όταν σκεφτείς ότι πεθαίνουν νέοι που δεν προλαβαίνουν να ζήσουν και ότι όλοι εκεί θα καταλήξουμε (απλά παρακαλάμε για την σωστή στιγμή και χωρίς ταλαιπωρια) ίσως το αντέξεις λίγο καλύτερα. 

Εύχομαι το λιγότερο πόνο για τον άνθρωπο σας και να φύγει έχοντας γύρω του τους πιο αγαπημένος του. Ακόμα κι αυτό το τελευταίο είναι ευλογία

Καλέ τι λες;; εδώ λέμε εχώ φάει έως και τους μεντεσέδες απο τα ντουλάπα... Τρώω όλα τα υπόλοιπα + τα βιγκαν(δοκιμες κάνω γιατί βαριέμαι τα ίδια και τα ίδια) 

Εφυγε μετα που πήρα την θεια μου τηλεφωνο...μεσα στο μισαωρο 

Ας ειναι το τελευταιο γιατι σε 9 μηνες 3 δεν ειναι λιγο

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Κορίτσια,

επειδή θα προχωρήσω σε δανεικά, και ψάχνουμε να αποφασίσουμε σε ποιό κέντρο (στην Αθήνα) θα πάμε, αν θέλετε μου δίνετε τα φώτα σας. Μέχρι στιγμής έχω κάνει ένα ραντεβού στο Γ3ν3σις και το σάββατο έχω ραντεβού στο @κεσw με τον Τσιριγ., αν μπορείτε πείτε μου γνώμες για άλλα κέντρα, μήπως τυχόν κλείσω και άλλα ραντεβού. Για εμένα είναι πάρα πολύ σημαντικό να μπορώ με τα ωάρια που θα πάρω να κάνω παραπάνω από μία προσπάθειες, γιατί έχουν αρχίσει να στενεύουν πολύ τα οικονομικά μας. 

 

Νομίζω ότι αυτά τα δυο κέντρα θα σε καλύψουν σ αυτό που ζηταςζητάς


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS said:

Εφυγε μετα που πήρα την θεια μου τηλεφωνο...μεσα στο μισαωρο 

Ας ειναι το τελευταιο γιατι σε 9 μηνες 3 δεν ειναι λιγο

Αχ Δήμητρα, τα συλληπητήριά μου...Τί έχεις τραβήξει και εσύ...Κουράγιο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Andri M είπε:

Κορίτσια,

επειδή θα προχωρήσω σε δανεικά, και ψάχνουμε να αποφασίσουμε σε ποιό κέντρο (στην Αθήνα) θα πάμε, αν θέλετε μου δίνετε τα φώτα σας. Μέχρι στιγμής έχω κάνει ένα ραντεβού στο Γ3ν3σις και το σάββατο έχω ραντεβού στο @κεσw με τον Τσιριγ., αν μπορείτε πείτε μου γνώμες για άλλα κέντρα, μήπως τυχόν κλείσω και άλλα ραντεβού. Για εμένα είναι πάρα πολύ σημαντικό να μπορώ με τα ωάρια που θα πάρω να κάνω παραπάνω από μία προσπάθειες, γιατί έχουν αρχίσει να στενεύουν πολύ τα οικονομικά μας. 

 

το δικό μ το κέντρο το ξες...εχει καλό εμβευολογικο κ αυτό.

Καλή επυτιχια κούκλα μ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Νομίζω ότι αυτά τα δυο κέντρα θα σε καλύψουν σ αυτό που ζηταςζητάς

Σκεφτόμουν και την Ταρζανίτσα που πήγε αν δεν κάνω λάθος στο μητέρα και πήρε πολλά ωάρια, αλλά δεν ξέρω κανένα γιατρό εκεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

Ε δεν παιζεται πια να δω πως θα τα καταφερω να ειμαι ηρεμη

Συλλυπητήρια αγαπη μ...ειμαο σίγουρη ορι θα βρεις τον τρόπο να ηρεμήσεις...φιλακια πολλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

το δικό μ το κέντρο το ξες...εχει καλό εμβευολογικο κ αυτό.

Καλή επυτιχια κούκλα μ

Α, πολλά χρόνια θα ζήσεις!!! Ναι, το μητέρα δεν είναι? Αλλά με ποιό γιατρό ήσουν?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Α, πολλά χρόνια θα ζήσεις!!! Ναι, το μητέρα δεν είναι? Αλλά με ποιό γιατρό ήσουν?

μαζι γράφαμε ναι...χαχαχαχαχχα το μητερα είναι.σ στέλνω πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...