Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Moana είπε:

Εμενα μου την εχει πει ο σφακ μια φορα γιατί πήγα στις 9 για υπέρηχο κ μου λεει 7-8 γίνονται οι υπέρηχοι! Αμέσως βέβαια εγω του είπα, μα γιατρέ περίμενα 1 ωρα εξω!!!! Χιχιχι, υπερέβαλα λιγο αλλα προσπαθούσα να το σώσω. Δούλεια πιάνω στις 9.30 (θέλω κ μια ωρα βέβαια να φτάσω) αλλα κ το 7 μου πέφτει πολυ νωρις! Πρέπει να ξυπνάω απο τις 6.45 για να πεις ειμαι εκει 7.30. .... με τπτ δεν ειμαστε ευχαριστημένες χαχα

Χαχαχα... κλαιω 

Εγω παντως που φρόντιζα στις στις 7.15 να ειμαι εκεί στις 8 ήμουν πάντα σχολειο. Στις ωοληψιες υπάρχει τεράστιο θεμα οταν ειναι τρια τα χειρουργεία της ωοληψιας και κανει καθε γιατρος κανει πάνω απο 20 ωοληψιες την μερα. Λογικό δεν ειναι;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Καντι said:

Εμενα κορίτσια αυτη ειναι η εμπειρια μου απ ολα τα κέντρα.

 Με τον Μαστρομηνα πρώτο ραντεβού 4 η ώρα το απογευμα , μια ώρα τον περίμενα να με πάρει στο γραφείο του και ήμασταν πεντε άτομα στο σαλονάκι. Τζεφερακος στο ΡΕΑ  πρωινό ραντεβού 40 λεπτά σίγουρα τον περιμέναμε να έρθει στον χώρο κάτω. Γάτος στο embio 5 η ώρα το απογευμα το ραντεβού πριν τις 7.30 δεν έφευγες ποτε , στο Έλενα δημόσιο μια ωριτσα στάνταρ αναμονη. Τις αναμονές τους τις θυμαμαι απ όλους , αν είχαν τον κόσμο του γενεσις θα φουνταρανε. Και σε ολα τα προηγούμενη αργούσε πάντα ο γιατρος κι όχι οι γραμματείς.

ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nefertiti100 είπε:

Και κάπου εδώ μπαίνω και εγώ στην παρέα σας..Ας συστηθώ είμαι 29 χρόνων από τα 25 προσπαθώ για παιδάκι άλλα τίποτα,  στα 18 έκανα αφαίρεση σοκολατοειδούς κύστης και στις δυο ωοθήκες ( στην μια ήταν σαν μεγάλο πορτοκάλι στην άλλη ποιο μικρή) τότε άκουσα τον όρο ενδομητρίωση , δεν έψαξα να μάθω παραπάνω και ούτε πίστευα ότι θα ήταν πρόβλημα στο να αποκτήσω μωρό (που να ήξερα). Φτάνω που λέτε στα 26 και ένα χρόνο παντρεμένη με εντατικές προσπάθειες για παιδί και τίποτα ξεκινάμε ένα κύκλο με εξετάσεις και τότε κατάλαβα πως τα πράγματα θα ήταν πολύ δύσκολα αντιμυλλέρειος κάτω από 1, υπεροχογραφική εικόνα  το πολύ δυο ωοθυλάκια στην καλύτερη τρία, υστεροσαλπιγγογραφία μια σάλπιγγα ανοικτή η άλλη περνάει δεν περνάει και σαν να μην έφταναν αυτά είχαμε και Αζωσπερμιά (ΠΙΓΚΟ). Το αποτέλεσμα μέχρι να πάρει μια θεραπεία ο σύζυγος να απάντηση, να περάσουμε επιτροπή, φτάνουμε στο σήμερα και για να μην τα πολύ λόγο  κάναμε την πρώτη εξωσωματική και παίρνουμε ένα ωάριο (ΟΟΟ ναι )βέβαια είπαν ότι ήταν μια τελεία βλαστοκύστη 5 ημερών που για κάποιο  λόγο το σώμα μου επέλεξε να μην το κράτηση (βέβαια μας έπεισαν ότι όλα ήταν με το μέρος μας η ηλικία, η μήτρα, το τέλειο έμβρυο). Ξεκινάω την δεύτερη με πείσμα και χωρίς άγχος και ένα κάρο βιταμίνες ( κοκτέιλ κανονικό) για να ωριμάσω ότι περισσότερο μπορώ (που να ήξερα το δόλιο) το αποτέλεσμα να πάρουμε τρία ωάρια ένα ώριμο πάλι που ώμος δεν ήταν καλό και δεν προχώρησε. Ψυχολογία χάλια! και  μας χτυπά και την πόρτα ένας κληρονομικός καρκίνος από την μαμά μου ( εξαιρείται ο διαβήτης και θυροειδής). Έτσι πήρα την απόφαση και μετά από ποοολύ σκέψη είπα θέλω να πάω με δότρια ( εννοείται ότι το πρότεινε ο γιατρός μου). Κάπου εκεί το λέω στην μαμά μου και περισσότερο για αυτά που φοβόμουν ( είναι η φίλη μου, ο σύμμαχός μου, η αδελφή μου τα πάντα ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟΣ ΔΕΣΜΟΣ) απάντηση 'καλά θα κάνεις μάνα είναι αυτή που μεγαλώνει και εγώ αν ήξερα τι θα έδινα σε εσένα παιδί μου η δεν θα έκανα η θα πήγαινα με δότρια '(προχωρημένη μαμά, με βοήθησε πολύ για να πάρω την απόφαση μου) .

-ΒΡΕ ΜΑΜΑ δεν θα έχει άλλα αδέλφια; δεν θα είναι δικό μου και ..

-Άκου να σου πω τι είναι το DNA; Φαντάσου ένα ανθρωπάκι με μια βαλιτσούλα (μικρή έβλεπα ένα μικιμάου με το ανθρώπινό σώμα χιχιχι) που όταν έρθει η ώρα την ανοίγει και σου λέει ότι το μωράκι που θα πρόκυψη θα είναι άνθρωπος και όχι κατσίκα, λαγός, μαϊμού, θα είναι μελαχρινό, θα έχει τάδε ύψος το αν θα έχει διαβήτη, θυροειδή, μεσογειακή γιατί πολύ άπλα θα υπάρχει κάποια λάθος στα χαρτιά του .ΓΙΑ ΤΊΠΟΤΑ ΆΛΛΟ είναι ένα κύτταρο όπως τα ερυθρά, τα λευκά κ.λ.π . Σε εσένα δεν θα μεγαλώσει; εσύ δεν θα το κρατάς αγκαλιά δεν θα το νανουρίσεις; δεν θα ανησυχείς για αυτό; 

-Στην τελική αυτό το κύτταρο--ωάριο μόνο του ζει ΌΧΙ αν το γονιμοποιήσουν χωρίς την μήτρα σου ζει; ΌΧΙ άρα θέλει και εσένα το αίμα σου, από το οξυγόνο και την τροφή σου θα μεγαλώνει, την φωνή σου θα ακούει και από τα σπλάχνα σου θα βγει, το πρώτο κλάμα εσύ θα το ακούσεις που εννιά μήνες θα τους μετράς στα δάχτυλά για να περάσουν και να το πάρεις αγκαλιά, το γάλα σου θα πίνει ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ. Και σε καμία τον περιπτώσεων δεν είσαι παρένθετη (κάπου το είχα διάβαση χάχα) γιατί το γεννάς και το μεγαλώνεις, παρένθετη μπορεί να είναι  και ή ίδια η μάνα που το γεννά και το δίνει σε μια άλλη (μέχρι τότε δεν το είχα σκεφτεί).

- Όσο για το αν θα έχει αδέλφια και ; όλοι αδέλφια είμαστε δυνητικά; Εδώ υπάρχουν άνθρωποι που βρίσκουν συμβατό δότη στην άλλη άκρη της γης αρά όλα σχετικά είναι. Δηλαδή οι άνθρωποι που χρειάζονται αίμα γιατί δεν μπορούν να φτιάξουν ερυθρά και παίρνουν αίμα από ανθρώπους με ίδια ερυθρά είναι αδέλφια; Μην βάζεις τέτοια στο μυαλό σου σκέψου μόνο το πόσο θες να γίνεις μανούλα.( Είπα μήπως είναι εγωιστικό;) ΌΧΙ ο άνθρωπός εξελίξετε μέρα με την μέρα ,παλιά δεν μπορούσες για παιδί τέλος, είχες καρκίνο πέθαινες, τώρα η επιστήμη πάει μπροστά, για κάποιο λόγο και αν ήταν αντιδεολογικό ,τότε θα έλεγες γιατί άλλα τώρα είναι νομιμοτατό, όπως η δωρεά οργάνων είναι ηθικό να παίρνεις τα όργανα αφού ο άλλος έχει πεθάνει; όλα σχετικά είναι όπως και ο ορισμός του ΚΑΛΟΥ και του ΚΑΚΟΥ .

Κάπως έτσι μου γκρέμισε όλος τους φόβους μου έχω σύμμαχο την μαμά και τον άντρα μου δεν φοβάμαι τίποτα  θα το παλέψω ΝΑΙ με δότρια . Ουφ..τα είπα και ξαλάφρωσα, γιατί όταν άρχισα να ψάχνω για τις δότριες και μπήκα στο φόρουμ είδα ότι δεν είμαι η μονή ( κάπου εκεί σε παλιότερες ανάρτησης είδα μια εριστική στάση σχετικά με γυναίκες που καταλήγουν σε αυτή την λύση που έγινε και η αφορμή για να σας πω και την δική μου ιστορία), και γιατί για κάθε μια από εσάς που περιμένατε αποτελέσματα από χοριακές έτρεχα στα επόμενα σχόλια και προσευχόμουν να είναι θετική και χαιρόμουν με την χαρά σας, και λυπόμουν με τη λύπη σας.

Ευχαριστώ που αφιερώσατε χρόνο για να ακούσετε και εμένα! εύχομαι σε όλες μας ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

Καλως ορισες στην παρεα μας, πολυ σωστες οι σκεψεις σου. σου ευχομαι κι εγω να γινεις συντομαμανουλα. 

Θα σου πω μονο, οτι ως φρεσκια μανουλα μωρου με  ξενο dna, το μωρο ειναι η ζωη μου ολη. Πιο δικο μου δε γινεται!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Που είσαι καλέ; Χάθηκες..  Ολα καλα; 

Όλα καλά, μου ήρθε περίοδος και ξεκίνησα προετοιμασία για ετ , και εχω ένα ψιλό άγχος..

αυτή τη στιγμή είμαι στο τρένο , επιστρέφω από Αθήνα , βρήκα ξαφνικά ραντεβού στον ενδοκρινολόγο τον Σουβατζ, επιτέλους ! Και έτσι έκανα άλλο ένα ταξίδι αστραπή στην Αθήνα. Ελπίζω το τελευταίο

δε μου βρήκε κάτι παθολογικό, αλλά μου είπε ότι μπορεί για άλλους λόγους πχ cuclacur κλπ, να ανεβαίνει το σάκχαρο μου στην εγκυμοσυνη, οπότε αν έχουμε εγκυμοσυνη ξανά , θα με παρακολουθεί. Συμφωνεί σε όλα και με την αιματολόγο μου την Λευκ, οπότε χαίρομαι που βρήκα δύο πολύ καλούς γιατρούς να με παρακολουθούν..

αν σου πω ότι σχεδόν στεναχωρέθηκα που δεν μου βρήκε κάτι παθολογικό , θα με πείς τρελή... Αλλά καταλαβαίνεις πώς το εννοώ . Το μυστήριο των αποβολών μου παραμένει άλυτο...

δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνω όμως, φτάνει πια ,το αφήνω στην τύχη . Χρειάζομαι και λίγη τύχη 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

Υπάρχουν διάφορα θέματα που παίρνουν βελτίωση στο γενεσις, δε το συζητάω, κ απο θεμα οργάνωσης κ απο θεμα κτιριακών υποδομών, αλλα εγω που ειμαι με τον σφακ γενικά δεν εχω παράπονο, εξυπηρετούμαι γρήγορα σχετικά... το μόνο ζορι ειναι μέχρι να μπεις μεσα, αλλα κ εκει ρολάρει καλα πιστέυω σε σχέση με τον κοσμο που εξυπηρέτει. Το πιο σημαντικό για μενα ειναι οτι ο σφακ 7 η ωρα ειναι εκει. Προλαβαίνεις να τα κανεις ολα κ να μην καθυστερήσεις στη δουλεια σου. Έμενα αυτο ηταν το προβλημα μου στα προηγούμενα κέντρα που με άγχωνε τρομερά, η ωρα που ξεκινούσαν το πρωι! Ειδικά στο Ρεα τον περίμενα αυτόν που ερχόταν με το πάσο του στις 10!!! Πάντα ημουν μες στο άγχος κ τα νευρα. 
Ο παντ... βέβαια καταλαβαίνω εχει πολυ μεγαλύτερες αναμονές, οποτε ειναι κ θεμα γιατρού 

@Thia1985 7.10 ημουν εκει σήμερα, κατα τις 7.30 πρέπει να μπήκα κ τον υπέρηχο μου τον έκανε ο βοηθός... δεν ζήτησα το γιατρό γιατί δε με πολυ ένοιαζε σήμερα 

Πήγες πιο νωρίς από εμένα. Εγώ ήμουν εκεί οχτώ κι είχε μια ουρά ως σχεδόν απέναντι στον δρόμο. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa said:

Όλα καλά, μου ήρθε περίοδος και ξεκίνησα προετοιμασία για ετ , και εχω ένα ψιλό άγχος..

αυτή τη στιγμή είμαι στο τρένο , επιστρέφω από Αθήνα , βρήκα ξαφνικά ραντεβού στον ενδοκρινολόγο τον Σουβατζ, επιτέλους ! Και έτσι έκανα άλλο ένα ταξίδι αστραπή στην Αθήνα. Ελπίζω το τελευταίο

δε μου βρήκε κάτι παθολογικό, αλλά μου είπε ότι μπορεί για άλλους λόγους πχ cuclacur κλπ, να ανεβαίνει το σάκχαρο μου στην εγκυμοσυνη, οπότε αν έχουμε εγκυμοσυνη ξανά , θα με παρακολουθεί. Συμφωνεί σε όλα και με την αιματολόγο μου την Λευκ, οπότε χαίρομαι που βρήκα δύο πολύ καλούς γιατρούς να με παρακολουθούν..

αν σου πω ότι σχεδόν στεναχωρέθηκα που δεν μου βρήκε κάτι παθολογικό , θα με πείς τρελή... Αλλά καταλαβαίνεις πώς το εννοώ . Το μυστήριο των αποβολών μου παραμένει άλυτο...

δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνω όμως, φτάνει πια ,το αφήνω στην τύχη . Χρειάζομαι και λίγη τύχη 

Καλή τύχη κοπέλα μου . Όλα τέλεια θα πάνε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Εμενα κορίτσια αυτη ειναι η εμπειρια μου απ ολα τα κέντρα.

 Με τον Μαστρομηνα πρώτο ραντεβού 4 η ώρα το απογευμα , μια ώρα τον περίμενα να με πάρει στο γραφείο του και ήμασταν πεντε άτομα στο σαλονάκι. Τζεφερακος στο ΡΕΑ  πρωινό ραντεβού 40 λεπτά σίγουρα τον περιμέναμε να έρθει στον χώρο κάτω. Γάτος στο embio 5 η ώρα το απογευμα το ραντεβού πριν τις 7.30 δεν έφευγες ποτε , στο Έλενα δημόσιο μια ωριτσα στάνταρ αναμονη. Τις αναμονές τους τις θυμαμαι απ όλους , αν είχαν τον κόσμο του γενεσις θα φουνταρανε. Και σε ολα τα προηγούμενα αργούσε πάντα ο γιατρος που περιφέρονταν χαλαρός  κι όχι οι γραμματείς.

Ακριβώς έτσι είναι όπως τα λες και στο Ρέα πολύ μεγάλες αναμονές, δε ξέρω για εξωσωματική αλλά έχω κάνει εξετάσεις, σαλπιγγογραφία και απόξεση. Στο Έλενα επίσης ραντεβού για υπέρηχο εγκυμοσύνης πάντα 1μιση ώρα αναμονή στάνταρ. Και βέβαια σε όποιο γυναικολόγο έχω επισκεφτεί ανά τα χρόνια η αναμονή είναι από 40 λεπτά έως 2 ώρες. Μόνο σε μια γυναικολόγο δεν έχω βρει αναμονή ποτέ που είναι καλή μόνο για να συνταγογραφεί (κι αυτό έτσι κ έτσι) κατέληξα δηλαδή ότι υπήρχε λόγος που δεν είχε και αναμονή...

Για το Γεν πιστεύω ότι παίρνει βελτιώσεων ακριβώς επειδή διαχειρίζονται μια χαρά μέσα πόσες ωοληψίες κλπ και από το γιατρό μου που είχα εκεί δεν έχω κανένα παράπονο όπως και από όσα ακούω από εσάς που είστε σε άλλους γιατρούς. Είναι κρίμα δηλ γιατί είναι θέματα που βελτιώνονται με καλύτερη οργάνωση στο γραφειοκρατικό κομμάτι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Όλα καλά, μου ήρθε περίοδος και ξεκίνησα προετοιμασία για ετ , και εχω ένα ψιλό άγχος..

αυτή τη στιγμή είμαι στο τρένο , επιστρέφω από Αθήνα , βρήκα ξαφνικά ραντεβού στον ενδοκρινολόγο τον Σουβατζ, επιτέλους ! Και έτσι έκανα άλλο ένα ταξίδι αστραπή στην Αθήνα. Ελπίζω το τελευταίο

δε μου βρήκε κάτι παθολογικό, αλλά μου είπε ότι μπορεί για άλλους λόγους πχ cuclacur κλπ, να ανεβαίνει το σάκχαρο μου στην εγκυμοσυνη, οπότε αν έχουμε εγκυμοσυνη ξανά , θα με παρακολουθεί. Συμφωνεί σε όλα και με την αιματολόγο μου την Λευκ, οπότε χαίρομαι που βρήκα δύο πολύ καλούς γιατρούς να με παρακολουθούν..

αν σου πω ότι σχεδόν στεναχωρέθηκα που δεν μου βρήκε κάτι παθολογικό , θα με πείς τρελή... Αλλά καταλαβαίνεις πώς το εννοώ . Το μυστήριο των αποβολών μου παραμένει άλυτο...

δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνω όμως, φτάνει πια ,το αφήνω στην τύχη . Χρειάζομαι και λίγη τύχη 

Εχει φυσικα δίκιο σε αυτο που σου ειπε. Εγω ειμαι τρανό παράδειγμα με cyclacur Kai utrogestan οι μετρήσεις σακχάρου μου ηταν πολυ υψηλότερες απο τωρα που τα εχω κόψει ολα. Εισαι σε πολυ καλα χέρια ! Εξωσωματικο ποιον εχεις;

Just now, olpapa είπε:

Ακριβώς έτσι είναι όπως τα λες και στο Ρέα πολύ μεγάλες αναμονές, δε ξέρω για εξωσωματική αλλά έχω κάνει εξετάσεις, σαλπιγγογραφία και απόξεση. Στο Έλενα επίσης ραντεβού για υπέρηχο εγκυμοσύνης πάντα 1μιση ώρα αναμονή στάνταρ. Και βέβαια σε όποιο γυναικολόγο έχω επισκεφτεί ανά τα χρόνια η αναμονή είναι από 40 λεπτά έως 2 ώρες. Μόνο σε μια γυναικολόγο δεν έχω βρει αναμονή ποτέ που είναι καλή μόνο για να συνταγογραφεί (κι αυτό έτσι κ έτσι) κατέληξα δηλαδή ότι υπήρχε λόγος που δεν είχε και αναμονή...

Για το Γεν πιστεύω ότι παίρνει βελτιώσεων ακριβώς επειδή διαχειρίζονται μια χαρά μέσα πόσες ωοληψίες κλπ και από το γιατρό μου που είχα εκεί δεν έχω κανένα παράπονο όπως και από όσα ακούω από εσάς που είστε σε άλλους γιατρούς. Είναι κρίμα δηλ γιατί είναι θέματα που βελτιώνονται με καλύτερη οργάνωση στο γραφειοκρατικό κομμάτι. 

 

Συμφωνω απόλυτα , πιστεύω οτι  σε αυτο το προγράμμα του υπολογιστή που ειμαστε ολες καταγεγραμμένες δεν μπορούν να φορτώνονται ταυτόχρονα 20 υπολογιστές.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εχει φυσικα δίκιο σε αυτο που σου ειπε. Εγω ειμαι τρανό παράδειγμα με cyclacur Kai utrogestan οι μετρήσεις σακχάρου μου ηταν πολυ υψηλότερες απο τωρα που τα εχω κόψει ολα. Εισαι σε πολυ καλα χέρια ! Εξωσωματικο ποιον εχεις;

Συμφωνω απόλυτα , πιστεύω οτι  σε αυτο το προγράμμα του υπολογιστή που ειμαστε ολες καταγεγραμμένες δεν μπορούν να φορτώνονται ταυτόχρονα 20 υπολογιστές.

Εξωςωματικο έχω αυτόν της Μαίρης, στη Θεσσαλονικη ειμαι κι εγω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, olpapa είπε:

Ακριβώς έτσι είναι όπως τα λες και στο Ρέα πολύ μεγάλες αναμονές, δε ξέρω για εξωσωματική αλλά έχω κάνει εξετάσεις, σαλπιγγογραφία και απόξεση. Στο Έλενα επίσης ραντεβού για υπέρηχο εγκυμοσύνης πάντα 1μιση ώρα αναμονή στάνταρ. Και βέβαια σε όποιο γυναικολόγο έχω επισκεφτεί ανά τα χρόνια η αναμονή είναι από 40 λεπτά έως 2 ώρες. Μόνο σε μια γυναικολόγο δεν έχω βρει αναμονή ποτέ που είναι καλή μόνο για να συνταγογραφεί (κι αυτό έτσι κ έτσι) κατέληξα δηλαδή ότι υπήρχε λόγος που δεν είχε και αναμονή...

Για το Γεν πιστεύω ότι παίρνει βελτιώσεων ακριβώς επειδή διαχειρίζονται μια χαρά μέσα πόσες ωοληψίες κλπ και από το γιατρό μου που είχα εκεί δεν έχω κανένα παράπονο όπως και από όσα ακούω από εσάς που είστε σε άλλους γιατρούς. Είναι κρίμα δηλ γιατί είναι θέματα που βελτιώνονται με καλύτερη οργάνωση στο γραφειοκρατικό κομμάτι. 

 

Εγω αφησα καλο γιατρο κατα γενικη ομολογια διοτι κάθε φορα περιμενα 1 ωρα.

Πηγα μια,πηγα δυο,πηγα τρεις,ε τελος μετά.

Να μάθουν κι οι γιατροί στην Ελλαδα να σέβονται τον ασθενη και να ειναι συνεπείς.

Και αυτο το επεκτεινω για ολες τις ειδικοτητες πλεον.

Στη γυναικολογο μου τωρα,πηγαινω ακριβως την ωρα του ραντεβου,μου ειπε ουτε 5 λεπτα πριν ουτε και μετα και με παιρνει αμεσως.

Αφιερωνει ομως και 30 λεπτα για καθε ραντεβου.Οταν ο αλλος κοιταει να ξεπεταξει μεσα σε 10 λεπτα τα ραντεβου,πραγμα ανεφικτο για να πλουτισει,καθεσαι κι εσυ και περιμενεις σαν το μ@αλακα.

Ε οχι.Απο μενα αυτο ειναι κριτηριο αλλαγης γιατρού πλεον.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια για τις αναμονες που γεαφετε, στο ιασω παντως εγω δεν αντιμετωπισα ποτε. στην ωρα μου υπερηχο, ετ, ωοληψια. πολυ εντυπωση μου κανει...γιατι στιβαχουν ετσι τους ασθενεις λες κ πανε σε black friday event... ??? προσωπικα αντε να αργησα ενα τεταρτο στους υπερηχους. κι οσο για ταμειο κι εξετασεις αιματος, ποτε πανω απο 5λεπτο.. παντως δεν ξερω αν θα την παλευα σε γιατρο/κεντρο με τοσο αγχωτικες συνθηκες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

κοριτσια για τις αναμονες που γεαφετε, στο ιασω παντως εγω δεν αντιμετωπισα ποτε. στην ωρα μου υπερηχο, ετ, ωοληψια. πολυ εντυπωση μου κανει...γιατι στιβαχουν ετσι τους ασθενεις λες κ πανε σε black friday event... ??? προσωπικα αντε να αργησα ενα τεταρτο στους υπερηχους. κι οσο για ταμειο κι εξετασεις αιματος, ποτε πανω απο 5λεπτο.. παντως δεν ξερω αν θα την παλευα σε γιατρο/κεντρο με τοσο αγχωτικες συνθηκες.

Κορίτσια μου κι εγώ στο Μητέρα με τον Ξενοφώντα δεν περίμενα ποτέ!! Ήταν πάντα στην ώρα του στο ραντεβού του και δεν με.καθησυερουσε καθόλου!!!

Στο εμβρυογ... Πάλι πήγαινα 8 το πρωί και νωρίτερα απ' της 12 το μεσημέρι δεν εφευγα...

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

κοριτσια για τις αναμονες που γεαφετε, στο ιασω παντως εγω δεν αντιμετωπισα ποτε. στην ωρα μου υπερηχο, ετ, ωοληψια. πολυ εντυπωση μου κανει...γιατι στιβαχουν ετσι τους ασθενεις λες κ πανε σε black friday event... ??? προσωπικα αντε να αργησα ενα τεταρτο στους υπερηχους. κι οσο για ταμειο κι εξετασεις αιματος, ποτε πανω απο 5λεπτο.. παντως δεν ξερω αν θα την παλευα σε γιατρο/κεντρο με τοσο αγχωτικες συνθηκες.

 

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου κι εγώ στο Μητέρα με τον Ξενοφώντα δεν περίμενα ποτέ!! Ήταν πάντα στην ώρα του στο ραντεβού του και δεν με.καθησυερουσε καθόλου!!!

Στο εμβρυογ... Πάλι πήγαινα 8 το πρωί και νωρίτερα απ' της 12 το μεσημέρι δεν εφευγα...

Γράφετε για δυο μεγάλα μαιευτήρια και δεν εχω καθόλου εικόνα ουτε ποσες γυναίκες περίμεναν αλλα και ουτε ποσες αντιστοιχούσαν να τις εξυπηρετήσει καθε γιατρος. Ή ποσες αίθουσες ωοληψιας μπορει να υπήρχαν.

 Στο ΡΕΑ παντως η γραμματεία επειδη ηταν κοινή στο πρώτο ραντεβού με τις εισαγωγές και τους τοκετούς ειχε μισάωρο και βάλε αναμονη και μετα άργησε κι αλλο τοσο να έρθει και ο γιατρος.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...