Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Υπάρχουν διάφορα θέματα που παίρνουν βελτίωση στο γενεσις, δε το συζητάω, κ απο θεμα οργάνωσης κ απο θεμα κτιριακών υποδομών, αλλα εγω που ειμαι με τον σφακ γενικά δεν εχω παράπονο, εξυπηρετούμαι γρήγορα σχετικά... το μόνο ζορι ειναι μέχρι να μπεις μεσα, αλλα κ εκει ρολάρει καλα πιστέυω σε σχέση με τον κοσμο που εξυπηρέτει. Το πιο σημαντικό για μενα ειναι οτι ο σφακ 7 η ωρα ειναι εκει. Προλαβαίνεις να τα κανεις ολα κ να μην καθυστερήσεις στη δουλεια σου. Έμενα αυτο ηταν το προβλημα μου στα προηγούμενα κέντρα που με άγχωνε τρομερά, η ωρα που ξεκινούσαν το πρωι! Ειδικά στο Ρεα τον περίμενα αυτόν που ερχόταν με το πάσο του στις 10!!! Πάντα ημουν μες στο άγχος κ τα νευρα. 
Ο παντ... βέβαια καταλαβαίνω εχει πολυ μεγαλύτερες αναμονές, οποτε ειναι κ θεμα γιατρού 

@Thia1985 7.10 ημουν εκει σήμερα, κατα τις 7.30 πρέπει να μπήκα κ τον υπέρηχο μου τον έκανε ο βοηθός... δεν ζήτησα το γιατρό γιατί δε με πολυ ένοιαζε σήμερα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Ειχε πολυ πλακα μια φορα ενας νεαρός που έφτασε 8.10 βλέπει την ουρα και παθαίνει κοκομπλοκο, ηταν πρώτο ραντεβού με τον Παντο πηγαίνει μπροστα στον σεκιουριτά και του λέει εμεις είχαμε στις 8 ραντεβού και εχουμε καθυστερήσει χίλια συγνώμη , να περασουμε. Του λέει ο φύλακας οκ περάστε στην ουρα , μα όχι λέει αυτός θα χάσουμε το ραντεβού μας και δεν κρατήθηκα του λεω βλέπεις τον κόσμο, όλοι εμεις στις 8 εχουμε ραντεβού. Ένιωσα την απελπισία του δεν τον ειχε προφανώς κανεις προετοιμάσει οτι μεχρι τις 10 εκεί θα ηταν....

  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ειχε πολυ πλακα μια φορα ενας νεαρός που έφτασε 8.10 βλέπει την ουρα και παθαίνει κοκομπλοκο, ηταν πρώτο ραντεβού με τον Παντο πηγαίνει μπροστα στον σεκιουριτά και του λέει εμεις είχαμε στις 8 ραντεβού και εχουμε καθυστερήσει χίλια συγνώμη , να περασουμε. Του λέει ο φύλακας οκ περάστε στην ουρα , μα όχι λέει αυτός θα χάσουμε το ραντεβού μας και δεν κρατήθηκα του λεω βλέπεις τον κόσμο, όλοι εμεις στις 8 εχουμε ραντεβού. Ένιωσα την απελπισία του δεν τον ειχε προφανώς κανεις προετοιμάσει οτι μεχρι τις 10 εκεί θα ηταν....

Εκνευρίζομαι και μόνο που σας διαβάζω κορίτσια. Αν έχουν τόσο πολλή δουλειά σίγουρα μπορούν να κάνουν πράγματα ώστε να βελτιώσουν την υπηρεσία που παρέχουν και να μην ταλαιπωρουν τους ασθενεις-πελάτες τους. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Υπάρχουν διάφορα θέματα που παίρνουν βελτίωση στο γενεσις, δε το συζητάω, κ απο θεμα οργάνωσης κ απο θεμα κτιριακών υποδομών, αλλα εγω που ειμαι με τον σφακ γενικά δεν εχω παράπονο, εξυπηρετούμαι γρήγορα σχετικά... το μόνο ζορι ειναι μέχρι να μπεις μεσα, αλλα κ εκει ρολάρει καλα πιστέυω σε σχέση με τον κοσμο που εξυπηρέτει. Το πιο σημαντικό για μενα ειναι οτι ο σφακ 7 η ωρα ειναι εκει. Προλαβαίνεις να τα κανεις ολα κ να μην καθυστερήσεις στη δουλεια σου. Έμενα αυτο ηταν το προβλημα μου στα προηγούμενα κέντρα που με άγχωνε τρομερά, η ωρα που ξεκινούσαν το πρωι! Ειδικά στο Ρεα τον περίμενα αυτόν που ερχόταν με το πάσο του στις 10!!! Πάντα ημουν μες στο άγχος κ τα νευρα. 
Ο παντ... βέβαια καταλαβαίνω εχει πολυ μεγαλύτερες αναμονές, οποτε ειναι κ θεμα γιατρού 

@Thia1985 7.10 ημουν εκει σήμερα, κατα τις 7.30 πρέπει να μπήκα κ τον υπέρηχο μου τον έκανε ο βοηθός... δεν ζήτησα το γιατρό γιατί δε με πολυ ένοιαζε σήμερα 

ο Σφ 7 ειναι εκει εγω που δεν μπορω να ξυπνησω με τπτ γιατι ειμαι παιδι της νυχτας που εμπλεξα, αχαχαχαχαχα

σε εγχύσεις και σε οτιδηποτε αν με ρωτησουν τι ωρα θελετε ραντεβου παντα λεω το τελευταιο....θελω να το κλεινω το μαγαζι:mrgreen:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Ειχε πολυ πλακα μια φορα ενας νεαρός που έφτασε 8.10 βλέπει την ουρα και παθαίνει κοκομπλοκο, ηταν πρώτο ραντεβού με τον Παντο πηγαίνει μπροστα στον σεκιουριτά και του λέει εμεις είχαμε στις 8 ραντεβού και εχουμε καθυστερήσει χίλια συγνώμη , να περασουμε. Του λέει ο φύλακας οκ περάστε στην ουρα , μα όχι λέει αυτός θα χάσουμε το ραντεβού μας και δεν κρατήθηκα του λεω βλέπεις τον κόσμο, όλοι εμεις στις 8 εχουμε ραντεβού. Ένιωσα την απελπισία του δεν τον ειχε προφανώς κανεις προετοιμάσει οτι μεχρι τις 10 εκεί θα ηταν....

Χαχα ναι, Ιούλη δε που είχε σαλιγκάρια κόσμο, εκεί κ αν είχε πλάκα γιατί ήταν στην ουρά εκεί στα σκαλιά στο διαδρομάκι όσοι πλησιάζανε κ το υπόλοιπο σαλιγκάρι συνεχιζόταν απέναντι κάπως άλλα 100+ άτομα, κι όλοι τη πατάγανε πηγαίνανε στα σκαλιά για να τους πει κάποιος να μη χαίρονται! Πάντως τόσα λεφτά βγάζουν ρε παιδιά το ελάχιστο θα ήταν να προσφέρουν σωστή αναμονή με μεγάλη αίθουσα καρέκλες νουμεράκια κλπ

Just now, alina80 said:

Εκνευρίζομαι και μόνο που σας διαβάζω κορίτσια. Αν έχουν τόσο πολλή δουλειά σίγουρα μπορούν να κάνουν πράγματα ώστε να βελτιώσουν την υπηρεσία που παρέχουν και να μην ταλαιπωρουν τους ασθενεις-πελάτες τους. 

Μα ναι ξεκινώντας από το πιο απλό, 2 κοπέλες γραμματεία/ταμείο κοστίζουν πόσο το μήνα? 3-4 χιλιάδες με ίκα κλπ? Αυτά είναι μια εξωσωματική!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Αριστα έκανες γιατί μόλις γύρισα.. Μίλησα με  το γιατρο μου. Μου είπε αν μπορώ να κερδίσω 3 εβδομάδες για να δούμε τι θα γίνει με τα δικά μου αλλιώς θα βρω και μετα. Αλλά δεν θεωρεί ότι είναι προτιμότερα τα φρέσκα. Μάλιστα μου ανέφερε αυτό που είπε η Μαίρη ότι στο embryolab κανουν μόνο κατεψυγμένους κύκλους με δανεικά!! Δεν το ήξερα αυτό.Επισης παρόλο που έχουμε κορίτσια που πήραν μικρές δοτριες μου είπε ότι δύσκολα θα μου δώσουν μικρότερη. Δεν τις δίνουν εύκολα τι μικρές.. Κάτι κατάλαβα από αυτό. 

Συμφωνώ με το γιατρό σου. Βασικά να κάνεις αυτό που είναι πιο βολικό σε σένα , είτε ψυχολογικά είτε οικονομικα , είτε λόγω βιταμινών, φαρμάκων κλπ Και ότι κι αν αποφασίσεις να έχεις τεράστια επιτυχία !! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

αχ, είχα λίγες μέρες να μπω και μου έλειψε η ωραία παρέα σας!.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Αυτή η τσιγκουνιά πια να πάρουν 2-3 κοπέλες ακόμα σε γραμματεία/ταμείο να εξυπηρετείται ο κόσμος απίστευτη μου φαίνεται... τελευταία φορά που είχα πάει Ιούλιο για το ταμείο είχε μια ουρά που εφτανε ως το ασανσερ κ μετά έκανε σαλιγγάρι και γύριζε ξανά ως το ταμείο...ότι να ναι!

Αυτά.είναι τραγικά πράγματα και είναι το μόνο κέντρο στο οποιο επικρατεί αυτή η απαραδεκτη κατάσταση.

Για να λεμε αληθειες ομως,φταιμε κι εμεις που τ'ανεχόμαστε!!!

Εγώ στο τέλευταιο κέντρο,πηγαινα 7 το πρωι και σε 20 λεπτα το πολυ ειχα ξεμπερδεψει με υπερηχο και αίμα!Και πηγαινα 1 χρονο,οπου εκανα 2 διεγερσεις,φυσικους,τροποποιημενους οποτε εχω ξεκαθαρη άποψη.

Ποτέ δε με καθυστερησαν ομως,ουτε στα ραντεβου με το μεγαλο,ουτε οταν μου εκανε τις ωοληψιες ουτε στην εμβρυομεταφορά!!!!!

Μαλιστα,ο αντρας μου στο τελος,τους συνεχαρη.Και δεν ηταν μονο αυτο.Πάντα με ευγενεια και χαμογελο μας αντιμετωπιζαν ,όχι οπως αυτα τα αισχη που διαβαζω εδω για ασχετες και αγενεις γραμματεις!!

Πολύ σημαντικό για μένα και πολυ βασικο σημειο επιλογης κεντρου και περασαμε απο πολλά.

Τετοιες συνθηκες για μενα είναι Χ και ειμαι σιγουρη οτι στην επιτυχια εκει συνετελεσε και αυτη η ηρεμία,ευγενεια και καλη εξυπηρετηση που επικρατουν.

Μεχρι ενος βαθμου,εχουμε τους γιατρους και τα κεντρα που μας αξιζουν.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Χαχα ναι, Ιούλη δε που είχε σαλιγκάρια κόσμο, εκεί κ αν είχε πλάκα γιατί ήταν στην ουρά εκεί στα σκαλιά στο διαδρομάκι όσοι πλησιάζανε κ το υπόλοιπο σαλιγκάρι συνεχιζόταν απέναντι κάπως άλλα 100+ άτομα, κι όλοι τη πατάγανε πηγαίνανε στα σκαλιά για να τους πει κάποιος να μη χαίρονται! Πάντως τόσα λεφτά βγάζουν ρε παιδιά το ελάχιστο θα ήταν να προσφέρουν σωστή αναμονή με μεγάλη αίθουσα καρέκλες νουμεράκια κλπ

Μα ναι ξεκινώντας από το πιο απλό, 2 κοπέλες γραμματεία/ταμείο κοστίζουν πόσο το μήνα? 3-4 χιλιάδες με ίκα κλπ? Αυτά είναι μια εξωσωματική!

Και πολλά λες! Θα έπρεπε. Δυο κοπέλες έχει το κέντρο που πάμε εμείς, που μπροστά στο Γένεσις είναι μια σταλιά. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Συμφωνώ με το γιατρό σου. Βασικά να κάνεις αυτό που είναι πιο βολικό σε σένα , είτε ψυχολογικά είτε οικονομικα , είτε λόγω βιταμινών, φαρμάκων κλπ Και ότι κι αν αποφασίσεις να έχεις τεράστια επιτυχία !! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

αχ, είχα λίγες μέρες να μπω και μου έλειψε η ωραία παρέα σας!.

Που είσαι καλέ; Χάθηκες..  Ολα καλα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Χαχα ναι, Ιούλη δε που είχε σαλιγκάρια κόσμο, εκεί κ αν είχε πλάκα γιατί ήταν στην ουρά εκεί στα σκαλιά στο διαδρομάκι όσοι πλησιάζανε κ το υπόλοιπο σαλιγκάρι συνεχιζόταν απέναντι κάπως άλλα 100+ άτομα, κι όλοι τη πατάγανε πηγαίνανε στα σκαλιά για να τους πει κάποιος να μη χαίρονται! Πάντως τόσα λεφτά βγάζουν ρε παιδιά το ελάχιστο θα ήταν να προσφέρουν σωστή αναμονή με μεγάλη αίθουσα καρέκλες νουμεράκια κλπ

Μα ναι ξεκινώντας από το πιο απλό, 2 κοπέλες γραμματεία/ταμείο κοστίζουν πόσο το μήνα? 3-4 χιλιάδες με ίκα κλπ? Αυτά είναι μια εξωσωματική!

μια συνεργασια με το Gardenista παραδιπλα, να περιμενουμε  οχι σαν καταδικοι δεν την σκεφτονται 8-)  . θα ψαξω το κυτιο παραπονων να τους το γραψω... Να περιμενω κυριος αλλα απολαμβανοντας το brunch μου σε προνομιακη τιμη. Καθομαι ορθια στην ουρα και νευριαζω και κουραζομαι και ανεβαινει και η προλακτίνη μου. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , Nefertiti100 είπε:

Και κάπου εδώ μπαίνω και εγώ στην παρέα σας..Ας συστηθώ είμαι 29 χρόνων από τα 25 προσπαθώ για παιδάκι άλλα τίποτα,  στα 18 έκανα αφαίρεση σοκολατοειδούς κύστης και στις δυο ωοθήκες ( στην μια ήταν σαν μεγάλο πορτοκάλι στην άλλη ποιο μικρή) τότε άκουσα τον όρο ενδομητρίωση , δεν έψαξα να μάθω παραπάνω και ούτε πίστευα ότι θα ήταν πρόβλημα στο να αποκτήσω μωρό (που να ήξερα). Φτάνω που λέτε στα 26 και ένα χρόνο παντρεμένη με εντατικές προσπάθειες για παιδί και τίποτα ξεκινάμε ένα κύκλο με εξετάσεις και τότε κατάλαβα πως τα πράγματα θα ήταν πολύ δύσκολα αντιμυλλέρειος κάτω από 1, υπεροχογραφική εικόνα  το πολύ δυο ωοθυλάκια στην καλύτερη τρία, υστεροσαλπιγγογραφία μια σάλπιγγα ανοικτή η άλλη περνάει δεν περνάει και σαν να μην έφταναν αυτά είχαμε και Αζωσπερμιά (ΠΙΓΚΟ). Το αποτέλεσμα μέχρι να πάρει μια θεραπεία ο σύζυγος να απάντηση, να περάσουμε επιτροπή, φτάνουμε στο σήμερα και για να μην τα πολύ λόγο  κάναμε την πρώτη εξωσωματική και παίρνουμε ένα ωάριο (ΟΟΟ ναι )βέβαια είπαν ότι ήταν μια τελεία βλαστοκύστη 5 ημερών που για κάποιο  λόγο το σώμα μου επέλεξε να μην το κράτηση (βέβαια μας έπεισαν ότι όλα ήταν με το μέρος μας η ηλικία, η μήτρα, το τέλειο έμβρυο). Ξεκινάω την δεύτερη με πείσμα και χωρίς άγχος και ένα κάρο βιταμίνες ( κοκτέιλ κανονικό) για να ωριμάσω ότι περισσότερο μπορώ (που να ήξερα το δόλιο) το αποτέλεσμα να πάρουμε τρία ωάρια ένα ώριμο πάλι που ώμος δεν ήταν καλό και δεν προχώρησε. Ψυχολογία χάλια! και  μας χτυπά και την πόρτα ένας κληρονομικός καρκίνος από την μαμά μου ( εξαιρείται ο διαβήτης και θυροειδής). Έτσι πήρα την απόφαση και μετά από ποοολύ σκέψη είπα θέλω να πάω με δότρια ( εννοείται ότι το πρότεινε ο γιατρός μου). Κάπου εκεί το λέω στην μαμά μου και περισσότερο για αυτά που φοβόμουν ( είναι η φίλη μου, ο σύμμαχός μου, η αδελφή μου τα πάντα ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟΣ ΔΕΣΜΟΣ) απάντηση 'καλά θα κάνεις μάνα είναι αυτή που μεγαλώνει και εγώ αν ήξερα τι θα έδινα σε εσένα παιδί μου η δεν θα έκανα η θα πήγαινα με δότρια '(προχωρημένη μαμά, με βοήθησε πολύ για να πάρω την απόφαση μου) .

-ΒΡΕ ΜΑΜΑ δεν θα έχει άλλα αδέλφια; δεν θα είναι δικό μου και ..

-Άκου να σου πω τι είναι το DNA; Φαντάσου ένα ανθρωπάκι με μια βαλιτσούλα (μικρή έβλεπα ένα μικιμάου με το ανθρώπινό σώμα χιχιχι) που όταν έρθει η ώρα την ανοίγει και σου λέει ότι το μωράκι που θα πρόκυψη θα είναι άνθρωπος και όχι κατσίκα, λαγός, μαϊμού, θα είναι μελαχρινό, θα έχει τάδε ύψος το αν θα έχει διαβήτη, θυροειδή, μεσογειακή γιατί πολύ άπλα θα υπάρχει κάποια λάθος στα χαρτιά του .ΓΙΑ ΤΊΠΟΤΑ ΆΛΛΟ είναι ένα κύτταρο όπως τα ερυθρά, τα λευκά κ.λ.π . Σε εσένα δεν θα μεγαλώσει; εσύ δεν θα το κρατάς αγκαλιά δεν θα το νανουρίσεις; δεν θα ανησυχείς για αυτό; 

-Στην τελική αυτό το κύτταρο--ωάριο μόνο του ζει ΌΧΙ αν το γονιμοποιήσουν χωρίς την μήτρα σου ζει; ΌΧΙ άρα θέλει και εσένα το αίμα σου, από το οξυγόνο και την τροφή σου θα μεγαλώνει, την φωνή σου θα ακούει και από τα σπλάχνα σου θα βγει, το πρώτο κλάμα εσύ θα το ακούσεις που εννιά μήνες θα τους μετράς στα δάχτυλά για να περάσουν και να το πάρεις αγκαλιά, το γάλα σου θα πίνει ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ. Και σε καμία τον περιπτώσεων δεν είσαι παρένθετη (κάπου το είχα διάβαση χάχα) γιατί το γεννάς και το μεγαλώνεις, παρένθετη μπορεί να είναι  και ή ίδια η μάνα που το γεννά και το δίνει σε μια άλλη (μέχρι τότε δεν το είχα σκεφτεί).

- Όσο για το αν θα έχει αδέλφια και ; όλοι αδέλφια είμαστε δυνητικά; Εδώ υπάρχουν άνθρωποι που βρίσκουν συμβατό δότη στην άλλη άκρη της γης αρά όλα σχετικά είναι. Δηλαδή οι άνθρωποι που χρειάζονται αίμα γιατί δεν μπορούν να φτιάξουν ερυθρά και παίρνουν αίμα από ανθρώπους με ίδια ερυθρά είναι αδέλφια; Μην βάζεις τέτοια στο μυαλό σου σκέψου μόνο το πόσο θες να γίνεις μανούλα.( Είπα μήπως είναι εγωιστικό;) ΌΧΙ ο άνθρωπός εξελίξετε μέρα με την μέρα ,παλιά δεν μπορούσες για παιδί τέλος, είχες καρκίνο πέθαινες, τώρα η επιστήμη πάει μπροστά, για κάποιο λόγο και αν ήταν αντιδεολογικό ,τότε θα έλεγες γιατί άλλα τώρα είναι νομιμοτατό, όπως η δωρεά οργάνων είναι ηθικό να παίρνεις τα όργανα αφού ο άλλος έχει πεθάνει; όλα σχετικά είναι όπως και ο ορισμός του ΚΑΛΟΥ και του ΚΑΚΟΥ .

Κάπως έτσι μου γκρέμισε όλος τους φόβους μου έχω σύμμαχο την μαμά και τον άντρα μου δεν φοβάμαι τίποτα  θα το παλέψω ΝΑΙ με δότρια . Ουφ..τα είπα και ξαλάφρωσα, γιατί όταν άρχισα να ψάχνω για τις δότριες και μπήκα στο φόρουμ είδα ότι δεν είμαι η μονή ( κάπου εκεί σε παλιότερες ανάρτησης είδα μια εριστική στάση σχετικά με γυναίκες που καταλήγουν σε αυτή την λύση που έγινε και η αφορμή για να σας πω και την δική μου ιστορία), και γιατί για κάθε μια από εσάς που περιμένατε αποτελέσματα από χοριακές έτρεχα στα επόμενα σχόλια και προσευχόμουν να είναι θετική και χαιρόμουν με την χαρά σας, και λυπόμουν με τη λύπη σας.

Ευχαριστώ που αφιερώσατε χρόνο για να ακούσετε και εμένα! εύχομαι σε όλες μας ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Οτι χρειαστείς ειμαστε εδώ και να μας φιλήσεις τη γλυκιά μανούλα σου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Και πολλά λες! Θα έπρεπε. Δυο κοπέλες έχει το κέντρο που πάμε εμείς, που μπροστά στο Γένεσις είναι μια σταλιά. 

 

κοπελες γραμματεια εχουν 3-4, και μια εχτρα ο Σφ δικια του και μια για συνταγογραφηση και 2 ταμεια, ενα κατω και ενα στον οροφο αλλα και παλι το κτιριο ειναι μικρο για το κοσμο που εχει μαζεψει. Εγω ειδικα τωρα με τον covid και μεσα σε καρεκλες να μου έλεγαν να περιμενω να φτασει η σειρα μου δεν θα ηθελα αλλα και χωρις covid δεν αισθανομαι ανετα να ειναι εγκυες κοπελες που ξερω με τι κοπο τα καταφεραν και εγω πχ αν εχω καμια ιοσουλα που δεν την εχω παρει χαμπαρι να καθομαστε σε μικρο χωρο...εγω παντα βολτες απ εξω κανω και ας παω και ενα νουμερο στην σειρα παραπίσω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki said:

ο Σφ 7 ειναι εκει εγω που δεν μπορω να ξυπνησω με τπτ γιατι ειμαι παιδι της νυχτας που εμπλεξα, αχαχαχαχαχα

σε εγχύσεις και σε οτιδηποτε αν με ρωτησουν τι ωρα θελετε ραντεβου παντα λεω το τελευταιο....θελω να το κλεινω το μαγαζι:mrgreen:

Εμενα μου την εχει πει ο σφακ μια φορα γιατί πήγα στις 9 για υπέρηχο κ μου λεει 7-8 γίνονται οι υπέρηχοι! Αμέσως βέβαια εγω του είπα, μα γιατρέ περίμενα 1 ωρα εξω!!!! Χιχιχι, υπερέβαλα λιγο αλλα προσπαθούσα να το σώσω. Δούλεια πιάνω στις 9.30 (θέλω κ μια ωρα βέβαια να φτάσω) αλλα κ το 7 μου πέφτει πολυ νωρις! Πρέπει να ξυπνάω απο τις 6.45 για να πεις ειμαι εκει 7.30. .... με τπτ δεν ειμαστε ευχαριστημένες χαχα

Just now, maroullaki said:

μια συνεργασια με το Gardenista παραδιπλα, να περιμενουμε  οχι σαν καταδικοι δεν την σκεφτονται 8-)  . θα ψαξω το κυτιο παραπονων να τους το γραψω... Να περιμενω κυριος αλλα απολαμβανοντας το brunch μου σε προνομιακη τιμη. Καθομαι ορθια στην ουρα και νευριαζω και κουραζομαι και ανεβαινει και η προλακτίνη μου. 

Χαχαχα... κλαιω 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κορίτσια αυτη ειναι η εμπειρια μου απ ολα τα κέντρα.

 Με τον Μαστρομηνα πρώτο ραντεβού 4 η ώρα το απογευμα , μια ώρα τον περίμενα να με πάρει στο γραφείο του και ήμασταν πεντε άτομα στο σαλονάκι. Τζεφερακος στο ΡΕΑ  πρωινό ραντεβού 40 λεπτά σίγουρα τον περιμέναμε να έρθει στον χώρο κάτω. Γάτος στο embio 5 η ώρα το απογευμα το ραντεβού πριν τις 7.30 δεν έφευγες ποτε , στο Έλενα δημόσιο μια ωριτσα στάνταρ αναμονη. Τις αναμονές τους τις θυμαμαι απ όλους , αν είχαν τον κόσμο του γενεσις θα φουνταρανε. Και σε ολα τα προηγούμενα αργούσε πάντα ο γιατρος που περιφέρονταν χαλαρός  κι όχι οι γραμματείς.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Thia1985 said:

Άστο κορίτσι... Από την ημέρα που το είδα Κ το άκουσα, τρέμω γι αυτό λέω είναι καλά? Είναι εκεί στη θέση του? Χτυπάει η καρδούλα του? Μη τεντωθω πολύ, μη σκύψω, μη το ένα, μη το άλλο.... Περιμένω αύριο τον γιατρό να μου πει ότι είναι όλα καλά και από μεθαύριο ξεκινάω να ψάχνω για ένα λευκό φορεματάκι απλό για νυφικό. 

Το πιστεύεις ότι δεν έχω όρεξη Κ το μόνο που με νοιάζει είναι το μωρό??? Δηλαδή αν μπορούσα θα το έβλεπα κάθε μέρα. 

Εγώ το έχω ξαναπεί, με βοήθησαν πολύ οι μικρές απέναντι, ειδικά το πιο μικρό που ακόμη, έχει το σουλουπακι  μωρού ,με τπτ δεν ειναι πάνω από τριών, μη σου πω Κ λίγο μικρότερο. Και καθόμουν Κ τα χάζευα κι έλεγα τι διαφορά έχει? Τα άκουγα να λένε τραγουδάκια, να κάθονται στο τραπεζάκι τους, να ζωγραφίζουν, να προστατεύουν το ένα το άλλο. 

Κι έλεγα, έχει νόημα που δεν έχουμε τo ίδιο DNA??  Αλλάζει κάτι? Αν πχ έβρισκα ένα μωράκι δε θα το έπαιρνα?? Αν μου χτυπούσε την πόρτα ένα παιδάκι δε θα το αγαπούσα?? 

Και ήθελα πολύ να ακούσω τη λέξη μαμά!!!! Τη λένε τόσο ωραία οι μικρές απέναντι! Χθες την είπαν τουλάχιστον είκοσι φορές σε πέντε λεπτά. :mrgreen:

 

Πραγματικά τα λόγια σου είναι σαν να τα γράφω εγώ. Πόσο πολύ με εκφράζουν. Και εγώ πίσω από το σπίτι μου είναι 4 ζουζουνες η μια 7 χρόνο και οι άλλες 3 3 χρονών (τριδιμες ) και τις χαζεύω όταν είναι στον κήπο τους. Το καλοκαίρι που πήγαν διακοπές και απουσίαζαν 6 μέρες έπαθα σαν τρελή και επερνα την μαμά τους να μου πει τις ζουζουνιες που τις εκανα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...