Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, oneira_glyka είπε:

Νομίζω Νικόλ Μ είναι στο παιδί.. Ο μικρός Θ κάτσει..Ο μεγάλος όμως του δίνω με το ζόρι δέκα λεπτά..είναι ασυχαστος.. καινούριο παιχνίδι παίρνει σε δέκα λεπτά τέλος..μπογιές τον δίνω δέκα λεπτά..πλαστελίνες..δέκα λεπτά.. τιμοκατάλογος σκέτος.....είναι απίστευτος..Ο μικρός πάλι μπορεί Ν ασχοληθεί με κάτι Κ σαράντα λεπτά..Εκτός αν τον ξεσηκωσει ο μεγάλος..

Πόση ώρα σ κρατάνε οι κράμπες?

Γεια σου κορίτσι μου. Να τους χαίρεσαι έρχεται και ο τρίτος χαμός θα έχεις τα αντράκια σου να σε κανακεύουν!❤️

Για τις κράμπες να ρωτήσω είναι ανησυχητικό; Εχω από την αρχή όχι καθημερινά αλλα συχνά. Υπάρχουν στιγμές που είναι δυνατες. Αλλα δεν αγχώνομαι το βρίσκω νορμαλ και πιστεύω πως είναι έτσι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα.Νέα στην παρέα σας.Πρόσφατα μάθαμε ότι θα γίνουμε γονείς!

Θέλω την βοήθειά σας σε κάποιες απορίες!

Εύχομαι τελειομηνες εγκυμοσύνες και γερά μωράκια σε όλες μας!

Πιστεύω σιγά-σιγά θα σας μάθω....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Αχ με συγκινεις πολύ ρε αγαπη μου ειλικρινά.. Υπέροχα θα είναι ο πρίγκιπας σου εχε πιστη! Θα έχω πολύ αγωνία

Και εσύ να ξέρεις με συγκινησες πριν σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σου!! Εννοείται πως θα σε ενημερώσω ❤️ ❤️

πρίν από 55 λεπτά , palmoira είπε:

Κωνσταντίνα μου όπως σου έγραψαν και άλλα κοριτσια, οι γιατροί είναι υποχρεωμένοι να εξετάζουν κάθε πιθανότητα και το χειρότερο σενάριο. Εύχομαι πραγματικά να μην είναι κάτι. Η κουμπάρα μου έκανε αμνιοπαρακέντηση και στις δυο εγκυμοσύνες της γιατί κάτι έβλεπαν στη Β επιπέδου και αυτή τη στιγμή έχει δυο υπέροχα κοριτσάκια. Να είσαι αισιόδοξη εφόσον και οι πιθανότητες είναι με το μέρος σας. Απλά μετά την αμνιοπαρακέντηση να προσεχείς πολύ. Να ξεκουραστείς και όλα θα πάνε καλά. 

Σε ευχαριστώ πολύ απλά επειδή είμαι λίγο γκαντεμω και όταν μου πάνε καλά κάτι θα γίνει και θα στραβωσει ξέρεις αγχώνομαι..το πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού μου φοβάμαι αρκετά..και την αμνιο αλλά και τα αποτελέσματα..και εγώ ξέρω αρκετές γυναίκες που έκαναν αμνιο και όλα πήγαν καλά εύχομαι να είμαι ανάμεσα σε αυτές..όχι μόνο εγώ αλλά και όσες κάνουν αμνιοπαρακέντηση..

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πήγαμε σήμερα να δούμε σάκο, και είδαμε... σάκους!! Δίδυμα !! Δεν μπορώ να το πιστέψω!!! 

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Νικόλ μου.. :x❤️

Φοβάμαι και τα αποτελέσματα αλλά και την εξέταση μήπως δεν πάει κάτι καλά μετά... Μακάρι να πάνε όλα καλά!! Σε ευχαριστώ πολύ!! ❤️

Όλα θα πάνε καλα! Το καλό είναι ότι ψάχνουν όλα τα ενδεχόμενα για να είναι σίγουροι... εσυ να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ααα τι ωραια!! Καλώς να τον δεχτεις loyloy μου! Τοσο καιρο χωρια πως να μη σου λειψει! Μωρε μετά απο τοσο καιρο να δεις αγκαλιες και φιλια που εχουν να πεσουν ❤

 Τι κανετε οι υπόλοιπες κοριτσάκια?  Εγω μαγειρευω και περιμένω τον καλο μου για φαγητό 

Ευχαριστώ!! !!!!!!!!!εδώ τκν έχω μαζί μου τώρα και τον έχει ζαλίσει ο πατέρας μου.δεν μας αφήνει Ούτε πέντε λεπτά μόνους.

4 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Με το καλό Ν τον δεχτείτεεε! Η μανούλα κ μονο με την κοιλίτσα μια κούκλα είναι!τα υπόλοιπα απλά ενισχύουν την ομορφιά πλακα:wub:

Ακριβώς η ίδια κατάσταση..φάγαμε Κ έφυγε δουλειά.. 

Με έχει πιάσει εμένα ένας πόνος στον αστράγαλο Αλλά Δεν είναι όπως το στραμπουλας..ένα παράξενο πράγμα..κουτσαινω από το πρωί.. Κ έπαθα μια κραμπα στη μήτρα εκείνες που μαγκωνει ενα σημείο Κ ακινητοποιησε από ΤοΝ πόνο..Κ δυστυχώς μ άφησε κουσούρι.Ήταν δυνατή Κ πονάει όλο το σημείο με κάθε κίνηση.. Οπότε ήπια ένα παυσίπονο Κ λίγο ηρεμησα.. Ήταν Κ ζωηρά σμρ αυτά..βρήκαν μέρα..μέχρι Κ τις φακές μ έριξαν στο χαλί..Αφήστε με Ν σκάσω είμαι..είναι από τις δύσκολες μέρες Π  περνάμε Π Κ Π.. ουφ..Κ εχω μια ψυχολογία..νεύρα..Πολλά νεύρα..

Ευχαριστώ!! !!!!!!!!

4 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Μπράβο κορίτσι καλός να τον δεχτείς!!! Πως είσαι σήμερα; 

Ευχαριστώ!! !!!!!κλασσικά ησυχία. Αύριο πρωί έχουμε καινγιατρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Ροζι3 είπε:

Κορίτσια μου πήγαμε σήμερα να δούμε σάκο, και είδαμε... σάκους!! Δίδυμα !! Δεν μπορώ να το πιστέψω!!! 

Όλα θα πάνε καλα! Το καλό είναι ότι ψάχνουν όλα τα ενδεχόμενα για να είναι σίγουροι... εσυ να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη! 

Τελεια! Με το καλο κοριτσι μου! Καλη εγκυμοσυνη να εχεις!

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια,είναι κάποια φρεσκοεγκυουλα;Συγγνώμη αν σας ζαλιζω:x

Καλησπερα κοριτσι μου. Με το καλο, μια τελειομηνη και ηρεμη εγκυμοσυνη!! Εδω εχουμε απο ολα. Και φρεσκοεγκυουλες και πρωτομανουλες και δευτερομανουλες και απ ολα!! 

Οτι θες εννοειται ρωτας, ολες εχουμε περασει και περναμε τις ιδιες αγωνιες! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια,είναι κάποια φρεσκοεγκυουλα;Συγγνώμη αν σας ζαλιζω:x

Καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι σου δεν ειμαστε ολες φρεσκιες αλλα οτι αποριες εχεις μπορεις να μας τις λες δε μας ζαλιζεις!

 

πρίν από 28 λεπτά , Ροζι3 είπε:

Κορίτσια μου πήγαμε σήμερα να δούμε σάκο, και είδαμε... σάκους!! Δίδυμα !! Δεν μπορώ να το πιστέψω!!! 

Όλα θα πάνε καλα! Το καλό είναι ότι ψάχνουν όλα τα ενδεχόμενα για να είναι σίγουροι... εσυ να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη! 

Με το καλο κ εσυ ολα να πανε τελεια!!

 

Εμεις φτασαμε τα 880γρ κ απο γάλα φτασαμε τα 6γρ ανα δυο ωρες!! Περίεργο μου φαίνεται παίρνουν βαρος τοσο γρηγορα εχτες ηταν 830! Κατα τα αλλα σταθερα παμε οι αιματολογικες βγαινουν καλες κ η ακτινογραφια στους πνευμονες το ιδιο

  • Μου αρέσει 11

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου. Με το καλο, μια τελειομηνη και ηρεμη εγκυμοσυνη!! Εδω εχουμε απο ολα. Και φρεσκοεγκυουλες και πρωτομανουλες και δευτερομανουλες και απ ολα!! 

Οτι θες εννοειται ρωτας, ολες εχουμε περασει και περναμε τις ιδιες αγωνιες! 

Ευχαριστώ πολύ γλυκό μου κορίτσι!Αμήν!Έχουμε περάσει πολλά και όλο αγωνίες έχω αυτή τη φορά να πάνε όλα κατ'ευχήν.Αγωνία για την 1η χοριακή ,τις επαναληπτικές,τον 1ο υπέρηχο κοκ.

Θα ήθελα να τα μοιράζομαι μαζί σας που ξέρω με καταλαβαίνετε,ευχαριστώ πολύ!

Μέχρι το τεστ κυήσεως είχα πολύ λίγα,συμπτώματα και είχα ανησυχήσει,ο γιατρός μου είπε κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός όπως και κάθε εγκυμοσύνη.Ηρέμησα με το θετικό τεστ.Βασικά έχω σύμπτωμα που δεν τα έχω όλη την διάρκεια της ημέρας.Κούραση,πονακια κοντά στις ωοθήκες,λίγο ζαλάδα,καουρες,ναυτία,συχνοουρια,αυπνιες το βράδυ,πειναω αλλά έχω χάσει 1κιλο τρώγοντας....Σήμερα έχω έντονα πονακια στους προσαγωγους.

Με το καλό το μωράκι σου κοπέλα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Μου επιτρέπει μέχρι τρία ντεπόν την ημέρα. Περαστικά εύχομαι ελπίζω ήδη να είσαι καλύτερα..

Ευτυχώς μου περασε μπεμπουλα μ χωρις να παρω κατι..πως εισα εσυ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι σου δεν ειμαστε ολες φρεσκιες αλλα οτι αποριες εχεις μπορεις να μας τις λες δε μας ζαλιζεις!

 

Με το καλο κ εσυ ολα να πανε τελεια!!

 

Εμεις φτασαμε τα 880γρ κ απο γάλα φτασαμε τα 6γρ ανα δυο ωρες!! Περίεργο μου φαίνεται παίρνουν βαρος τοσο γρηγορα εχτες ηταν 830! Κατα τα αλλα σταθερα παμε οι αιματολογικες βγαινουν καλες κ η ακτινογραφια στους πνευμονες το ιδιο

Έχουμε περάσει πολλά και όλο αγωνίες έχω αυτή τη φορά να πάνε όλα κατ'ευχήν.Αγωνία για την 1η χοριακή ,τις επαναληπτικές,τον 1ο υπέρηχο κοκ.

Θα ήθελα να τα μοιράζομαι μαζί σας που ξέρω με καταλαβαίνετε,ευχαριστώ πολύ!

Μέχρι το τεστ κυήσεως είχα πολύ λίγα,συμπτώματα και είχα ανησυχήσει,ο γιατρός μου είπε κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός όπως και κάθε εγκυμοσύνη.Ηρέμησα με το θετικό τεστ.Βασικά έχω σύμπτωμα που δεν τα έχω όλη την διάρκεια της ημέρας.Κούραση,πονακια κοντά στις ωοθήκες,λίγο ζαλάδα,καουρες,ναυτία,συχνοουρια,αυπνιες το βράδυ,πειναω αλλά έχω χάσει 1κιλο τρώγοντας....Σήμερα έχω έντονα πονακια στους προσαγωγους.

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου,με το καλό το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι σου δεν ειμαστε ολες φρεσκιες αλλα οτι αποριες εχεις μπορεις να μας τις λες δε μας ζαλιζεις!

 

Με το καλο κ εσυ ολα να πανε τελεια!!

 

Εμεις φτασαμε τα 880γρ κ απο γάλα φτασαμε τα 6γρ ανα δυο ωρες!! Περίεργο μου φαίνεται παίρνουν βαρος τοσο γρηγορα εχτες ηταν 830! Κατα τα αλλα σταθερα παμε οι αιματολογικες βγαινουν καλες κ η ακτινογραφια στους πνευμονες το ιδιο

@Ροζι3 συγχαρητήρια τι τελεια χριστουγεννιατικα νεα..εύχομαι να σου πανε ολα καλα...θα περιμενω τα νεα σου..τι ωραια..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ γλυκό μου κορίτσι!Αμήν!Έχουμε περάσει πολλά και όλο αγωνίες έχω αυτή τη φορά να πάνε όλα κατ'ευχήν.Αγωνία για την 1η χοριακή ,τις επαναληπτικές,τον 1ο υπέρηχο κοκ.

Θα ήθελα να τα μοιράζομαι μαζί σας που ξέρω με καταλαβαίνετε,ευχαριστώ πολύ!

Μέχρι το τεστ κυήσεως είχα πολύ λίγα,συμπτώματα και είχα ανησυχήσει,ο γιατρός μου είπε κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός όπως και κάθε εγκυμοσύνη.Ηρέμησα με το θετικό τεστ.Βασικά έχω σύμπτωμα που δεν τα έχω όλη την διάρκεια της ημέρας.Κούραση,πονακια κοντά στις ωοθήκες,λίγο ζαλάδα,καουρες,ναυτία,συχνοουρια,αυπνιες το βράδυ,πειναω αλλά έχω χάσει 1κιλο τρώγοντας....Σήμερα έχω έντονα πονακια στους προσαγωγους.

Με το καλό το μωράκι σου κοπέλα μου!

Ειναι φυσιολογικο να εχεις αγχος και αγωνια και ολα! Αλλα προσπαθησε να σαι ηρεμη και η συμβουλη που μπορω να σου δωσω ειναι να μην δινεις καμια σημασια στο αν εχεις η οχι συμπτωματα. Εγω δεν ειχα τπτ σε ολο το πρωτο τριμηνο. Ουτε ζαλαδες ουτε εμετους, ουτε ναυτιες ουτε ανακατωσουρες ουτε τπτ. Αυτο δεν σημαινει οτι κατι παει στραβα. Ουτε και αν τα εχεις ολα αυτα, σημαινει οτι κατι παει στραβα ή κατι παει καλα. Συζητα τα ολα με τον γιατρο σου, οποτε νιωθεις την αναγκη φυσικα και να επικοινωνεις πρωτα μαζι του, αλλα μην βαζεις το κακο με το παραμικρο, οσο και αν ανησυχεις και να μην γκουγκλαρεις και πολυ στο ιντερνετ γιατι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη. Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Να ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου και φυσικα να γραφεις και εδω οτι θελεις! Ολες τα εχουμε περασει, ολες εχουμε ανησυχησει και αυτο δεν μπορεις να το εξαφανισεις σιγουρα, αλλα προσπαθησε να σκεφτεσαι παντα αισιοδοξα!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ γλυκό μου κορίτσι!Αμήν!Έχουμε περάσει πολλά και όλο αγωνίες έχω αυτή τη φορά να πάνε όλα κατ'ευχήν.Αγωνία για την 1η χοριακή ,τις επαναληπτικές,τον 1ο υπέρηχο κοκ.

Θα ήθελα να τα μοιράζομαι μαζί σας που ξέρω με καταλαβαίνετε,ευχαριστώ πολύ!

Μέχρι το τεστ κυήσεως είχα πολύ λίγα,συμπτώματα και είχα ανησυχήσει,ο γιατρός μου είπε κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός όπως και κάθε εγκυμοσύνη.Ηρέμησα με το θετικό τεστ.Βασικά έχω σύμπτωμα που δεν τα έχω όλη την διάρκεια της ημέρας.Κούραση,πονακια κοντά στις ωοθήκες,λίγο ζαλάδα,καουρες,ναυτία,συχνοουρια,αυπνιες το βράδυ,πειναω αλλά έχω χάσει 1κιλο τρώγοντας....Σήμερα έχω έντονα πονακια στους προσαγωγους.

Με το καλό το μωράκι σου κοπέλα μου!

Μην ανχωνεσαι κ μη ψαχνεις τα συμπτωματα εγω δεν ειχα καθολου στην αρχη κ μετα ελαχιστα επισης μπορεί καποιες μερες να τα εχεις πολυ εντονα κ καποιες καθολου δε σημαινει οτι κατι παει στραβα θετικη σκεψη κ ολα θα πανε καλα!!καθε εγκυμοσυνη κ καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος αυτο να το θυμασαι!Εγω εχω γεννησει πριν τρεις εβδομαδες

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...