Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Συνέχεια πρηξιματος! Βοήθεια! Τηλ. Ιακεντρο.Τους είπα ότι δεν θα μπορούμε να πάμε για τις επόμενες 3 εβδομάδες. Και μου είπε" ότι η δότρια θα είναι έτοιμη την επόμενη εβδομάδα. Είναι στην ομάδα αίματος μας, καστανοξανθα σγουρα μαλλιά (εγω εχω καστανοξανθα πολύ σγουρα) στα κιλά μου(είμαι αρκετά αδύνατη) και σας ταιριάζει πολύ. Και ότι είναι δότρια που έχει πάει καλά.. Αν δεν την πάρουμε της είπα θα την απελευθερωσουμε από ομάδα αίματος για να ψάξει πιο άνετα. 

μπορει αυτο που θα πω να ειναι χαζομαρα γιατι πραγματικα δεν ξερω...η δοτρια ειναι ετοιμη για ωοληψια αρα στο περιπου ξερουν τι ωαρια θα παρουν. Αναρωτιεμαι δεν γινεται να τα καταψυξουν αν ειναι αρκετα και να τα γονιμοποιησουν οταν θα μπορειτε και εσεις. Γινεται αυτο; Βεβαια καταλαβαινω αν γινεται θα πρεπει να δεσμευτειτα και πιθανον να πληρωσετε απο τωρα αλλα τουλαχιστον τα υπολοιπα θα τα κανετε στο χρονο που σας βολευει.....ειναι βλακεια αυτο που λεω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, maroullaki είπε:

μπορει αυτο που θα πω να ειναι χαζομαρα γιατι πραγματικα δεν ξερω...η δοτρια ειναι ετοιμη για ωοληψια αρα στο περιπου ξερουν τι ωαρια θα παρουν. Αναρωτιεμαι δεν γινεται να τα καταψυξουν αν ειναι αρκετα και να τα γονιμοποιησουν οταν θα μπορειτε και εσεις. Γινεται αυτο; Βεβαια καταλαβαινω αν γινεται θα πρεπει να δεσμευτειτα και πιθανον να πληρωσετε απο τωρα αλλα τουλαχιστον τα υπολοιπα θα τα κανετε στο χρονο που σας βολευει.....ειναι βλακεια αυτο που λεω;

Δεν τα πληρώνουν από τωρα

Η πληρωμή γίνεται αυστηρά στην εμβρυομεταφορα 

Εγώ πιστευω οτι ολα αυτό είναι ένα μέσο πίεσης προς εκείνη ώστε να δουν αν θα προχωρήσουν η όχι. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

μπορει αυτο που θα πω να ειναι χαζομαρα γιατι πραγματικα δεν ξερω...η δοτρια ειναι ετοιμη για ωοληψια αρα στο περιπου ξερουν τι ωαρια θα παρουν. Αναρωτιεμαι δεν γινεται να τα καταψυξουν αν ειναι αρκετα και να τα γονιμοποιησουν οταν θα μπορειτε και εσεις. Γινεται αυτο; Βεβαια καταλαβαινω αν γινεται θα πρεπει να δεσμευτειτα και πιθανον να πληρωσετε απο τωρα αλλα τουλαχιστον τα υπολοιπα θα τα κανετε στο χρονο που σας βολευει.....ειναι βλακεια αυτο που λεω;

 Σίγουρα επειδή τα ωαρια τα μοιράζουν μάλλον υπάρχει και δεύτερη κοπέλα  έτοιμη και θέλουν  να κλεισει η δουλειά. Αν και είναι πολύ πιθανό να μας δίνουν κατεψυγμένα ωαρια, εγω θέλω να ελπίζω ότι δεν είναι κατεψυγμένα και σίγουρα δε θα πρότεινα εγώ για κατεψυγμένα...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Thia1985 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω το εξής. Τέλος του μήνα έχω Αυχενικη, ξέρω πως παίζει τεράστιο ρόλο η ηλικία της δότριας την οποία δεν γνωρίζω κι από ότι κατάλαβα από την ερώτηση που έκανα εχθές θα την πει απευθείας ο γιατρός μου στον γιατρό που θα μου κάνει την Αυχενικη. 

Πιστεύω πως όλα θα ναι Καλα όμως ένα άγχος το έχω, είναι λογικοί οι φόβοι μου? 

Κι όχι τπτ άλλο, Ο αδελφός της κολλητής μου έχει μαθητευσει δίπλα στον Κ. Ν..... δη αλλά όπως καταλαβαίνετε δε μπορώ να ρωτήσω εκεί... 

Eγω πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δε σου το λέει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

Eγω πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δε σου το λέει.

Μόλις έμαθα ότι μετά την Αυχενικη, δίνουν χαρτί που φαίνεται η ηλικία της. Αυτό θα το κρύψω, δεν πρέπει να το δει κανείς πέρα από τον άντρα μου. 

Προφανώς για να μην αγχωθω νωρίτερα???

Τι να πω

Πάντως μου είπαν ότι θα τα κανονίσουν όλα εκείνοι κι ο γιατρός μου κι ότι κι ο γιατρός μου θα είναι μέσα στην εξέταση αυτή.

Επίσης μου παν να πιέζεται η κύστη μου. Θα γελάσουμε εκεί, είναι σίγουρο. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εγω αποφάσισα να μην πάρω τπτ στο μωρό πριν τη γέννηση, μόνο το λίκνο. Κάποιες θα με πείτε υπερβολική αλλά πραγματικά ζηλεύω τις ξαδέρφες μου που δεν είχαν τέτοια άγχη. Από περιέργεια τις ρώτησα αν έπαιρναν φάρμακα, δεν έπαιρναν τπτ πέρα από σιδηρο και μόνο η γυναίκα του ξαδελφου έπαιρνε αντιπηκτικες λόγω θρομβοφιλιας. Ρώτησα Κ για διατροφή, τπτ, καμμια προσοχή Κ ζουν σε μεγάλη επαρχιακή πόλη. Μάλιστα στη μια είπε για τις αναγούλες πατατακια(δεν το κρίνω, τρώω κι εγώ) και λουξ πορτοκαλάδες. 

Αυτά που παίρνω εγώ τους φαίνονται υπερβολικά. Και γέννησαν υγιέστατα παιδια.Θελω να πω, συνειδητοποίησα πως αν είναι να συμβεί θα συμβεί. 

Η μία μαλιστα μου πε, μα καλά δεν έχεις πάρει ακόμη κούνια του μωρού?? Εγώ πήρα κούνια mac queen ???? ,η άλλη υπερβολές τα τόσα φάρμακα και υπερβολικός κι ο γιατρός σου επειδή δε μου επέτρεψε να πάω στο γάμο (χωρίς να πω λεπτομέρειες) και λέω κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικη,μακαρι να είχα τη δική σας αφέλεια. Το έκοψαν. 

Ότι είναι να γίνει θα γίνει, αυτό πιστευω

Δεν είναι μόνο αυτές...είναι και πολλές από ιvf.. δεν πήρα μαγνήσιο και ασβέστιο παρά μόνο σίδηρο κ εκείνο για λίγο γιατί δεν χρειαζόταν και δεν έκανα διατροφή.Οταν δεν έχεις θέμα δεν τα κάνεις όλα αυτά.Ο Σφακ το έχει πάγια.Δεν είναι όλοι οι γιατροί έτσι.Βγαινοντας από την αυχαινικη αγόρασα ένα ροζ κολάν και ένα παντελονάκι.τα υπόλοιπα τα πήρα στον 6( γιατί είχα πιθανότητα προεκλαμψιας και κάποια μου έδωσαν και φίλες μου.

Just now, Thia1985 είπε:

Μόλις έμαθα ότι μετά την Αυχενικη, δίνουν χαρτί που φαίνεται η ηλικία της. Αυτό θα το κρύψω, δεν πρέπει να το δει κανείς πέρα από τον άντρα μου. 

Προφανώς για να μην αγχωθω νωρίτερα???

Τι να πω

Πάντως μου είπαν ότι θα τα κανονίσουν όλα εκείνοι κι ο γιατρός μου κι ότι κι ο γιατρός μου θα είναι μέσα στην εξέταση αυτή.

Επίσης μου παν να πιέζεται η κύστη μου. Θα γελάσουμε εκεί, είναι σίγουρο. 

Με συγχωρείς πάρα πολύ αλλά είναι αδικαιολογητος η πληροφορία αυτή σε αφορά άμεσα.Τι να μην αγχωθεις; Το άγχος είναι ίδιο στην αυχαινικη..ίσα ίσα που θα σε ξεαγχωνε .Προσωπικά θα προβληματίζουν και θα απαιτούσα να το μάθω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Μόλις έμαθα ότι μετά την Αυχενικη, δίνουν χαρτί που φαίνεται η ηλικία της. Αυτό θα το κρύψω, δεν πρέπει να το δει κανείς πέρα από τον άντρα μου. 

Προφανώς για να μην αγχωθω νωρίτερα???

Τι να πω

Πάντως μου είπαν ότι θα τα κανονίσουν όλα εκείνοι κι ο γιατρός μου κι ότι κι ο γιατρός μου θα είναι μέσα στην εξέταση αυτή.

Επίσης μου παν να πιέζεται η κύστη μου. Θα γελάσουμε εκεί, είναι σίγουρο. 

Κοριτσι,στην αυχενικη δεν εχει καμία σχεση να πιεζεται η κυστη.Σε οσες καναμε απο την ομαδα του Φεβρουαρίου σε καμία δε δοθηκε τετοια οδηγία.

Μα ποιος σου το ειπε αυτό πάλι???:-P

Επισης,πηρατε ωαρια με δωρεά χωρίς να ξερετε ηλικια?Πρωτη φορά το ακουω και αυτο.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Μόλις έμαθα ότι μετά την Αυχενικη, δίνουν χαρτί που φαίνεται η ηλικία της. Αυτό θα το κρύψω, δεν πρέπει να το δει κανείς πέρα από τον άντρα μου. 

Προφανώς για να μην αγχωθω νωρίτερα???

Τι να πω

Πάντως μου είπαν ότι θα τα κανονίσουν όλα εκείνοι κι ο γιατρός μου κι ότι κι ο γιατρός μου θα είναι μέσα στην εξέταση αυτή.

Επίσης μου παν να πιέζεται η κύστη μου. Θα γελάσουμε εκεί, είναι σίγουρο. 

Ειμαι πολυ σιγουρη οτι πήγαινα τουαλέτα σε ολα τα ραντεβού υπερήχων πριν , δεν νομιζω οτι ισχύει αυτο να ειναι γεμάτη η κύστη. Ο μπεμπης φαινόταν μια χαρα και γύρναγε και εύκολα , εμεις ειδαμε και φύλο στην αυχενική με βεβαιότητα.

Just now, island1 είπε:

Δεν είναι μόνο αυτές...είναι και πολλές από ιvf.. δεν πήρα μαγνήσιο και ασβέστιο παρά μόνο σίδηρο κ εκείνο για λίγο γιατί δεν χρειαζόταν και δεν έκανα διατροφή.Οταν δεν έχεις θέμα δεν τα κάνεις όλα αυτά.Ο Σφακ το έχει πάγια.Δεν είναι όλοι οι γιατροί έτσι.Βγαινοντας από την αυχαινικη αγόρασα ένα ροζ κολάν και ένα παντελονάκι.τα υπόλοιπα τα πήρα στον 6( γιατί είχα πιθανότητα προεκλαμψιας και κάποια μου έδωσαν και φίλες μου.

Με συγχωρείς πάρα πολύ αλλά είναι αδικαιολογητος η πληροφορία αυτή σε αφορά άμεσα.Τι να μην αγχωθεις; Το άγχος είναι ίδιο στην αυχαινικη..ίσα ίσα που θα σε ξεαγχωνε .Προσωπικά θα προβληματίζουν και θα απαιτούσα να το μάθω.

Εγω μαγνήσιο , ασβέστιο δεν παίρνω.

συμφωνω με ηταν ηλικία κι εγω θα ηταν το πρώτο που θα απαιτούσα να μάθω. Μα ειναι το πιο σημαντικό απο εκεί βγαίνουν οι πιθανότητες.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοριτσι,στην αυχενικη δεν εχει καμία σχεση να πιεζεται η κυστη.

Μα ποιος σου το ειπε αυτό πάλι???:-P

Επισης,πηρατε ωαρια με δωρεά χωρίς να ξερετε ηλικια?Πρωτη φορά το ακουω και αυτο.

Κι εγώ δεν ήξερα ηλικία πριν την αυχενική, μετά το έμαθα!!!  Αλλά δεν με ένοιαζε πολύ...τόσα καλά έμβρυα μας έδωσε!!!

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Κι εγώ δεν ήξερα ηλικία πριν την αυχενική, μετά το έμαθα!!!  Αλλά δεν με ένοιαζε πολύ...τόσα καλά έμβρυα μας έδωσε!!!

Νομιζω οτι εφοσον πληρωνεις αδρά για υλικο νεας γυναικας αν μη τι αλλο την ηλικία της πρέπει να τη γνωρίζεις.

Αφου ετσι κι αλλιως θα χρειαστει στη συνεχεια υποχρεωτικά,για μυστικο το κρατανε??


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κι εγώ δεν ήξερα ηλικία πριν την αυχενική, μετά το έμαθα!!!  Αλλά δεν με ένοιαζε πολύ...τόσα καλά έμβρυα μας έδωσε!!!

Ξεχνάς όμως ότι πήρε 4 κ είχε ήδη μια αποτυχία.Η πληροφορία αυτή έπρεπε ήδη να της είναι γνωστή από την αποτυχία.Σταθμιζει αλλιώς τα πράγματα.

Για την κύστη δεν το ξέρω.Στη δική μου περίπτωση δεν την ήθελαν γεμάτη αλλά ενδεχομένως να έχει να κάνει με το σχήμα της πρόσθια κτλ ίσως και με τη θέση του μωρού.Παντως κανονικά δεν θέλει γεμάτη κύστη 

Just now, olpapa είπε:

Στην αυχενική βέβαια θα πρέπει να το λέει κανονικά στο χαρτί...

Το ζητούμενο εδώ δεν είναι το αν θα το μάθει ως πληροφορία αλλά η αξία αυτής καθ' αυτής της πληροφορίας.Αρχικα δεν της το είπε.οκ δεκτό.Απςτυχε μια φορά και πάλι δεν της το είπε.Γιατι; Δεν είναι σταθμισιμη πληροφορία; Είναι αντίστοιχη με τη δική μου που αν έκανα τώρα ivf κ έπαιρνα πχ 4 θα έπρεπε να σου διευκρινησω ότι όταν πήρα 10 ήμουν 32 και τώρα σχεδόν 38.Δεν καταλαβαίνω αυτή τη μυστικοπάθεια.Η ηλικία είναι βασικό για να σε ξεαγχωσει όχι για να σε αγχωσει στην αυχαινικη.Συγγνωμη αλλά το θεωρώ φάουλ.

πρίν από 51 λεπτά , Καντι είπε:

Εγω δεν το καταλαβαινω αυτο, δηλαδη δεν θα εχεις το διάγραμμα της ηλικίας και γιατι όχι;

 Δεν θα υπάρχει καμια φαση στην εγκυμοσυνη που δεν θα εχεις φόβο. Εγω τις τελευταιες μερες εχω τρομοκρατηθεί με τις κοπέλες που γράφουν στο τοπικ οτι χάσανε τα μωρά τους στις 33-34 εβδομάδες που θα μπορούσαν να έχουν γεννηθεί ως πρόωρα. Αλλα δεν μπορείς να κανεις κατι μονο να σκέφτεσαι θετικά.

Με όλο το θάρρος της διαδικτυακής μας φιλίας θα σου έλεγα να μην τα διαβάζεις.Εχεις περάσει πολλά και έχεις ήδη ένα επιπλέον βάρος συγκριτικά με μια φυσική κύηση.Εγω απέφευγα σε εκείνη την περίοδο να τα διαβάζω.Τα ζήσαμε και σε πολύ στενό μου άτομο.Ομως έλεγα ότι δε θα μου συμβεί.Ξερω πως δεν ξορκίζει έτσι το κακό.Ειχα ο ως πείσει τον εαυτό μου πως είτε διαβάζω είτε όχι αν είναι να μου συμβεί θα μου συμβεί..τουλάχιστον δε θα χαλάσω την ψυχολογία μου.Δε θα σου συμβεί.Θα κάνεις το σταυρό σου και θα πάνε όλα καλά. Κι μέσα στην προσευχή σου να ζητάς στο θεό να δίνει κουράγιο σε όσες τους συνεβει ...

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Νομιζω οτι εφοσον πληρωνεις αδρά για υλικο νεας γυναικας αν μη τι αλλο την ηλικία της πρέπει να τη γνωρίζεις.

Αφου ετσι κι αλλιως θα χρειαστει στη συνεχεια υποχρεωτικά,για μυστικο το κρατανε??

Από το ΙΑΚ μου είχαν πει ότι θα το μάθω μόνο αν μείνω έγκυος Κ για την ακρίβεια, η πληροφορία αυτή θα δοθεί στον γιατρό μου Κ μόνο κι όχι απευθείας σε εμένα. 

Από τη στιγμή που μου είπαν ότι θα ναι κι ο Γιατρος μου κι ότι θα το φροντίσουν εκείνοι είμαι καλυμμένη. 

Just now, island1 είπε:

Ξεχνάς όμως ότι πήρε 4 κ είχε ήδη μια αποτυχία.Η πληροφορία αυτή έπρεπε ήδη να της είναι γνωστή από την αποτυχία.Σταθμιζει αλλιώς τα πράγματα.

Για την κύστη δεν το ξέρω.Στη δική μου περίπτωση δεν την ήθελαν γεμάτη αλλά ενδεχομένως να έχει να κάνει με το σχήμα της πρόσθια κτλ ίσως και με τη θέση του μωρού.Παντως κανονικά δεν θέλει γεμάτη κύστη 

Το ζητούμενο εδώ δεν είναι το αν θα το μάθει ως πληροφορία αλλά η αξία αυτής καθ' αυτής της πληροφορίας.Αρχικα δεν της το είπε.οκ δεκτό.Απςτυχε μια φορά και πάλι δεν της το είπε.Γιατι; Δεν είναι σταθμισιμη πληροφορία; Είναι αντίστοιχη με τη δική μου που αν έκανα τώρα ivf κ έπαιρνα πχ 4 θα έπρεπε να σου διευκρινησω ότι όταν πήρα 10 ήμουν 32 και τώρα σχεδόν 38.Δεν καταλαβαίνω αυτή τη μυστικοπάθεια.Η ηλικία είναι βασικό για να σε ξεαγχωσει όχι για να σε αγχωσει στην αυχαινικη.Συγγνωμη αλλά το θεωρώ φάουλ.

Με όλο το θάρρος της διαδικτυακής μας φιλίας θα σου έλεγα να μην τα διαβάζεις.Εχεις περάσει πολλά και έχεις ήδη ένα επιπλέον βάρος συγκριτικά με μια φυσική κύηση.Εγω απέφευγα σε εκείνη την περίοδο να τα διαβάζω.Τα ζήσαμε και σε πολύ στενό μου άτομο.Ομως έλεγα ότι δε θα μου συμβεί.Ξερω πως δεν ξορκίζει έτσι το κακό.Ειχα ο ως πείσει τον εαυτό μου πως είτε διαβάζω είτε όχι αν είναι να μου συμβεί θα μου συμβεί..τουλάχιστον δε θα χαλάσω την ψυχολογία μου.Δε θα σου συμβεί.Θα κάνεις το σταυρό σου και θα πάνε όλα καλά. Κι μέσα στην προσευχή σου να ζητάς στο θεό να δίνει κουράγιο σε όσες τους συνεβει ...

Κι εγώ από εχθές που το είδα Κ αναπτύχθηκε ένιωσα πολύ καλύτερα. Εγώ το έχω ξαναγράψει, υπάρχει πολύ συγκεκριμένος λόγος που με αγχώνει το υλικό του άντρα και τον γνωρίζει ο Σφακ Κ μάλιστα πολύ καλά κι εμπιστευτικά. Γι αυτό κι αγχωνομουν τόσο για το μωρό. 

Όσο για την αποτυχία, ένα δίκιο το έχεις κι ομολογώ δεν το έχω σκεφτεί, βέβαια όπως έχω ξαναπεί, έχω καταλάβει πολύ καλά γιατί απέτυχα Κ με δωρεά την πρώτη φορά, το συζητήσαμε Κ με το Σφακ όπως Κ τι θα κάναμε αν χτυπα ξύλο είχα Κ τώρα αποτυχία. 

Όμως αποφάσισα ότι θα σκέφτομαι όσο γίνεται πιο θετικά. Δε σου λέω πως δεν έχω άγχος για την Αυχενικη, θα σου πω ψέμματα, όμως αν όλα είναι καλά κι εκεί κι εγώ θα αγοράσω κάτι στο μωρό. 

Δεν ξέρω αν θα δούνε αν θα είναι αγοράκι η κοριτσάκι γιατί χθες είχε τα ποδαράκια του σταυροποδι Κ τεντωμένα !!

Νομίζω όμως ότι το καταλαβαίνουν κι από τη σπονδυλική. 

Όσο για την κύστη, μου το είπε η κοπέλα που μου έκλεισε το ραντεβού. 

 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Από το ΙΑΚ μου είχαν πει ότι θα το μάθω μόνο αν μείνω έγκυος Κ για την ακρίβεια, η πληροφορία αυτή θα δοθεί στον γιατρό μου Κ μόνο κι όχι απευθείας σε εμένα. 

Από τη στιγμή που μου είπαν ότι θα ναι κι ο Γιατρος μου κι ότι θα το φροντίσουν εκείνη είμαι καλυμμένη. 

Εμένα.προσωπικα αυτές οι διαβεβαιωσεις δε θα με καλυπταν.

Τι σημαινει θα το μαθεις μονο αν μεινεις εγκυος?Εξωφρενική απαίτηση κατ εμέ.

Και τι σχεση εχει αν θα ειναι μεσα ο γιατρος σου επισης στην αυχενικη?Θ αλλαξει κάτι?!!Επισης πρωτη φορά το ακούω.

Το συγκεκριμένο δηλαδή κέντρο στην ουσία δηλαδή δε σου παρέχει καμία απολύτως εξασφάλιση για τα χρήματα που πληρώνεις και την ελπιδα που επενδυεις.

Πληρωνεις δηλαδή για υλικό νεας γυναικας και δε σου λενε καν ηλικια?Τί είναι αυτά????

Γενικα αυτο ισχύει και για αλλού?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εμένα.προσωπικα αυτές οι διαβεβαιωσεις δε θα με καλυπταν.

Τι σημαινει θα το μαθεις μονο αν μεινεις εγκυος?Εξωφρενική απαίτηση κατ εμέ.

Και τι σχεση εχει αν θα ειναι μεσα ο γιατρος σου επισης στην αυχενικη?Θ αλλαξει κάτι?!!Επισης πρωτη φορά το ακούω.

Το συγκεκριμένο δηλαδή κέντρο στην ουσία δηλαδή δε σου παρέχει καμία απολύτως εξασφάλιση για τα χρήματα που πληρώνεις και την ελπιδα που επενδυεις.

Πληρωνεις δηλαδή για υλικό νεας γυναικας και δε σου λενε καν ηλικια?Τί είναι αυτά????

Γενικα αυτο ισχύει και για αλλού?

Προσωπικά η ηλικία δε με ένοιαζε Κ στο λέω αληθεια

Ξέρω κοπέλα 19 ετών που έχει Πωα ,είναι ασθενής της ενδοκρινολογου μου κ την παρέπεμψε σε εξωσωματικο να μαζέψει τα Ωαρια της, όσο προλαβαίνει. 

Η ξαδέλφη μου η μια στα 40 της γέννησε υγιέστατο παιδί κι η γυναίκα του ξαδελφου μου στα 27 της με κάποιο πρόβλημα, όχι εμφανές που ευτυχώς λύθηκε. 

Επίσης ξέρω ότι άλλες κοπέλες γνωρίζουν την ηλικία, στο ίδιο κέντρο. Εμένα με ένοιαζε τότε το ότι είχε δώσει εγκυμοσύνες κι ότι είχε κάποια χαρακτηριστικά που ζήτησα. Γι αυτό άλλωστε κι ενώ μου είχαν βρει αρχικά άλλη δοτρια, δεν προχώρησα, αυτό δεν το έχω γράψει. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...