Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Sol_10Συγνώμη που πετάγομαι αλλά ο παιδίατρος μου έχει στο σαιτ του αναλυτικές οδηγίες πως θα φτιάξεις τα γεύματα οπότε μπορείς να πάρεις μια ιδέα. Δεν βάζω λινκ γιατι θα αργήσει. Το σαιτ είναι paidiatros - souniadis. gr Εμείς λόγω αλλεργίας θα ξεκινήσουμε τις στέρεες από 4,5 μηνών και μπαίνω να σας διαβάσω να μαθαίνω και εγώ. 

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sol_10 είπε:

Αα ωραια καταλαβα.. ετσι βλεπουμε και αν θα κανει καποια αλλεργια γι'αυτό και περιμένουμε 2 μερες.. μια χαρα.. ετσι θα τον ξεκινησω και εγω και βλεπουμε!

Ναι ναι αυτό ακριβώς, εγώ τα εβραζα λίγο μήλο αχλάδι γιατί μουλταρονται καλύτερα βγάζουν κ τη γλυκαδα τους. Ίσα που να μαλακώσουν. 

πρίν από 54 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια παρκο εχετε παρει? Αν ναι ποιο?

Ναι από τα τζάμπο ένα τετράγωνο κ πήρα κ κρίκους. Δεν το πολύ συμπαθεί όμως. Προτιμα να καθόμαστε στα παζλ πάτωμα να παίζουμε με έχει πεθάνει. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Ναι ναι αυτό ακριβώς, εγώ τα εβραζα λίγο μήλο αχλάδι γιατί μουλταρονται καλύτερα βγάζουν κ τη γλυκαδα τους. Ίσα που να μαλακώσουν. 

Ναι από τα τζάμπο ένα τετράγωνο κ πήρα κ κρίκους. Δεν το πολύ συμπαθεί όμως. Προτιμα να καθόμαστε στα παζλ πάτωμα να παίζουμε με έχει πεθάνει. 

Καλα κ μενα δεν το κοβω να κάθεται αλλα πρέπει να μπορω να τον αφηνω κάπου χωρις τον κίνδυνο να πεσει γιατι εχει γινει ταρζαν. Ενα λεπτο να μη κοιταω εχει εκτοξευτεί. Και στην κουνια να τον βαλω χτυπαει στα καγκελα.οποτε μονο το παρκο με σώζει 

  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλα κ μενα δεν το κοβω να κάθεται αλλα πρέπει να μπορω να τον αφηνω κάπου χωρις τον κίνδυνο να πεσει γιατι εχει γινει ταρζαν. Ενα λεπτο να μη κοιταω εχει εκτοξευτεί. Και στην κουνια να τον βαλω χτυπαει στα καγκελα.οποτε μονο το παρκο με σώζει 

Στην κούνια βάζε τον μόνο για ύπνο να μάθει ότι εκεί είναι μόνο για ύπνο. Οπότε ναι πάρε το πάρκο. Μπορεί και να του αρέσει ρε συ. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα  κορίτσια.  Πως είστε σήμερα; εμείς έχουμε ένα θέμα..  Είναι η τέταρτη  μέρα που δεν έχει ενεργηθει  η μπεμπα,  κ μίλησα  με τον παιδιατρο  κ μου είπε  ότι  αν δεν ενεργηθει  κ αύριο να της κάνω  μικροκλισμα..  Ενώ γενικά ενεργειται  καθημερινά,  άμα διαστήματα το παθαίνει  Σύρο αλλά μέχρι  τώρα στις 3 μέρες έκανε  κενώσεις.  Πρώτη φορά  περνάνε  4 μέρες  χωρίς   με αγχώσε λίγο αυτό.  Δεν ξέρω  πως θα το κάνω..  Ελπίζω να κάνει τα κακά της μέχρι  αύριο. Εσείς  έχετε  κάνει  ποτέ; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Πως είστε σήμερα; εμείς έχουμε ένα θέμα..  Είναι η τέταρτη  μέρα που δεν έχει ενεργηθει  η μπεμπα,  κ μίλησα  με τον παιδιατρο  κ μου είπε  ότι  αν δεν ενεργηθει  κ αύριο να της κάνω  μικροκλισμα..  Ενώ γενικά ενεργειται  καθημερινά,  άμα διαστήματα το παθαίνει  Σύρο αλλά μέχρι  τώρα στις 3 μέρες έκανε  κενώσεις.  Πρώτη φορά  περνάνε  4 μέρες  χωρίς   με αγχώσε λίγο αυτό.  Δεν ξέρω  πως θα το κάνω..  Ελπίζω να κάνει τα κακά της μέχρι  αύριο. Εσείς  έχετε  κάνει  ποτέ; 

Όχι. Τρώτε τροφές η μόνο γάλα? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Πως είστε σήμερα; εμείς έχουμε ένα θέμα..  Είναι η τέταρτη  μέρα που δεν έχει ενεργηθει  η μπεμπα,  κ μίλησα  με τον παιδιατρο  κ μου είπε  ότι  αν δεν ενεργηθει  κ αύριο να της κάνω  μικροκλισμα..  Ενώ γενικά ενεργειται  καθημερινά,  άμα διαστήματα το παθαίνει  Σύρο αλλά μέχρι  τώρα στις 3 μέρες έκανε  κενώσεις.  Πρώτη φορά  περνάνε  4 μέρες  χωρίς   με αγχώσε λίγο αυτό.  Δεν ξέρω  πως θα το κάνω..  Ελπίζω να κάνει τα κακά της μέχρι  αύριο. Εσείς  έχετε  κάνει  ποτέ; 

Εμεις επειδη γενικα ειχαμε μια μορφη δυσκιλιοτητας απο μωρο κ επειδη επινε μονο φορμουλα παντα οταν τυχαινε την αφηνα 3μερες κ μετα εκανα κλισμα γλυκερινης για βρεφη δεν ειναι τπτ αυτα π περνουμε εμεις ειναι σε αμπουλιτσες με ετοιμη ποσοτητα και στομιο για να γινει κατευθειαν η μικρη δεν καταλαβαινει τπτ..κ τα κανει αμεσως!!!

Ο ορος π τα βαζουμε ειναι πιο δυσκολος!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Να σας ρωτησω ποση ωρα μετα το θηλασμό δινετε γευμα?  Αφηνετε να περάσουν ας πουμε 2 ωρες? Γιατι εμενα αν πεινάσει πολυ ειναι ανυπομονος δεν τρωει καλα,θελει στηθος μετα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα . Εγώ εκεί περίπου δίνω , στο δίωρο , για να προλαβαίνω τη μεγάλη πείνα και να είναι ευχάριστη η διαδικασία.Επισηςκορίτσια χθεσινή συνταγή που τη φάγανε πολύ ευχάριστα : αρακας με μπρόκολο , κρεμμυδάκι και λίγο άνηθο.Γλυκανε το σύνολο ο αρακάς και την εξαφανισανε :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! Να σας ρωτησω ποση ωρα μετα το θηλασμό δινετε γευμα?  Αφηνετε να περάσουν ας πουμε 2 ωρες? Γιατι εμενα αν πεινάσει πολυ ειναι ανυπομονος δεν τρωει καλα,θελει στηθος μετα

Εγώ όταν ξεκινήσαμε τις στέρεες πρώτα του έδινα τη στερεά τροφή και μόλις τελείωνε της έδινα καπάκι το γάλα Εγώ όμως δεν θήλαζα

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

@Sol_10Συγνώμη που πετάγομαι αλλά ο παιδίατρος μου έχει στο σαιτ του αναλυτικές οδηγίες πως θα φτιάξεις τα γεύματα οπότε μπορείς να πάρεις μια ιδέα. Δεν βάζω λινκ γιατι θα αργήσει. Το σαιτ είναι paidiatros - souniadis. gr Εμείς λόγω αλλεργίας θα ξεκινήσουμε τις στέρεες από 4,5 μηνών και μπαίνω να σας διαβάσω να μαθαίνω και εγώ. 

Σ ευχαριστω παρα πολυ!!! Θα μπω να το κοιτάξω!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμεις επειδη γενικα ειχαμε μια μορφη δυσκιλιοτητας απο μωρο κ επειδη επινε μονο φορμουλα παντα οταν τυχαινε την αφηνα 3μερες κ μετα εκανα κλισμα γλυκερινης για βρεφη δεν ειναι τπτ αυτα π περνουμε εμεις ειναι σε αμπουλιτσες με ετοιμη ποσοτητα και στομιο για να γινει κατευθειαν η μικρη δεν καταλαβαινει τπτ..κ τα κανει αμεσως!!!

Ο ορος π τα βαζουμε ειναι πιο δυσκολος!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου. Και εμείς από όταν ξεκινήσαμε στερεές έχουμε δυσκοιλιοτητα και δν ξέρω τι άλλο να κάνω. Σφίγγεται όλη μέρα σχεδόν  και κάνει είτε μπιλακια μικρά σκληρα ή σχηματισμενο σκληρό. Είχε στρώσει 4 μέρες έκανε σχηματισμενα μαλακά τώρα ξανά στ ίδια. Η γιατρός μου είπε βάλε στο φαγητό μπάμιες φασολάκια κάτι σε χορταρικά για να ενεργηθει. Της έβαλα μια έκανε μια όχι. Μετά στη φροθτοκρεμα έβαζα δαμάσκηνο σύκο αχλάδι πεπόνι και τα άλλα τα έκοψα μήλο μπανανα και πάλι μια κάνει μια όχι αλλά έχει παραγίνει το κακο τη βλέπω να ταλαιπωρείται και στεναχωριεμαι. Σφίγγεται και μετά έχει γκρινια πολύ. Της βάζω και χαμομήλι στο γάλα που λένε ότι βοηθάει... Εμείς δν έχουμε δει καιι διαφορά.. Εσύ κορίτσι έκανες κλίμα ανά ποτέ? Γενικά δν εκανε κενωση για μέρες?  Και εμείς φορμουλα πίνουμε από μωρό. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!! Πως ειστε??? 

Λοιπον εμεις σημερα ξεκινησαμε με αχλάδι! Αυτο το παιδι στο φαΐ θα με τρελανει.. οπως πηρε με μια ευκολια την φορμουλα σαν να μην αλλαζει κτ στην καθημερινοτητα του ετσι μου εφαγε και σημερα.. αφου ειχα την πεθερα μου να τραβάει βιντεο για γκριματσες που θα εκανε αλλα τπτ.. εφαγε 3 κουταλιες λες και τρωει καθε μερα χαχα η αγαπη μου! 

@Alex1989 το καρεκλακι τελειο!! Μου αρεσει πολυ και το ιδιο και στον μπεμπη καθεται χωρις να παραπονιεται και φαινεται να του αρεσει πολυ! Νομιζω ειναι πολλη καλη αγορα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...