Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Απριλίου 2019!!!


Potamaki

Recommended Posts

Γεια σας και απο εμενα!

Καλωςηρθες @Marina 2!

Εγω κοριτσια εχω β επιπεδου στις 18/12.

Ειχα γιατρο στις 3/12 και ηταν η μικρη 302 γραμμαρια και ημουν πρωτη μερα της 20ης εβδομαδας.

Απ οτι βλεπω εσας ειναι πιο μεγαλα λιγο..ξερετε ποτε αρχιζουν και αναπτυσσονται πιο γρηγορα;

Απο ποια εβδομαδα;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, fairy-mary είπε:

Γεια σας και απο εμενα!

Καλωςηρθες @Marina 2!

Εγω κοριτσια εχω β επιπεδου στις 18/12.

Ειχα γιατρο στις 3/12 και ηταν η μικρη 302 γραμμαρια και ημουν πρωτη μερα της 20ης εβδομαδας.

Απ οτι βλεπω εσας ειναι πιο μεγαλα λιγο..ξερετε ποτε αρχιζουν και αναπτυσσονται πιο γρηγορα;

Απο ποια εβδομαδα;

Καλησπέρα καλώς σας βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στις 3/12 ήταν 308 γρ. Β επιπέδου έχω γύρω στις 27-28 /12.τβρα είμαι 20 και 4.το μονο που με ανησυχεί είναι το πριξιμο στα πόδια. Έκανα εξετάσεις δεν έχω τίποτα παθολογική. Μια γειτονισσα εδώ δίπλα μεγάλη σε ηλικία λέει ότι είναι αγόρι γιαυτό με πριζει. Τι να πω δεν ξέρω.... Δεν το έχουμε δει κιόλας να της απαντήσω χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2018 at 1:11 ΜΜ, BettySt είπε:

Καλημέρα ζουζουνα! Τέλεια τα νέα σου, μπράβο! Εγώ έχω Β επιπέδου την άλλη Πέμπτη. Εμένα τη προηγούμενη Τρίτη ήταν 365 γρ , άρα μέχρι την άλλη εβδομάδα σίγουρα θα είναι πανό από μισό κιλό  .

μπα γενικά τώρα δεν παίρνουν πολύ...εγώ φαντάσου στα αγόρια ήμουν στον 1ο 23η με 24η και ήταν 560 νομίζω και ο 2ος 350γρ και ήταν κάπου εκεί 21η...είναι ανάλογα...συνήθως λένε τα αγόρια είναι πιο βαριά...δεν ξέρω βέβαια...θα δείξει...πάντως και οι 2 γεννήθηκαν σχεδόν ίδιοι...ο 1ος ήταν 3450 κ ο 2ος 3440..τώρα η μπέμπα θα δούμε...

19 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γεια σας και απο εμενα!

Καλωςηρθες @Marina 2!

Εγω κοριτσια εχω β επιπεδου στις 18/12.

Ειχα γιατρο στις 3/12 και ηταν η μικρη 302 γραμμαρια και ημουν πρωτη μερα της 20ης εβδομαδας.

Απ οτι βλεπω εσας ειναι πιο μεγαλα λιγο..ξερετε ποτε αρχιζουν και αναπτυσσονται πιο γρηγορα;

Απο ποια εβδομαδα;

Γενικά το πολύ βάρος το παίρνουν το 3ο τρίμηνο και ιδιαίτερα τον τελευταίο μήνα...

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Marina 2 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια τι κάνετε πως ειστε σήμερα αυτός ο καιρός με ρίχνει ψυχολογικά δεν μπορώ καθόλου εσείς πως τα πάτε

Και σε εμάς βρέχει τώρα, αλλά ευτυχώς πρόλαβα και έκανα τίς δουλειές μου από το πρωί και ήρθε η ώρα για χαλάρωση. 

Βάλε καμία ωραία ταινία να σου ανεβάσει τη ψυχολογια. 

14 ώρες πρίν, Basia m είπε:

Εμένα στις 3/12 ήταν 308 γρ. Β επιπέδου έχω γύρω στις 27-28 /12.τβρα είμαι 20 και 4.το μονο που με ανησυχεί είναι το πριξιμο στα πόδια. Έκανα εξετάσεις δεν έχω τίποτα παθολογική. Μια γειτονισσα εδώ δίπλα μεγάλη σε ηλικία λέει ότι είναι αγόρι γιαυτό με πριζει. Τι να πω δεν ξέρω.... Δεν το έχουμε δει κιόλας να της απαντήσω χαχαχα 

Μίλησες με το γιατρό σού για το πριξιμο; Εγώ πιστεύω ότι είναι από κατακρατηση υγρών. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω ραντεβού στις 19 του μηνα. Πιστεύω ότι είναι της εγκυμοσύνης γιατί δεν έχω πίεση, ζαχαρο, ΟΥΡΙΚΟ ΟΞΥ, λεύκωμα, αλάτι δεν τρώω ιδιαίτερα ή παραπάνω. Θα δούμε.... 

 

 

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

μπα γενικά τώρα δεν παίρνουν πολύ...εγώ φαντάσου στα αγόρια ήμουν στον 1ο 23η με 24η και ήταν 560 νομίζω και ο 2ος 350γρ και ήταν κάπου εκεί 21η...είναι ανάλογα...συνήθως λένε τα αγόρια είναι πιο βαριά...δεν ξέρω βέβαια...θα δείξει...πάντως και οι 2 γεννήθηκαν σχεδόν ίδιοι...ο 1ος ήταν 3450 κ ο 2ος 3440..τώρα η μπέμπα θα δούμε...

Γενικά το πολύ βάρος το παίρνουν το 3ο τρίμηνο και ιδιαίτερα τον τελευταίο μήνα...

Ναι αυτό το έχω ακούσει κι εγώ για το βάρος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Basia m είπε:

Εμένα στις 3/12 ήταν 308 γρ. Β επιπέδου έχω γύρω στις 27-28 /12.τβρα είμαι 20 και 4.το μονο που με ανησυχεί είναι το πριξιμο στα πόδια. Έκανα εξετάσεις δεν έχω τίποτα παθολογική. Μια γειτονισσα εδώ δίπλα μεγάλη σε ηλικία λέει ότι είναι αγόρι γιαυτό με πριζει. Τι να πω δεν ξέρω.... Δεν το έχουμε δει κιόλας να της απαντήσω χαχαχα 

Εχεις τσεκαρει την πιεση σου;

Επισης να τσεκαρεις το λευκωμα στα ουρα σου..

Θελω να πιστευω πως δεν ειναι κατι..ισως απλα χρειαζεσαι ξεκουραση.

Δηλαδη ποσων εβδιμαδων ησουν οταν ηταν 308 γραμμαρια;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , fairy-mary είπε:

Τι εγινε @BettySt πηγες για β επιπεδου;

Ολα καλα;

Ναι πήγα, όλα καλά. Η μπεμπα είναι 485 γραμμάρια. Ήταν δυπλομενη και έπιανε τα πατούσακια τής, δεν ηθελε να αλλάξει στάση με τίποτα. Πείσμα γάιδαρου. Και έχει κάτι μαγουλακια ολοφουσκωτα :)

 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , BettySt είπε:

Ναι πήγα, όλα καλά. Η μπεμπα είναι 485 γραμμάρια. Ήταν δυπλομενη και έπιανε τα πατούσακια τής, δεν ηθελε να αλλάξει στάση με τίποτα. Πείσμα γάιδαρου. Και έχει κάτι μαγουλακια ολοφουσκωτα :)

 

Χαχα και εμενα επιανε τις πατουσες της...

2 ωρες εκατσα συνολικα μεχρι να παρουμε ολες τις μετρησεις.

Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα;

Εμενα ηταν 400 γραμμαρια και την τριτη που εκανα την αυχενικη μπηκα στην 22η.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...