Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, linaa είπε:

      Υπάρχουν Κ άλλες σελίδες για βραχυχρόνια μίσθωση Κ σε μεσητικα μπορείς να ρωτήσεις. Googlare βραχυχρόνια μίσθωση Κ θα σου βγάλει διάφορα 

      Σ' ευχαριστώ!

      πρίν από 56 λεπτά , Angot είπε:

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

εμβρυομεταφορά μετά από προεμφυτευτικο


anna__

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Sanel067 είπε:

Αρχικα χαρηκα πολυ που εισαι εγκυουλα,σου ευχομαι μ ενα πονο κοριτσαρα μου και με το καλο να γεννησεις το μωρακι σου.Απο εξετασεις δεν υπαρχει κατι που δεν καναμε πλην του νικα και τα αντιπατρικα.Μεχρι και λαπαροσκοπηση υστεροσκοπηση καναμε και διορθωσαμε οτι υπηρχε.Κανενας γιατρος ουτε η εμβρυολογος δεν μπορουν να μας πουν τι φταιει πραγματικα μεχρι και η αιματολογος σηκωνει τα χερια ψηλα.Εχω σαστισει δεν ξερω τι αλλο να κανω και το μονο που κανω ειναι να προσευχομαι...

Εχεις δικιο γιατι λες τα εχω δοκιμασει ολα ας κανω κ τον προεμφυτευτικο σαν τελευταια ελπιδα. Να μην σου κατσει κ απο εκει...δυσκολο. Εμεις πηγαμε σε απειρους γιατρους μεχρι να βρω τι φταιει. Σε 100 γιατρους να πηγαινα 100 διαφορετικες αποψεις ειχαν. Αυτα τα αντιπατρικα κ την εξεταση του Νικα ηταν κ τα μονα που δεν ειχα κανει κ εγω...Δεν υπαρχουν επαρκεις ερευνες που να δειχνουν οτι δουλευουν αυτες οι θεραπιες.

Μηπως να ξαναδοκιμασετε την εξωσωματικη; Εστω χωρις προεμφυτευτικο; Φανταζομαι εχεις κουραστει κ εσυ ομως. Δεν ξερω κ εγω τι να σου πω. Στην υστεροσκοπηση-λαπαροσκοπηση υπηρξαν παθολογικα ευρηματα;

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες. Ευχομαι συντομα να περασεις κ εσυ στην αντιπερα οχθη! Εμενα μου πηρε 7 χρονια, ημουν νια κ γερασα.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κ εγ ω εκανα 2 αποτηχημενες εμβρυομεταφορες εχω ενα γιο 7 ετων κ απο σεμτεμβρη απετυχα 2 φορες!ο γιατρος κ εμβρυολογος πιστευει σε χρωμωσωματικεε ανωμαλιες εμβρυων!πρεπει να βρεθει 1 υγιες εμβρυο

πρίν από 1 λεπτό , Annita tsoupani είπε:

Κ εγ ω εκανα 2 αποτηχημενες εμβρυομεταφορες εχω ενα γιο 7 ετων κ απο σεμτεμβρη απετυχα 2 φορες!ο γιατρος κ εμβρυολογος πιστευει σε χρωμωσωματικεε ανωμαλιες εμβρυων!πρεπει να βρεθει 1 υγιες εμβρυο

Πιστεύετε στην προεμφυτευτικη?


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!θα προχωρήσω κι εγώ σε προεμφυτευτικο λόγω καθέξιν αποβολών και παθολογικου καρυοτυπου δικού μου.το θέμα είναι οτι εχω κι εγώ αρκετές ανησυχίες για το κατά πόσο είναι υψηλά τα ποσοστά επιτυχίας καθώς επίσης επειδή στην περίπτωση μου ψάχνουμε κάτι υπερβολικα απειροελάχιστο σε ένα χρωμόσωμα μην τυχόν και δεν εντοπιστεί..θα ήθελα να ακούσω έμπειριες.

καλη επιτυχία εύχομαι σε όλες μας!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Annita tsoupani είπε:

Κ εγ ω εκανα 2 αποτηχημενες εμβρυομεταφορες εχω ενα γιο 7 ετων κ απο σεμτεμβρη απετυχα 2 φορες!ο γιατρος κ εμβρυολογος πιστευει σε χρωμωσωματικεε ανωμαλιες εμβρυων!πρεπει να βρεθει 1 υγιες εμβρυο

Πιστεύετε στην προεμφυτευτικη?

Λυπαμαι για τις αποτυχιες. Ο εξωσωματικος σε παραπεμπει σε προεμφυτευτικο ελεγχο;

πρίν από 2 λεπτά , Nansy29 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!θα προχωρήσω κι εγώ σε προεμφυτευτικο λόγω καθέξιν αποβολών και παθολογικου καρυοτυπου δικού μου.το θέμα είναι οτι εχω κι εγώ αρκετές ανησυχίες για το κατά πόσο είναι υψηλά τα ποσοστά επιτυχίας καθώς επίσης επειδή στην περίπτωση μου ψάχνουμε κάτι υπερβολικα απειροελάχιστο σε ένα χρωμόσωμα μην τυχόν και δεν εντοπιστεί..θα ήθελα να ακούσω έμπειριες.

καλη επιτυχία εύχομαι σε όλες μας!!

Σε μενα επειδη ψαχναμε απλα ευκαριωτικα εμβρυα ο προεμφυτευτικος ειχε μεγαλη επιτυχια. 3 υγειη εμβρυα που εδωσαν ολα εγκυμοσυνη, οι αποβολες ηταν απο αλλη αιτια. Δεν βρισκω ομως καποιο λογο να μην εχεις την ιδια επιτυχια ψαχνοντας για συγκεκριμενο προβλημα! Ο γενετιστης τι λεει; Ευχομαι η επομενη εγκυμοσυνη να ειναι τελειομηνη!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , evio είπε:

Εχεις δικιο γιατι λες τα εχω δοκιμασει ολα ας κανω κ τον προεμφυτευτικο σαν τελευταια ελπιδα. Να μην σου κατσει κ απο εκει...δυσκολο. Εμεις πηγαμε σε απειρους γιατρους μεχρι να βρω τι φταιει. Σε 100 γιατρους να πηγαινα 100 διαφορετικες αποψεις ειχαν. Αυτα τα αντιπατρικα κ την εξεταση του Νικα ηταν κ τα μονα που δεν ειχα κανει κ εγω...Δεν υπαρχουν επαρκεις ερευνες που να δειχνουν οτι δουλευουν αυτες οι θεραπιες.

Μηπως να ξαναδοκιμασετε την εξωσωματικη; Εστω χωρις προεμφυτευτικο; Φανταζομαι εχεις κουραστει κ εσυ ομως. Δεν ξερω κ εγω τι να σου πω. Στην υστεροσκοπηση-λαπαροσκοπηση υπηρξαν παθολογικα ευρηματα;

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες. Ευχομαι συντομα να περασεις κ εσυ στην αντιπερα οχθη! Εμενα μου πηρε 7 χρονια, ημουν νια κ γερασα.

Εμεις εχουμε φτασει στα 4μιση χρονια προσπαθειων...και εμενα οι γιατροι δεν τα πιστευουν και εξαλλου ειχαμε δυο εγκυμοσυνες στις οποιες καναμε αναγκαστικη διακοπη γιατι κινδυνευε η ζωη μου...στη λαπαροσκοπηση βρηκαμε κυστη ενδο.ητριωσης και στην υστεροσκοπηση η μητρα ειχε σχημα Τ.Ολα τα διορθωσαμε...δεν θελω να ξαναμπλεξω με ορμονες εχω κουραστει,αυτο ειχα πει στον πνευματικο μου και στον γιατρο μια φορα θα το κανω και αλλη καμια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Sanel067 είπε:

Εμεις εχουμε φτασει στα 4μιση χρονια προσπαθειων...και εμενα οι γιατροι δεν τα πιστευουν και εξαλλου ειχαμε δυο εγκυμοσυνες στις οποιες καναμε αναγκαστικη διακοπη γιατι κινδυνευε η ζωη μου...στη λαπαροσκοπηση βρηκαμε κυστη ενδο.ητριωσης και στην υστεροσκοπηση η μητρα ειχε σχημα Τ.Ολα τα διορθωσαμε...δεν θελω να ξαναμπλεξω με ορμονες εχω κουραστει,αυτο ειχα πει στον πνευματικο μου και στον γιατρο μια φορα θα το κανω και αλλη καμια...

Ααα νομιζω εχουμε ξαναμιλησει σε αλλο θεμα. Ειχες μερικη μυλη κυηση? Πωπω απιστευτες ατυχιες... Τουλαχιστον διορθωσες την ενδομητριωση κ την μητρα. Η ενδομητριωση ειδικα ειναι πολυ επιβαρυντικος παραγοντας. Μπορει να ερθει μια σωστη εγκυμοσυνη απο την φυσικη οδο, μην σταματας να ελπιζεις. Εμενα μου ειχαν πει απο το κεντρο εξωσ να κοιταξω πλεον για παρενθετη μητερα να φανταστεις. Ελεος κ αυτοι οι γιατροι...


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , evio είπε:

Ααα νομιζω εχουμε ξαναμιλησει σε αλλο θεμα. Ειχες μερικη μυλη κυηση? Πωπω απιστευτες ατυχιες... Τουλαχιστον διορθωσες την ενδομητριωση κ την μητρα. Η ενδομητριωση ειδικα ειναι πολυ επιβαρυντικος παραγοντας. Μπορει να ερθει μια σωστη εγκυμοσυνη απο την φυσικη οδο, μην σταματας να ελπιζεις. Εμενα μου ειχαν πει απο το κεντρο εξωσ να κοιταξω πλεον για παρενθετη μητερα να φανταστεις. Ελεος κ αυτοι οι γιατροι...

Δεν θυμαμαι αν μιλησαμε μαζι,νομιζαν οτι ειχα μερικη μυλη κυηση και τελικα ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ η ιστολογικη ηταν πεντακαθαρη...εχω πιστη στο θεουλη ελπιζω να μας αξιωσει να γινουμε γονεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , evio είπε:

Λυπαμαι για τις αποτυχιες. Ο εξωσωματικος σε παραπεμπει σε προεμφυτευτικο ελεγχο;

Σε μενα επειδη ψαχναμε απλα ευκαριωτικα εμβρυα ο προεμφυτευτικος ειχε μεγαλη επιτυχια. 3 υγειη εμβρυα που εδωσαν ολα εγκυμοσυνη, οι αποβολες ηταν απο αλλη αιτια. Δεν βρισκω ομως καποιο λογο να μην εχεις την ιδια επιτυχια ψαχνοντας για συγκεκριμενο προβλημα! Ο γενετιστης τι λεει; Ευχομαι η επομενη εγκυμοσυνη να ειναι τελειομηνη!

Οι γενετιστες που έχουμε ρωτησει λενε ότι μπορούμε να το εντοπίσουμε με τον προεμφυτευτικο.ελπιζω να έχουν δίκιο. Γιατί είναι και ο μόνος λόγος που κάνω εξωσωματική.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!κι εσύ με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου!!περασες κι εσύ πολλά μέχρι να βρεις την πραγματική αιτία..χαίρομαι που έβγαλες άκρη και περιμένεις το μωρό σου επιτέλους.

 

πρίν από 42 λεπτά , Annita tsoupani είπε:

Κ εγ ω εκανα 2 αποτηχημενες εμβρυομεταφορες εχω ενα γιο 7 ετων κ απο σεμτεμβρη απετυχα 2 φορες!ο γιατρος κ εμβρυολογος πιστευει σε χρωμωσωματικεε ανωμαλιες εμβρυων!πρεπει να βρεθει 1 υγιες εμβρυο

Πιστεύετε στην προεμφυτευτικη?

Άρα προεμφυτευτικο λες κι εσύ; σίγουρα αν πιστεύουν ότι οι αποτυχίες έχουν να κάνουν με αυτό λογικά κάνοντας προεμφυτευτικο θα πετυχεις!το υγιές έμβρυο είναι το θέμα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evio είπε:

Λυπαμαι για τις αποτυχιες. Ο εξωσωματικος σε παραπεμπει σε προεμφυτευτικο ελεγχο;

Σε μενα επειδη ψαχναμε απλα ευκαριωτικα εμβρυα ο προεμφυτευτικος ειχε μεγαλη επιτυχια. 3 υγειη εμβρυα που εδωσαν ολα εγκυμοσυνη, οι αποβολες ηταν απο αλλη αιτια. Δεν βρισκω ομως καποιο λογο να μην εχεις την ιδια επιτυχια ψαχνοντας για συγκεκριμενο προβλημα! Ο γενετιστης τι λεει; Ευχομαι η επομενη εγκυμοσυνη να ειναι τελειομηνη!

Ναι μας προτεινε εξ αρχης αλλα δεν ειχαμε πολλα εμβρυα 3 κ ειπαμε να μην το ρισκαρουμε!θελουμε να βρουμε 1 υγειες εμβρυο ικανο να δωσει εγκυμοσυνη!!

πρίν από 38 λεπτά , Sanel067 είπε:

Δεν θυμαμαι αν μιλησαμε μαζι,νομιζαν οτι ειχα μερικη μυλη κυηση και τελικα ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ η ιστολογικη ηταν πεντακαθαρη...εχω πιστη στο θεουλη ελπιζω να μας αξιωσει να γινουμε γονεις!

Εγω το πιστευω αγαπη μου θα γινεις μανουλλα συντομα!

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Annita tsoupani είπε:

Ναι μας προτεινε εξ αρχης αλλα δεν ειχαμε πολλα εμβρυα 3 κ ειπαμε να μην το ρισκαρουμε!θελουμε να βρουμε 1 υγειες εμβρυο ικανο να δωσει εγκυμοσυνη!!

Εγω το πιστευω αγαπη μου θα γινεις μανουλλα συντομα!

Αννιτακι μου μακαρι συντομα να γινουμε ολες μανουλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες!!

Πως είστε; ήθελα να ρωτήσω όσες κοπέλες έχουν κάνει προεμφυτευτικο πως ακριβώς έγινε η διαδικασια;;μιλήσατε με το κέντρο και εκείνοι ανέλαβαν τον προεμφυτευτικο η τα στείλατε σε δικό σας γενετιστή;

Είχα μιλήσει με το χωρεμειο κάποια στιγμή και σκέφτομαι να ζητήσω να το αναλάβουν εκείνοι μιας που είναι και πολύ ειδική περίπτωση η δικη μας και νιώθω ότι ο γιατρός και το κέντρο που είμαι δεν με έχουν κατατοπισει ιδιαίτερα.οποτε γενικά σκέφτομαι να αλλάξω και κέντρο.θα ήθελα και γνώμες για γιατρούς και κεντρα στην Αθήνα αλλά κυρίως με ενδιαφέρει να γίνει σωστά ο προεμφυτευτικος.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Giova2015 είπε:

Nansy κορίτσι μου για τι προεμφυτευτικό ενδιαφέρεσαι; Για κάποιο νόσημα συγκεκριμένο ή για τα χρωμοσώματα του εμβρύου;

Ενδιαφέρομαι για τα χρωμοσώματα και συγκεκριμένα για μια έλλειψη στο χρωμόσωμα 18 την οποία έχω εγώ και όταν την κληρονομουν τα έμβρυα τους δημιουργείται πρόβλημα.ειναι κάτι απειροελάχιστο δηλαδή.γνωριζεις κάτι σχετικά;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγα χρόνια ήξερα ότι το Χωρέμειο δεν κάνει προεμφυτευτικό για χρωμοσώματα. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι τελευταία! Γενικά τα μεγάλα εργαστήρια κάνουν καλή δουλειά, δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς γι αυτό.  Συνήθως τα κέντρα εξωσωματικής συνεργάζονται με συγκεκριμένα εργαστήρια. Θεωρώ λοιπόν καλύτερα να καταλήξεις σε κέντρο πρώτα κ να σου πουν εκείνοι για τους συνεργάτες τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...