Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Sol_10 είπε:

Καλησπερα! Εμεις προς το παρον εχουμε ξεκινησει με φρουτα και εχουμε 2 μερες που τρωμε αχλάδι.. αυριο η μεθαυριο θα του βαλω και λιγή μπανανα!

Εγώ λέω πρώτα μηλαρακι αύριο λίγο όπως σου τα είχα γράψει δηλαδή. 

Just now, evio είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

@Xrysasidκριμα το μωρακι σου που ταλαιπωριεται ετσι. Καλα θα κανεις κ θα παρεις την γιαυρο σας. Να την ενθαρυνεις να πινει νερακι αρκετο μηπως βοηθησει.

@Sol_10οντως αυτο το παιδι σου θα το ματιασουμε πια! Εμενα εφαγε 5 κουταλιες φρουτο σημερα κ εκανα πανηγυρι, ξυνιζε τα μουτρακια της βεβαια...

@Nicol_ παρκο πηρα ενα liolelo stella. Πολυ μεγαλο ειναι, τετραγωνο κ στιβαρο. Εχει καπως σκληρο στρωμα αλλα δεν ειναι για υπνο πιο πολυ για παιχνιδι. Καθεται κ η δικια μου εκει κανα τεταρτο κ κουτρουβαλαει. Απλα αμα θελησεις αλλο στρωμα επειδηειναι πολυ μεγαλο θα πρεπει να το κανεις παραγγελεια.

Εμεις εδω στον αγωνα. Ειναι να περασουν κανενα αλμα αναπτυξης τωρα; Γιατι πολλη γκρινια κ προσκοληση. Αφου εβγαλα ξανα το μει ται να ηρεμειλιγο κ εμενα να ξεκουραζονταιτα χερια.

Editτο κοιταξα κ πραγματι ειμαστε στην κορυφωση του αλματος 23ης-26ης βδομαδας:?

Το άγχος αποχωρισμού να δεις τι γίνεται που είναι δύο εβδομάδες. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, evio είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

@Xrysasidκριμα το μωρακι σου που ταλαιπωριεται ετσι. Καλα θα κανεις κ θα παρεις την γιαυρο σας. Να την ενθαρυνεις να πινει νερακι αρκετο μηπως βοηθησει.

@Sol_10οντως αυτο το παιδι σου θα το ματιασουμε πια! Εμενα εφαγε 5 κουταλιες φρουτο σημερα κ εκανα πανηγυρι, ξυνιζε τα μουτρακια της βεβαια...

@Nicol_ παρκο πηρα ενα liolelo stella. Πολυ μεγαλο ειναι, τετραγωνο κ στιβαρο. Εχει καπως σκληρο στρωμα αλλα δεν ειναι για υπνο πιο πολυ για παιχνιδι. Καθεται κ η δικια μου εκει κανα τεταρτο κ κουτρουβαλαει. Απλα αμα θελησεις αλλο στρωμα επειδηειναι πολυ μεγαλο θα πρεπει να το κανεις παραγγελεια.

Εμεις εδω στον αγωνα. Ειναι να περασουν κανενα αλμα αναπτυξης τωρα; Γιατι πολλη γκρινια κ προσκοληση. Αφου εβγαλα ξανα το μει ται να ηρεμειλιγο κ εμενα να ξεκουραζονταιτα χερια.

Editτο κοιταξα κ πραγματι ειμαστε στην κορυφωση του αλματος 23ης-26ης βδομαδας:?

Εμεις την περασαμε την 26η αλλα εχουμε πολυ γκρινια..για να καταλάβετε χθες ξύπνησε 23.30-1.00-2.30-4.00-6.30-7.20 τελειωτικά.  Μαλιστα στις 4 δεν ξανακοιμήθηκε κ για μια ωρα τον καναμε βόλτες..ειμαι ρακος. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια.  Εμείς που είμαστε 22 εβδομάδα δεν ξέρω αν περάσαμε κάποιο άλμα τώρα ή αν αυτή η γκρίνια οφειλόταν στα δόντια ή στο ότι δεν είχε ενεργηθει.. Πάντως εδώ κ δύο μέρες έχουμε  αποκτήσει  μια νέα ικανότητα...  Τσιριζουμε  κ φωνάζουμε  ολημερις,! Πήρε χαμπάρι  την φωνή της κ δεν σταματάει..   Και με τρελαίνει.  Όταν παίζουμε  κάνει σαν το γατάκι τσιριχτη  φωνουλα  και αν φύγω από το δωμάτιο για λίγο ή αν δεν την πάρω αγκαλιά αμέσως  όταν θέλει ανεβάζει λεβελ και ξεσηκώνει τον τόπο..  Μου έρχεται  να την φάω..  Που να αρχίσουν να μιλάνε και να λένε  και συλαββουλες..  Θα λιώσω  πραγματικά...  Είναι απίστευτο πως επικοινωνούν  μαζί μας ακόμη και τώρα που δεν μιλούν...  Σήμερα έβγαλα για πλάκα με το θηλαστρο  λίγο γάλα για να δω αν θα το πιει  από το μπιμπερό  και το ήπιε με μιας,  χωρίς αντιδράσεις...  Αλλά τώρα θα της ξεκινήσω κατευθείαν  στο εκπαιδευτικό  ποτηρακι  γιατι δεν θέλω μπιμπερό  τώρα αφού μεγαλώνει .. Θα κάνω και αύριο μια δοκιμή  κ αν το πίνει  θα ξεκινήσω να της το δινω κ εκεί..  Επίσης μετά από πολύ  καιρό την έβαλα  και στην κούνια  της..  Περιττό  να σας πω μόνο ακροβατικά  που δεν έκανε.  Είναι κ μικρη  η κούνια  μας,  και έκανε όλη την ώρα κολωτουμπες και σβουρες  πάνω κάτω,  κ κοντευε  να κουτουλησει  στα κάγκελα,  επίσης τα έπιανε με το χέρι  κ έβαζε δύναμη  προσπαθώντας  να σηκώσει τον κορμό  της,  και την πάντα  την ξηλωσε  με της κλωτσιές.   Φοβάμαι πολύ να την βάζω το βράδυ εκεί να κοιμάται..  Προτιμώ  να την έχω στο κρεβάτι μαζί  μου,  την συνηθίσα κιόλας..   Απλά σκέφτομαι  να βγάλω το κάγκελο  από την μία πλευρά της κουνιας και να την κολλήσω δίπλα στο κρεβάτι  μου.. 

  • Μου αρέσει 3

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Εγώ λέω πρώτα μηλαρακι αύριο λίγο όπως σου τα είχα γράψει δηλαδή. 

Το άγχος αποχωρισμού να δεις τι γίνεται που είναι δύο εβδομάδες. 

Ναι θα δοκιμασω το μηλο αυριο! Θα αφησω τελευταια την μπανανα! Το άγχος αποχωρισμού σε ποιες εβδομαδες ειναι?

7 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Εμείς που είμαστε 22 εβδομάδα δεν ξέρω αν περάσαμε κάποιο άλμα τώρα ή αν αυτή η γκρίνια οφειλόταν στα δόντια ή στο ότι δεν είχε ενεργηθει.. Πάντως εδώ κ δύο μέρες έχουμε  αποκτήσει  μια νέα ικανότητα...  Τσιριζουμε  κ φωνάζουμε  ολημερις,! Πήρε χαμπάρι  την φωνή της κ δεν σταματάει..   Και με τρελαίνει.  Όταν παίζουμε  κάνει σαν το γατάκι τσιριχτη  φωνουλα  και αν φύγω από το δωμάτιο για λίγο ή αν δεν την πάρω αγκαλιά αμέσως  όταν θέλει ανεβάζει λεβελ και ξεσηκώνει τον τόπο..  Μου έρχεται  να την φάω..  Που να αρχίσουν να μιλάνε και να λένε  και συλαββουλες..  Θα λιώσω  πραγματικά...  Είναι απίστευτο πως επικοινωνούν  μαζί μας ακόμη και τώρα που δεν μιλούν...  Σήμερα έβγαλα για πλάκα με το θηλαστρο  λίγο γάλα για να δω αν θα το πιει  από το μπιμπερό  και το ήπιε με μιας,  χωρίς αντιδράσεις...  Αλλά τώρα θα της ξεκινήσω κατευθείαν  στο εκπαιδευτικό  ποτηρακι  γιατι δεν θέλω μπιμπερό  τώρα αφού μεγαλώνει .. Θα κάνω και αύριο μια δοκιμή  κ αν το πίνει  θα ξεκινήσω να της το δινω κ εκεί..  Επίσης μετά από πολύ  καιρό την έβαλα  και στην κούνια  της..  Περιττό  να σας πω μόνο ακροβατικά  που δεν έκανε.  Είναι κ μικρη  η κούνια  μας,  και έκανε όλη την ώρα κολωτουμπες και σβουρες  πάνω κάτω,  κ κοντευε  να κουτουλησει  στα κάγκελα,  επίσης τα έπιανε με το χέρι  κ έβαζε δύναμη  προσπαθώντας  να σηκώσει τον κορμό  της,  και την πάντα  την ξηλωσε  με της κλωτσιές.   Φοβάμαι πολύ να την βάζω το βράδυ εκεί να κοιμάται..  Προτιμώ  να την έχω στο κρεβάτι μαζί  μου,  την συνηθίσα κιόλας..   Απλά σκέφτομαι  να βγάλω το κάγκελο  από την μία πλευρά της κουνιας και να την κολλήσω δίπλα στο κρεβάτι  μου.. 

Καλα αυτα που κάνουν στην κουνια δεν υπαρχουν.. εμενα το πρωι ξυπναει και μιλάει  μόνος του και πραγματικά ουτε ξερω ποση ωρα το κάνει γτ δεν τον ακουω αμεσως.. και εννοείτε πως τον βρισκω στην αλλη ακρη της κουνιας.. απλα πεθαινω!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Ναι θα δοκιμασω το μηλο αυριο! Θα αφησω τελευταια την μπανανα! Το άγχος αποχωρισμού σε ποιες εβδομαδες ειναι?

Καλα αυτα που κάνουν στην κουνια δεν υπαρχουν.. εμενα το πρωι ξυπναει και μιλάει  μόνος του και πραγματικά ουτε ξερω ποση ωρα το κάνει γτ δεν τον ακουω αμεσως.. και εννοείτε πως τον βρισκω στην αλλη ακρη της κουνιας.. απλα πεθαινω!

29η-30η!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasiliki88 είπε:

Κορίτσια τώρα που ξεκινά τα μωράκια φαγητό κ ελέγχουμε για αλλεργίες σας έχει πει η γιατρός να έχετε αντισταμινικο στο σπίτι? 

Δεν μου Χε πει κάτι εμενα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κάνετε? Διάβασα γρήγορα γρήγορα τα νέα σας γιατί όλο το ΣΚ ήμασταν εξω βόλτες! 

@Nicol_ εμεις παρκοκρεββατο πήραμε το San remo της Lorelli και είμαι πολύ ευχαριστημένη μέχρι στιγμής. Το έχω χρησιμοποιήσει και σαν κρεβάτι στις διακοπές αλλά και τώρα για παιχνίδι. Στρώμα πήρα ένα της Greco Strom.

@Vasiliki88 εμάς μας είπε και έχουμε Atarax στο σπίτι ήδη από το καλοκαίρι και τις διακοπές. 

Δυσκοιλιότητα εμεις δεν κάναμε αλλά όποτε βλέπω πως λίγο δυσκολεύεται προσαρμόζω το φαγητό της. Κλυσμα έχω πάντα στο σπίτι και μαζί μας όποτε φεύγουμε ταξίδι.

@Alex1989 ωραία ιδέα το θηλαστρο και η δοκιμή με ποτηράκι. Θέλω και εγώ να μιλήσω με τη σύμβουλο θηλασμου για να ξεκινήσουμε τράπεζα και σιγά σιγά να ετοιμάζω το παιδί για την επιστροφή μου στη δουλειά. Εμένα παίρνει φορά και κουτουλάει τα κάγκελα συνέχεια αλλά ξέρει τι κάνει. Δεν βάζει πολύ δύναμη το έχει βρει όμως σαν παιχνίδι γιατί το κάνει στο παρκο. Και εμεις την ξαναβαλαμε κούνια αφού κατεβάσαμε το στρώμα πιο χαμηλά για να μη τη βρούμε από κάτω! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2019 at 5:21 ΜΜ, evio είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

@Xrysasidκριμα το μωρακι σου που ταλαιπωριεται ετσι. Καλα θα κανεις κ θα παρεις την γιαυρο σας. Να την ενθαρυνεις να πινει νερακι αρκετο μηπως βοηθησει.

@Sol_10οντως αυτο το παιδι σου θα το ματιασουμε πια! Εμενα εφαγε 5 κουταλιες φρουτο σημερα κ εκανα πανηγυρι, ξυνιζε τα μουτρακια της βεβαια...

@Nicol_ παρκο πηρα ενα liolelo stella. Πολυ μεγαλο ειναι, τετραγωνο κ στιβαρο. Εχει καπως σκληρο στρωμα αλλα δεν ειναι για υπνο πιο πολυ για παιχνιδι. Καθεται κ η δικια μου εκει κανα τεταρτο κ κουτρουβαλαει. Απλα αμα θελησεις αλλο στρωμα επειδηειναι πολυ μεγαλο θα πρεπει να το κανεις παραγγελεια.

Εμεις εδω στον αγωνα. Ειναι να περασουν κανενα αλμα αναπτυξης τωρα; Γιατι πολλη γκρινια κ προσκοληση. Αφου εβγαλα ξανα το μει ται να ηρεμειλιγο κ εμενα να ξεκουραζονταιτα χερια.

Editτο κοιταξα κ πραγματι ειμαστε στην κορυφωση του αλματος 23ης-26ης βδομαδας:?

Καλημέρα Evio. Αυτό κάνω της δίνω νερακι συνέχεια γιατί γενικά μόνη της δν θα πιει της είναι αγευστο και δν το θέλει. Σκέψου ότι μέσα στη μέρα το πολύ 80μλ 90μλ θα της τα δώσω. Παραπάνω δν πίνει. Είμαι τόσο στενάχωρημενη, να περάσει η ώρα να μιλήσω με παιδίατρο να δω τι θα μου πει. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2019 at 6:07 ΜΜ, Smile89 είπε:

Εγώ λέω πρώτα μηλαρακι αύριο λίγο όπως σου τα είχα γράψει δηλαδή. 

Το άγχος αποχωρισμού να δεις τι γίνεται που είναι δύο εβδομάδες. 

Ωχ τετοια πες μου!

7 ώρες πρίν, Vasiliki88 είπε:

Κορίτσια τώρα που ξεκινά τα μωράκια φαγητό κ ελέγχουμε για αλλεργίες σας έχει πει η γιατρός να έχετε αντισταμινικο στο σπίτι? 

Ουτε εμενα μου ειπε κατι. Μονο αμα βγαλει σπιθουρακια να την ενημερωσω.

Just now, Xrysasid είπε:

Καλημέρα Evio. Αυτό κάνω της δίνω νερακι συνέχεια γιατί γενικά μόνη της δν θα πιει της είναι αγευστο και δν το θέλει. Σκέψου ότι μέσα στη μέρα το πολύ 80μλ 90μλ θα της τα δώσω. Παραπάνω δν πίνει. Είμαι τόσο στενάχωρημενη, να περάσει η ώρα να μιλήσω με παιδίατρο να δω τι θα μου πει. 

Καλα ειναι κ τοσο που πινει, η δικια μου ουτε 30ml να φανταστεις. Δεν ειχε καθολου βελτιωση;

Κοριτσια εχει κ η δικια μου μια βδομαδα σχεδον που λεει συλλαβουλες, βγαζει τσιριδες κ γενικα ολη την ωρα κατι λεει το στομα της. Ειναι τοσο γλυκια δεν μπορω πεθαινω! Σημερα εχουμε κ εμβολιο το 6πλο τελευταια δοση. Επισης χτες εφαγε κ φρουτο καμια 10αρια κουταλιτσες ΚΑΙ λαχανικα 4-5 κουταλιες με ορεξη! Επαθα πλακα, μαλλον ηθελε τον χρονο της.

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, evio είπε:

Ωχ τετοια πες μου!

Ουτε εμενα μου ειπε κατι. Μονο αμα βγαλει σπιθουρακια να την ενημερωσω.

Καλα ειναι κ τοσο που πινει, η δικια μου ουτε 30ml να φανταστεις. Δεν ειχε καθολου βελτιωση;

Κοριτσια εχει κ η δικια μου μια βδομαδα σχεδον που λεει συλλαβουλες, βγαζει τσιριδες κ γενικα ολη την ωρα κατι λεει το στομα της. Ειναι τοσο γλυκια δεν μπορω πεθαινω! Σημερα εχουμε κ εμβολιο το 6πλο τελευταια δοση. Επισης χτες εφαγε κ φρουτο καμια 10αρια κουταλιτσες ΚΑΙ λαχανικα 4-5 κουταλιες με ορεξη! Επαθα πλακα, μαλλον ηθελε τον χρονο της.

Κοιμόταν αγκαλιά μου κ μόλις την ακουμπούσα ξυπνούσε τρομαγμένη. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Ωχ τετοια πες μου!

Ουτε εμενα μου ειπε κατι. Μονο αμα βγαλει σπιθουρακια να την ενημερωσω.

Καλα ειναι κ τοσο που πινει, η δικια μου ουτε 30ml να φανταστεις. Δεν ειχε καθολου βελτιωση;

Κοριτσια εχει κ η δικια μου μια βδομαδα σχεδον που λεει συλλαβουλες, βγαζει τσιριδες κ γενικα ολη την ωρα κατι λεει το στομα της. Ειναι τοσο γλυκια δεν μπορω πεθαινω! Σημερα εχουμε κ εμβολιο το 6πλο τελευταια δοση. Επισης χτες εφαγε κ φρουτο καμια 10αρια κουταλιτσες ΚΑΙ λαχανικα 4-5 κουταλιες με ορεξη! Επαθα πλακα, μαλλον ηθελε τον χρονο της.

Εβιο τελεια!! Τα λαχανικα ποσες μερες μετα τα ξεκινησες απο το φρουτο? Γενικα πιστευω το καθε παιδακι θελει τον δικο του χρονο και δεν χρειαζεται να τα πιέζουμε..και εγω δεν θελω  να τον πιεσω καθολου στο φαΐ αν και ευτυχως τρωει το πουλακι μου χαχα εμεις εμβολιο εχουμε την Παρασκευή!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Εβιο τελεια!! Τα λαχανικα ποσες μερες μετα τα ξεκινησες απο το φρουτο? Γενικα πιστευω το καθε παιδακι θελει τον δικο του χρονο και δεν χρειαζεται να τα πιέζουμε..και εγω δεν θελω  να τον πιεσω καθολου στο φαΐ αν και ευτυχως τρωει το πουλακι μου χαχα εμεις εμβολιο εχουμε την Παρασκευή!

Εγώ ξεκίνησα με λαχανικά μετά από μια εβδομάδα φρούτο κ μετά από μια εβδομάδα κρέμα απογευματινή. Τι έγινε έφαγε χθές το μηλαρακι?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Εγώ ξεκίνησα με λαχανικά μετά από μια εβδομάδα φρούτο κ μετά από μια εβδομάδα κρέμα απογευματινή. Τι έγινε έφαγε χθές το μηλαρακι?

Αν το φαγε λεει χαχαχα μια χαρα τα παει ευτυχως! Αυριο βαζουμε και την μπανανα ! Αρα λογικα μολις περασει μια εβδομαδα θα μπορω κ εγω να τον ξεκινησω! Ξεκιναμε με τον ιδιο τρόπο οπως τα φρουτα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!  

Εμενα μου κανει πισωγυρισματα εκει που έτρωγε κάπως τωρα δεν θέλει σχεδον καθόλου.  Εχουμε πολυ γκρίνια ολη μερα κ δεν κοιμαται καθολου καλα. Αν ειναι δοντι να βγει επιτελους..

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...