Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Απριλίου 2019!!!


Potamaki

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλα και εγω ειδικα τον τελευταιο καιρο εχω κανει χαλια διατροφη..

Και τρώω και πολλα γλυκα!

Ας ελπίσουμε οτι θα πανε ολα καλα και με αυτο!

Εσυ εχεις αρχισει να ψωνιζεις τιποτα για το μπεμπακι η οχι ακομα;

 

Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα. Η μαμά μου έχει πάρει κάποια πραγματάκια. Εγώ περιμένω τις εκπτώσεις το Γιανουαρη. Εσύ πήρες κάτι;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 28/12/2018 at 11:10 ΜΜ, fairy-mary είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!!!

Ειστε ολες καλα;;;

Καμπυλη ζαχαρου εχετε κανει;;;

Σε ποια εβδομαδα γινεται;

Καλημέρα!!τώρα θα κάνω εγώ 26η με 27η γίνεται...μετά τις 17/1 είναι κάπου εκεί να την κάνω 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, BettySt είπε:

 

Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα. Η μαμά μου έχει πάρει κάποια πραγματάκια. Εγώ περιμένω τις εκπτώσεις το Γιανουαρη. Εσύ πήρες κάτι;

Μονο το μπανακι του μωρου εχω παρει γιατι το βρηκα σε προσφορα αυτο που ηθελα...

Κατα τα αλλα τιποτα,

Μονο κοιταζω και προσπαθω γενικα να καταληξω στις καλυτερες λυσεις γιατι ειναι πολλα τα εξοδα ...

Πιστευω και εγω με τις εκπτωσεις να παρω καποια πραγματα τωρα το γεναρη αν και καταλαβα οτι δε παιζουν και μεγαλες εκπτωσεις στα μωρουδιακα.

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , SiaSai είπε:

Καλησπερα σε ολες!Εχω  ΠΗΤ 15/4 και περιμενω κοριτσακι.

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχετε εμβολιαστει για τη γριπη.

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Εγώ προσωπικά δεν έχω κάνει το εμβόλιο της γρίπης. Η γιατρός μου δε το θεωρεί απαραίτητο, ωστόσο αν εγώ ήθελα να το κάνω μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και δεν επηρεάζει ούτε τη μητέρα ούτε το μωρό, απλά εγώ αποφάσισα να μη το κάνω, δεδομένου ότι γεννάω και Απρίλιο, αν γεννούσα το χειμώνα ίσως να το σκεφτόμουν αλλιώς δε ξέρω.

@BettySt έκανες καμπύλη ζαχάρου;

εγώ σε 1 εβδομάδα..

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση. Ο γιατρος μου δεν μου ειπε κατι, αλλα εχω διαβασει οτι οι εγκυες ειμαστε ομαδα υψηλου κινδυνου γι' αυτο εχω προβληματιστει...

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Εγώ προσωπικά δεν έχω κάνει το εμβόλιο της γρίπης. Η γιατρός μου δε το θεωρεί απαραίτητο, ωστόσο αν εγώ ήθελα να το κάνω μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και δεν επηρεάζει ούτε τη μητέρα ούτε το μωρό, απλά εγώ αποφάσισα να μη το κάνω, δεδομένου ότι γεννάω και Απρίλιο, αν γεννούσα το χειμώνα ίσως να το σκεφτόμουν αλλιώς δε ξέρω.

@BettySt έκανες καμπύλη ζαχάρου;

εγώ σε 1 εβδομάδα..

 

Γειά σου Νεραιδουλα! Ναι έκανα και είναι καλή. Και εγώ δεν έχω κάνει εμβόλιο γρίπης, ούτε  μου ανέφερε κάτι ο γιατρός.  Αλλά θεωρώ ότι δεν έχει νόημα αφού γενναμε Άνοιξη. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Είμαι 25 εβδομάδων, έχω Πητ 27/4 και είναι αγοράκι, το πρώτο μου παιδάκι. Η εγκυμοσύνη μου μέχρι τώρα: πολλές ανακατοσούρες μέχρι τον 4, μετά τον 5 είχα καούρες κάθε μέρα που τώρα έχουν φιλοηρεμισει.  Στην 20 εβδομάδα είδα καφέ υγρά και μου έδωσαν μαγνησιο και προγεστερόνη. Και τέλος πριν μερικές μέρες ένιωσα δυνατό πόνο στο στομάχι για κανένα 4 ωρο και πήγα στο νοσοκομείο και μου είπαν ότι είναι κολικος. Αλλά μου βρήκαν πέτρες στην χολή. Οπότε διατροφή και το πάμε συντηρητικά. Είμαι χαρούμενη με το μικρό που κουνάει και είναι καλά αλλά με έχει πάρει λίγο από κάτω με την χολή και την διατροφή. Στην αρχή της εγκυμοσύνης έχασα 4 κιλά και από αυτά έχω πάρει 1,6. Σόρρυ για το μεγάλο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είμαι 25 εβδομάδων, έχω Πητ 27/4 και είναι αγοράκι, το πρώτο μου παιδάκι. Η εγκυμοσύνη μου μέχρι τώρα: πολλές ανακατοσούρες μέχρι τον 4, μετά τον 5 είχα καούρες κάθε μέρα που τώρα έχουν φιλοηρεμισει.  Στην 20 εβδομάδα είδα καφέ υγρά και μου έδωσαν μαγνησιο και προγεστερόνη. Και τέλος πριν μερικές μέρες ένιωσα δυνατό πόνο στο στομάχι για κανένα 4 ωρο και πήγα στο νοσοκομείο και μου είπαν ότι είναι κολικος. Αλλά μου βρήκαν πέτρες στην χολή. Οπότε διατροφή και το πάμε συντηρητικά. Είμαι χαρούμενη με το μικρό που κουνάει και είναι καλά αλλά με έχει πάρει λίγο από κάτω με την χολή και την διατροφή. Στην αρχή της εγκυμοσύνης έχασα 4 κιλά και από αυτά έχω πάρει 1,6. Σόρρυ για το μεγάλο μήνυμα.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Και εγώ έχω ΠΗΤ 26/4, περίπου μαζί είμαστε. Μην ανησυχείς για τους κολικους και εγώ έχω. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , BettySt είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Και εγώ έχω ΠΗΤ 26/4, περίπου μαζί είμαστε. Μην ανησυχείς για τους κολικους και εγώ έχω. 

Ευχαριστώ πολύ! Από εδώ και πέρα θα τα λέμε...:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κορίτσια!!! 

Με το καλό να έρθουν τα Μπέμπακια μας!!! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν εχει καμία από εσάς τον γιατρό της στο νοσοκομείο Έλενα, ψάχνω πληροφορίες για τον γιατρό Σουλο ή Λασκαρης κατά προτίμηση ή εάν γνωρίζεται κάποιον άλλο γιατρό εκεί. Έχω ΠΗΤ 27/4 όποτε η βοήθεια σας θα ήταν πολύτιμη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...