Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Απριλίου 2019!!!


Potamaki

Recommended Posts

Just now, fairy-mary είπε:

γεια σου!

είμαι και εγώ στη 10η εβδομάδα και είχα μια μικρή αποκόλληση στην 6η, ακόμα βγάζω καφέ υγρά και ακόμη παίρνω utrogestan αλλά κατά τα άλλα όλα προχωρούν όπως πρέπει.

Φρόντισε να μην κουράζεσαι πολύ και όλα θα πάνε καλά!

Σε ευχαριστω πολυ! Προσπαθω να μην κανω τπτ αλλα μαζεύονται οι δουλειές....... Εσυ εισαι καλα τωρα με το θεμα της αποκολλησης? Εγω περιμένω πως και πως να παω την Παρασκευή να με δει ο γιατρος κ να δω αν ολα πανε όπως πρέπει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, nanav είπε:

Σε ευχαριστω πολυ! Προσπαθω να μην κανω τπτ αλλα μαζεύονται οι δουλειές....... Εσυ εισαι καλα τωρα με το θεμα της αποκολλησης? Εγω περιμένω πως και πως να παω την Παρασκευή να με δει ο γιατρος κ να δω αν ολα πανε όπως πρέπει!

'Eχει κλείσει σχεδόν, απλά ακόμα βγάζω καφέ..

Τα καφέ υγρά μπορεί να κρατήσουν μεγάλο χρονικό διάστημα, αλλά γενικά δεν είναι κάτι ανησυχητικό.

Όμως σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ κάθε φορά που τα βλέπω αγχώνομαι.

Υπάρχουν εδώ και κοπέλες που έχουν αποκόλληση με πολύ αίμα και όλα πάνε καλά, σκέψου αισιόδοξα και άσε τις δουλειές μπορούν να περιμένουν!

Κάνε μόνο τα πολύ απαραίτητα


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εμείς όλα καλά μέχρι στιγμής. Την περασμένη εβδομάδα είδα κι εγώ για 2 μέρες λίγα καφέ υγρά, πήγα στο γιατρό και μου είπε όλα εντάξει. Δεν μου έδωσε το utrogestan. Μονο μαγνήσιο.

Εγώ προσωπικά νιώθω πολύ μεγάλη εξάντληση...στις 7 το απόγευμα νιώθω σαν να είναι 3 τα μεσάνυχτα :-P 

Είμαι κάτοικος εξωτερικού οποτε θα γεννήσω πρώτα ο Θεός εδώ. Τα αλλα 2 μου παιδάκια τα γέννησα στη γενική κλινική Θεσσαλονίκης και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

 

  • Μου αρέσει 1

tQXyp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , stracciatella είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εμείς όλα καλά μέχρι στιγμής. Την περασμένη εβδομάδα είδα κι εγώ για 2 μέρες λίγα καφέ υγρά, πήγα στο γιατρό και μου είπε όλα εντάξει. Δεν μου έδωσε το utrogestan. Μονο μαγνήσιο.

Εγώ προσωπικά νιώθω πολύ μεγάλη εξάντληση...στις 7 το απόγευμα νιώθω σαν να είναι 3 τα μεσάνυχτα :-P 

Είμαι κάτοικος εξωτερικού οποτε θα γεννήσω πρώτα ο Θεός εδώ. Τα αλλα 2 μου παιδάκια τα γέννησα στη γενική κλινική Θεσσαλονίκης και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

 

πόσων εβδομάδων είσαι;

και εγώ νιώθω εξάντληση, νομίζω είναι συνηθισμένο αυτό στην εγκυμοσύνη ειδικά το πρώτο τρίμηνο.

σε ποιά χώρα είσαι αν επιτρέπεται;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , fairy-mary είπε:

πόσων εβδομάδων είσαι;

και εγώ νιώθω εξάντληση, νομίζω είναι συνηθισμένο αυτό στην εγκυμοσύνη ειδικά το πρώτο τρίμηνο.

σε ποιά χώρα είσαι αν επιτρέπεται;

Είμαι 8 εβδομάδων και ζω Γερμανία. 
Ναι η εξάντληση είναι από τα συμπτώματα του πρώτου τριμηνου, αλλα σ αυτή την εγκυμοσύνη την νιώθω πιο έντονα από ποτέ.

Ευτυχώς οι αναγούλες δεν είναι τόσο έντονες...:)


tQXyp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , stracciatella είπε:

Είμαι 8 εβδομάδων και ζω Γερμανία. 
Ναι η εξάντληση είναι από τα συμπτώματα του πρώτου τριμηνου, αλλα σ αυτή την εγκυμοσύνη την νιώθω πιο έντονα από ποτέ.

Ευτυχώς οι αναγούλες δεν είναι τόσο έντονες...:)

εγώ είμαι 11 εβδομάδων και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη..

αναγούλες δεν έχω σχεδόν καθόλου μόνο εξάντληση και πολύ ευαίσθητο στήθος.

Γερμανία, τέλεια!

έχω ταξιδέψει και μου άρεσε πολύ!

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2018 at 9:46 ΠΜ, stracciatella είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εμείς όλα καλά μέχρι στιγμής. Την περασμένη εβδομάδα είδα κι εγώ για 2 μέρες λίγα καφέ υγρά, πήγα στο γιατρό και μου είπε όλα εντάξει. Δεν μου έδωσε το utrogestan. Μονο μαγνήσιο.

Εγώ προσωπικά νιώθω πολύ μεγάλη εξάντληση...στις 7 το απόγευμα νιώθω σαν να είναι 3 τα μεσάνυχτα :-P 

Είμαι κάτοικος εξωτερικού οποτε θα γεννήσω πρώτα ο Θεός εδώ. Τα αλλα 2 μου παιδάκια τα γέννησα στη γενική κλινική Θεσσαλονίκης και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

 

Εγώ μένω Βέλγιο αν είσαι προς την μεριά μου να πάμε για καφέ!

Εμένα είναι το πρώτο ειμαι 12 εβδομάδων και αγχώνομαι πολύ, ευτυχώς καλά πάνε τα πράγματα τώρα! Το utrogestan θα το σταματησω αυτή την βδομάδα ηταν για να μην κανει συσπάσεις η μήτρα. Εχω ομως αναγουλες και τωρα αρχισαν καουρες, μολις φαω κατι εστω 1 κρακερακι σταματάει ευτυχώς! Απο την αρχη πολυ νύστα και πρησμένο στήθος με θηλές να πονάνε απίστευτα μολις βγάζω το σουτιέν, δεν ξέρω κορίτσια το παθαίνετε κ εσείς? 

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα γεννήσω Ελλάδα ή Βέλγιο..... στην Ελλάδα εχω τον γιατρό μου χρονια και του εχω εμπιστοσύνη, εδω δεν πολύ εμπιστεύομαι αλλά έχω ασφάλιση οπότε θα δούμε!

Εύχομαι να συνεχίσουν να σου πηγαίνουν όλα καλά και με το καλό και το 3το παιδάκι σου !!!

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2018 at 3:29 ΜΜ, fairy-mary είπε:

Μανούλες Απριλίου τι κάνετε;

Γιατί έχει πέσει σιγή στο θεματάκι;;

Είναι καμία από εσάς που θα γεννήσει στο ΡΕΑ;

 

 

Καλημέρα πως είσαι κορίτσι?εγώ δεν πολύ μπαίνω με τους εμετούς κ τις αναγουλες που έχω...είδη σήμερα έχω κάνει 2 το πρωί..τεσπα..Σήμερα είμαι 10+5,τώρα αλλά συμπτώματα τώρα αρχίζει κ φουσκώνει το στήθος κ πονάει αρκετά από την αρχή.Αυχενική έχω στις 10 του μήνα,καλό μήνα κιόλας,κ θα είμαι ακριβώς 12εβδ...φύλο δύσκολο να μου πουν είναι νωρίς...αλλά δεν πειράζει...έχω ένστικτο για κορίτσι,αλλά θα δούμε...τώρα εγώ θα γεννήσω για 3η φορά πρώτα ο Θεός στο μητέρα,εκεί είναι Η γιατρός μου.πάντως κ το Ρέα καλό είναι,εχω ακούσει,είναι καινούργιο νομίζω .


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα και εγώ στην πάρεουλα σας έχω πιθανή ημερομηνία τοκετου 28/4/19.λογω προηγούμενων (3) καισαρικων τόμων μάλλον εκεί γύρω στις 23/4 θα γεννήσω πρώτα ο Θεός στο αρεταιειο με τον κ. Βάκα έχει καποια κοπέλα άποψη για το γιατρο ή για το νοσοκομείο? Ευχαριστώ πολύ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Arelen είπε:

Γεια σας μανουλες!!!

Ήρθα και εγώ στην παρέα σας,είμαι 14 εβδομάδων και εύχομαι σε όλες μας όλα να πάνε καλά!!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Πες μας λίγα πράγματα για σένα!

Είναι το πρώτο σου παιδάκι;

Ξέρεις φύλο;

ΠΗΤ πότε έχεις;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε τα κοριτσάκια μας τα καινούργια!κ εγώ στο μητέρα θα γεννήσω πρώτα ο Θεός για 3Η φορά...εγώ πητ μέχρι 24/4/19 @Basia m Είμαι αλλά ποτέ θα έρθει δεν.ξέρω..πάμε φυσιολογικά πρώτα ο Θεός κ εδώ.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε κοριτσια γιατι εχει πεσει σιγη στο θεματακι;;

Για να κινητοποιηθούμε λιγο οι μανουλες Απριλιου!

Εχει νιωσει καμια σας το μωρακι;

Ποτε αρχιζουμε να το νιωθουμε γενικα;

Σας φιλω!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...