Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Απριλίου 2019!!!


Potamaki

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Xioni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ποτέ θα ξεκινήσετε αγορές για το μωρό και το νοσοκομείο;

Εγώ λέω το πολύ το άλλο μήνα να έχω κάνει τις περισσότερες αγορές. Εσύ έχεις πάρει κάτι;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν έχω πάρει κάτι ακόμα, θέλω να κατέβω στα μαγαζιά να δω από κοντά αλλά δεν έχω και πολλές αντοχές...μόνο στο ίντερνετ έχω κοιτάξει. Είναι το πρώτο μου και είμαι λίγο άσχετη. Και εγώ σκεφτόμουν γύρω στα μέσα Φεβρουαρίου να ξεκινήσω. Κούνια ίσως πάρω από γνωστούς και να αγοράσω ένα καινούργιο στρώμα. Θα περάσω σίγουρα από τα Mothercareμια βόλτα κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ έχω καταλήξει σε καρότσι και κούνια αλλά θα τα παραγγείλω τον άλλο μήνα..

Σκέφτομαι μήπως πάρω κάποια πράγματα  για την προίκα του μωρού τώρα που είναι εκπτώσεις!

Για πάνες -σελτεδάκια -λαβέτες μου έχουν πεί πολλές μανούλες ότι είναι πολύ καλής ποιότητας από τα motherbaby.

Γενικά έχει καλές τιμές απ΄οτι είδα σε σύγκριση με τα  υπόλοιπα.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλοοοο.κ εγώ 11 Απριλίου γενναω.δλδ είναι η Πητ μου.ακου.επειδη θα χρειαστείς αρκετά από αυτά κ μπορεί κ να αχρηστευτουν μετά μπορείς να πας κ jumbo.αν πλυθούν κ σιδερωθουν δεν θα έχεις κανένα θέμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολες! Εγω  δεν εχω αγορασει τιποτα ακομη για το μωρο και η αληθεια ειναι δεν εχω και ιδεα τι θα χρειαστω...

Εργαζομαι ακομη και  εχω πολυ λιγο χρονο. Τελος του μηνα που σταματαω θα ασχοληθω περισσοτερο.

Απο τη Δευτερα εχω εντονο πονο κατα διαστηματα αριστερα κοντα στο κοκαλο της λεκανης. Ο γιατρος μου ειδε πως εκει  ειναι το κεφαλακι της μικρης και προφανως πιεζει. Μερικες φορες ομως ειναι παρα πολυ εντονο και με ανησυχει. Σημερα που ξαναμιλησα μου ειπε να παρω Buscopan. Εχει καποια αλλη τετοιους πονους?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, SiaSai είπε:

Καλησπερα σε ολες! Εγω  δεν εχω αγορασει τιποτα ακομη για το μωρο και η αληθεια ειναι δεν εχω και ιδεα τι θα χρειαστω...

Εργαζομαι ακομη και  εχω πολυ λιγο χρονο. Τελος του μηνα που σταματαω θα ασχοληθω περισσοτερο.

Απο τη Δευτερα εχω εντονο πονο κατα διαστηματα αριστερα κοντα στο κοκαλο της λεκανης. Ο γιατρος μου ειδε πως εκει  ειναι το κεφαλακι της μικρης και προφανως πιεζει. Μερικες φορες ομως ειναι παρα πολυ εντονο και με ανησυχει. Σημερα που ξαναμιλησα μου ειπε να παρω Buscopan. Εχει καποια αλλη τετοιους πονους?

Καλησπέρα κοριτσι μου! Εγώ είχα τέτοιο πόνο και μου είπαν ότι είναι κολικος. Δεν μπορουσα να σηκωτω από το πόνο και όταν πηγενα τουαλέτα ήταν χειρότερα τα πράγματα. Μην ανησυχείς, δεν θα είναι κάτι σοβαρό. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν θα μπορέσουμε να σουβλισουμε.η  αυτές που θα σουβλισουν θα πάνε να γεννησουνε με το αρνάκι στο στόμα.....αλλά σίγουρα είναι το καλύτερο δώρο του χρόνου.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν θα μπορέσουμε να σουβλισουμε.η  αυτές που θα σουβλισουν θα πάνε να γεννησουνε με το αρνάκι στο στόμα.....αλλά σίγουρα είναι το καλύτερο δώρο του χρόνου.

 

 

Ε ναι.ετσι είναι.τι σούβλα θα χαρούμε που θα κοιμόμαστε όρθιες.αλλα δεν πειράζει.μακαρι να πάνε όλα καλά κ απλά ας μας φέρουν λίγο αρνάκι.θα κάνουμε διακοπές ελπίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, από εχτές με έχει πιάσει πόνος ελαφρύς στο στομάχι. Δεν είναι τίποτα ανησυχητικό το ξέρω, αλλά μου ρίχνει την διάθεση...Τώρα ήπια ένα χαμομήλι μήπως και με βοηθήσει... εσείς όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, από εχτές με έχει πιάσει πόνος ελαφρύς στο στομάχι. Δεν είναι τίποτα ανησυχητικό το ξέρω, αλλά μου ρίχνει την διάθεση...Τώρα ήπια ένα χαμομήλι μήπως και με βοηθήσει... εσείς όλα καλά;

Γειά σου!

Μην ανησυχείς δεν είναι κάτι ..και εμένα την προηγούμενη βδομαδα δεν ήταν σε καθόλου καλή κατάσταση το στομάχι μου!

άσε που έχω 2-3 μέρες και δεν ακούω πολύ το μωρό και έχω τρομάξει..

όλη την ώρα αυτό σκέφτομαι.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γειά σου!

Μην ανησυχείς δεν είναι κάτι ..και εμένα την προηγούμενη βδομαδα δεν ήταν σε καθόλου καλή κατάσταση το στομάχι μου!

άσε που έχω 2-3 μέρες και δεν ακούω πολύ το μωρό και έχω τρομάξει..

όλη την ώρα αυτό σκέφτομαι.

Πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό; Αν αργεί πήγαινε πιο νωρίς. Η αλήθεια είναι ότι εμένα όταν βάζω μουσική αρχίζει και κουνιέται. Αλλοι προτείνουν να φας γλυκό. Δεν θα ανησυχουσα τόσο αν δεν είχα πετρες στην χολή. Άσε που έχω αρχίσει να χάνω βάρος...τεσπά εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα και ανυπομονώ να δω πόσο έχει μεγαλώσει ο μικρός!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό; Αν αργεί πήγαινε πιο νωρίς. Η αλήθεια είναι ότι εμένα όταν βάζω μουσική αρχίζει και κουνιέται. Αλλοι προτείνουν να φας γλυκό. Δεν θα ανησυχουσα τόσο αν δεν είχα πετρες στην χολή. Άσε που έχω αρχίσει να χάνω βάρος...τεσπά εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα και ανυπομονώ να δω πόσο έχει μεγαλώσει ο μικρός!

Αργω ακομα για ραντεβου με το γιατρο ....

Καπου 7-8 φλεβαρη θα πάω, η αληθεια ειναι οτι εφαγα μια σοκολατα και υπηρξε μια πιο εντονη κινητικοτητα. ...ελπιζω να μην ηταν το στομαχι μου!

Εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Αργω ακομα για ραντεβου με το γιατρο ....

Καπου 7-8 φλεβαρη θα πάω, η αληθεια ειναι οτι εφαγα μια σοκολατα και υπηρξε μια πιο εντονη κινητικοτητα. ...ελπιζω να μην ηταν το στομαχι μου!

Εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ;

Με βάση την περίοδο έχω 25/4 και με βάση την αυχενική 27/4.  Νομίζω ότι φαίνεται ποτέ είναι το στομάχι και πότε το μωρό. Μου αρέσει να χαζεύω την κοιλιά μου και να βλέπω τις κινήσεις του μωρού. Εγώ πήρα τον γιατρό μου σήμερα γιατί όταν είμαι για λίγη ώρα όρθια εκτός σπιτιού μου νιώθω βαριά την κοιλιά μου, σαν να πετρώνει. Οπότε μου είπε να περάσω αύριο να μου μέτρηση τον τράχηλο. Περνώ μαγνήσιο και προγεστερόνη ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραααα.ειναι λογικό όταν είσαι εκτός σπιτιού κ ειδικά αν έχεις βγει για δουλειές να την νιώθεις βαριά.τωρα όσο για το πέτρωμα είναι επειδή ώρες ώρες κάνει συσπάσεις η μήτρα.τα utrogestan παίρνεις;θα σε βοηθήσει.εγω επερνα στην αρχή προγεστερόνη.

Κ με το γλυκό πάντα θα το νιώθεις λίγο παραπάνω.τους αρέσει.γιαυτο λένε άμα δεν το νιώθεις η σε κάποια εξέταση δεν κουνιέται,λίγη σοκολάτα θα το ταρακουνησει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...