Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Aircondition είπε:

Ισπανία;;;;;; Γιατι;;;;; Δεν έχουμε στην Ελλάδα εξοπλισμό για ανάλυση ; 

Το κανει ο Νικας εδώ στην Ελλάδα αλλα δεν τον παραδέχονται οι περισσότεροι γιατροι.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Κακώς.Κατα τη γνώμη μου. Θα ήτανε πολύ καλύτερα να έχεις και έναν γυναικολόγο. Ο εξωσωματικος δεν προλαβαίνει να ασχοληθεί αναλυτικά. Εγώ αυτό δεν το αλλάζω με τίποτα. 

Προφανώς,εδω δεν προλαβαινουν τις εξωσωματικές.Ιδιως οταν μεινεις εγκυος θελεις ενα γιατρο να σου αφιερωνει χρονο κι οχι να τρέχει μονιμως αγχωμένος και ακομα καλυτερα να εχει καποια σχετικη εξειδικευση.

Για παράδειγμα εμενα η γιατρος μου,που την εχω 20 χρονια,εξειδικεύεται στις κυησεις υψηλού κινδύνου και πλέον μετα απο 20 χρόνια που πηγαινω σ αυτην,απ οταν αρχισα να εχω σεξουαλικη ζωή,οι σχέσεις μας ειναι σχεδόν φιλικές.

Το οτι εχω μια τοσο ηρεμη και ευκολη εγκυμοσύνη σταω42 μου,αναγνωριζω οτι οφειλεται και σ αυτην!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

καλησπέρα, 

με το era test βρισκουν το παραθυρο εμφύτευσης, δηλαδη ποια μερα ειναι η καλυτερη για την εμβρυομεταφορα. Μπορεις να δεις πληροφοριες παραπανω στο site της εταιρείας igenomix

παιρνουν δειγμα ενδομητριου και το στελνουν ισπανια. Ο γιατρος διαλέγει αν θα το παρει σε φυσικο η τεχνητο κυκλο, αναλογα τι νομιζει οτι σου ταιριαζει καλυτερα και θα δοκιμασετε την επομενη ετ αναλογως του αποτελεσματος

*απάντησα εγω γιατι η anoulious σημερα έχει να σκεφτει πολυ και ειπα να βοηθήσω:wub:

Αριστα έκανες γιατί μόλις γύρισα.. Μίλησα με  το γιατρο μου. Μου είπε αν μπορώ να κερδίσω 3 εβδομάδες για να δούμε τι θα γίνει με τα δικά μου αλλιώς θα βρω και μετα. Αλλά δεν θεωρεί ότι είναι προτιμότερα τα φρέσκα. Μάλιστα μου ανέφερε αυτό που είπε η Μαίρη ότι στο embryolab κανουν μόνο κατεψυγμένους κύκλους με δανεικά!! Δεν το ήξερα αυτό.Επισης παρόλο που έχουμε κορίτσια που πήραν μικρές δοτριες μου είπε ότι δύσκολα θα μου δώσουν μικρότερη. Δεν τις δίνουν εύκολα τι μικρές.. Κάτι κατάλαβα από αυτό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, island1 είπε:

Πώς γίνεται αυτό; Οι εμβριολογοι φέρνουν πάντα το δείγμα..εγώ 4 σπέρματεγχυσεις εκεί και 3 εμβριομεταφορες οι εμβριολογοι το εφερναν

Το θυμάμαι παρα πολύ καλά το σκηνικό. Ήταν η κοπέλα που ήταν στην υποδοχή εκεί που έδιναν τα δείγματα. Μιλάω για Σεπτέμβρη 2016.

Ήταν τοτε ένας πολύ μικρός χώρος όπου γίνονταν αυτές οι διαδικασίες. 

6 ώρες πρίν, Aircondition είπε:

Γεια σας ! Τι είναι το ΕΡΑ ;;;

Να ρωτησω κάτι, πως καταλαβαίνεις ότι σε πιάνουν κορόιδο στην εξοσωματικη ; Επειδή λες ότι εμπιστεύτηκες απόλυτα κ τελικά διαπίστωσες ότι έχασες χρονο. Πως θα καταλάβω αν εκεί που επιλέξω να κάνω την πρώτη εξοσωματικη είναι άξιοι εμπιστοσύνης ;

Καλημερα

έχω υπέρηχο 8.30

Θα σου απαντήσω όταν επιστρεψω

Εγώ δυστυχώς το κατάλαβα εκ του αποτελέσματος. 

Είχα σημάδια αλλά στην απελπισία για παιδί, τα αγνόησα κάποια δυστυχώς. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Moana είπε:

Ρε κορίτσια, εμενα γιατί μου φαίνεται  λιγο περίεργο ολο αυτο; πιστεύετε εσείς  οτι βρίσκουν μια κ μοναδική δότρια που συγχρονιζουν με τη μια κ μοναδική λήπτρια κάθε φορα; Ειμαι πολυ δύσπιστη ως προς αυτο! Πιστεύω  οτι εχουν κάποιες δότριες που τις βάζουν στη διαδικασία της διέγερσης κ μαζεύουν σε τράπεζα τα ωαρια... Άσε που η διακίνηση ωαριων επιτρέπεται στην Ευρώπη, σύμφωνα με νόμο, οποτε και φέρνουν κ στην Ελλάδα. Μου φαίνεται πολυ δύσκολο κάθε φορα που παει ενα ζευγάρι  σε ενα κεντρο να ψάχνουν να βρουν μια γυναίκα που θα μπει επιτόπου σε διαδικασία αποκλειστικά για σενα. Σορρυ παλι που πετάγομαι εδω να μοιραστώ τις ανησυχίες μου αλλα ειμαι πολυ καχύποπτη με αυτα. Εσυ τα ρώτησες αυτα Αννουλι; Επίσης μια δοτρια μπορει να δώσει μέχρι κ 10 φορές διάβασα ωαρια, δηλ τι; να κανει 10 διεγερσεις; Αυτο κ αν ειναι κουλο

Αγαπη, εσυ να μη βιαστείς κ να κανεις αυτο που νιώθεις, μην πιεζεσαι, καντα όπως τα σκέφτεσαι 

Καλημέρα, είμαι σχεδον σιγουρη οτι ετσι συμβαίνει,τουλαχιςτον στον Τσιριγώτη. Η δίκη μου ιστορία ηταν διαδικαςια εξπρές,μεσα σε μια εβδομαδα έγινε η ετ! Ποτε πρόλαβαν να την βρουν,να την βάλουν σε διέγερση,να κάνουν ωοληψια; Οχι βέβαια! Τα ωάρια ηταν κατεψυγμένα! Μου το ειπε εξάλλου,στο θεμα δοτρια εμπιστευσου με. Δεν με ένοιαζε βέβαια! Εγω ήθελα επιτελους ενα παιδάκι! Τις προηγούμενες προσπάθειες που τα ξεψιριζα ολα δεν έγινε τιποτα!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα όμορφες. 

Εμένα στο κέντρο μου είχαν πει ότι έχουν δοτριες και φυσικά βρίσκουν και καινούργιες. Συνήθως τα ωάρια που παιρνουν από μια δοτρια τα μοιράζουν σε δύο γυναίκες -για αυτό και μας λένε 8-10 ωάρια θα πάρουμε. 

Στη περίπτωση μας έγινε συγχρονισμός με την δοτρια σίγουρα, γιατί είχαμε την επιλογή να πάει ο άντρας μου να δώσει σπέρμα την ίδια μέρα της ωοληψιας. (Τελικά δεν το καναμε,ίσως και βλακεία μας). 

Ο εξωσωματικος μας είχε πει ότι δεν είναι δύσκολο να βρεθεί δοτρια ειδικά τα τελευταία χρόνια με την κρίση. 

Προσωπική μου άποψη είναι ότι όταν αργεί να βρεθεί δοτρια είτε γίνεται γιατί υπάρχουν συνθήκες και όροι όπως η ομάδα αίματος, είτε (νομίζω το πιο συνηθισμένο) επειδή θέλουν να βρουν και δεύτερο ζευγάρι που θα ταιριάζει για να μοιράσουν τα ωάρια. 

Στο θέμα γυναικολόγος, υπήρξα πολύ τυχερή. Τον έχω από 18 χρόνων, τον εμπιστεύομαι και είναι σε όλα δίπλα μου. 

Σε άλλα νέα, αδιαθετησα σήμερα και με έχει πιάσει μια ταραχή. 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Αριστα έκανες γιατί μόλις γύρισα.. Μίλησα με  το γιατρο μου. Μου είπε αν μπορώ να κερδίσω 3 εβδομάδες για να δούμε τι θα γίνει με τα δικά μου αλλιώς θα βρω και μετα. Αλλά δεν θεωρεί ότι είναι προτιμότερα τα φρέσκα. Μάλιστα μου ανέφερε αυτό που είπε η Μαίρη ότι στο embryolab κανουν μόνο κατεψυγμένους κύκλους με δανεικά!! Δεν το ήξερα αυτό.Επισης παρόλο που έχουμε κορίτσια που πήραν μικρές δοτριες μου είπε ότι δύσκολα θα μου δώσουν μικρότερη. Δεν τις δίνουν εύκολα τι μικρές.. Κάτι κατάλαβα από αυτό. 

Καλημερα, άρα ένα βήμα τη φορά που λέμε, επικεντρώνεστε στα δικά σου χωρίς άγχος με θετική σκέψη και εμείς περιμένουμε  να παρταρουμε. Θα κανείς και υστεροσκοπηση λες πριν; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag said:

Καλημέρα, είμαι σχεδον σιγουρη οτι ετσι συμβαίνει,τουλαχιςτον στον Τσιριγώτη. Η δίκη μου ιστορία ηταν διαδικαςια εξπρές,μεσα σε μια εβδομαδα έγινε η ετ! Ποτε πρόλαβαν να την βρουν,να την βάλουν σε διέγερση,να κάνουν ωοληψια; Οχι βέβαια! Τα ωάρια ηταν κατεψυγμένα! Μου το ειπε εξάλλου,στο θεμα δοτρια εμπιστευσου με. Δεν με ένοιαζε βέβαια! Εγω ήθελα επιτελους ενα παιδάκι! Τις προηγούμενες προσπάθειες που τα ξεψιριζα ολα δεν έγινε τιποτα!

Καλημέρα! Ουτε εγω θα είχα προβλημα, γιατί δε το λένε όμως δε καταλαβαίνω κ στήνουν ολο αυτο το παραμύθι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Fleabag είπε:

Καλημέρα, είμαι σχεδον σιγουρη οτι ετσι συμβαίνει,τουλαχιςτον στον Τσιριγώτη. Η δίκη μου ιστορία ηταν διαδικαςια εξπρές,μεσα σε μια εβδομαδα έγινε η ετ! Ποτε πρόλαβαν να την βρουν,να την βάλουν σε διέγερση,να κάνουν ωοληψια; Οχι βέβαια! Τα ωάρια ηταν κατεψυγμένα! Μου το ειπε εξάλλου,στο θεμα δοτρια εμπιστευσου με. Δεν με ένοιαζε βέβαια! Εγω ήθελα επιτελους ενα παιδάκι! Τις προηγούμενες προσπάθειες που τα ξεψιριζα ολα δεν έγινε τιποτα!

Ο τσιριγωτης έχει καταψυξη άριστα  ωαρια για τις δύσκολες περιπτώσεις. Αυτό μας είπε. Αλλά συγχρονίζει κιόλας. Αναλόγως την περίπτωση. Σε ενημερώνει αν θα είναι κατεψυγμένα ή φρέσκα. Προσωπικά από αυτά που μας είπαν βγάζω το συμπέρασμα ότι: συγχρονίζει 1 δοτρια με ληπτρια. Προχωράει εμβρυομεταφορα. Αν δώσει εγκυμοσύνη κρατάει ότι μένει στην καβα. (Και έχει και feedback αν έδωσε εγκυμοσύνη). Δικό μου συμπέρασμα. Θεωρώ ότι αν κάποιος πάει με δοτρια το σύστημα του Τσιρ είναι το πιο καλό, γιατί έχει πρόσβαση σε όλα τα στάδια. Βέβαια δεν έχω κάνει ακόμα κάτι μαζί του για να ξέρω αποτελέσματα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Καλημέρα! Ουτε εγω θα είχα προβλημα, γιατί δε το λένε όμως δε καταλαβαίνω κ στήνουν ολο αυτο το παραμύθι

Γιατί πολλές δε θα πήγαιναν να το κάνουν... 

Άσε το άγχος... Θα έχω βλαστοκυστες? Πόσες? Θα είναι καλές??? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

Καλημερα, άρα ένα βήμα τη φορά που λέμε, επικεντρώνεστε στα δικά σου χωρίς άγχος με θετική σκέψη και εμείς περιμένουμε  να παρταρουμε. Θα κανείς και υστεροσκοπηση λες πριν; 

Θα κάνω τον Οκτώβριο με προηγούμενη τον Ιούνιο!! 

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Το μωράκι είναι μια χαρά!!! 

Δόξα το Θεό!! 

Αυχενικη 29.09

Μπραβο! Χάρηκα πάρα πολύ. Με το καλο η συνέχεια. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Θα κάνω τον Οκτώβριο με προηγούμενη τον Ιούνιο!! 

Μπραβο! Χάρηκα πάρα πολύ. Με το καλο η συνέχεια. 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Όταν το είδα είπα ουφ, είχα χεστει απάνω μου. Ζήτησα πάλι κάποιο σιροπακι για αναγούλες, πήρα πάλι ένα κατηγορηματικό όχι Κ ίσιωσα. 

Δεν πειράζει, όλα για το μωράκι!!! 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Γιατί πολλές δε θα πήγαιναν να το κάνουν... 

Άσε το άγχος... Θα έχω βλαστοκυστες? Πόσες? Θα είναι καλές??? 

Μπραβο που πήγαν ολα καλα με τον υπέρηχο!!! Άντε, με το καλο κ στον επόμενο τωρα! Στο γενεσις πας για υπερήχους; Πηγα κ εγω σήμερα το πρωι κ έπαθα σοκ πάλι απο τον κοσμο που περίμενε εξω, είχα να παω απο τον Ιούλη κ είχα ξεχάσει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...