Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Sol_10 είπε:

Αν το φαγε λεει χαχαχα μια χαρα τα παει ευτυχως! Αυριο βαζουμε και την μπανανα ! Αρα λογικα μολις περασει μια εβδομαδα θα μπορω κ εγω να τον ξεκινησω! Ξεκιναμε με τον ιδιο τρόπο οπως τα φρουτα?

Σταδιακά οι κουταλιές εγώ πχ έφτιαξα το φαγητό της την πρώτη μέρα έφαγε 5 την δεύτερη δέκα την τρίτη δέκα Πέντα μέχρι να φθάσει τα 100 γρ μετά την τάιζα μέχρι εκείνη να σταματήσει. Μπανάνα μην βάλεις πολύ βάλε ένα κομματάκι για αρχή γιατί η μπανάνα σφίγγει


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εγώ έχω και το άλλο πρόβλημα Δεν κάθεται καθόλου στο καρεκλάκι φαγητού μετά από πέντε λεπτά θέλει να σηκωθεί και κλαίει. Γενικά όπου και να τον δέσω Είτε στο καθισματάκι στο αυτοκίνητο Είτε στο καρότσι δεν του αρέσει καθόλου πως θα τον ταΐζω δεν ξέρω


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρισαμε απο τον γιατρο ,μια χαρα η μπεμπα πηγε 8900 κ 70 ποντους η χοντρουλα μου! Κ ουτε κ εμεις θα κανουμε 3η δοση του prevenar οποτε τελος τα εμβολια μεχρι τον χρονο. Επισης μου ειπε να την ξεκινησω κρεατοσουπες κ ζυμαρικα το απογευμα. Επισης μου ειπε μπορω να βαζω μυρωδικα κανονικα κ αμα θελω κ πιπερια κ μελιτζανα απο λιγο. Αρα θα νοστιμεψουν τα φαγητα μας κ ελπιζω να τρωει καλυτερα.

@Sol_10 λαχανικα της εδωσα μια βδομαδα περιπου μετα τα φρουτα. Κ εγω δεν τα εδωσα αυτα σταδιακα, με τη μια γλυκοπατατα-καροτο-κολοκυθακι. Δεν ξερω ομως αν κανει στον δικο σου που ειναι αλλεργικος. 

@Nicol_ μου αντε να βγει το δοντακι να ηρεμησετε. Τωρα για το οτι δεν καθεται καπου δεν εχω καμια ιδεα να σου πω. Ουτε αμα του δινεις παιχνιδακια να απασχολειται; Φανταζομαι το εχεις δοκιμασει ηδη:grin:

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Σταδιακά οι κουταλιές εγώ πχ έφτιαξα το φαγητό της την πρώτη μέρα έφαγε 5 την δεύτερη δέκα την τρίτη δέκα Πέντα μέχρι να φθάσει τα 100 γρ μετά την τάιζα μέχρι εκείνη να σταματήσει. Μπανάνα μην βάλεις πολύ βάλε ένα κομματάκι για αρχή γιατί η μπανάνα σφίγγει

Ωραια.. και τα δοκιμαζουμε και αυτα ενα ενα? Και προσθετουμε μετα απο 2 μερες για τυχον αλλεργιες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Ωραια.. και τα δοκιμαζουμε και αυτα ενα ενα? Και προσθετουμε μετα απο 2 μερες για τυχον αλλεργιες?

Εγώ έβαλα πρώτη μέρα πατατα καρότο κολοκύθι. Δεν τα έβαλα ένα ένα. Το καρότο μετά από λίγο το βγάλαμε γιατί της έφερε δυσκοιλιότητα. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, evio είπε:

Γυρισαμε απο τον γιατρο ,μια χαρα η μπεμπα πηγε 8900 κ 70 ποντους η χοντρουλα μου! Κ ουτε κ εμεις θα κανουμε 3η δοση του prevenar οποτε τελος τα εμβολια μεχρι τον χρονο. Επισης μου ειπε να την ξεκινησω κρεατοσουπες κ ζυμαρικα το απογευμα. Επισης μου ειπε μπορω να βαζω μυρωδικα κανονικα κ αμα θελω κ πιπερια κ μελιτζανα απο λιγο. Αρα θα νοστιμεψουν τα φαγητα μας κ ελπιζω να τρωει καλυτερα.

@Sol_10 λαχανικα της εδωσα μια βδομαδα περιπου μετα τα φρουτα. Κ εγω δεν τα εδωσα αυτα σταδιακα, με τη μια γλυκοπατατα-καροτο-κολοκυθακι. Δεν ξερω ομως αν κανει στον δικο σου που ειναι αλλεργικος. 

@Nicol_ μου αντε να βγει το δοντακι να ηρεμησετε. Τωρα για το οτι δεν καθεται καπου δεν εχω καμια ιδεα να σου πω. Ουτε αμα του δινεις παιχνιδακια να απασχολειται; Φανταζομαι το εχεις δοκιμασει ηδη:grin:

Το μονο που δεν δοκιμασα ειναι να του φερω καμια κοπελα να του χορευει :-P

  • Χαχα 6

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Το μονο που δεν δοκιμασα ειναι να του φερω καμια κοπελα να του χορευει :-P

Εχουν εμας να τους χορευουμε κ να κανουμε ολοκληρο προγραμμα χαχα

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Εχουν εμας να τους χορευουμε κ να κανουμε ολοκληρο προγραμμα χαχα

Χαχαχα φουλ προγραμμα με χορο, θέατρο κωμωδία και τελειωνει πάντα με δράμα δικο μας :-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, evio είπε:

Ωχ τετοια πες μου!

Ουτε εμενα μου ειπε κατι. Μονο αμα βγαλει σπιθουρακια να την ενημερωσω.

Καλα ειναι κ τοσο που πινει, η δικια μου ουτε 30ml να φανταστεις. Δεν ειχε καθολου βελτιωση;

Κοριτσια εχει κ η δικια μου μια βδομαδα σχεδον που λεει συλλαβουλες, βγαζει τσιριδες κ γενικα ολη την ωρα κατι λεει το στομα της. Ειναι τοσο γλυκια δεν μπορω πεθαινω! Σημερα εχουμε κ εμβολιο το 6πλο τελευταια δοση. Επισης χτες εφαγε κ φρουτο καμια 10αρια κουταλιτσες ΚΑΙ λαχανικα 4-5 κουταλιες με ορεξη! Επαθα πλακα, μαλλον ηθελε τον χρονο της.

Κοίτα παρόλο που δίνω νερακι  ζορίζεται και βγάζει ποτέ μπιλακια, πότε μαζί τα μπιλακια σχηματισμενα.. Πχ σήμερα έχει κάνει 4 φορές σχηματισμενο μικρη κένωση σκληρα και 1 κένωση σχηματισμενα μέτρια μαλακη. 

Η γιατρός μου είπε όσο μπορώ νερακι και θέλει χρόνο μέχρι να στρώσει το έντερακι. Αλλιώς να δω ότι συνεχίζεται να πάρω το humana ac αν και εμείς πίνουμε το frisomel αυτή θέλει να πάρω θατη την εταιρεία να πιει για δυσκοιλιοτητα αλλά ξέρω ότι το humana είναι πηχτό πολύ και της το ειπα. Αλλά αυτή μου είπε άστο λίγο ακόμη να δούμε πως θα πάει κάποια παιδιά ταλαιπωρουνται και μετά στρώνει το εντερακι τους... Πφφφ τι να πω δν ξέρω.

Μπραβο που τρώτε κορίτσι μου αντε θα δεις θα θέλει όλο και πιο πολύ τώρα. Εμένα φρουτοκρεμα πλέον δν τρελένεται, την τρώει και μετά σαν να αναγουλιαζει ενώ με το φαγητό δν ξεκολλάει, της αρέσει παρα πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Xrysasid είπε:

Κοίτα παρόλο που δίνω νερακι  ζορίζεται και βγάζει ποτέ μπιλακια, πότε μαζί τα μπιλακια σχηματισμενα.. Πχ σήμερα έχει κάνει 4 φορές σχηματισμενο μικρη κένωση σκληρα και 1 κένωση σχηματισμενα μέτρια μαλακη. 

Η γιατρός μου είπε όσο μπορώ νερακι και θέλει χρόνο μέχρι να στρώσει το έντερακι. Αλλιώς να δω ότι συνεχίζεται να πάρω το humana ac αν και εμείς πίνουμε το frisomel αυτή θέλει να πάρω θατη την εταιρεία να πιει για δυσκοιλιοτητα αλλά ξέρω ότι το humana είναι πηχτό πολύ και της το ειπα. Αλλά αυτή μου είπε άστο λίγο ακόμη να δούμε πως θα πάει κάποια παιδιά ταλαιπωρουνται και μετά στρώνει το εντερακι τους... Πφφφ τι να πω δν ξέρω.

Μπραβο που τρώτε κορίτσι μου αντε θα δεις θα θέλει όλο και πιο πολύ τώρα. Εμένα φρουτοκρεμα πλέον δν τρελένεται, την τρώει και μετά σαν να αναγουλιαζει ενώ με το φαγητό δν ξεκολλάει, της αρέσει παρα πολύ. 

Αυτο το θεμα με τα γαλατα δεν το κατεχω αλλα δωσε λιγο χρονο κ αμα δεν επανελθει ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου. Σκεφτομαι ποσο ζορικο ηταν αυτο το θεμα στην εγκυμοσυνη κ ποσο ασχημο ειναι να το περνανε μια σταλια ανθρωπακια. Λαδι ωμο βαζεις στο φαγητο;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Εμείς εκεί που τρώγαμε σχετικά καλά πάλι τα ιδια στις 5.- 6 κουταλιες γυρίσαμε καλά τα λαχανικά ούτε να τα δει πολύ λίγο κ από αυτό ενώ στην αρχή ξεκίνησε καλά αύριο ξεκινάμε Κρεατάκι να δούμε μπας κ αλλάξει τίποτα μας άλλαξαν κ το γάλα παίρνουμε ένα ειδικό τώρα με πολλές θερμίδες μπας κ ξεκολλήσει λίγο στο βάρος. Νεράκι εμείς με το ζόρι πίνουμε μια γουλιά της αρέσει πολύ το ποτιρακι αλλά γίνεται μούσκεμα δε το κρατάει στο στόμα το νερό κ με κουταλάκι που δοκίμασα πάλι τα ιδια Επίσης όσες φορές έχει πιει λίγο νερό παραπάνω μου πνίγεται το παθαίνουν κ εσάς αυτό?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Εμείς εκεί που τρώγαμε σχετικά καλά πάλι τα ιδια στις 5.- 6 κουταλιες γυρίσαμε καλά τα λαχανικά ούτε να τα δει πολύ λίγο κ από αυτό ενώ στην αρχή ξεκίνησε καλά αύριο ξεκινάμε Κρεατάκι να δούμε μπας κ αλλάξει τίποτα μας άλλαξαν κ το γάλα παίρνουμε ένα ειδικό τώρα με πολλές θερμίδες μπας κ ξεκολλήσει λίγο στο βάρος. Νεράκι εμείς με το ζόρι πίνουμε μια γουλιά της αρέσει πολύ το ποτιρακι αλλά γίνεται μούσκεμα δε το κρατάει στο στόμα το νερό κ με κουταλάκι που δοκίμασα πάλι τα ιδια Επίσης όσες φορές έχει πιει λίγο νερό παραπάνω μου πνίγεται το παθαίνουν κ εσάς αυτό?

Και η δικια μου ελαχιστο νερο καταπινει. Κυριως το βαζει στο στομα κ μετα το φτυνει, κοινως βρηκε παιχνιδι. Κ αυτο με το πνιξιμο το κανει. Μαλλον ειναι μεχρι να μαθουν τη ροη του ποτηρακιου. Ααα κ εμεις αυριο πρωτη φορα κρεατακι! Αντε να αδειασουν τα μπωλακια, λεμε τωρα:mrgreen:


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Και η δικια μου ελαχιστο νερο καταπινει. Κυριως το βαζει στο στομα κ μετα το φτυνει, κοινως βρηκε παιχνιδι. Κ αυτο με το πνιξιμο το κανει. Μαλλον ειναι μεχρι να μαθουν τη ροη του ποτηρακιου. Ααα κ εμεις αυριο πρωτη φορα κρεατακι! Αντε να αδειασουν τα μπωλακια, λεμε τωρα:mrgreen:

Εμένα της αρέσει πολύ το στόμιο που είναι σκληρό το βάζει στο στόμα κ το τραβάει με μανία έξω την ανακουφίζει στα ούλα μάλλον.χαχα άντε να δούμε αν το αδειάσει λαμπάδα θα ανάψω χαχα! μοσχαρακι ξεκινάμε εμείς κ μετά από δύο μέρες κοτόπουλο εσείς?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Εμένα της αρέσει πολύ το στόμιο που είναι σκληρό το βάζει στο στόμα κ το τραβάει με μανία έξω την ανακουφίζει στα ούλα μάλλον.χαχα άντε να δούμε αν το αδειάσει λαμπάδα θα ανάψω χαχα! μοσχαρακι ξεκινάμε εμείς κ μετά από δύο μέρες κοτόπουλο εσείς?

Εμεις 3 μερες μοσχαρακι, μετα 3 μερες κοτοπουλο κ μια μερα σκετα λαχανικα. Κ το απογευμα ζυμαρικο. Ααα εσεις εχετε αλλο ποτηρακι!  Το δικο μας ειναι μαλακο σαν θηλη μπιμπερο κ δεν ξερει να πινει το χαζο μου! Αντε καλη μας αρχη κ με τα κρεατικα! Σου ειπαν αμα ετοιμαζει δοντακι;  Η δικια μου εχει ακομη μηνες μπροστα της απο οτι φαινεται.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, evio είπε:

Εμεις 3 μερες μοσχαρακι, μετα 3 μερες κοτοπουλο κ μια μερα σκετα λαχανικα. Κ το απογευμα ζυμαρικο. Ααα εσεις εχετε αλλο ποτηρακι!  Το δικο μας ειναι μαλακο σαν θηλη μπιμπερο κ δεν ξερει να πινει το χαζο μου! Αντε καλη μας αρχη κ με τα κρεατικα! Σου ειπαν αμα ετοιμαζει δοντακι;  Η δικια μου εχει ακομη μηνες μπροστα της απο οτι φαινεται.

Κανονικά από 3 μέρες είναι αλλά μου είπαν αφού είναι εδώ στο νοσοκομείο Ν το κάνουμε 2 γιατί αν ειναι κάτι θα το δουν αμεσως.της nuk εχω το κλασσικό απλά η θήκη του έχει άλλο σχήμα κ είναι πιο σκληρή από του μπιμπερό καλά κ μενα δε ξέρει ακόμα να πινει ότι πέφτει από μόνο του γι αυτό πνίγετΑι χαχα!Αλλά της το δίνω κλειστό για να μαθαίνει Ν το χειρίζεται. Για δοντάκι είναι πρησμένα τα ούλα της αλλά κ εμείς έχουμε μέλλον ακόμα ευτυχώς δεν έχει γκρίνια αλλά ότι βάζει στο στόμα της το κάνει με μανια.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...