Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Ω ρε κορίτσι! Να πανε ολα καλα απο εδώ και πέρα! Χαλάλι κι αυτη η ταλαιπωρία!

Και μου λέει ο γιατρός εσάς σας ενδιαφέρει το θέμα της κύησης, θα διορθώσουμε το χωράφι. Εμένα με ενδιαφέρει η υγεία σας και το θέμα της ανοσοεπαρκειας...Μου είπε ότι είμαι ευπαθης ομάδα! Έπαθα σοκ.Ημουν χαλαρή εγώ.. Και είναι καθηγητής Πανεπιστημίου με ειδικότητα ανοσολογος αιματολογος και σε covid νοσοκομείο...Η νοσοκόμα μου είπε ήσασταν πολύ τυχερή που δεν πάθατε καμμία πνευμονία!! Πόσα θα βρω ακόμη ότι έχω?!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Και μου λέει ο γιατρός εσάς σας ενδιαφέρει το θέμα της κύησης, θα διορθώσουμε το χωράφι. Εμένα με ενδιαφέρει η υγεία σας και το θέμα της ανοσοεπαρκειας...Μου είπε ότι είμαι ευπαθης ομάδα! Έπαθα σοκ.Ημουν χαλαρή εγώ.. Και είναι καθηγητής Πανεπιστημίου με ειδικότητα ανοσολογος αιματολογος και σε covid νοσοκομείο...Η νοσοκόμα μου είπε ήσασταν πολύ τυχερή που δεν πάθατε καμμία πνευμονία!! Πόσα θα βρω ακόμη ότι έχω?!!! 

Oh god!!! Τι αλλο θα ανακαλύψουμε;;;; Κρατούσαν καλα μέτρα προστασίας;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , anoulious είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Και εσύ ο, τι επιθυμείς. Εγώ μόλις γύρισα από το νοσοκομείο. Η έγχυση κράτησε 3και μισή ώρες. Το στομαχι μου είναι κάπως..Και ξεκίνησα και αντιβίωση από το Σφακ σήμερα... Χωρίς νοσηλεία, επειδή ήτανε δημόσιο νοσοκομείο, μου έβαλαν και έναν άλλο όρο προετοιμασίας, τα δύο μπουκαλάκια φαρμακου, που ήτανε μόνο 2 και όχι 3 επειδή είμαι αδύνατη, είδα κοστίζουν 1200 ευρώ!!! Αντε κάνε την (Καντι δε ξέρω γιατί  το ταμπλετ έχει μια ρύθμιση και έγραφει αυτόματα λέξεις  και αντί για Κάνε την έγραψε Καντι Χα!! Χα!) σε ιδιωτική κλινική και πόσο λογικό είναι που το προτείνουν πολύ δύσκολα οι γιατροί.. 

Πωωωωω!!Ζόρικο μου ακούγεται.Πάει όμως κ αυτό κ ερχόμαστε πιο κοντά στο στοχο μας!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Oh god!!! Τι αλλο θα ανακαλύψουμε;;;; Κρατούσαν καλα μέτρα προστασίας;

Έχουν χαλαρώσει όλοι λίγο. Δηλαδη το σύζυγό τον άφησαν χωρίς να μας ρωτήσουν κάτι ιδιαίτερα. Βέβαια εγώ είχα κανονίσει αν χρειαζότανε.. Όλοι όλοι μάσκες.. Στην τουαλέτα κοινού καθόλου σαπούνι. Αλλά οι ρωμα ευτυχώς δεν τους εχουν εκεί. Τους πήγανε αλλού. Βέβαια είναι νοσοκομ covid! Ήτανε ανάγκη!! Και θα ξαναπάω 10/6, 2/7και.. Μεχρι και κάποιο επίδομα δικαιούμαι μου είπανε!! Κορίτσια σοβαρά πρώτη φορά φοβήθηκα.. Ανάρωτιεμαι για όλο αυτό...Η πανάκριβη θεραπεία θα συνεχιστεί..Παρα τα τεράστια εμπόδια τόσα χρόνια που χειροτερευουν εγώ δεν τα παρατάω. Θα κάνω παιδάκι... Έτσι για να σκάσει το κακό τόσα χρόνια.. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Έχουν χαλαρώσει όλοι λίγο. Δηλαδη το σύζυγό τον άφησαν χωρίς να μας ρωτήσουν κάτι ιδιαίτερα. Βέβαια εγώ είχα κανονίσει αν χρειαζότανε.. Όλοι όλοι μάσκες.. Στην τουαλέτα κοινού καθόλου σαπούνι. Αλλά οι ρωμα ευτυχώς δεν τους εχουν εκεί. Τους πήγανε αλλού. Βέβαια είναι νοσοκομ covid! Ήτανε ανάγκη!! Και θα ξαναπάω 10/6, 2/7και.. Μεχρι και κάποιο επίδομα δικαιούμαι μου είπανε!! Κορίτσια σοβαρά πρώτη φορά φοβήθηκα.. Ανάρωτιεμαι για όλο αυτό...Η πανάκριβη θεραπεία θα συνεχιστεί.. 

Να μην φοβάσαι τωρα που το ξέρεις !!! Δεν πληρώνεις κατι ετσι;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Να μην φοβάσαι τωρα που το ξέρεις !!! Δεν πληρώνεις κατι ετσι;

Όχι. Αν και ρώτησα διακριτικά την νοσοκόμα.. Φοβάμαι γιατί ο γιατρός σα να είπε ότι πιστεύει ότι θα πρέπει να το κάνω μια ζωή..!!!!! Να εκπαιδεύω και να το κάνω μόνη στο σπίτι.. Δηλαδη αναρωτιέμαι τι θα πάθω αν δεν το κάνω?! Δεν θέλω μια τέτοια δέσμευση.. Μου είπε ότι ο οργανισμός μου θα δημιουργεί συνέχεια ενδομητριτιδες  λογω της γονιδιακής βλάβης και που αν μένουν... ποιος ξέρει σε τι μπορεί να εξελιχθεί..Τέλος πάντων. Μη σας μαυριζω άλλο με τα δικά μου.. Ας πει καμμία κανένα ευχάριστο.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Όχι. Αν και ρώτησα διακριτικά την νοσοκόμα.. Φοβάμαι γιατί ο γιατρός σα να είπε ότι πιστεύει ότι θα πρέπει να το κάνω μια ζωή..!!!!! Να εκπαιδεύω και να το κάνω μόνη στο σπίτι.. Δηλαδη αναρωτιέμαι τι θα πάθω αν δεν το κάνω?! Δεν θέλω μια τέτοια δέσμευση.. Μου είπε ότι ο οργανισμός μου θα δημιουργεί συνέχεια ενδομητριτιδες  λογω της γονιδιακής βλάβης και που αν μένουν... ποιος ξέρει σε τι μπορεί να εξελιχθεί..Τέλος πάντων. Μη σας μαυριζω άλλο με τα δικά μου.. Ας πει καμμία κανένα ευχάριστο.. 

 

Ωχ μάλιστα, πολυ αγχωτικά ολα αυτα. Μην τα σκέφτεσαι καντα για να κανεις μωρο και μην σκέφτεσαι τιποτα αλλο.

 

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Όχι. Αν και ρώτησα διακριτικά την νοσοκόμα.. Φοβάμαι γιατί ο γιατρός σα να είπε ότι πιστεύει ότι θα πρέπει να το κάνω μια ζωή..!!!!! Να εκπαιδεύω και να το κάνω μόνη στο σπίτι.. Δηλαδη αναρωτιέμαι τι θα πάθω αν δεν το κάνω?! Δεν θέλω μια τέτοια δέσμευση.. Μου είπε ότι ο οργανισμός μου θα δημιουργεί συνέχεια ενδομητριτιδες  λογω της γονιδιακής βλάβης και που αν μένουν... ποιος ξέρει σε τι μπορεί να εξελιχθεί..Τέλος πάντων. Μη σας μαυριζω άλλο με τα δικά μου.. Ας πει καμμία κανένα ευχάριστο.. 

 

Δλδ μια ενδομητριτιδα σε τι θα μπορουσε να εξελιχθει;;; Ο σφακ τι σου εχει πει;;; Δλδ μια ζωη θα παιρνουμε αντιβιωση; Θα κανουμε εγχυσεις; Τι φαση;

Ωχ ρε κοριτσι..... Κανε τωρα ο,τι κανεις, παρε μωρο στην αγκαλια κ μετα ψαχνεσαι κ βλεπεις τι θα κανεις... Ολα καλα ευχομαι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Δλδ μια ενδομητριτιδα σε τι θα μπορουσε να εξελιχθει;;; Ο σφακ τι σου εχει πει;;; Δλδ μια ζωη θα παιρνουμε αντιβιωση; Θα κανουμε εγχυσεις; Τι φαση;

Ωχ ρε κοριτσι..... Κανε τωρα ο,τι κανεις, παρε μωρο στην αγκαλια κ μετα ψαχνεσαι κ βλεπεις τι θα κανεις... Ολα καλα ευχομαι :rolleyes:

Ο Σφακ ειναι εξωσωματικος.Δεν τον ενδειαφερει η γενικοτερη υγεια σου.Προφανως αν κανουμε μωρο θα τα παρατησουμε.Εμενα ο οργανισμος μου θα δημιουργει συνεχεια..Ψαξε λιγο σε ξενα σαιτ να δεις σε τι θα μπορουσε να εξελιχθει..Μην τρομαζουμε τα κοριτσια.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Έχουν χαλαρώσει όλοι λίγο. Δηλαδη το σύζυγό τον άφησαν χωρίς να μας ρωτήσουν κάτι ιδιαίτερα. Βέβαια εγώ είχα κανονίσει αν χρειαζότανε.. Όλοι όλοι μάσκες.. Στην τουαλέτα κοινού καθόλου σαπούνι. Αλλά οι ρωμα ευτυχώς δεν τους εχουν εκεί. Τους πήγανε αλλού. Βέβαια είναι νοσοκομ covid! Ήτανε ανάγκη!! Και θα ξαναπάω 10/6, 2/7και.. Μεχρι και κάποιο επίδομα δικαιούμαι μου είπανε!! Κορίτσια σοβαρά πρώτη φορά φοβήθηκα.. Ανάρωτιεμαι για όλο αυτό...Η πανάκριβη θεραπεία θα συνεχιστεί..Παρα τα τεράστια εμπόδια τόσα χρόνια που χειροτερευουν εγώ δεν τα παρατάω. Θα κάνω παιδάκι... Έτσι για να σκάσει το κακό τόσα χρόνια.. 

Eτσι....Αυτο το πεισμα και η επιμονη θα σε κανει μανουλα:)

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια, εγω θα κάνω κάποιες εξετασεις που μου πρότεινε ο εξωσωματικός μου. Θα στείλουμε δείγμα απο το ενδομήτριο μου στην Ισπανια να το εξετάσουν για πιθανές λοιμώξεις κλπ. Και αποφάσισα να κάνουμε και την εξέταση για το παράθυρο εμφύτευσης , αφού στην Ισπανία γίνεται και αυτο. Ειναι τα λεγόμενα Emma και era test. Τωρα είμαι σε φάση προετοιμασίας, και στο τελος του μηνα θα μου πάρουν δείγμα να το στείλουν στην Ισπανία. Ελπίζω να αξίζει η αναμονή και το μεγάλο κόστος φυσικα

κάντυ μου με βοήθησες πολυ να καταλάβω αυτές τις εξετασεις, ξέρεις εσυ, και σε ευχαριστώ πολυ. Ετςι όπως μου τα έλεγες ειναι, εγω είχα μπερδέψει αυτά που μου ειχε πει ο γιατρος

οποτε τωρα περιμενω και περιμενω, και περιμενω...πολυ δύσκολο κοριτσια, φοβάμαι μηπως δεν καταφέρω ποτε να γίνω μανούλα., δεν ξέρω τι αλλο πρεπει να κάνω πια. Ευτυχώς έχω εσάς και μου δίνετε κουραγιο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Καλημέρα κοριτσια, εγω θα κάνω κάποιες εξετασεις που μου πρότεινε ο εξωσωματικός μου. Θα στείλουμε δείγμα απο το ενδομήτριο μου στην Ισπανια να το εξετάσουν για πιθανές λοιμώξεις κλπ. Και αποφάσισα να κάνουμε και την εξέταση για το παράθυρο εμφύτευσης , αφού στην Ισπανία γίνεται και αυτο. Ειναι τα λεγόμενα Emma και era test. Τωρα είμαι σε φάση προετοιμασίας, και στο τελος του μηνα θα μου πάρουν δείγμα να το στείλουν στην Ισπανία. Ελπίζω να αξίζει η αναμονή και το μεγάλο κόστος φυσικα

κάντυ μου με βοήθησες πολυ να καταλάβω αυτές τις εξετασεις, ξέρεις εσυ, και σε ευχαριστώ πολυ. Ετςι όπως μου τα έλεγες ειναι, εγω είχα μπερδέψει αυτά που μου ειχε πει ο γιατρος

οποτε τωρα περιμενω και περιμενω, και περιμενω...πολυ δύσκολο κοριτσια, φοβάμαι μηπως δεν καταφέρω ποτε να γίνω μανούλα., δεν ξέρω τι αλλο πρεπει να κάνω πια. Ευτυχώς έχω εσάς και μου δίνετε κουραγιο

Ο Ν. Χριστ., στο προτεινε? Με το παχος του ενδομητριου τι κανατε? Φυσικα θα γινεις μανουλα, δεν υπαρχει περιπτωση να μην το πετυχεις


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ο Ν. Χριστ., στο προτεινε? Με το παχος του ενδομητριου τι κανατε? Φυσικα θα γινεις μανουλα, δεν υπαρχει περιπτωση να μην το πετυχεις

Ναι ο Χριστ .. Σαν μια τελευταία εξέταση το πρότεινε , με επιφύλαξη , ίσως μας δείξει γιατι όλες αυτές οι αποβολές.. Για το ενδομήτριο είπαμε ίσως δοκιμάσουμε crp , ή περισσότερα cyclacur, θα το δούμε όταν έρθει η ωρα , προς το παρόν έχουμε πολυ δρόμο μπροστά μας..

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Ναι ο Χριστ .. Σαν μια τελευταία εξέταση το πρότεινε , με επιφύλαξη , ίσως μας δείξει γιατι όλες αυτές οι αποβολές.. Για το ενδομήτριο είπαμε ίσως δοκιμάσουμε crp , ή περισσότερα cyclacur, θα το δούμε όταν έρθει η ωρα , προς το παρόν έχουμε πολυ δρόμο μπροστά μας..

Εννοεις prp?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Καλημέρα κοριτσια, εγω θα κάνω κάποιες εξετασεις που μου πρότεινε ο εξωσωματικός μου. Θα στείλουμε δείγμα απο το ενδομήτριο μου στην Ισπανια να το εξετάσουν για πιθανές λοιμώξεις κλπ. Και αποφάσισα να κάνουμε και την εξέταση για το παράθυρο εμφύτευσης , αφού στην Ισπανία γίνεται και αυτο. Ειναι τα λεγόμενα Emma και era test. Τωρα είμαι σε φάση προετοιμασίας, και στο τελος του μηνα θα μου πάρουν δείγμα να το στείλουν στην Ισπανία. Ελπίζω να αξίζει η αναμονή και το μεγάλο κόστος φυσικα

κάντυ μου με βοήθησες πολυ να καταλάβω αυτές τις εξετασεις, ξέρεις εσυ, και σε ευχαριστώ πολυ. Ετςι όπως μου τα έλεγες ειναι, εγω είχα μπερδέψει αυτά που μου ειχε πει ο γιατρος

οποτε τωρα περιμενω και περιμενω, και περιμενω...πολυ δύσκολο κοριτσια, φοβάμαι μηπως δεν καταφέρω ποτε να γίνω μανούλα., δεν ξέρω τι αλλο πρεπει να κάνω πια. Ευτυχώς έχω εσάς και μου δίνετε κουραγιο

Ολα καλα θα πανε, οσο βρίσκουμε τα θεματάκια μας και τα λύνουμε τοςο πιο κοντα στη μητρότητα ερχόμαστε! Τι έδωσες; Απο περίεργεια 700 + 700?


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...