Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Να υποθεσω οτι το κρεβατακι το εχεις στο δωματιο σου. Στο σαλονι που τις εχεις σε πορτ μπεμπε η φωλια?

Ναι,βέβαια,κοιμόμαστε στο ίδιο δωμάτιο.Με καθε κιχ ξυπνάω! Να σου πω την αμαρτία μου,εχω στρώσει σεντονάκι στον καναπε( εχει πολυ βάθος ο καναπές μου) και τις εχω εκει. Ακομα δεν γυρνάνε και ούτως ή άλλως ειναι παντα κάποιος και επιβλέπει. Σε λιγο βέβαια αυτο δεν θα ειναι καθόλου ασφαλές οποτε σκέφτομαι να στρώσω κάτω χαλι( εχω ήδη παραγγείλει ενα ωραίο απο ικεα) να βάλω πάνω γυμναστήρια,παιχνίδια κλπ και να τις αφήσω να αλωνίζουν! Ολα αυτα στο σαλόνι φυςικα γιατι κακα τα ψέματα όλη μερα εκει ειμαστε( εχω σαλόνι κουζίνα μαζί)Θα ειναι και καλοκαίρι οποτε δεν φοβάμαι μην κρυώσουν.Επειδη ειναι δυο και θέλω απο ολα δυο δεν ήθελα να πειραματιστώ. Άκουσα και πολλές αντικρουόμενες γνώμες για λικνα,καλαθουνες και κούνιες οποτε μπερδεύτηκα. Καθε περιπτωςη δεν ειναι ίδια. Για παράδειγμα πηρα ενα ρηλαξ,η μιαντρελαινετα,της αρεσει πολυ,η άλλη βάσει τα κλάματα.Προτιμησα να δώσω κάτι παραπάνω σε καλή κούνια,καλο καρότσι και πολυ καλα καθίσματα αυτοκινήτου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

12 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

 

Αχ μπερδευομαι .

Λοιπον, παιρνω cyclacur (ασπρα κ καφε ) μεχρι τις 03/ 06 , κάνω κ 1 averkap στις 29/05 .

Μετα τις 03/ 06 θα μου ερθει περιοδος , την 1η μέρα θα τους παρω τηλ να με καθοδηγήσουν ωστε να το κάνουμε μεχρι τα τελη Ιουνιου...

Δεν ξερω αν απαντησα στην ερωτηση σου . Αυτα με τους κυκλους με μπερδευουν .

Εσυ χαμουλης με τα δίδυμα ? 

Πρεπει να ειναι τελεια ε ? Πες μας κι αλλα .....πες μας !!!!:x

Ναι,κατάλαβα.Ουσιαστικα σε αυτο τον κυκλο θα κανεις.Κανεις την προετοιμασία ενδομητρίου.Ολα θα πάνε καλα! Να μας γράφεις τις τιμές του ενδομητρίου! 

Με τα κορίτσια ολα καλα! Δεν πλήττω ουτε λεπτό! Εχω βρει και μια εξαιρετική κοπελα και τις προσέχει τα απογεύματα που πρεπει να παω στη δουλεια. Η μια ειναι πολυ χαδιαρα,καθε πρωί που ξυπνάει και της λέω Καλημερα,σκάει κάτι χαμόγελα τρελαίνομαι!  Η άλλη ειναι πιο συνεσταλμένη. Είμαι σιγουρη οτι ολα θα πάνε καλα Δήμητρα. ΝΑ μας εχεις ενήμερες!

4 ώρες πρίν, Mammy76 είπε:

Οχι μωρε καλουλης ειναι!!!σηκωνει κ το τηλεφωνο....πολυ σημαντικο!!!

Τον εχεις πάρει στο κινητό; Εγω ακομα δεν τον πηρα να του πω για τις μικρές.Ολο λέω να τον πάρω στο κινητό κι όλο λέω να μην τον ενοχλήσω.Αν και νομιζω πολυ κουλ ειναι.Εγω δεν ειχα θεμα. Τα βρήκαμε και στο ίδιο χιούμορ. Επισης,εκτίμησα οτι μετα την ετ ηρθε στο κρεβάτι και ειπαμε δυο κουβέντες και μετα,οταν τους πηρα για την πρώτη σούπερ χοριακη με πηρε ο ίδιος αργά το βραδυ και τα ειπαμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Ναι,κατάλαβα.Ουσιαστικα σε αυτο τον κυκλο θα κανεις.Κανεις την προετοιμασία ενδομητρίου.Ολα θα πάνε καλα! Να μας γράφεις τις τιμές του ενδομητρίου! 

Με τα κορίτσια ολα καλα! Δεν πλήττω ουτε λεπτό! Εχω βρει και μια εξαιρετική κοπελα και τις προσέχει τα απογεύματα που πρεπει να παω στη δουλεια. Η μια ειναι πολυ χαδιαρα,καθε πρωί που ξυπνάει και της λέω Καλημερα,σκάει κάτι χαμόγελα τρελαίνομαι!  Η άλλη ειναι πιο συνεσταλμένη. Είμαι σιγουρη οτι ολα θα πάνε καλα Δήμητρα. ΝΑ μας εχεις ενήμερες!

Τον εχεις πάρει στο κινητό; Εγω ακομα δεν τον πηρα να του πω για τις μικρές.Ολο λέω να τον πάρω στο κινητό κι όλο λέω να μην τον ενοχλήσω.Αν και νομιζω πολυ κουλ ειναι.Εγω δεν ειχα θεμα. Τα βρήκαμε και στο ίδιο χιούμορ. Επισης,εκτίμησα οτι μετα την ετ ηρθε στο κρεβάτι και ειπαμε δυο κουβέντες και μετα,οταν τους πηρα για την πρώτη σούπερ χοριακη με πηρε ο ίδιος αργά το βραδυ και τα ειπαμε!

Μπράβο κοριτσι μου για τα κοριτσάκια σου .

Πόσο χαιρομαι , ποσο όμορφα μου ακουγονται όλα αυτα..

Θα σας ενημερωνω εννοειται ...:D

Κι εγω ανυπομονω για την εξελιξη ...

Φιλακια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/5/2020 at 3:20 ΠΜ, Mammy76 είπε:

Οχι μωρε καλουλης ειναι!!!σηκωνει κ το τηλεφωνο....πολυ σημαντικο!!!

Κι εσυ στο μαγο??????? Ε ρε μωρα που ερχονταιιιιι!!!!!!

On 27/5/2020 at 10:10 ΠΜ, Fleabag είπε:

Ναι,βέβαια,κοιμόμαστε στο ίδιο δωμάτιο.Με καθε κιχ ξυπνάω! Να σου πω την αμαρτία μου,εχω στρώσει σεντονάκι στον καναπε( εχει πολυ βάθος ο καναπές μου) και τις εχω εκει. Ακομα δεν γυρνάνε και ούτως ή άλλως ειναι παντα κάποιος και επιβλέπει. Σε λιγο βέβαια αυτο δεν θα ειναι καθόλου ασφαλές οποτε σκέφτομαι να στρώσω κάτω χαλι( εχω ήδη παραγγείλει ενα ωραίο απο ικεα) να βάλω πάνω γυμναστήρια,παιχνίδια κλπ και να τις αφήσω να αλωνίζουν! Ολα αυτα στο σαλόνι φυςικα γιατι κακα τα ψέματα όλη μερα εκει ειμαστε( εχω σαλόνι κουζίνα μαζί)Θα ειναι και καλοκαίρι οποτε δεν φοβάμαι μην κρυώσουν.Επειδη ειναι δυο και θέλω απο ολα δυο δεν ήθελα να πειραματιστώ. Άκουσα και πολλές αντικρουόμενες γνώμες για λικνα,καλαθουνες και κούνιες οποτε μπερδεύτηκα. Καθε περιπτωςη δεν ειναι ίδια. Για παράδειγμα πηρα ενα ρηλαξ,η μιαντρελαινετα,της αρεσει πολυ,η άλλη βάσει τα κλάματα.Προτιμησα να δώσω κάτι παραπάνω σε καλή κούνια,καλο καρότσι και πολυ καλα καθίσματα αυτοκινήτου.

Πολλα φιλια στις ζουζουνες σου! Ελιωσα με την εικονα:wub::wub:

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mammy76 είπε:

Οχι....αποτυχαμε σε πρωτη φαση...κ προχωραμε σε νεα βαση...εσυ σε τι φαση εισαι?

Ετοιμάζομαι για 5η προσπάθεια προς τα τελη Ιουνίου.

1η με τον Τσιριγώτη.θα δειξει ...

Πως αντιμετώπισε την αποτυχία , τι σου ειπε ? 

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλες!,

έχω καιρό να μπω να μάθω νέα σας!, καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι σε προετοιμασία και με το καλό στις εγκυούλες που από ότι κατάλαβα έχουν πολλαπλασιαστεί!

τα δικά μου νέα... την Πέμπτη κάναμε την πολυπόθητη εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστες με δότρια, έχω άλλες 2 κατάψυξη, ενδομήτριο 1 εβδομάδα πριν την εμβρυομεταφορά 7 δεν εχει μεγαλώσει ποτέ παραπάνω ο γιατρός μου είπε είναι μια χαρά.. κάνω το σταυρό μου και παρακαλώ να είμαι τυχερή αυτήν την φορά... εφόσον τα δικά μου ωάρια δεν τα καταφέρανε 

μου είπαν ότι έκαναν και υποβοηθούμενη εκκόλαψη, το έχει κάνει καμία?

  • Μου αρέσει 10

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papaki@ είπε:

Kαλημέρα σε όλες!,

έχω καιρό να μπω να μάθω νέα σας!, καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι σε προετοιμασία και με το καλό στις εγκυούλες που από ότι κατάλαβα έχουν πολλαπλασιαστεί!

τα δικά μου νέα... την Πέμπτη κάναμε την πολυπόθητη εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστες με δότρια, έχω άλλες 2 κατάψυξη, ενδομήτριο 1 εβδομάδα πριν την εμβρυομεταφορά 7 δεν εχει μεγαλώσει ποτέ παραπάνω ο γιατρός μου είπε είναι μια χαρά.. κάνω το σταυρό μου και παρακαλώ να είμαι τυχερή αυτήν την φορά... εφόσον τα δικά μου ωάρια δεν τα καταφέρανε 

μου είπαν ότι έκαναν και υποβοηθούμενη εκκόλαψη, το έχει κάνει καμία?

Ναι αλλα σε δικά μου, όχι οτι εχει σημασία, προκειται για το assisting hatching. Τρυπάνε την διαφανή ζωνη για να μπορέσει η βλαστόκυστη να βγει και να εμφυτευτεί πιο εύκολα. Καλη επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ναι αλλα σε δικά μου, όχι οτι εχει σημασία, προκειται για το assisting hatching. Τρυπάνε την διαφανή ζωνη για να μπορέσει η βλαστόκυστη να βγει και να εμφυτευτεί πιο εύκολα. Καλη επιτυχία!

Με το καλό κοπέλα μου βλέπω είσαι έγκυος εύχομαι ένα γερο μωράκι στην αγκαλιά σου!


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Με το καλό κοπέλα μου βλέπω είσαι έγκυος εύχομαι ένα γερο μωράκι στην αγκαλιά σου!

Καλή επιτυχία και σε σένα κοριτσάκι!!!να έχεις μια θετικοτατη χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Kαλημέρα σε όλες!,

έχω καιρό να μπω να μάθω νέα σας!, καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι σε προετοιμασία και με το καλό στις εγκυούλες που από ότι κατάλαβα έχουν πολλαπλασιαστεί!

τα δικά μου νέα... την Πέμπτη κάναμε την πολυπόθητη εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστες με δότρια, έχω άλλες 2 κατάψυξη, ενδομήτριο 1 εβδομάδα πριν την εμβρυομεταφορά 7 δεν εχει μεγαλώσει ποτέ παραπάνω ο γιατρός μου είπε είναι μια χαρά.. κάνω το σταυρό μου και παρακαλώ να είμαι τυχερή αυτήν την φορά... εφόσον τα δικά μου ωάρια δεν τα καταφέρανε 

μου είπαν ότι έκαναν και υποβοηθούμενη εκκόλαψη, το έχει κάνει καμία?

Καλή επιτυχία κοπέλα μου!!Σου εύχομαι να γραπωθούν γερά τα εμβρυάκια σου κ σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...