Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Να τους χαίρεσαι έρχεται και ο τρίτος χαμός θα έχεις τα αντράκια σου να σε κανακεύουν!❤️

Για τις κράμπες να ρωτήσω είναι ανησυχητικό; Εχω από την αρχή όχι καθημερινά αλλα συχνά. Υπάρχουν στιγμές που είναι δυνατες. Αλλα δεν αγχώνομαι το βρίσκω νορμαλ και πιστεύω πως είναι έτσι;

Δεν είναι ανησυχητικό..Κ Εγώ έτσι ξέρω. Ότι είναι νορμάλ..απλά με έπιασε πολυ δυνατή σήμερα Κ με πονούσε όλη μέρα. Δεν τρόμαξα απλά με κούρασε γτ έπρεπε Ν Είμαι στο πόδι. Σε ποια βδομάδα Είσαι εσυ? Δεν τις συγκρατω όλες τις κοπέλες.βσκ θυμάμαι μόνο όταν βλέπω τικερακι..Εγώ είμαι 29η.

1 hour ago, Ροζι3 είπε:

Κορίτσια μου πήγαμε σήμερα να δούμε σάκο, και είδαμε... σάκους!! Δίδυμα !! Δεν μπορώ να το πιστέψω!!! 

Όλα θα πάνε καλα! Το καλό είναι ότι ψάχνουν όλα τα ενδεχόμενα για να είναι σίγουροι... εσυ να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη! 

Απίστευτο??χαχα..τέλεια!με το καλό λοιπόν! Όλα καλά Ν σας πάνε Κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!

πρίν από 36 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι σου δεν ειμαστε ολες φρεσκιες αλλα οτι αποριες εχεις μπορεις να μας τις λες δε μας ζαλιζεις!

 

Με το καλο κ εσυ ολα να πανε τελεια!!

 

Εμεις φτασαμε τα 880γρ κ απο γάλα φτασαμε τα 6γρ ανα δυο ωρες!! Περίεργο μου φαίνεται παίρνουν βαρος τοσο γρηγορα εχτες ηταν 830! Κατα τα αλλα σταθερα παμε οι αιματολογικες βγαινουν καλες κ η ακτινογραφια στους πνευμονες το ιδιο

Όντως πολύ γρήγορα βάζουν!,δόξα τω Θεώ!,Τ νέα σας πολύ αισιόδοξα!Κ Θ συνεχισουν Ν είναι!είστε γενναίοι Κ ο Θεός σας ενδυναμώνει!Όλα καλά Θ πάνε Βάσω μ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ειναι φυσιολογικο να εχεις αγχος και αγωνια και ολα! Αλλα προσπαθησε να σαι ηρεμη και η συμβουλη που μπορω να σου δωσω ειναι να μην δινεις καμια σημασια στο αν εχεις η οχι συμπτωματα. Εγω δεν ειχα τπτ σε ολο το πρωτο τριμηνο. Ουτε ζαλαδες ουτε εμετους, ουτε ναυτιες ουτε ανακατωσουρες ουτε τπτ. Αυτο δεν σημαινει οτι κατι παει στραβα. Ουτε και αν τα εχεις ολα αυτα, σημαινει οτι κατι παει στραβα ή κατι παει καλα. Συζητα τα ολα με τον γιατρο σου, οποτε νιωθεις την αναγκη φυσικα και να επικοινωνεις πρωτα μαζι του, αλλα μην βαζεις το κακο με το παραμικρο, οσο και αν ανησυχεις και να μην γκουγκλαρεις και πολυ στο ιντερνετ γιατι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη. Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Να ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου και φυσικα να γραφεις και εδω οτι θελεις! Ολες τα εχουμε περασει, ολες εχουμε ανησυχησει και αυτο δεν μπορεις να το εξαφανισεις σιγουρα, αλλα προσπαθησε να σκεφτεσαι παντα αισιοδοξα!

Ευχαριστώ πολύ!

Πιστεύω οι αγωνίες δεν λείπουν από καμμία μαμά.....

Αυτή τη φορά είμαι ήρεμη και αισιόδοξη!Εχει για όλους η γλυκιά μας Παναγίτσα!

Χαίρομαι που είμαι κοντά,σας και μπορώ να λέω ότι σκέφτομαι!Αυτά τα πονακια βασικά είναι τραβήγματα άλλες φορές εντονοτερα και άλλες λιγότερο.Τι είναι;

πρίν από 10 λεπτά , Vasoth. είπε:

Μην ανχωνεσαι κ μη ψαχνεις τα συμπτωματα εγω δεν ειχα καθολου στην αρχη κ μετα ελαχιστα επισης μπορεί καποιες μερες να τα εχεις πολυ εντονα κ καποιες καθολου δε σημαινει οτι κατι παει στραβα θετικη σκεψη κ ολα θα πανε καλα!!καθε εγκυμοσυνη κ καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος αυτο να το θυμασαι!Εγω εχω γεννησει πριν τρεις εβδομαδες

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου με συγκινεί η υποδοχή σας!

Να σου ζήσει το μωράκι σου καλή μου!Πάντα τυχερό και γερό παιδάκι να είναι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

Αυτή τη φορά είμαι ήρεμη και αισιόδοξη!Εχει για όλους η γλυκιά μας Παναγίτσα!πιστεύω οι αγωνίες δεν λείπουν από καμμία μαμά.....

Χαίρομαι που είμαι κοντά,σας και μπορώ να λέω ότι σκέφτομαι!Αυτά τα πονακια βασικά είναι τραβήγματα άλλες φορές εντονοτερα και άλλες λιγότερο.Τι είναι;

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου με συγκινεί η υποδοχή σας!

Να σου ζήσει το μωράκι σου καλή μου!Πάντα τυχερό και γερό παιδάκι να είναι!

Η μητρα ξεκιναει να προετοιμαζεται για να υποδεχτει το εμβρυο. Οποτε ολα τα οργανα αρχιζουν σιγα σιγα και μετατοπιζονται! Σκεψου οτι η κοιλια σου στο τελος θα εχει βαρος σχεδον 5 κιλα μαζι με το μωρο! Οποτε πλακουντας, αμνιακο, μητρα ολα αυτα για να χωρεσουν πρεπει να ανοιξει η μητρα, οσο ανοιγει σταδιακα, εμεις αισθανομαστε αυτα τα τραβηγματα- πονακια- κραμπες. Δεν εχει σημασια αν καποιες μερες ειναι εντονο, καποιες οχι. Δεν θα εχεις μονιμως τα ιδια συμπτωματα. Απλα το σωμα μας εχει να εκτελεσει τεραστια δουλεια. Ενα μωρο θα φιλοξενηθει εκει, οποτε ειναι απολυτως λογικα ολα αυτα!!

@Vasoth. ❤❤❤ ψυχουλα μου μωρε μεγαλωνει μερα με τη μερα 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Η μητρα ξεκιναει να προετοιμαζεται για να υποδεχτει το εμβρυο. Οποτε ολα τα οργανα αρχιζουν σιγα σιγα και μετατοπιζονται! Σκεψου οτι η κοιλια σου στο τελος θα εχει βαρος σχεδον 5 κιλα μαζι με το μωρο! Οποτε πλακουντας, αμνιακο, μητρα ολα αυτα για να χωρεσουν πρεπει να ανοιξει η μητρα, οσο ανοιγει σταδιακα, εμεις αισθανομαστε αυτα τα τραβηγματα- πονακια- κραμπες. Δεν εχει σημασια αν καποιες μερες ειναι εντονο, καποιες οχι. Δεν θα εχεις μονιμως τα ιδια συμπτωματα. Απλα το σωμα μας εχει να εκτελεσει τεραστια δουλεια. Ενα μωρο θα φιλοξενηθει εκει, οποτε ειναι απολυτως λογικα ολα αυτα!!

@Vasoth. ❤❤❤ ψυχουλα μου μωρε μεγαλωνει μερα με τη μερα 

Ευχαριστώ πολύ  Νανουλα!

Ίσως είναι χαζουλικες οι ερωτήσεις μου....σιγα σιγά θα μάθω που θα πάει:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

Πιστεύω οι αγωνίες δεν λείπουν από καμμία μαμά.....

Αυτή τη φορά είμαι ήρεμη και αισιόδοξη!Εχει για όλους η γλυκιά μας Παναγίτσα!

Χαίρομαι που είμαι κοντά,σας και μπορώ να λέω ότι σκέφτομαι!Αυτά τα πονακια βασικά είναι τραβήγματα άλλες φορές εντονοτερα και άλλες λιγότερο.Τι είναι;

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου με συγκινεί η υποδοχή σας!

Να σου ζήσει το μωράκι σου καλή μου!Πάντα τυχερό και γερό παιδάκι να είναι!

Σ ευχαριστω ειμαστε λιγο δυσκολα λογω προωροτητας αλλα ελπιζουμε στο καλυτερο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ  Νανουλα!

Ίσως είναι χαζουλικες οι ερωτήσεις μου....σιγα σιγά θα μάθω που θα πάει:)

Καθολου χαζουλικες κοριτσι μου. Ολες τα ιδια ρωτουσαμε στην αρχη! Ειναι κατι πρωτογνωρο, μοναδικο, καμια ερωτηση δεν ειναι χαζη! Ποσο εβδομαδων εισαι?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Vasoth. είπε:

Σ ευχαριστω ειμαστε λιγο δυσκολα λογω προωροτητας αλλα ελπιζουμε στο καλυτερο

Τα προωρακια είναι πολύ ιδιαιτέρα μωρά!Έχω δύο γνωστές που ειδικά στη μια το μικρακι της ξεκίνησε πολύ μικρούλη.Είναι αγώνας το ξέρω,αλλά είναι προς θαυμασμό μανούλες και παιδάκια από τέτοιες καταστάσεις!Όλα θα πάνε υπέροχα κορίτσι μου,σύντομα σπιτάκι σας γεροί και δυνατοί!

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καθολου χαζουλικες κοριτσι μου. Ολες τα ιδια ρωτουσαμε στην αρχη! Ειναι κατι πρωτογνωρο, μοναδικο, καμια ερωτηση δεν ειναι χαζη! Ποσο εβδομαδων εισαι?

Ευχαριστώ μωρέ Νανουλα...είστε όλα τα κορίτσια τόσο έμπειρα εδώ,δεν θέλω να σας ζαλίζω ο ψαρακας:)

Είναι ευλογημένα υπέροχο!

3/12 πήραμε την θετική μας χοριακή!Πόσο είμαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Τα προωρακια είναι πολύ ιδιαιτέρα μωρά!Έχω δύο γνωστές που ειδικά στη μια το μικρακι της ξεκίνησε πολύ μικρούλη.Είναι αγώνας το ξέρω,αλλά είναι προς θαυμασμό μανούλες και παιδάκια από τέτοιες καταστάσεις!Όλα θα πάνε υπέροχα κορίτσι μου,σύντομα σπιτάκι σας γεροί και δυνατοί!

Ευχαριστώ μωρέ Νανουλα...είστε όλα τα κορίτσια τόσο έμπειρα εδώ,δεν θέλω να σας ζαλίζω ο ψαρακας:)

3/12 πήραμε την 1η μας χοριακή!Πόσο είμαι;

Ααα εισαι πολυ φρεσκο αιμα εσυυυυ χαχαχα. Και τωρα? Θα επαναλαβεις χοριακη? 

Εξαρταται αν εχεις σταθερο κυκλο και ποτε ηταν η πρωτη ημερα της προηγουμενης περιοδου σου. 

πρίν από 4 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Τα προωρακια είναι πολύ ιδιαιτέρα μωρά!Έχω δύο γνωστές που ειδικά στη μια το μικρακι της ξεκίνησε πολύ μικρούλη.Είναι αγώνας το ξέρω,αλλά είναι προς θαυμασμό μανούλες και παιδάκια από τέτοιες καταστάσεις!Όλα θα πάνε υπέροχα κορίτσι μου,σύντομα σπιτάκι σας γεροί και δυνατοί!

Ευχαριστώ μωρέ Νανουλα...είστε όλα τα κορίτσια τόσο έμπειρα εδώ,δεν θέλω να σας ζαλίζω ο ψαρακας:)

Είναι ευλογημένα υπέροχο!

3/12 πήραμε την θετική μας χοριακή!Πόσο είμαι;

Και επισης καθολου εμπειρα. Εγω περιμενω τωρα το πρωτο μου παιδακι, οπως και πολλες κοπελες εδω και ολες πανω κατω ειμαστε "ψαρακες"


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ααα εισαι πολυ φρεσκο αιμα εσυυυυ χαχαχα. Και τωρα? Θα επαναλαβεις χοριακη? 

Εξαρταται αν εχεις σταθερο κυκλο και ποτε ηταν η πρωτη ημερα της προηγουμενης περιοδου σου. 

Εχω κάνει επαναληπτικες,είμαστε από εξωσωματική με κατεψυγμένα εμβρυακια.

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ααα εισαι πολυ φρεσκο αιμα εσυυυυ χαχαχα. Και τωρα? Θα επαναλαβεις χοριακη? 

Εξαρταται αν εχεις σταθερο κυκλο και ποτε ηταν η πρωτη ημερα της προηγουμενης περιοδου σου. 

Και επισης καθολου εμπειρα. Εγω περιμενω τωρα το πρωτο μου παιδακι, οπως και πολλες κοπελες εδω και ολες πανω κατω ειμαστε "ψαρακες"

Ευχαριστώ πολύ, να μη νιώθω κάπως ρωτώντας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Τα προωρακια είναι πολύ ιδιαιτέρα μωρά!Έχω δύο γνωστές που ειδικά στη μια το μικρακι της ξεκίνησε πολύ μικρούλη.Είναι αγώνας το ξέρω,αλλά είναι προς θαυμασμό μανούλες και παιδάκια από τέτοιες καταστάσεις!Όλα θα πάνε υπέροχα κορίτσι μου,σύντομα σπιτάκι σας γεροί και δυνατοί!

Ευχαριστώ μωρέ Νανουλα...είστε όλα τα κορίτσια τόσο έμπειρα εδώ,δεν θέλω να σας ζαλίζω ο ψαρακας:)

Είναι ευλογημένα υπέροχο!

3/12 πήραμε την θετική μας χοριακή!Πόσο είμαι;

Κ εμας μικρουλα ξεκινησε γεννησα στις 25 εβδομαδες κ ηταν μολις 700γρ σευχαριστω πολυ για τις ευχες!! Για να βρεις την εβδομαδα σου μετρας απο την τελευταια περιοδο ασχετα αν εισαι απο εξωσωματικη κ εγω απο εξωσωματικη ειμαι! Οντως καμμια εμπειρια η μια βοηθαει την αλλη εδω μεσα κ δε μας ζαλιζεις ετσι ημασταν ολες στην αρχη μας φαινονταν ολα τοσο πρωτογνωρα κ δε ξεραμε τι ειναι φυσιολογικο κ τι οχι απλα μοιραζομασταν τις ανησυχιες μας κ ακομα αυτο κανουμε εγω προσωπικα βρηκα μεγαλη στήριξη εδω γιατι ειχα κ τα θεματακια μου απο την αρχη 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κ εμας μικρουλα ξεκινησε γεννησα στις 25 εβδομαδες κ ηταν μολις 700γρ σευχαριστω πολυ για τις ευχες!! Για να βρεις την εβδομαδα σου μετρας απο την τελευταια περιοδο ασχετα αν εισαι απο εξωσωματικη κ εγω απο εξωσωματικη ειμαι! Οντως καμμια εμπειρια η μια βοηθαει την αλλη εδω μεσα κ δε μας ζαλιζεις ετσι ημασταν ολες στην αρχη μας φαινονταν ολα τοσο πρωτογνωρα κ δε ξεραμε τι ειναι φυσιολογικο κ τι οχι απλα μοιραζομασταν τις ανησυχιες μας κ ακομα αυτο κανουμε εγω προσωπικα βρηκα μεγαλη στήριξη εδω γιατι ειχα κ τα θεματακια μου απο την αρχη 

Ευχαριστώ πολύ για όλα γλυκιά μου!

Θα σου μεταφέρω μια εικόνα από το προωρακι της μιας κοπέλας που γνωρίζω....Είναι το πιο χαμογελαστό μωράκι που έχω δει ως τώρα στην ζωή μου!Αυτο να σκέφτεσαι και εσύ για το μωράκι σου και να ξέρεις το χαμόγελο θα φωλιάσει στην ζωούλα του!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

Πιστεύω οι αγωνίες δεν λείπουν από καμμία μαμά.....

Αυτή τη φορά είμαι ήρεμη και αισιόδοξη!Εχει για όλους η γλυκιά μας Παναγίτσα!

Χαίρομαι που είμαι κοντά,σας και μπορώ να λέω ότι σκέφτομαι!Αυτά τα πονακια βασικά είναι τραβήγματα άλλες φορές εντονοτερα και άλλες λιγότερο.Τι είναι;

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου με συγκινεί η υποδοχή σας!

Να σου ζήσει το μωράκι σου καλή μου!Πάντα τυχερό και γερό παιδάκι να είναι!

Γεια σου κοριτσακι μου καλως ηρθες και με το καλο το μπεμπακι σου.Κι εγω σχετικα φρεσκια στην παρεα.Εγκυος 7 εβδομαδων αλλα και με ενα αγορακι 9 μηνων.Να ρωτας οτι θελεις ολα τα κοριτσια ειναι πολυ γλυκα κι ευγενικα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Comet είπε:

Γεια σου κοριτσακι μου καλως ηρθες και με το καλο το μπεμπακι σου.Κι εγω σχετικα φρεσκια στην παρεα.Εγκυος 7 εβδομαδων αλλα και με ενα αγορακι 9 μηνων.Να ρωτας οτι θελεις ολα τα κοριτσια ειναι πολυ γλυκα κι ευγενικα

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!

Μια ήρεμη εγκυμοσύνη και σε εσένα εύχομαι και να σου ζήσει το μικρακι σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!

Μια ήρεμη εγκυμοσύνη και σε εσένα εύχομαι και να σου ζήσει το μικρακι σου!

Κορίτσια στην αρχή της εγκυμοσύνης,πότε πρέπει να μας δει ο ενδοκρινολογος;

Εχεις θυροειδη? Αν ναι καλο ειναι να πας στις 7-8 εβδομαδες αλλα ρωτησε κ το γυναικολογο σου 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...