Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλησπέρα. Λοιπόν όσο αργούν να με ειδοποιήσουν στο τέλος θα γράψω και μελέτη. Διάβαζα σε αγγλικά σαιτ  κάποιες έρευνες για την ηλικία δότριας και το ποσοστό επίτευξης εγκυμοσύνης. Το ποσοστό ειναι πολυ υψηλό σχεδόν 60%(λιγο λιγότερο) με δότρια ηλικίας 20- 22 ετών. Από 23 μέχρι 28 χοντρά χοντρά είναι από 42-45%. Και πέφτει αρκετά στο 30%plus στην ηλικία 29-31. Η πατρική ηλικία δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Η δε ηλικία της ληπτριας πολύ πολύ μικρό ρόλο. Άρα η ηλικία της δότριας είναι σημαντικός παράγοντας.Δεν είναι τυχαίο λοιπόν που γιατρός μου έχει πει ότι σπάνια κοινοί θνητοί σαν εμάς θα πάρουμε δότρια ηλικίας 21,22,23..Δινονται σε άλλους..

Κορίτσι μου νομίζω ότι ζαλίζεις το μυαλουδάκι σου περισσότερο απ'όσο θα έπρεπε.Αν εμπιστευτείς το κέντρο κ τον γιατρό σου νομίζω ότι θα απαλλαγείς απο περιττό άγχος.Εμάς η δότρια ήταν 27 κ πετύχαμε με την πρωτη δίδυμη κύηση.Οπότε όλα είναι σχετικά.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

9 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Πάντως πήγα Ιούλιο, μου είπανε ένα με ενάμιση μήνα και αυτός ήτανε ένας βασικός λόγος (περα από το Σφακ) που κατέβηκα Αθήνα. Αν φτάσουμε Δεκέμβριο οπως το βλεπω, αναρωτιέμαι αν άξιζε που "ξενιτευτηκα.." 

Εγω να σου πω θα το εκανα εδω. Μια χαρα το κανουν στα δανεικα

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Εγω να σου πω θα το εκανα εδω. Μια χαρα το κανουν στα δανεικα

Αχ.Ποσο με βασανιζουν ολα αυτα να ηξερες..

Just now, Papy είπε:

Κορίτσι μου νομίζω ότι ζαλίζεις το μυαλουδάκι σου περισσότερο απ'όσο θα έπρεπε.Αν εμπιστευτείς το κέντρο κ τον γιατρό σου νομίζω ότι θα απαλλαγείς απο περιττό άγχος.Εμάς η δότρια ήταν 27 κ πετύχαμε με την πρωτη δίδυμη κύηση.Οπότε όλα είναι σχετικά.

Εχω πει μεσα μου οτι μεχρι 27 θα τη δεχομουν μαλλον.Κατσε να ερθει  αυτη η στιγμη..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημέρα. Εμείς είχε ο σύζυγος κάτι πολύ σημαντικό.. Προσπαθήσαμε, τα ακύρωσα με όλα  και την τελική ημέρα που ήτανε να απαντήσουμε την εδωσαν αλλού!! 

Καλημέρα. Ο γιατρός δεν απαντάει τόσο άμεσα.Σε κάθε περίπτωση είναι ο δεύτερος λόγος που κατέβηκα Αθήνα. Ο χρόνος ερευσης δοτριας και ο γιατρος. 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά δυστυχώς θετική  μετά από τόσα δεν μπορώ να είμαι.Εγω η ίδια έγραψα ότι εγώ στα 28 δεν εμένα εγκυος και η αδερφή μου στα 42 αμέσως. Απλά η έρευνα εστιαζε στον αν η ηλικία της δοτριας παίζει στατιστικά κάποιο ρόλο. Και έδειξε ότι παίζει.. Έτσι πολύ πολύ γενικά. 

Ξέρω πώς κουράστηκες αλλά ειδικά αυτή τη φορά έχω την αίσθηση ότι κι ο γιατρός θέλει να πετύχεις κ δε σε ξεπεταει...η αλλαγή της δοτριας για μένα είναι μια ένδειξη τέτοια..κάνε λιιιγο υπομονή κ το καλοκαιρινό μωρό σου είναι καθ' οδων

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

Ξέρω πώς κουράστηκες αλλά ειδικά αυτή τη φορά έχω την αίσθηση ότι κι ο γιατρός θέλει να πετύχεις κ δε σε ξεπεταει...η αλλαγή της δοτριας για μένα είναι μια ένδειξη τέτοια..κάνε λιιιγο υπομονή κ το καλοκαιρινό μωρό σου είναι καθ' οδων

Λυπαμαι που θα το πω αλλά νομίζω ότι ο γιατρός μου δεν έχει καμμία σχέση με τη δοτρια.. Δεν ασχολείται καθόλου με αυτό. Έχει μια κοπέλα που συνεργάζεται. Το καλό είναι ότι βελτιώθηκε αρκετά το σπερμα του συζυγου και συνεχίζει τον αγώνα ο καημένος.. Ούτε από γκομενο να περίμενα τηλ.!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, thalasa said:

Τι ευχάριστο να εχεις τελικά και περίοδο χωρίς χάπια! Μα πόσες χαρές θα σου φέρει πια η κορούλα σου! Πολλες και τις καλύτερες βεβαια. 

Εντελώς ενημερωτικά πες μου γιατι με ενδιαφέρει το θέμα: ποια αντισυλληπτικά έπαιρνες για 10 χρόνια; Τα cyclacur ή άλλα; Και πόσο χρονών είσαι ; Σίγουρα μικρότερη από μένα αλλά βρίσκω πολύ θετική αυτή την εξέλιξη , γιατί κι εγώ είμαι καμένη σε αυτό το θέμα. Μπράβο , να χαίρεσαι την κορούλα σου!

Πολλές χαρές!!!

Έπαιρνα τα yasmin στην αρχή αλλά μου έκατσαν βαριά και στον χρόνο τα άλλαξα κι έπαιρνα μέχρι και πριν μείνω έγκυος τα yasminelle.  Είχα δοκιμάσει 2-3 φορές στο παρελθόν να τα κόψω αλλά έμπαινα σε κλιμακτήριο κάθε φορά. Με το που αδιαθέτησα πάντως πριν την εμβρυομεταφορά ξεκίνησα cyclacur για να φτιάξω το ενδομήτριο. Επειδή έφτασε μέχρι 6.3 ξεκίνησα επιπρόσθετα αυτοκόλλητα dermestril που τελικά το έφτασαν στο 8.5 με 9.

Τώρα είμαι 34 κι έπαιρνα αντισυλληπτικά από το 2008 μέχρι αρχές του 2019. Ακόμα δεν έχει χρειαστεί να πάρω αλλά σίγουρα δεν θα τη γλιτώνω για καιρό...

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Πολλές χαρές!!!

Έπαιρνα τα yasmin στην αρχή αλλά μου έκατσαν βαριά και στον χρόνο τα άλλαξα κι έπαιρνα μέχρι και πριν μείνω έγκυος τα yasminelle.  Είχα δοκιμάσει 2-3 φορές στο παρελθόν να τα κόψω αλλά έμπαινα σε κλιμακτήριο κάθε φορά. Με το που αδιαθέτησα πάντως πριν την εμβρυομεταφορά ξεκίνησα cyclacur για να φτιάξω το ενδομήτριο. Επειδή έφτασε μέχρι 6.3 ξεκίνησα επιπρόσθετα αυτοκόλλητα dermestril που τελικά το έφτασαν στο 8.5 με 9.

Τώρα είμαι 34 κι έπαιρνα αντισυλληπτικά από το 2008 μέχρι αρχές του 2019. Ακόμα δεν έχει χρειαστεί να πάρω αλλά σίγουρα δεν θα τη γλιτώνω για καιρό...

Και σε εμένα τα dermestril έκαναν θαύματα. Είναι όμως δυσεύρετα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Πολλές χαρές!!!

Έπαιρνα τα yasmin στην αρχή αλλά μου έκατσαν βαριά και στον χρόνο τα άλλαξα κι έπαιρνα μέχρι και πριν μείνω έγκυος τα yasminelle.  Είχα δοκιμάσει 2-3 φορές στο παρελθόν να τα κόψω αλλά έμπαινα σε κλιμακτήριο κάθε φορά. Με το που αδιαθέτησα πάντως πριν την εμβρυομεταφορά ξεκίνησα cyclacur για να φτιάξω το ενδομήτριο. Επειδή έφτασε μέχρι 6.3 ξεκίνησα επιπρόσθετα αυτοκόλλητα dermestril που τελικά το έφτασαν στο 8.5 με 9.

Τώρα είμαι 34 κι έπαιρνα αντισυλληπτικά από το 2008 μέχρι αρχές του 2019. Ακόμα δεν έχει χρειαστεί να πάρω αλλά σίγουρα δεν θα τη γλιτώνω για καιρό...

Από πολύ μικρή ξεκίνησαν τα βάσανα δηλαδή . Αλλά τωρα ήρθε η κορούλα σου και όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Αχ.Ποσο με βασανιζουν ολα αυτα να ηξερες..

Εχω πει μεσα μου οτι μεχρι 27 θα τη δεχομουν μαλλον.Κατσε να ερθει  αυτη η στιγμη..

Γιατί είσαι τόσο σίγουρη ότι μια δοτρια πχ 29 χρόνων δεν θα ήταν καλή επιλογή; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Γιατί είσαι τόσο σίγουρη ότι μια δοτρια πχ 29 χρόνων δεν θα ήταν καλή επιλογή; 

Δεν είμαι σίγουρη για τίποτα απολύτως. Απλά προβληματιζομαι για διάφορα. Και σκέφτομαι αν υπάρχει ή όχι λόγος να προτιμάς νεώτερη δότρια πχ μια 27 από μια 35.Αν δεν ημουν τόσο κουρασμένη με αυτά τα 15 χρονια plus που ταλαιπωρουμαι δε θα έψαχνα τίποτα. Εξάλλου έχω γράψει πολλάκις ότι η αδερφη μου στα 42 της έμεινε αμέσως εγκυος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Δεν είμαι σίγουρη για τίποτα απολύτως. Απλά προβληματιζομαι για διάφορα. Και σκέφτομαι αν υπάρχει ή όχι λόγος να προτιμάς νεώτερη δότρια πχ μια 27 από μια 35.Αν δεν ημουν τόσο κουρασμένη με αυτά τα 15 χρονια plus που ταλαιπωρουμαι δε θα έψαχνα τίποτα. Εξάλλου έχω γράψει πολλάκις ότι η αδερφη μου στα 42 της έμεινε αμέσως εγκυος. 

Κανενα νεο απο το γιατρο ειχες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Δεν είμαι σίγουρη για τίποτα απολύτως. Απλά προβληματιζομαι για διάφορα. Και σκέφτομαι αν υπάρχει ή όχι λόγος να προτιμάς νεώτερη δότρια πχ μια 27 από μια 35.Αν δεν ημουν τόσο κουρασμένη με αυτά τα 15 χρονια plus που ταλαιπωρουμαι δε θα έψαχνα τίποτα. Εξάλλου έχω γράψει πολλάκις ότι η αδερφη μου στα 42 της έμεινε αμέσως εγκυος. 

κοριτσακι καλησπερα εγω σημερα εμαθα οτι η δοτρια η δικη μου ηταν 29....τελικα παιζουν ρολο τα ωαρια και οχι η ηλικια

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

κοριτσακι καλησπερα εγω σημερα εμαθα οτι η δοτρια η δικη μου ηταν 29....τελικα παιζουν ρολο τα ωαρια και οχι η ηλικια

Ναι καλε εννοείται. Απλά εγώ έγραψα  μια στατιστική.. με όποια αξία έχει. Μάλλον μπέρδεψα πάρα βοήθησα. 

Just now, Blondie 2020 είπε:

Κανενα νεο απο το γιατρο ειχες;

Τίποτα απολύτως. Ας μη μου απαντήσει και ας κάνει κάτι. Που δεν πολύ ελπίζω. Τρομερά πολυάσχολος γιατρός και αυτό είναι πρόβλημα. Έχουμε και το lock down εδώ.. Εχω πιάσει κόκκινο από την αγωνία μου για την Πέμπτη που πρέπει να πάμε με το συζυγο στη Λάρισα!!Γιατί μόνη δεν μπορώ.. Δεν μπορώ να οδηγήσω μετά. Από το φάρμακο είμαι ψιλό φυτό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...