Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, thalasa είπε:

Ναι ο Χριστ .. Σαν μια τελευταία εξέταση το πρότεινε , με επιφύλαξη , ίσως μας δείξει γιατι όλες αυτές οι αποβολές.. Για το ενδομήτριο είπαμε ίσως δοκιμάσουμε crp , ή περισσότερα cyclacur, θα το δούμε όταν έρθει η ωρα , προς το παρόν έχουμε πολυ δρόμο μπροστά μας..

Παντως πολυ σωστη η προσεγγιση του. Μ ολα αυτα κατι θα βρειτε. Δωστε εμφαση κ στο παχος του ενδομητριου και ολα καλα θα πανε. εγω πιστευω οτι το πιο πιθανο να φταιει αυτο η τα εμβρυα

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 5 λεπτά , thalasa είπε:

Καλημέρα κοριτσια, εγω θα κάνω κάποιες εξετασεις που μου πρότεινε ο εξωσωματικός μου. Θα στείλουμε δείγμα απο το ενδομήτριο μου στην Ισπανια να το εξετάσουν για πιθανές λοιμώξεις κλπ. Και αποφάσισα να κάνουμε και την εξέταση για το παράθυρο εμφύτευσης , αφού στην Ισπανία γίνεται και αυτο. Ειναι τα λεγόμενα Emma και era test. Τωρα είμαι σε φάση προετοιμασίας, και στο τελος του μηνα θα μου πάρουν δείγμα να το στείλουν στην Ισπανία. Ελπίζω να αξίζει η αναμονή και το μεγάλο κόστος φυσικα

κάντυ μου με βοήθησες πολυ να καταλάβω αυτές τις εξετασεις, ξέρεις εσυ, και σε ευχαριστώ πολυ. Ετςι όπως μου τα έλεγες ειναι, εγω είχα μπερδέψει αυτά που μου ειχε πει ο γιατρος

οποτε τωρα περιμενω και περιμενω, και περιμενω...πολυ δύσκολο κοριτσια, φοβάμαι μηπως δεν καταφέρω ποτε να γίνω μανούλα., δεν ξέρω τι αλλο πρεπει να κάνω πια. Ευτυχώς έχω εσάς και μου δίνετε κουραγιο

Είχες αποτυχημένες προσπάθειες κ κάνεις ολες αυτές τις εξετάσεις??

Μανούλα θα γίνεις κ παρτο απόφαση..Απλά σε παιδεύει κ σένα λίγο όπως κ πολλά κορίτσια εδώ μέσα!!

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εννοεις prp?

Ναι γλυκιά μου, αυτο εννοώ 

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ολα καλα θα πανε, οσο βρίσκουμε τα θεματάκια μας και τα λύνουμε τοςο πιο κοντα στη μητρότητα ερχόμαστε! Τι έδωσες; Απο περίεργεια 700 + 700?

700 + 400, συνολικά 1100€. Μακάρι να πάνε όλα καλά.

εσυ κάντυ μου είχες ευχάριστα; Καλά κατάλαβα; Γιατι έχω χάσει κάποια επεισόδια αυτόν τον καιρο

4 ώρες πρίν, Papy είπε:

Είχες αποτυχημένες προσπάθειες κ κάνεις ολες αυτές τις εξετάσεις??

Μανούλα θα γίνεις κ παρτο απόφαση..Απλά σε παιδεύει κ σένα λίγο όπως κ πολλά κορίτσια εδώ μέσα!!

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!!

Απο τις 3 προσπάθειες που εκανα, πέτυχαν οι 2, αλλά είχα αποβολή και στις 2 εγκυμοσύνες στον δεύτερο μηνα, αφού είχαμε ακούσει καρδούλα..

από εξετασεις άλλο τίποτα, στερεύω και οικονομικά, αλλά δεν το βάζω κατω, ότι μπορώ θα το κάνω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Ναι γλυκιά μου, αυτο εννοώ 

700 + 400, συνολικά 1100€. Μακάρι να πάνε όλα καλά.

εσυ κάντυ μου είχες ευχάριστα; Καλά κατάλαβα; Γιατι έχω χάσει κάποια επεισόδια αυτόν τον καιρο

Απο τις 3 προσπάθειες που εκανα, πέτυχαν οι 2, αλλά είχα αποβολή και στις 2 εγκυμοσύνες στον δεύτερο μηνα, αφού είχαμε ακούσει καρδούλα..

από εξετασεις άλλο τίποτα, στερεύω και οικονομικά, αλλά δεν το βάζω κατω, ότι μπορώ θα το κάνω. 

Ναι ειμαι οκτώ εβδομάδων, αλλα γενικως πολυ επιφυλακτική... αν και ελπιζω ολα να πανε καλα. Δεν στειλατε για κάρυοτυπο τα έμβρυα ε; Ποσο χρόνων εισαι;

 Εφ οσον μένεις εγκυος θα εχεις και τελειομηνη εγκυμοσυνη. Περιτρανο παράδειγμα η κολλητή μου μετα απο 4 παλινδρομες εχει το αγοράκι της αγκαλιά! Θα ρθει και η σειρά σου. 

Βεβαια το ερα ακομα δεν εχω καταλάβει γιατι το εκανες αφου εμφυτευσεις εχεις , την ίδια μερα θα τα ξαναβάλεις.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ναι ειμαι οκτώ εβδομάδων, αλλα γενικως πολυ επιφυλακτική... αν και ελπιζω ολα να πανε καλα. Δεν στειλατε για κάρυοτυπο τα έμβρυα ε; Ποσο χρόνων εισαι;

 Εφ οσον μένεις εγκυος θα εχεις και τελειομηνη εγκυμοσυνη. Περιτρανο παράδειγμα η κολλητή μου μετα απο 4 παλινδρομες εχει το αγοράκι της αγκαλιά! Θα ρθει και η σειρά σου. 

Βεβαια το ερα ακομα δεν εχω καταλάβει γιατι το εκανες αφου εμφυτευσεις εχεις , την ίδια μερα θα τα ξαναβάλεις.

Αχ τι ωραία , μπράβο Κάντυ , πολυ καλά νέα. Να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις 

το era αποφάσισα να το κάνω γιατι μου έχουν μείνει μόνο 3 έμβρυα ακόμη , είχα και μια αποτυχημένη προσπάθεια παλιότερα, ίσως βοηθησει .

ειμαι 44, τα περιθώρια στενεύουν . Καρυότυπο εμβρύου κάναμε στην δεύτερη αποβολή και δεν έδειξε κατι. Κάποιες κοπελες μου είπανε οτι καλυτερα αποτελέσματα δείχνει ο μοριακός καρυότυπος, αλλά δεν μπορώ να κάνω όλες τις εξετασεις , δεν έχουμε και κανένα δέντρο να βγάζει λεφτά..

ότι μπορώ θα κάνω , η ψυχολογία μου πέφτει κάποιες μερες, αλλα γρήγορα παίρνω τα πάνω μου, μόνο μπροστά κοιτάμε. Το έχω πει πολλες φορες ότι εσείς κοριτσια που τελικα τα καταφέρνετε και δεν το βάζετε κατω, μας δινετε πολυ κουράγιο . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, thalasa είπε:

Ναι γλυκιά μου, αυτο εννοώ 

700 + 400, συνολικά 1100€. Μακάρι να πάνε όλα καλά.

εσυ κάντυ μου είχες ευχάριστα; Καλά κατάλαβα; Γιατι έχω χάσει κάποια επεισόδια αυτόν τον καιρο

Απο τις 3 προσπάθειες που εκανα, πέτυχαν οι 2, αλλά είχα αποβολή και στις 2 εγκυμοσύνες στον δεύτερο μηνα, αφού είχαμε ακούσει καρδούλα..

από εξετασεις άλλο τίποτα, στερεύω και οικονομικά, αλλά δεν το βάζω κατω, ότι μπορώ θα το κάνω. 

Oταν λες αποβολη, ειχες αυτοματη αποβολη ή παλινδρομη?

Just now, thalasa είπε:

Αχ τι ωραία , μπράβο Κάντυ , πολυ καλά νέα. Να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις 

το era αποφάσισα να το κάνω γιατι μου έχουν μείνει μόνο 3 έμβρυα ακόμη , είχα και μια αποτυχημένη προσπάθεια παλιότερα, ίσως βοηθησει .

ειμαι 44, τα περιθώρια στενεύουν . Καρυότυπο εμβρύου κάναμε στην δεύτερη αποβολή και δεν έδειξε κατι. Κάποιες κοπελες μου είπανε οτι καλυτερα αποτελέσματα δείχνει ο μοριακός καρυότυπος, αλλά δεν μπορώ να κάνω όλες τις εξετασεις , δεν έχουμε και κανένα δέντρο να βγάζει λεφτά..

ότι μπορώ θα κάνω , η ψυχολογία μου πέφτει κάποιες μερες, αλλα γρήγορα παίρνω τα πάνω μου, μόνο μπροστά κοιτάμε. Το έχω πει πολλες φορες ότι εσείς κοριτσια που τελικα τα καταφέρνετε και δεν το βάζετε κατω, μας δινετε πολυ κουράγιο . 

Η Καντυ εχει δικιο, συζητησε με το Νικο αν το ερα το χρειαζεσαι, γιατι αν ειχες εμφυτευση σε συγκεκριμενη μερα, και το ξερεις ποια ειναι , δεν το χρειαζεσαι

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Oταν λες αποβολη, ειχες αυτοματη αποβολη ή παλινδρομη?

Η Καντυ εχει δικιο, συζητησε με το Νικο αν το ερα το χρειαζεσαι, γιατι αν ειχες εμφυτευση σε συγκεκριμενη μερα, και το ξερεις ποια ειναι , δεν το χρειαζεσαι

Παλίνδρομη και τις 2 φορες, είχαμε ακούσει και καρδούλα επίσης .

ο Νίκος για το era δεν επέμενε , μου είπε μόνο αν θελήσω εγω να το κάνω . Ο γιατρος μου επέμενε και για το era, επειδή έχω μόνο 3 έμβρυα ακόμη για επόμενη προσπάθεια , να μας βοηθήσει όσο γίνεται περισσότερο να έχουμε καλό αποτέλεσμα. Σκέφτηκα οτι αφού θα στείλουμε δείγμα στην Ισπανία , ας κάνω και τις δύο εξετασεις.

να τελειώνουμε με την Ισπανία τουλαχιστον

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Αχ τι ωραία , μπράβο Κάντυ , πολυ καλά νέα. Να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις 

το era αποφάσισα να το κάνω γιατι μου έχουν μείνει μόνο 3 έμβρυα ακόμη , είχα και μια αποτυχημένη προσπάθεια παλιότερα, ίσως βοηθησει .

ειμαι 44, τα περιθώρια στενεύουν . Καρυότυπο εμβρύου κάναμε στην δεύτερη αποβολή και δεν έδειξε κατι. Κάποιες κοπελες μου είπανε οτι καλυτερα αποτελέσματα δείχνει ο μοριακός καρυότυπος, αλλά δεν μπορώ να κάνω όλες τις εξετασεις , δεν έχουμε και κανένα δέντρο να βγάζει λεφτά..

ότι μπορώ θα κάνω , η ψυχολογία μου πέφτει κάποιες μερες, αλλα γρήγορα παίρνω τα πάνω μου, μόνο μπροστά κοιτάμε. Το έχω πει πολλες φορες ότι εσείς κοριτσια που τελικα τα καταφέρνετε και δεν το βάζετε κατω, μας δινετε πολυ κουράγιο . 

Συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια ότι αφού πέτυχες εγκυμοσύνη το ΕΡΑ είναι ψιλό άχρηστο. Να υποθέσω ότι τα εμβρυα είναι  μαζεμένα σε ηλικία πάνω από 40?Αρα πολύ πιθανόν το γνωστό χρωμοσώματικες ανωμαλίες..?... Λοιπόν η ουσία είναι ότι με λίγη επιμονή παιδί θα κάνεις. Εγώ δεν έχω δει καμμία που έμενε έγκυος να μην κράτησε παιδί αγκαλιά.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Παλίνδρομη και τις 2 φορες, είχαμε ακούσει και καρδούλα επίσης .

ο Νίκος για το era δεν επέμενε , μου είπε μόνο αν θελήσω εγω να το κάνω . Ο γιατρος μου επέμενε και για το era, επειδή έχω μόνο 3 έμβρυα ακόμη για επόμενη προσπάθεια , να μας βοηθήσει όσο γίνεται περισσότερο να έχουμε καλό αποτέλεσμα. Σκέφτηκα οτι αφού θα στείλουμε δείγμα στην Ισπανία , ας κάνω και τις δύο εξετασεις.

να τελειώνουμε με την Ισπανία τουλαχιστον

Ειναι χρονοβόρο βέβαια , αλλά έτσι κι αλλιώς χάθηκε πολύς χρόνος αυτόν το καιρο. Παίρνω cyclacur τωρα, αυριο παω για υπέρηχο και αιματολογικές, και πιστεύω προς το τελος του μηνα θα μου πάρουν δείγμα. Αργούν και τα αποτελέσματα απο την ιςπανια νομίζω 

Just now, anoulious είπε:

Συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια ότι αφού πέτυχες εγκυμοσύνη το ΕΡΑ είναι ψιλό άχρηστο. Να υποθέσω ότι τα εμβρυα είναι  μαζεμένα σε ηλικία πάνω από 40?Αρα πολύ πιθανόν το γνωστό χρωμοσώματικες ανωμαλίες..?... Λοιπόν η ουσία είναι ότι με λίγη επιμονή παιδί θα κάνεις. Εγώ δεν έχω δει καμμία που έμενε έγκυος να μην κράτησε παιδί αγκαλιά.. 

Σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια . Τα εμβρυα ειναι με δωρεά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Ειναι χρονοβόρο βέβαια , αλλά έτσι κι αλλιώς χάθηκε πολύς χρόνος αυτόν το καιρο. Παίρνω cyclacur τωρα, αυριο παω για υπέρηχο και αιματολογικές, και πιστεύω προς το τελος του μηνα θα μου πάρουν δείγμα. Αργούν και τα αποτελέσματα απο την ιςπανια νομίζω 

Σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια . Τα εμβρυα ειναι με δωρεά 

Δεν το ήξερα. Ελπίζω να μην σε έφερα σε δύσκολη θέση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Ναι γλυκιά μου, αυτο εννοώ 

700 + 400, συνολικά 1100€. Μακάρι να πάνε όλα καλά.

εσυ κάντυ μου είχες ευχάριστα; Καλά κατάλαβα; Γιατι έχω χάσει κάποια επεισόδια αυτόν τον καιρο

Απο τις 3 προσπάθειες που εκανα, πέτυχαν οι 2, αλλά είχα αποβολή και στις 2 εγκυμοσύνες στον δεύτερο μηνα, αφού είχαμε ακούσει καρδούλα..

από εξετασεις άλλο τίποτα, στερεύω και οικονομικά, αλλά δεν το βάζω κατω, ότι μπορώ θα το κάνω. 

Μπράβο για την υπομονή σου βρε κορίτσι μου κ αυτή είναι που θα σε κάνει μανούλα!!

Με δανεικά εισαι κοριτσάκι??Το λέω μήπως το θέμα είναι στα εμβρυάκια γιατί εμφύτευση έχουμε.Το era τεστ δεν είναι για το παράθυρο εμφύτευσης??Αφού εσύ το πετυχαίνεις αυτό γιατί την κάνεις??

Όπως κ αν έχει το πείσμα σου θα σε δικαιώσει!!!Περιμένουμε πως κ πως τα ευχάριστα:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Ειναι χρονοβόρο βέβαια , αλλά έτσι κι αλλιώς χάθηκε πολύς χρόνος αυτόν το καιρο. Παίρνω cyclacur τωρα, αυριο παω για υπέρηχο και αιματολογικές, και πιστεύω προς το τελος του μηνα θα μου πάρουν δείγμα. Αργούν και τα αποτελέσματα απο την ιςπανια νομίζω 

Σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια . Τα εμβρυα ειναι με δωρεά 

Τα αιματολογικά σου, θρομβοφιλιες κλπ να ειναι ελεγμένα και το σάκχαρο σου επισης και θα εχεις τελειομηνη εγκυμοσυνη, ειμαι πολυ σιγουρη γι αυτο!!!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Μπράβο για την υπομονή σου βρε κορίτσι μου κ αυτή είναι που θα σε κάνει μανούλα!!

Με δανεικά εισαι κοριτσάκι??Το λέω μήπως το θέμα είναι στα εμβρυάκια γιατί εμφύτευση έχουμε.Το era τεστ δεν είναι για το παράθυρο εμφύτευσης??Αφού εσύ το πετυχαίνεις αυτό γιατί την κάνεις??

Όπως κ αν έχει το πείσμα σου θα σε δικαιώσει!!!Περιμένουμε πως κ πως τα ευχάριστα:x

@thalasaΤώρα διάβασα τις απαντήσεις σου στα κορίτσια κ απ'ότι φαίνεται είχαμε τις ιδιες απορίες.Κάνε λοιπόν τις εξετάσεις σου για να μην το έχεις στο μυαλό σου κ εύχομαι απο καρδιάς αυτή σου η προσπάθεια να είναι η τελευταία κ να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τα αιματολογικά σου, θρομβοφιλιες κλπ να ειναι ελεγμένα και το σάκχαρο σου επισης και θα εχεις τελειομηνη εγκυμοσυνη, ειμαι πολυ σιγουρη γι αυτο!!!

Θρόμβοφιλία , κλπ ειναι ελεγμένα και το σάκχαρο θα το παρακολουθώ με το γιατρό καθημερινά όταν θα έχω εγκυμοσύνη .

αχ κορίτσι μου σε ευχαριστώ για τις ευχές σου, απο το στόμα σου και στου θεού το αυτι, μακάρι να πάνε όλα καλα 

Just now, Papy είπε:

@thalasaΤώρα διάβασα τις απαντήσεις σου στα κορίτσια κ απ'ότι φαίνεται είχαμε τις ιδιες απορίες.Κάνε λοιπόν τις εξετάσεις σου για να μην το έχεις στο μυαλό σου κ εύχομαι απο καρδιάς αυτή σου η προσπάθεια να είναι η τελευταία κ να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.

 

 

Σε ευχαριστώ πολυ , τη χρειάζομαι την υποστήριξη σας , μου δινει δύναμη και κουράγιο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...