Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια! Γράφω εκ μέρους φίλης που προσπαθησε να κάνει εγγραφή και δεν τα κατάφερε. Ενώ συμπληρώνει κανονικά, δεν λαμβάνει εμαιλ.

      ειναι 47 και έκανε δυο εμβρυομεταφορες με δικά της με αρνητική χοριακη. Τωρα σκέφτονται να προχωρήσουν με δωρεάν ωαρίων.
      Ποια είναι η διαδικασία; 

      Ο γιατρος της είπε ότι εδώ θα πρέπει να βρεθεί κοπέλα που μπορεί να περάσουν και κάποιοι μηνες.. αλλιώς στην Ισπανία υπαρχει τράπεζα . δεν ξερει πως να προχωρήσει, δηλ από εδώ ή από Ισπανία. Γενικά αν μπορεί κάποια κοπέλα να μας δώσει πληροφορίες 

      σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 

       

       

       

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, thalasa είπε:

Απο προχθές που ήτανε 6,3, σήμερα το ενδομήτριο ήτανε 7,7.

συνεχιζω την ιδια αγωγή μέχρι την Παρασκευή , δεν μας νοιάζει να αυξηςουμε τη δοςη για να ανεβεί κι αλλο το ενδομήτριο για τη λήψη του δείγματος.σαββατο θα μου πάρουν δείγμα ... και καλά μου αποτελεσματα

απο αυριο δεν γλιτώνω και τα κολπικά utrogestan και ένεση prolutex, αλλα τι να κάνουμε . 

Πολυ καλα πατε


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που προσπαθούν-προσπαθήσανε με δωρεά?
Η ΕΤ των ήδη γονιμοποιημέων ωαρίων που έχουμε βέβαια ήδη πάρει από την δότρια....πότε γίνεται?
Επιλέγει ο γιατρός ημέρα του κύκλου και κάνουμε προετοιμασία του ενδομητρίου??
Νέες διαδικασίες για εμάς...


urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που προσπαθούν-προσπαθήσανε με δωρεά?
Η ΕΤ των ήδη γονιμοποιημέων ωαρίων που έχουμε βέβαια ήδη πάρει από την δότρια....πότε γίνεται?
Επιλέγει ο γιατρός ημέρα του κύκλου και κάνουμε προετοιμασία του ενδομητρίου??
Νέες διαδικασίες για εμάς...

Σε μας τα ειχαμε καταψυξη και οποτε θελαμε τα βαζαμε. Επιλεγεις καποιον κυκλο, λες στο γιατρο την πρωτη μερα περιοδου. Κανεις ορμονικες να δει αν εχεις καλο κυκλο κι αν ναι προχωρας προετοιμασια ενδομητριου με σικλακουρ. Παλι σε παρακολουθουν, υπερηχο κ ορμονες και μολις το ενδομητριο ειναι ικανοποιητικο , παιρνεις για πεντε μερες προγεστερονη και τα βαζεις. Ολο αυτο διαρκει απο 14 εως 20 ημερες αναλογως

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Σε μας τα ειχαμε καταψυξη και οποτε θελαμε τα βαζαμε. Επιλεγεις καποιον κυκλο, λες στο γιατρο την πρωτη μερα περιοδου. Κανεις ορμονικες να δει αν εχεις καλο κυκλο κι αν ναι προχωρας προετοιμασια ενδομητριου με σικλακουρ. Παλι σε παρακολουθουν, υπερηχο κ ορμονες και μολις το ενδομητριο ειναι ικανοποιητικο , παιρνεις για πεντε μερες προγεστερονη και τα βαζεις. Ολο αυτο διαρκει απο 14 εως 20 ημερες αναλογως

Eσύ Μαίρη τα είχες κατάψυξη επειδή έκανες θεραπεία ή προετοιμασία?
Απ ότι κατάλαβα.. γίνεται η συλλογή μετά γονιμοποίηση με το σπέρμα στο συντρόφου και μετά επιλέγει ο γιατρός τον κατάλληλο κύκλο. Αν δεν συμπίμπτει λοιπόν με την 5 μέρα βλαστοκύστης, μπαίνουν κατάψυξη..
Έχω διαβάσει διάφορες απόψεις για την κατάψυξη-απόψυξη εμβρύων, δεν συμφωνούν όλοι ότι είναι προτιμότερο..


urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renula είπε:

Eσύ Μαίρη τα είχες κατάψυξη επειδή έκανες θεραπεία ή προετοιμασία?
Απ ότι κατάλαβα.. γίνεται η συλλογή μετά γονιμοποίηση με το σπέρμα στο συντρόφου και μετά επιλέγει ο γιατρός τον κατάλληλο κύκλο. Αν δεν συμπίμπτει λοιπόν με την 5 μέρα βλαστοκύστης, μπαίνουν κατάψυξη..
Έχω διαβάσει διάφορες απόψεις για την κατάψυξη-απόψυξη εμβρύων, δεν συμφωνούν όλοι ότι είναι προτιμότερο..

O δικος μου ο γιατρος προτιμαει καταψυξη παρα φρεσκα. Υπαρχουν ερευνες που δειχνουν οτι γαντζώνονται καλυτερα. Τα τελευταια που ειχα ηταν 3 χρονια καταψυξη!Κι ομως μια χαρα επιασαν.Στην αποψυξη δεν εχω χασει κανενα εμβρυο

Η γονιμοποιηση εγινε με φρεσκα ωαρια, τη μερα της ωοληψιας πηγε ο συζυγος κι εδωσε σπερμα. Μετα τα αφησαν 5 μερες και πηραμε βλαστοκυστες που καταψυχθηκαν

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

O δικος μου ο γιατρος προτιμαει καταψυξη παρα φρεσκα. Υπαρχουν ερευνες που δειχνουν οτι γαντζώνονται καλυτερα. Τα τελευταια που ειχα ηταν 3 χρονια καταψυξη!Κι ομως μια χαρα επιασαν.Στην αποψυξη δεν εχω χασει κανενα εμβρυο

Η γονιμοποιηση εγινε με φρεσκα ωαρια, τη μερα της ωοληψιας πηγε ο συζυγος κι εδωσε σπερμα. Μετα τα αφησαν 5 μερες και πηραμε βλαστοκυστες που καταψυχθηκαν

Ευχαριστώ βρε κορίτσι για τι πληροφορίες.. βλέποντας κ κάνοντας θα πάμε

  • Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Renula είπε:

Ευχαριστώ βρε κορίτσι για τι πληροφορίες.. βλέποντας κ κάνοντας θα πάμε

Να μην σε ανησυχεί καθόλου πότε θα γίνει η εμβρυομεταφορά γιατί ειτε φρέσκα είτε κατεψυγμένα, αν είναι δυνατά τα έμβρυα γαντζώνονται.Εμείς πήγαμε με φρέσκα.Πήγε ο σύζυγος έδωσε σπέρμα την ημέρα της ωοληψίας της δότριας κ μετά απο πέντε μέρες κάναμε την ετ αφού φυσικά είχα κάνει προετοιμασία ενδομητρίου κ τώρα έχω στην κοιλίτσα μου 2 μωράκια:x

Καλή σου επιτυχία κοριτσάκι κ να πιστέψεις στο θαύμα που έρχεται!!

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Να μην σε ανησυχεί καθόλου πότε θα γίνει η εμβρυομεταφορά γιατί ειτε φρέσκα είτε κατεψυγμένα, αν είναι δυνατά τα έμβρυα γαντζώνονται.Εμείς πήγαμε με φρέσκα.Πήγε ο σύζυγος έδωσε σπέρμα την ημέρα της ωοληψίας της δότριας κ μετά απο πέντε μέρες κάναμε την ετ αφού φυσικά είχα κάνει προετοιμασία ενδομητρίου κ τώρα έχω στην κοιλίτσα μου 2 μωράκια:x

Καλή σου επιτυχία κοριτσάκι κ να πιστέψεις στο θαύμα που έρχεται!!

 

 

 

 

Mε το καλό να τα υποδεχτείς!!!
Δεν ξέρω πως θα "συγχρονιστούμε" με την δότρια, έτσι ώστε να πετύχουμε την ΕΤ ημέρα Σάββατο.. γι αυτό είναι ο προβληματισμός μου για την κατάψυξη
Δεν θέλω να κάνω μεταφορά εργάσιμη ημέρα και μετά να υποχρεωθώ να πάω στην δουλειά


urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mary H είπε:

O δικος μου ο γιατρος προτιμαει καταψυξη παρα φρεσκα. Υπαρχουν ερευνες που δειχνουν οτι γαντζώνονται καλυτερα. Τα τελευταια που ειχα ηταν 3 χρονια καταψυξη!Κι ομως μια χαρα επιασαν.Στην αποψυξη δεν εχω χασει κανενα εμβρυο

Η γονιμοποιηση εγινε με φρεσκα ωαρια, τη μερα της ωοληψιας πηγε ο συζυγος κι εδωσε σπερμα. Μετα τα αφησαν 5 μερες και πηραμε βλαστοκυστες που καταψυχθηκαν

Δεν το ήξερα ότι υπάρχουν έρευνες ότι τα κατεψυγμένα "εμφυτευονται" καλύτερα. Ξέρω ότι τα προτιμούν κάποιοι γιατροί ιδίως όταν δεν είναι δανεικα για να ηρεμήσει οργανισμος. Υπάρχουν και άλλα κορίτσια που  προτίμησαν οι γιατροί τους σε δανεικα τα κατεψυγμένα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Δεν το ήξερα ότι υπάρχουν έρευνες ότι τα κατεψυγμένα "εμφυτευονται" καλύτερα. Ξέρω ότι τα προτιμούν κάποιοι γιατροί ιδίως όταν δεν είναι δανεικα για να ηρεμήσει οργανισμος. Υπάρχουν και άλλα κορίτσια που  προτίμησαν οι γιατροί τους σε δανεικα τα κατεψυγμένα? 

Ναι το ειχα ψαξει παλια, κι ελεγε οτι εμφυτευονται καλυτερα, γιατι οταν ξεπαγωνουν ειναι σαν ζαλισμενα κ πιανουν πιο ευκολα, Κατι τετοιο ελεγε. Επισης ορμονικα ειναι καλυτερα η γυναικα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Renula είπε:

Mε το καλό να τα υποδεχτείς!!!
Δεν ξέρω πως θα "συγχρονιστούμε" με την δότρια, έτσι ώστε να πετύχουμε την ΕΤ ημέρα Σάββατο.. γι αυτό είναι ο προβληματισμός μου για την κατάψυξη
Δεν θέλω να κάνω μεταφορά εργάσιμη ημέρα και μετά να υποχρεωθώ να πάω στην δουλειά

Καλησπέρα 

Μη σε αγχώνει αυτό... Μπορείς κάλλιστα να πας χαρτί αναρρωτικής για την ημέρα εκείνη, άλλωστε θα σου δώσει κι ο γιατρός κάποιες μέρες άδεια. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Papy είπε:

Να μην σε ανησυχεί καθόλου πότε θα γίνει η εμβρυομεταφορά γιατί ειτε φρέσκα είτε κατεψυγμένα, αν είναι δυνατά τα έμβρυα γαντζώνονται.Εμείς πήγαμε με φρέσκα.Πήγε ο σύζυγος έδωσε σπέρμα την ημέρα της ωοληψίας της δότριας κ μετά απο πέντε μέρες κάναμε την ετ αφού φυσικά είχα κάνει προετοιμασία ενδομητρίου κ τώρα έχω στην κοιλίτσα μου 2 μωράκια:x

Καλή σου επιτυχία κοριτσάκι κ να πιστέψεις στο θαύμα που έρχεται!!

 

 

 

 

Εισαι έγκυος ? Κ σε δίδυμα ?????? 

Μπραβόοοοοοοοοοο !!!!

Ποσο εισαι ? Που εκανες την ετ ? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Renula είπε:

Mε το καλό να τα υποδεχτείς!!!
Δεν ξέρω πως θα "συγχρονιστούμε" με την δότρια, έτσι ώστε να πετύχουμε την ΕΤ ημέρα Σάββατο.. γι αυτό είναι ο προβληματισμός μου για την κατάψυξη
Δεν θέλω να κάνω μεταφορά εργάσιμη ημέρα και μετά να υποχρεωθώ να πάω στην δουλειά

εμένα ο ντοκ έδωσε αντισυλληπτικά στην κοπέλα κ μας συνχρονισε....άσχετα που κ εγώ κατεψυγμένα έβαλα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...