Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

      να πω ότι δεν τα ειπα! από Δευτέρα και με επιφύλαξη!  είναι πολύ νωρίς! ουτε γω έτσι χαχχαχα 🥰

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Afroditi85 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια?κοιμήθηκαν τα ζουζούνια σας? Εμένα νωρίς κοιμήθηκε κατά τις 8:30 ήταν άυπνη από την 1 το μεσημέρι! έφτιαξα ενα τσιζ κέικ γιατι αύριο μας έχουν καλέσει για φαγητό...εγώ βέβαια συνεχίζω την διατροφή...πεινάω αλλά δεν χάνω πολύ...δεν ξέρω τι φταίει!μου λένε ο  θηλασμός!

Μμμμ τσιζκεικ,πολυ μου αρεσει...Δεν ξερω αν φταιει ο θηλασμος παντως κι εγω οταν θηλαζα πηρα 2 κιλα.Τι να πω..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

Μμμμ τσιζκεικ,πολυ μου αρεσει...Δεν ξερω αν φταιει ο θηλασμος παντως κι εγω οταν θηλαζα πηρα 2 κιλα.Τι να πω..

Και εμένα!!!τώρα παγώνει και αύριο θα βάλω την μαρμελάδα από πάνω!!!δεν ξέρω και εγω...σαν να έχει κολλήσει ο μεταβολισμός μου! νιώθω βέβαια καλύτερα αλλά θα έπρεπε να έχω χάσει παραπάνω!

 

Just now, Comet είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε; εμεις κοιμηθηκαμε πολυ καλα δεν ξυπνησαμε ουτε μια φορα ξυπνησε 7 απο τις 10 που κοιμηθηκε εφαγε και παλι κοιματε ευτυχως!!! 

Καλημερααααα.. Ααα τελειαααα.. Κοιμηθηκες και ξεκουραστηκες και εσυ λιγο!!!! Εμεις ξυπνησαμε πριν 10 λεπτα.. Εκλεισε 12 ωρες υπνο... Μολις τελειωσε τον θηλασμο και θα της φτιαξω αυγουλακι να φαει τωρα...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερααααα.. Ααα τελειαααα.. Κοιμηθηκες και ξεκουραστηκες και εσυ λιγο!!!! Εμεις ξυπνησαμε πριν 10 λεπτα.. Εκλεισε 12 ωρες υπνο... Μολις τελειωσε τον θηλασμο και θα της φτιαξω αυγουλακι να φαει τωρα...

Και εμεις θα φαμε το αυγουλακι τωρα. Την εχω βαλει και παιζει στο χαλι και σιδερωσα λιγακι.12 ωρες ωραια ξεκουράσει!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Εμενα, αν κ 14,5 μηνών, δεν τρώει σκέτο γιαούρτι κ αυγό. Της τα βάζω μέσα στα φρούτα. Μετά το θηλασμό σήμερα έφαγε κατσικίσιο γιαούρτι με φρούτα. Το βραδινό της θα είναι αυγό με φρούτα. Γενικά τι γιαούρτι δίνετε; εγώ οχι τα παιδικά. Δίνω μόνο κατσικίσιο ή πρόβειο. Το αυγό πως το δίνετε;; μελατο; βραστό; σκέτο; ή με τυράκι κ ψωμί; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

Καλημέρα! Εμενα, αν κ 14,5 μηνών, δεν τρώει σκέτο γιαούρτι κ αυγό. Της τα βάζω μέσα στα φρούτα. Μετά το θηλασμό σήμερα έφαγε κατσικίσιο γιαούρτι με φρούτα. Το βραδινό της θα είναι αυγό με φρούτα. Γενικά τι γιαούρτι δίνετε; εγώ οχι τα παιδικά. Δίνω μόνο κατσικίσιο ή πρόβειο. Το αυγό πως το δίνετε;; μελατο; βραστό; σκέτο; ή με τυράκι κ ψωμί; 

Καλημερα. Του δινω κατσικισιο γιατι το προβειο δεν του πολυαρεσε,ειναι και πιο ελαφρυ.Το αυγο απο 8 μηνων που ξεκινησε το κανω μελατο(3λεπτα απο τοτε που αρχιζει να βραζει το νερο)και βαζω μεσα ψωμακι,πολυ του αρεσει.

Just now, Comet είπε:

Καλημερα. Του δινω κατσικισιο γιατι το προβειο δεν του πολυαρεσε,ειναι και πιο ελαφρυ.Το αυγο απο 8 μηνων που ξεκινησε το κανω μελατο(3λεπτα απο τοτε που αρχιζει να βραζει το νερο)και βαζω μεσα ψωμακι,πολυ του αρεσει.

Κατι πατησα λαθος:shock: Καλημερα σε ολες

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

Καλημέρα! Εμενα, αν κ 14,5 μηνών, δεν τρώει σκέτο γιαούρτι κ αυγό. Της τα βάζω μέσα στα φρούτα. Μετά το θηλασμό σήμερα έφαγε κατσικίσιο γιαούρτι με φρούτα. Το βραδινό της θα είναι αυγό με φρούτα. Γενικά τι γιαούρτι δίνετε; εγώ οχι τα παιδικά. Δίνω μόνο κατσικίσιο ή πρόβειο. Το αυγό πως το δίνετε;; μελατο; βραστό; σκέτο; ή με τυράκι κ ψωμί; 

Εμενα μου ειχε πει ο παιδιατρος να της δεινω σε πηλινο αλλα δεν το ετρωγε με τιποτα!!! Εδω εγω δεν μπορουσα να το φαω!!!/και της δεινω τα απλα γιαουρτια  ουτε εγω δεινω παιδικα γιατι μου ειπε ειναι ψευτικα!! αλλα μου εχει πει οτι μπορω να της δωσω και αγγελαδινο... Και αυτο το τρωει και σκετο και ολας!!  Και το αυγο το τρωει και σκετο και με ψωμακι αμα της το κανω μελατο..  Της το κανω μελατο, μια σφηχτο, μια ομελετα.. Της το αλλαζω για να μην βαριεται!!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Εμενα μου ειχε πει ο παιδιατρος να της δεινω σε πηλινο αλλα δεν το ετρωγε με τιποτα!!! Εδω εγω δεν μπορουσα να το φαω!!!/και της δεινω τα απλα γιαουρτια  ουτε εγω δεινω παιδικα γιατι μου ειπε ειναι ψευτικα!! αλλα μου εχει πει οτι μπορω να της δωσω και αγγελαδινο... Και αυτο το τρωει και σκετο και ολας!!  Και το αυγο το τρωει και σκετο και με ψωμακι αμα της το κανω μελατο..  Της το κανω μελατο, μια σφηχτο, μια ομελετα.. Της το αλλαζω για να μην βαριεται!!!

Σημερα εχει ηλιο αλλα κρυο,παλι δεν εχει βολτα:-(Χτες η μαμα μου τον ταισε φασολια στο φουρνο ολοκληρα,ουτε καν τα πατησε με το πιρουνι,μια χαρα τα μασουσε(καλα τον λεω εγω φαταουλα).

Εντωμεταξυ πηρα βρεφικα μπισκοτα της nutricia και του δωσα 2 ,το κρατουσε στο χερακι και ετριβε τα ουλα του,τελικα σιγα σιγα εφαγε το 1,5 γιατι το τελευταιο μισο του πεσε στο πατωμα αλλα δεν ηθελε αλλο.Εσεις τους δινετε μπισκοτα;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Σημερα εχει ηλιο αλλα κρυο,παλι δεν εχει βολτα:-(Χτες η μαμα μου τον ταισε φασολια στο φουρνο ολοκληρα,ουτε καν τα πατησε με το πιρουνι,μια χαρα τα μασουσε(καλα τον λεω εγω φαταουλα).

Εντωμεταξυ πηρα βρεφικα μπισκοτα της nutricia και του δωσα 2 ,το κρατουσε στο χερακι και ετριβε τα ουλα του,τελικα σιγα σιγα εφαγε το 1,5 γιατι το τελευταιο μισο του πεσε στο πατωμα αλλα δεν ηθελε αλλο.Εσεις τους δινετε μπισκοτα;

Χαχααχ.. Μπραβο ετσι να τρωει το παιδι...Ναι και εγω αυτα της nutricia της δεινω απο 9 μηνων... Τα μασαει κανονηκα απο τοτε..  


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Χαχααχ.. Μπραβο ετσι να τρωει το παιδι...Ναι και εγω αυτα της nutricia της δεινω απο 9 μηνων... Τα μασαει κανονηκα απο τοτε..  

Μου χε πει και η παιδιατρος να του δωσω,λεω να δινω 2 τη μερα για να δαγκωνει...Τις αυγοφετες τις τηγανιζεις κανονικα με λιγο λαδι;Γιατι ετσι που τις κανει η μαμα μου εχουν ενα τονο λαδι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Σημερα εχει ηλιο αλλα κρυο,παλι δεν εχει βολτα:-(Χτες η μαμα μου τον ταισε φασολια στο φουρνο ολοκληρα,ουτε καν τα πατησε με το πιρουνι,μια χαρα τα μασουσε(καλα τον λεω εγω φαταουλα).

Εντωμεταξυ πηρα βρεφικα μπισκοτα της nutricia και του δωσα 2 ,το κρατουσε στο χερακι και ετριβε τα ουλα του,τελικα σιγα σιγα εφαγε το 1,5 γιατι το τελευταιο μισο του πεσε στο πατωμα αλλα δεν ηθελε αλλο.Εσεις τους δινετε μπισκοτα;

Εγω δεν εχω δωσει μπισκοτα της δινω ψωμι μηλο στο χερακι και τα μασαει. Εχουν βγει πολλες μαρκες σε  μπισκοτα υπαρχουν στα φαρμακεια μου τα εδιχνε προχθες ο φαρμακοποιος.


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Εγω δεν εχω δωσει μπισκοτα της δινω ψωμι μηλο στο χερακι και τα μασαει. Εχουν βγει πολλες μαρκες σε  μπισκοτα υπαρχουν στα φαρμακεια μου τα εδιχνε προχθες ο φαρμακοποιος.

Του δωσα ψωμακι στο χερι με κορα δηλ. αλλα εκοψε μεγαλο κομματι και φοβαμαι λιγο,νομιζω με τα μπισκοτα ειναι καλυτερα.Μηλο σε λεπτες φετουλες;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Του δωσα ψωμακι στο χερι με κορα δηλ. αλλα εκοψε μεγαλο κομματι και φοβαμαι λιγο,νομιζω με τα μπισκοτα ειναι καλυτερα.Μηλο σε λεπτες φετουλες;

Εμενα οταν δεν μπορει να το καταπιει το φτυνει. Κοβω η στα 4 το μηλο και της δινω η στα δυο και της δινω της εχω δωσει και αγγουρι και τις φακοκροκετες που τηε ειχα φτιαξει ευτυχως τα μασαει πολυ καλα και δεν πνίγετε. Σιγουρα θα της αρέσουν τα μπισκοτα αλλα φοβαμαι μηπως δεν τρωει το φαι της μετά. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Εμενα οταν δεν μπορει να το καταπιει το φτυνει. Κοβω η στα 4 το μηλο και της δινω η στα δυο και της δινω της εχω δωσει και αγγουρι και τις φακοκροκετες που τηε ειχα φτιαξει ευτυχως τα μασαει πολυ καλα και δεν πνίγετε. Σιγουρα θα της αρέσουν τα μπισκοτα αλλα φοβαμαι μηπως δεν τρωει το φαι της μετά. 

Μεχρι στιγμης δεν μου χει πνιγει και κα να δυο φορες το βγαλε με το χερακι του αλλα λιγο με αγχωνει .Εγω τον ταισα και μετα του δωσα τα μπισκοτα,παντως που τα δοκιμασα δεν τα λες και γλυκα.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...