Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.  Και γω Παθουσα  με την τριχοπτωση.   Για ένα μήνα σχεδόν έχασα πολύ μαλλί,  τώρα εμφανώς πιο λίγα.  Τα μισά μαλλιά έμειναν.  Ξεκίνησα να πίνω πάλι σίδηρο (όποτε  το θυμάμαι  βέβαια) και σε κάνα δυο βδομάδες  που θα έχω ραντεβού  με τον γυναικολογο  θα του πω να μου γράψει  εξετάσεις...  Κατά τα άλλα...  Τα ουλα της μικρής μου από κάτω  έχουν αρχίσει  να φαίνονται  πολύ άσπρα.  Κ 3 μέρες έχουμε τώρα αρκετή  γκρίνια  που δεν είχε πιο πριν.. Ευτυχώς ηρεμει  με το μαρσιπο..   Λέτε να κοντεύει να σκάσει  το δοντακι  μας;  εσείς πως τα πάτε με αυτό το θέμα ;; κρεμουλα  για τα ουλα κ γω της Frezyderm  έχω αλλά ακόμα δεν της έχω βάλει  ..  Έχω ακούσει  πως η συχνή χρήση σκληραινει  τα ουλα.  Δεν ξέρω αν αληθεύει.. 

3 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Εμεις απο την ιωση ειμαστε πολυ καλυτερα.. αυριο θα τον παω και στην παιδιατρο να τον δει. Συνεχιζουμε με αντιβιωση και εισπνοες κανονικα και αυριο φανταζομαι θα μου πει ποτε να σταματήσω! Χθες ομως μου εκανε ασχημα κακα και βλεπω πως τον ενοχλει το εντερο του .ειναι σαν να βλεπω το εργο για τριτη φορα. Ευτυχως αιμα δεν ειδα αλλα η πανα του ηταν πρασινο σκουρο . Η γιατρος μου ειπε πως μπορει να ειναι απο την αντιβίωση.  Και αυτο ευχομαι γτ αλλιως θα τρελαθω! Τα χαπια που περνω για το γαλα με εχουν επηρεασει παρα πολυ αλλα ευτυχως θα τα περνω ως την Παρασκευή. 

@Nicol_ τουφες βγαζω και εγω ! Αφου σκεφτομαι να ξανα κανω εξετασεις! 

@evio πολυ χαιρομαι ! Μερα με τη μερα θα ειναι καλύτερα!

Ανυπομονω πολυ για τις στερεες ! Επιτελους παρηγγειλα και το καθισματακι γτ πολυ το χα αμελήσει! 

Τέλεια...  Όταν το δοκιμάσεις το καρεκλάκι πες μας εντυπώσεις.. Κ μεις τέλη Σεπτεμβρίου  θα ξεκινήσουμε.. 

Κορίτσια ερώτηση όσες εργάζεστε...  Το μειωμένο ωράριο που δικαιουμαστε  όταν επιστρέφουμε  στην δουλειά  το παίρνουμε  αυτόματα,  ή πρέπει  να κάνουμε κάποια ενέργεια  στον οαεδ κλπ;  δεν μιλάω για την ισοχρονη άδεια που αν θέλουμε το παίρνουμε μαζεμενο, εννοώ κανονικά.. 1ή 2 ώρες λιγότερο την ημερα;..  @palmoira μιας που κ εσύ θα επιστρέψεις δουλειά ,  γνωρίζεις κάτι σχετικά; 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Και γω Παθουσα  με την τριχοπτωση.   Για ένα μήνα σχεδόν έχασα πολύ μαλλί,  τώρα εμφανώς πιο λίγα.  Τα μισά μαλλιά έμειναν.  Ξεκίνησα να πίνω πάλι σίδηρο (όποτε  το θυμάμαι  βέβαια) και σε κάνα δυο βδομάδες  που θα έχω ραντεβού  με τον γυναικολογο  θα του πω να μου γράψει  εξετάσεις...  Κατά τα άλλα...  Τα ουλα της μικρής μου από κάτω  έχουν αρχίσει  να φαίνονται  πολύ άσπρα.  Κ 3 μέρες έχουμε τώρα αρκετή  γκρίνια  που δεν είχε πιο πριν.. Ευτυχώς ηρεμει  με το μαρσιπο..   Λέτε να κοντεύει να σκάσει  το δοντακι  μας;  εσείς πως τα πάτε με αυτό το θέμα ;; κρεμουλα  για τα ουλα κ γω της Frezyderm  έχω αλλά ακόμα δεν της έχω βάλει  ..  Έχω ακούσει  πως η συχνή χρήση σκληραινει  τα ουλα.  Δεν ξέρω αν αληθεύει.. 

Τέλεια...  Όταν το δοκιμάσεις το καρεκλάκι πες μας εντυπώσεις.. Κ μεις τέλη Σεπτεμβρίου  θα ξεκινήσουμε.. 

Κορίτσια ερώτηση όσες εργάζεστε...  Το μειωμένο ωράριο που δικαιουμαστε  όταν επιστρέφουμε  στην δουλειά  το παίρνουμε  αυτόματα,  ή πρέπει  να κάνουμε κάποια ενέργεια  στον οαεδ κλπ;  δεν μιλάω για την ισοχρονη άδεια που αν θέλουμε το παίρνουμε μαζεμενο, εννοώ κανονικά.. 1ή 2 ώρες λιγότερο την ημερα;..  @palmoira μιας που κ εσύ θα επιστρέψεις δουλειά ,  γνωρίζεις κάτι σχετικά; 

Καλημέρα, θα μάθω περισσότερα την επόμενη εβδομάδα που θα μιλήσω με το γραφείο προσωπικού και θα σου πω για το μειωμένο. Κρέμα έχω της frezyderm αλλά δεν έχω δει μεγάλη διαφορά. Μου έχει δώσει και τη mundisal για όταν θα κλαίει νύχτα και δεν θα κοιμάται από τους πόνους αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει. Και εμάς τα ούλα έχουν ασπρίσει, σε δυο σημεία φαίνονται κάτι σαν παυλιτσες αλλά ο γιατρός μας είπε ότι δεν βγαίνει κάτι ακόμη. Παντως η ενόχληση έχει γίνει πολύ μεγάλη και μονίμως βάζει κάτι στο στόμα και τρίβει τα ούλα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Καλημέρα, θα μάθω περισσότερα την επόμενη εβδομάδα που θα μιλήσω με το γραφείο προσωπικού και θα σου πω για το μειωμένο. Κρέμα έχω της frezyderm αλλά δεν έχω δει μεγάλη διαφορά. Μου έχει δώσει και τη mundisal για όταν θα κλαίει νύχτα και δεν θα κοιμάται από τους πόνους αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει. Και εμάς τα ούλα έχουν ασπρίσει, σε δυο σημεία φαίνονται κάτι σαν παυλιτσες αλλά ο γιατρός μας είπε ότι δεν βγαίνει κάτι ακόμη. Παντως η ενόχληση έχει γίνει πολύ μεγάλη και μονίμως βάζει κάτι στο στόμα και τρίβει τα ούλα. 

Οκ θα περιμένω  να μου πεις..  Πότε πιάνεις  δουλειά.; εγώ από Ιανουάριο..  Πφ....  Κ μένα έτσι  είναι τα ουλα της..  Έχει πολύ έντονη ενόχληση, κ της προκαλεί νεύρα..  Νόμιζα θα βγουν σύντομα  αφού ασπριζουν  ... Κ γκρίνια αυτές τις τελευταίες  μέρες..  Δεν ξέρω αν είναι από τα δόντια,  αλλά θέλει όλο αγκαλιά  και βόλτες  γύρω γύρω..  Κάτω δεν κάθεται  πάνω από 10 λεπτά να παίξει,  γκρινιάζει  αμέσως για αγκαλιά..  Έχω πιαστεί  ολόκληρη...  Μόνο για χορό τρελενεται αν την βαζεις να χορεύει  όλη μέρα,  κ η γκρίνια  σταματά κ όλα..  

  • Χαχα 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Οκ θα περιμένω  να μου πεις..  Πότε πιάνεις  δουλειά.; εγώ από Ιανουάριο..  Πφ....  Κ μένα έτσι  είναι τα ουλα της..  Έχει πολύ έντονη ενόχληση, κ της προκαλεί νεύρα..  Νόμιζα θα βγουν σύντομα  αφού ασπριζουν  ... Κ γκρίνια αυτές τις τελευταίες  μέρες..  Δεν ξέρω αν είναι από τα δόντια,  αλλά θέλει όλο αγκαλιά  και βόλτες  γύρω γύρω..  Κάτω δεν κάθεται  πάνω από 10 λεπτά να παίξει,  γκρινιάζει  αμέσως για αγκαλιά..  Έχω πιαστεί  ολόκληρη...  Μόνο για χορό τρελενεται αν την βαζεις να χορεύει  όλη μέρα,  κ η γκρίνια  σταματά κ όλα..  

Αρχές Δεκεμβρίου πιάνω δουλειά δυστυχώς...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! 

Εμείς πήγαμε γιατρο και μου ειπε μονο μυξουλες εχει.. πολυ ορο και τιποτα αλλο.. και πως θα του κανε καλο η βουτια στην θαλασσα αλλα εγω ουτε καν να τον παω αν δεν του περασει! Επισης κοριτσια της ειπα μηπως να αρχισω να του δινω κανα φρουτακι και μου ειπε να ξεκινησω με αχαλδι, μηλο, μπανανα! Ερωτηση: αυτα τα φρουτα θα τα ξεκινησω ενα ενα απο 3 μερες το καθενα σωστά?? Γτ δεν διευκρινησα εαν θα τα βαλω ολα μαζι η ενα ενα.. 

Οσο για τα ουλα και εμεις το ιδιο.. ολα στο στομα ειδικα αυτη την σοφι μαυρα γεραματα της εχει φερει χαχα ομως και εμας η γιατρος ειπε πως δεν βγαζει κατι ακόμη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, evio είπε:

Κοριτσια σε μας εγιναν δυο μικρα θαυματα σημερα. Η μικρη κοιμηθηκε ενα 6ωρο σερι το βραδυ κ εφαγε κ λαχανικα με ορεξη! Της εκανα φασολακια με ντοματα κ καροτο, ιδιο με χτες απλα σημερα ειχε πιο πολλη ντοματα κ μαλλον αυτο της αρεσε. Ουφ αντε να κανουμε μια αρχη κ εμεις!

@palmoira αχλαδι οχι δεν εχω δωσει. Της δινω ομως πεπονι κ μπανανα που ειναι γλυκα αλλα δεν τα θελει. Απλα θα επιμεινω μπας κ τα συνηθισει... Ναι δεν ανησυχω για τα κακακια της:mrgreen:. Με βολευει κιολας γιατι ειχα κουραστει ολη την ωρα να ξεσκατιζω χαχαχ!

@Xrysasidτο ειχα ακουσει κ εγω αυτο για το prevenar κ ειχα ρωτησει την παιδιατρο σχετικα. Μου ειχε πει πριν εναν μηνα οτι δεν ειχαν επισημη οδηγια. Βγηκε αραγε;

Καλησπερα Evio. Λογικά θα βγήκε ναι. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Γεια σας κοριτσια! 

Εμείς πήγαμε γιατρο και μου ειπε μονο μυξουλες εχει.. πολυ ορο και τιποτα αλλο.. και πως θα του κανε καλο η βουτια στην θαλασσα αλλα εγω ουτε καν να τον παω αν δεν του περασει! Επισης κοριτσια της ειπα μηπως να αρχισω να του δινω κανα φρουτακι και μου ειπε να ξεκινησω με αχαλδι, μηλο, μπανανα! Ερωτηση: αυτα τα φρουτα θα τα ξεκινησω ενα ενα απο 3 μερες το καθενα σωστά?? Γτ δεν διευκρινησα εαν θα τα βαλω ολα μαζι η ενα ενα.. 

Οσο για τα ουλα και εμεις το ιδιο.. ολα στο στομα ειδικα αυτη την σοφι μαυρα γεραματα της εχει φερει χαχα ομως και εμας η γιατρος ειπε πως δεν βγαζει κατι ακόμη! 

Για τις εισαγωγές ειναι κ ανάλογα την παιδίατρο.εμας μας είχε 2ημερες εισαγωγές πρώτα μήλο μετά πρόσθεσα αχλάδι κ μετά μπανάνα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω, έχετε ξεκινήσει 3 γεύματα την ημέρα? Γιατι εμένα η παιδίατρος μου είπε να δίνω και απογευματινό(φρούτο ή φαγητό χωρίς κοτόπουλο - μοσχάρι). 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Συγκλονίστηκαν τα μπεμπακια μας. Και εμείς το ιδιο εχουμε γκρινια κλαμματα κ μεγαλη ενοχληση στα ουλα. Δεν καθεται καθόλου κάτω θελει μονο αγκαλιά. Μονο ο μαρσιπος με εχει σωσει αλλα δεν μπορω να το βαλω οταννεχει πολυ ζεστη. Το απογευμα τον φοραω εγω η ο άντρας μου κ κανουμε μεγαλες βολτες. Του αρεσει απίστευτα δεν κανει κιχ. Ασε που τον βοηθάει κ στον υπνο μετά γιατι χαλαρώνει πολυ.

Εμείς ειμαστε στο ενα γευμα ακομα γιατί δεν τρωει πάντα πολυ. Αυτες τις μερες θαντου βαλω πρωινο φρουτο κ θα ξεκινησω με μπανάνα. 

Το μεγαλο θετικο ειναι οτι τις τελευταίες μερες κοιμαται νωρις. 9 με 9.30. Οποτε παρτυ μετα εμεις που εχουμε λιγο χρόνο χαχα

Βεβαια εκεινη την ωρα κανω δουλειες αλλα μετα χαλαρώνω στον καναπε,που κ που βαζω κ κανενα κρασακι, έχουμε λιγο χρονο και με τον αντρα μου κ το χαιρομαι απιστευτα :)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Γεια σας κοριτσια! 

Εμείς πήγαμε γιατρο και μου ειπε μονο μυξουλες εχει.. πολυ ορο και τιποτα αλλο.. και πως θα του κανε καλο η βουτια στην θαλασσα αλλα εγω ουτε καν να τον παω αν δεν του περασει! Επισης κοριτσια της ειπα μηπως να αρχισω να του δινω κανα φρουτακι και μου ειπε να ξεκινησω με αχαλδι, μηλο, μπανανα! Ερωτηση: αυτα τα φρουτα θα τα ξεκινησω ενα ενα απο 3 μερες το καθενα σωστά?? Γτ δεν διευκρινησα εαν θα τα βαλω ολα μαζι η ενα ενα.. 

Οσο για τα ουλα και εμεις το ιδιο.. ολα στο στομα ειδικα αυτη την σοφι μαυρα γεραματα της εχει φερει χαχα ομως και εμας η γιατρος ειπε πως δεν βγαζει κατι ακόμη! 

Τα φρούτα θα τα βάλεις ένα ένα και καλό είναι να κρατήσεις το 3ήμερο για κάθε εισαγωγή. Ξεκίνα με αχλάδι που είναι εποχής ή μπανάνα και βάλε τελευταίο το μήλο που είναι πιο χειμωνιάτικο φρούτο. 

πρίν από 10 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Συγκλονίστηκαν τα μπεμπακια μας. Και εμείς το ιδιο εχουμε γκρινια κλαμματα κ μεγαλη ενοχληση στα ουλα. Δεν καθεται καθόλου κάτω θελει μονο αγκαλιά. Μονο ο μαρσιπος με εχει σωσει αλλα δεν μπορω να το βαλω οταννεχει πολυ ζεστη. Το απογευμα τον φοραω εγω η ο άντρας μου κ κανουμε μεγαλες βολτες. Του αρεσει απίστευτα δεν κανει κιχ. Ασε που τον βοηθάει κ στον υπνο μετά γιατι χαλαρώνει πολυ.

Εμείς ειμαστε στο ενα γευμα ακομα γιατί δεν τρωει πάντα πολυ. Αυτες τις μερες θαντου βαλω πρωινο φρουτο κ θα ξεκινησω με μπανάνα. 

Το μεγαλο θετικο ειναι οτι τις τελευταίες μερες κοιμαται νωρις. 9 με 9.30. Οποτε παρτυ μετα εμεις που εχουμε λιγο χρόνο χαχα

Βεβαια εκεινη την ωρα κανω δουλειες αλλα μετα χαλαρώνω στον καναπε,που κ που βαζω κ κανενα κρασακι, έχουμε λιγο χρονο και με τον αντρα μου κ το χαιρομαι απιστευτα :)

Μπράβο Νικολ! Ωραία που βρίσκετε λίγο χρόνο για χαλάρωση με τον άντρα σου. Εμεις με τον ύπνο έχουμε λίγο ξεφύγει αλλά φταίμε γιατί είμαστε όλο εξω και το παιδί έχει αποσυντονιστεί τελείως. 

Απο Πέμπτη ξεκινάμε κολυμβητήριο! Θα γίνει μια μικρή γοργονίτσα το κορίτσι μου! 

11 ώρες πρίν, Xrysasid είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω, έχετε ξεκινήσει 3 γεύματα την ημέρα? Γιατι εμένα η παιδίατρος μου είπε να δίνω και απογευματινό(φρούτο ή φαγητό χωρίς κοτόπουλο - μοσχάρι). 

Και εμένα τρία γεύματα μου έχει πει αλλά προς το παρόν δίνω μόνο δυο. Σιγά σιγά θα βάλουμε και τρίτο δεν αγχώνομαι 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Συγκλονίστηκαν τα μπεμπακια μας. Και εμείς το ιδιο εχουμε γκρινια κλαμματα κ μεγαλη ενοχληση στα ουλα. Δεν καθεται καθόλου κάτω θελει μονο αγκαλιά. Μονο ο μαρσιπος με εχει σωσει αλλα δεν μπορω να το βαλω οταννεχει πολυ ζεστη. Το απογευμα τον φοραω εγω η ο άντρας μου κ κανουμε μεγαλες βολτες. Του αρεσει απίστευτα δεν κανει κιχ. Ασε που τον βοηθάει κ στον υπνο μετά γιατι χαλαρώνει πολυ.

Εμείς ειμαστε στο ενα γευμα ακομα γιατί δεν τρωει πάντα πολυ. Αυτες τις μερες θαντου βαλω πρωινο φρουτο κ θα ξεκινησω με μπανάνα. 

Το μεγαλο θετικο ειναι οτι τις τελευταίες μερες κοιμαται νωρις. 9 με 9.30. Οποτε παρτυ μετα εμεις που εχουμε λιγο χρόνο χαχα

Βεβαια εκεινη την ωρα κανω δουλειες αλλα μετα χαλαρώνω στον καναπε,που κ που βαζω κ κανενα κρασακι, έχουμε λιγο χρονο και με τον αντρα μου κ το χαιρομαι απιστευτα :)

Τυχερή...  Εγώ προσπαθώ να την βάζω νωρίτερα για ύπνο μετάθέτοντας όλη την ρουτίνα ύπνου  πιο νωρίς,  αλλά τίποτα...  Αν δεν πάει Δωδεκάμιση  με μια το βράδυ δεν κοιμάται..  Κ γω μετά κοιμάμαι κατά τις 2μιση  το βράδυ κ δεν ξεκουραζομαι καλά. Από το καλοκαίρι  που μας χάλασε το πρόγραμμα  του ύπνου .. Έτσι πάει κάθε μέρα..  Δεν ξέρω αν καταφέρουμε  να κοιμηθουμε πάλι νωρίς! Κ γω με το μαρσιπο  την βγάζω καθημερινά,  γιατί κ το βάρος μου έχει  διαλύσει  την μέση,  αλλά ευτυχώς  κιόλας κοιμάται γρήγορα εκεί  αν έχει πολλή γκρίνια,  στο κρεβάτι  δεν την παίρνει  ο ύπνος  με τίποτα  κάποιες  φορές.  Εγώ την έχω μόνο με το φανελάκι κ επειδή είναι βαμβακερό  το ύφασμα από το μαρσιπο  δενιδρωνει ιδιαίτερα 

Just now, palmoira είπε:

Τα φρούτα θα τα βάλεις ένα ένα και καλό είναι να κρατήσεις το 3ήμερο για κάθε εισαγωγή. Ξεκίνα με αχλάδι που είναι εποχής ή μπανάνα και βάλε τελευταίο το μήλο που είναι πιο χειμωνιάτικο φρούτο. 

Μπράβο Νικολ! Ωραία που βρίσκετε λίγο χρόνο για χαλάρωση με τον άντρα σου. Εμεις με τον ύπνο έχουμε λίγο ξεφύγει αλλά φταίμε γιατί είμαστε όλο εξω και το παιδί έχει αποσυντονιστεί τελείως. 

Απο Πέμπτη ξεκινάμε κολυμβητήριο! Θα γίνει μια μικρή γοργονίτσα το κορίτσι μου! 

Και εμένα τρία γεύματα μου έχει πει αλλά προς το παρόν δίνω μόνο δυο. Σιγά σιγά θα βάλουμε και τρίτο δεν αγχώνομαι 

Και μας μάλλον οι πολλές βόλτες  μας αποσυντονιζουν,  αλλά δεν γίνεται αλλιώς τώρα το καλοκαίρι..  Το από λαμβάνουμε  κ οι δύο  κ γω δεν αντέχω πολύ στο σπίτι.  Τέλεια!  Καλή αρχή,  πες μας εντυπώσεις  από το κολυμβητηριο 

  • Μου αρέσει 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Η δικια μου καθε μερα κ νωριτερα θελει να πηγαινει για υπνο. Ειχαμε φτασει να κοιμαται 10 κ τωρα τσουκου τσουκου το πηγε στις 9. Βεβαια δεν την πολυβγαζω βολτα αργα. Το αργοτερο στις 8 θελει να ειναι απιτι αλλιως την πιανει απιστευτη υπερενταση κ κλαμα. Οποτε ντουζακι στις 8κ30, βαζουμε τις κρεμες μας για την ατοπικη κ 9 υπνο.

Επισης μου αρεσει που ηθελε κ εμας η γιατρος να της δινω 3 γευματα...Με μιση κουταλια φρουτο το πρωι κ 3 κουταλιες λαχανικα ειμαστε. Σφραγιζει τα ουλα κ στρεφει το κεφαλι, ουτε να τα δοκιμασει! Ισως να ειναι μικρη ακομη τι να πω. Τζαμπα καθομαι κ μαγειρευω κ αλεθω.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! Εμεις ειχαμε να βγουμε μια εβδομαδα και βγηκαμε το πρωι και τον πηγα για μπανιο.. ομως δεν τον βουτηξα και το μετανοιωσα γτ η θαλασσα ηταν πολλη ζεστή  ..την επομενη θα τον βουτηξω τελος..νομιζω ειμαι υπερβολική κ εγω. 

@Alex1989 περιμενω το απογευμα το καθισματακι.. Υπάρχει ενας ενθουσιασμός χαχα

Παντως εμενα κοριτσια ο  μπεμπης τρωει στις 9 κοιμαται αν δεν παμε βολτα και μετα ξυπναει παλι στις 12 τρωει και ξανα κοιμάται.. τον χειμώνα ομως αυτο το 12 πρεπει κάπως να το σταματήσω  νομιζω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Γεια σας κοριτσια! Η δικια μου καθε μερα κ νωριτερα θελει να πηγαινει για υπνο. Ειχαμε φτασει να κοιμαται 10 κ τωρα τσουκου τσουκου το πηγε στις 9. Βεβαια δεν την πολυβγαζω βολτα αργα. Το αργοτερο στις 8 θελει να ειναι απιτι αλλιως την πιανει απιστευτη υπερενταση κ κλαμα. Οποτε ντουζακι στις 8κ30, βαζουμε τις κρεμες μας για την ατοπικη κ 9 υπνο.

Επισης μου αρεσει που ηθελε κ εμας η γιατρος να της δινω 3 γευματα...Με μιση κουταλια φρουτο το πρωι κ 3 κουταλιες λαχανικα ειμαστε. Σφραγιζει τα ουλα κ στρεφει το κεφαλι, ουτε να τα δοκιμασει! Ισως να ειναι μικρη ακομη τι να πω. Τζαμπα καθομαι κ μαγειρευω κ αλεθω.

Μην απογοητεύεσαι ίσως όντως να μην είναι έτοιμη ακόμα κ μένα στην αρχή δεν έτρωγε είδες που σας έλεγα όταν έκλεισε 6 μηνών διορθωμενη άρχισε να τρώει καλύτερα κ να διαχειρίζεται κ το φαγητό στο στόμα πιο καλά έχουμε φτάσει πλέον τις 20 κουταλιτσες κρέμα περίπου κ γύρω στις 10κουταλιτσες το φαγητό δεν την πιέζω πάντως όταν θέλει θα φάει απλά συμπληρώνουμε με γάλα μετά από κάθε γεύμα. Εμένα μου έιχαν πει εδώ να της δίνω κ το απόγευμα κρέμα στην αρχη κ ετσι αρχισε να συνηθιζει λιγο το πρωι λιγο το απογευμα κατι ετρωγε κ τώρα που βάλαμε κ το μεσημεριανό είμαστε κομπλέ 

  • Μου αρέσει 3

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονιστηκαν ηθελα να γραψω πριν για τα μωράκια μας οχι συγκλονιστηκαν :-P

@evio μην αγχωνεσαι. Το δευτερο εξάμηνο είναι η γνωριμία με το φαγητο κ η σταδιακη εισαγωγή του. Κυρια τροφη ειναι πάντα το γαλα. Οταν θα ερθει η ωρα θα φαει μην ανησυχεις. Εννοείται είναι κοπος η ολη διαδικασία και εγω την κανω κ το περισσοτερο το πεταω αλλα υπομονή θα στρώσει κ αυτό. 

Κοριτσια πηγα στα λιντλ σημερα και ειχε πολυ ωραιο σετ φαγητου με 2 μπολακια,εκπαιδευτικό ποτηράκι και 2 κουταλάκι μονο 5 ευρώ. Πολυ ωραια ποιοτικά και καταλληλα εννοείται απο αποψη υλικων. Αν σας ενδιαφέρει να παρετε. 

  • Μου αρέσει 4

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...