Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

εμβρυομεταφορά μετά από προεμφυτευτικο


anna__

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Giova2015 είπε:

Τι θέλεις να ρωτήσεις κοπέλα μου μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε.

καλησπέρα..θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, ο προεμφυτευτικος αυξάνει κ το ποσοστό εμφύτευσης του εμβρύου;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου. Εγω εχω κανει 2 εμβρυομεταφορες μετα απο προεμφυτευτικο. Εννοειται οτι τα εμβρυα που εμφυτευονται μετα απο προεμφυτευτικο εχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες να δωσουν εγκυμοσυνη απο εμβρυα που εχουν ανευπλοιδιες.

Εχεις ολοκληρωσει τη διαδικασια κ περιμενεις αποτελεσματα;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , evio είπε:

Γεια σου. Εγω εχω κανει 2 εμβρυομεταφορες μετα απο προεμφυτευτικο. Εννοειται οτι τα εμβρυα που εμφυτευονται μετα απο προεμφυτευτικο εχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες να δωσουν εγκυμοσυνη απο εμβρυα που εχουν ανευπλοιδιες.

Εχεις ολοκληρωσει τη διαδικασια κ περιμενεις αποτελεσματα;

ναι κ είμαι πολύ αγχωμενη..εσυ είχες θετικό αποτέλεσμα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου ευχομαι οτι καλυτερο! Συντομα με θετικη χοριακη.

Ναι κ τα 3 φυσιολογικα εμβρυα που ειχαμε βρει εμφυτευτηκαν κανονικα. Δυστυχως τα απεβαλα γιατι το περιβαλον της μητρας μου ηταν οτι να'ναι κ οι γιατροι δεν εκαναν σωστη δουλεια. Αλλα αυτο δεν ειχε σχεση με τον προεμφυτευτικο ηταν αλλο θεμα. Σε σενα ολα καλα θα πανε.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , evio είπε:

Σου ευχομαι οτι καλυτερο! Συντομα με θετικη χοριακη.

Ναι κ τα 3 φυσιολογικα εμβρυα που ειχαμε βρει εμφυτευτηκαν κανονικα. Δυστυχως τα απεβαλα γιατι το περιβαλον της μητρας μου ηταν οτι να'ναι κ οι γιατροι δεν εκαναν σωστη δουλεια. Αλλα αυτο δεν ειχε σχεση με τον προεμφυτευτικο ηταν αλλο θεμα. Σε σενα ολα καλα θα πανε.

σ' ευχαριστώ πολύ..απλά έχουμε μόνο ένα υγιές έμβρυο κ φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρει..δεν έχω άλλο παιδάκι κ αυτό είναι ένα επιπλέον άγχος..

Link to comment
Share on other sites

Μην σε αγχωνει καθολου. Κ εγω στην 2η εμβρυομεταφορα ενα εμβρυο ειχα κ εδωσε κανονικα εγκυμοσυνη. Κατανοω το αγχος σου, ειναι φυσιολογικο. Αλλα να σκεφτεσαι θετικα!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , evio είπε:

Μην σε αγχωνει καθολου. Κ εγω στην 2η εμβρυομεταφορα ενα εμβρυο ειχα κ εδωσε κανονικα εγκυμοσυνη. Κατανοω το αγχος σου, ειναι φυσιολογικο. Αλλα να σκεφτεσαι θετικα!

θέλεις να μου πεις που έκανες τον προεμφυτευτικο;; κ προχωρησες αμέσως σε εμβρυομεταφορα ή με κατεψυγμένα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι η εξωσωματικη ειχε γινει σε γνωστο κεντρο της Θεσσαλονικης, αμα θες πιο συγκεκριμενα να σου πω σε πμ.

Στην πρωτη εμβρυομεταφορα που βαλαμε 2 βλαστοκυστες τους ειχανε παρει κυτταρα την 3η μερα κ οταν ηταν 5 ημερων εγινε η μεταφορα. Στην 2η μεταφεραμε ενα που ειχε περισσεψει απο την διαδικασια κ μολις βγηκε απο την καταψυξη πριν μου το βαλουν. Αλλα αμα το εργαστηριο ειναι καλο δεν εχει σημασια ποτε καταψυχτηκαν κ ποτε αποψυχτηκαν τα εμβρυα. Ουτε μου τα τραυματισαν που τους αφαιρεσαν κυτταρα ουτε τιποτα. Ολα ειχαν παει πολυ καλα οσον αφορα τα εμβρυα. Γνωμη μου, μην το σκαλιζεις πολυ βαθια, οτι εγινε εγινε. Θετικες σκεψεις!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , evio είπε:

Ναι η εξωσωματικη ειχε γινει σε γνωστο κεντρο της Θεσσαλονικης, αμα θες πιο συγκεκριμενα να σου πω σε πμ.

Στην πρωτη εμβρυομεταφορα που βαλαμε 2 βλαστοκυστες τους ειχανε παρει κυτταρα την 3η μερα κ οταν ηταν 5 ημερων εγινε η μεταφορα. Στην 2η μεταφεραμε ενα που ειχε περισσεψει απο την διαδικασια κ μολις βγηκε απο την καταψυξη πριν μου το βαλουν. Αλλα αμα το εργαστηριο ειναι καλο δεν εχει σημασια ποτε καταψυχτηκαν κ ποτε αποψυχτηκαν τα εμβρυα. Ουτε μου τα τραυματισαν που τους αφαιρεσαν κυτταρα ουτε τιποτα. Ολα ειχαν παει πολυ καλα οσον αφορα τα εμβρυα. Γνωμη μου, μην το σκαλιζεις πολυ βαθια, οτι εγινε εγινε. Θετικες σκεψεις!

έχεις δίκιο, άμα είναι να προχωρήσει θα προχωρήσει..

πρίν από 21 λεπτά , BEBOULI είπε:

Καλησπέρα. Εύχομαι μια μεγάλη χοριακη. Εγώ μετά τα από προεμφυτευτική είδα επιτέλους το θετικό αποτέλεσμα και σε λίγες μέρες ο πρίγκιπας μου κλείνει τα δυο. 

σ' ευχαριστώ πολύ..απλά έχω ταλαιπωρηθεί πολύ, εξετάσεις επί εξετάσεων χωρίς αποτέλεσμα κ αγχώνομαι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 16/12/2018 at 9:49 ΜΜ, evio είπε:

Ναι η εξωσωματικη ειχε γινει σε γνωστο κεντρο της Θεσσαλονικης, αμα θες πιο συγκεκριμενα να σου πω σε πμ.

Στην πρωτη εμβρυομεταφορα που βαλαμε 2 βλαστοκυστες τους ειχανε παρει κυτταρα την 3η μερα κ οταν ηταν 5 ημερων εγινε η μεταφορα. Στην 2η μεταφεραμε ενα που ειχε περισσεψει απο την διαδικασια κ μολις βγηκε απο την καταψυξη πριν μου το βαλουν. Αλλα αμα το εργαστηριο ειναι καλο δεν εχει σημασια ποτε καταψυχτηκαν κ ποτε αποψυχτηκαν τα εμβρυα. Ουτε μου τα τραυματισαν που τους αφαιρεσαν κυτταρα ουτε τιποτα. Ολα ειχαν παει πολυ καλα οσον αφορα τα εμβρυα. Γνωμη μου, μην το σκαλιζεις πολυ βαθια, οτι εγινε εγινε. Θετικες σκεψεις!

Καλησπερα κοπελα μου.Εχω 5 αποβολες απο φυσικη συλληψη και αυτη τη στιγμη βιωνω την 6η αποβολη η οποια προηλθε απο εξωσ με προευμφυτευτικο.Απο τα 3 εμβρυα φυσιολογικο ηταν 1 το οποιο ηταν μετριο με θρυματισμο.Εσυ τι θεμα ειχες με το ενδομητριο?Εμεις ολες οι εξετασεις μας φυσιολογικες και πεντακαθαρες και τον οκτωβριο εκανα λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση και οτι μικροπροβλημα υπηρχε διορθωθηκε...Τελικα τα καταφερες?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Sanel067 είπε:

Καλησπερα κοπελα μου.Εχω 5 αποβολες απο φυσικη συλληψη και αυτη τη στιγμη βιωνω την 6η αποβολη η οποια προηλθε απο εξωσ με προευμφυτευτικο.Απο τα 3 εμβρυα φυσιολογικο ηταν 1 το οποιο ηταν μετριο με θρυματισμο.Εσυ τι θεμα ειχες με το ενδομητριο?Εμεις ολες οι εξετασεις μας φυσιολογικες και πεντακαθαρες και τον οκτωβριο εκανα λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση και οτι μικροπροβλημα υπηρχε διορθωθηκε...Τελικα τα καταφερες?

Γεια σου κ λυπαμαι παρα πολυ που περνας αυτον τον Γολγοθα...μακαρι να μπορουσα να σου πω κατι που θα απαλυνει τον πονο σου. Εγω ειχα μερικο διαφραγμα που οι γιατροι δεν του εδωσαν την πρεπουσα σημασια κ με βαζανε σε διαδικασιες χωρις να γινει μια απλη εκτομη του διαφραγματος πρωτα. Η καταληξη ηταν να χασω 6 εμβρυα (τα δυο απο διδυμη κυηση). Τελικα ναι τα εχω καταφερει σχεδον. Αφου αφαιρεθηκε το διαφραγμα εμεινα εγκυος φυσικα κ τωρα περιμενω να γεννησω.

Τι σου ειπαν οι εμβρυολογοι για τα εμβρυακια σου; Υποπτευονται κατι ή δεν εχεις μιλησει ακομη μαζι τους; Φανταζομαι ολους τους αλλους ελεγχους τους εχεις κανει μετα απο τοσες αποβολες...


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , evio είπε:

Γεια σου κ λυπαμαι παρα πολυ που περνας αυτον τον Γολγοθα...μακαρι να μπορουσα να σου πω κατι που θα απαλυνει τον πονο σου. Εγω ειχα μερικο διαφραγμα που οι γιατροι δεν του εδωσαν την πρεπουσα σημασια κ με βαζανε σε διαδικασιες χωρις να γινει μια απλη εκτομη του διαφραγματος πρωτα. Η καταληξη ηταν να χασω 6 εμβρυα (τα δυο απο διδυμη κυηση). Τελικα ναι τα εχω καταφερει σχεδον. Αφου αφαιρεθηκε το διαφραγμα εμεινα εγκυος φυσικα κ τωρα περιμενω να γεννησω.

Τι σου ειπαν οι εμβρυολογοι για τα εμβρυακια σου; Υποπτευονται κατι ή δεν εχεις μιλησει ακομη μαζι τους; Φανταζομαι ολους τους αλλους ελεγχους τους εχεις κανει μετα απο τοσες αποβολες...

Αρχικα χαρηκα πολυ που εισαι εγκυουλα,σου ευχομαι μ ενα πονο κοριτσαρα μου και με το καλο να γεννησεις το μωρακι σου.Απο εξετασεις δεν υπαρχει κατι που δεν καναμε πλην του νικα και τα αντιπατρικα.Μεχρι και λαπαροσκοπηση υστεροσκοπηση καναμε και διορθωσαμε οτι υπηρχε.Κανενας γιατρος ουτε η εμβρυολογος δεν μπορουν να μας πουν τι φταιει πραγματικα μεχρι και η αιματολογος σηκωνει τα χερια ψηλα.Εχω σαστισει δεν ξερω τι αλλο να κανω και το μονο που κανω ειναι να προσευχομαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...