Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , EleniKel είπε:

 Κορίτσια, πλένετε τα δοντάκια τους; εμένα μου είπε η παιδίατρος, πως κ ένα δόντι να έχει μόνο, πρέπει να το πλένουμε. Εμείς έχουμε πολλα πλέον, καθότι 14 κ κάτι μηνών.... Αν ναι, με ποιον τρόπο τα πλένετε; 

Εγω που τον ρωτησα μου ειπε οχι ακομα.. Οταν βγαλει πιο πολλαααα.. Τωρα εχει 4... 

  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 52 λεπτά , EleniKel είπε:

 Κορίτσια, πλένετε τα δοντάκια τους; εμένα μου είπε η παιδίατρος, πως κ ένα δόντι να έχει μόνο, πρέπει να το πλένουμε. Εμείς έχουμε πολλα πλέον, καθότι 14 κ κάτι μηνών.... Αν ναι, με ποιον τρόπο τα πλένετε; 

Το μωρο σου με τι πινει νερο;Εμενα με το εκπαιδευτικο ποτηρακι αλλα θελω να τον μαθω με καλαμακι.Πως θα γινει αυτο;

πρίν από 21 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!τι κάνετε?

Καλή Σαρακοστή!!!

Καλημερα καλα ειμαστε εσυ;Τα κοριτσια σου;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Comet, είναι εύκολο να μάθει το καλαμάκι. Εμένα πίνει κμε καλαμάκι κ με Εκπαιδευτικο ποτηρακι. Απλά εμένα δεν πίνει σχεδόν καθόλου νερό επειδή θηλάζει πολύ. Κ γω νόμιζα πως δύσκολα θα την μάθω με καλαμάκι, αλλά τελικά δεν είναι τπτ. Γέμισε λιιιγο νερό κ δωστου το καλαμάκι στο στόμα. Σε μια δυο μέρες θα αποκτήσει το μηχανισμο. Να διψάει όμως. Μπορεί κ με τη μία να το καταλαβει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , EleniKel είπε:

Comet, είναι εύκολο να μάθει το καλαμάκι. Εμένα πίνει κμε καλαμάκι κ με Εκπαιδευτικο ποτηρακι. Απλά εμένα δεν πίνει σχεδόν καθόλου νερό επειδή θηλάζει πολύ. Κ γω νόμιζα πως δύσκολα θα την μάθω με καλαμάκι, αλλά τελικά δεν είναι τπτ. Γέμισε λιιιγο νερό κ δωστου το καλαμάκι στο στόμα. Σε μια δυο μέρες θα αποκτήσει το μηχανισμο. Να διψάει όμως. Μπορεί κ με τη μία να το καταλαβει

Καλημέρα κοριτσια!!! Ποιο ποτηρακι με καλαμακι εχεις θελω να της παρω και εγω αλλα δεν ξερω πιο τοσα που υπαρχουν; εγω εχω εκπεδευτικο ποτηρακι της nuk και ενα της cicco αυτο δεν ειναι καλο εχει πολυ μαλακια πιπιλα και την τσακιζει και βγενει απο την θεση της και τρεχει το νερο. Κοριτσια χαμομηλι εχετε δωσει το πίνουν; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Alex, απλό ποτήρι κ απλό καλαμάκι, όπως αυτά που χρησιμοποιούμε κ εμείς. Εκπ ποτηρακι έχω της avent, αλλά καλαμάκια αγοράζω αυτά που είναι τυλιγμένο το καθένα μόνο του. Όχι ότι πειράζει οποιαδήποτε καλαμάκι.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , EleniKel είπε:

Alex, απλό ποτήρι κ απλό καλαμάκι, όπως αυτά που χρησιμοποιούμε κ εμείς. Εκπ ποτηρακι έχω της avent, αλλά καλαμάκια αγοράζω αυτά που είναι τυλιγμένο το καθένα μόνο του. Όχι ότι πειράζει οποιαδήποτε καλαμάκι.. 

Α ωραια νομιζα αυτα που εχουν το καλαμακι πανω το πλαστικό. Θα το δοκιμασω να δω θα πιει η θα φαει το καλαμακι.... 

  • Χαχα 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Comet είπε:

Το μωρο σου με τι πινει νερο;Εμενα με το εκπαιδευτικο ποτηρακι αλλα θελω να τον μαθω με καλαμακι.Πως θα γινει αυτο;

Καλημερα καλα ειμαστε εσυ;Τα κοριτσια σου;

Μια χαρά! οικογένειακα περάσαμε αυτές τις μέρες στο χωριό του άντρα μου! πετάξαμε και τον χαρταετό και η μεγάλη χάρηκε πολύ γιατί πέρυσι δεν φυσούσε για να πετάξει!

πρίν από 8 λεπτά , EleniKel είπε:

Alex, απλό ποτήρι κ απλό καλαμάκι, όπως αυτά που χρησιμοποιούμε κ εμείς. Εκπ ποτηρακι έχω της avent, αλλά καλαμάκια αγοράζω αυτά που είναι τυλιγμένο το καθένα μόνο του. Όχι ότι πειράζει οποιαδήποτε καλαμάκι.. 

 

πρίν από 27 λεπτά , EleniKel είπε:

Comet, είναι εύκολο να μάθει το καλαμάκι. Εμένα πίνει κμε καλαμάκι κ με Εκπαιδευτικο ποτηρακι. Απλά εμένα δεν πίνει σχεδόν καθόλου νερό επειδή θηλάζει πολύ. Κ γω νόμιζα πως δύσκολα θα την μάθω με καλαμάκι, αλλά τελικά δεν είναι τπτ. Γέμισε λιιιγο νερό κ δωστου το καλαμάκι στο στόμα. Σε μια δυο μέρες θα αποκτήσει το μηχανισμο. Να διψάει όμως. Μπορεί κ με τη μία να το καταλαβει

Και εμένα δεν πίνει σχεδόν καθόλου νερό...γιατί θηλάζει όταν διψάει...της πήρα ποτηράκι εκπαιδευτικό αλλά παίζει και το χύνει...με το ποτηράκι το κανονικό προσπαθώ να της δίνω...αλλά και πάλι πίνει ελάχιστο και μετά παίζει και το φτύνει...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στα γρήγορα να σας πω να νέα και μόλις μπορέσω θα διαβάσω και τα δικά σας ..η μικρή από χθες έχει πάρα πολύ γκρίνια με όλα κλαίει βόλτα την κάνω κλαίει καθόμαστε να παίξουμε κλαίει σήμερα δεν θέλει κ να κοιμηθεί ..με το ζόρι κοιμηθηκε μισή ώρα το πρωί . Της έδωσα κ ντεπον τίποτα δεν της έκανε ..πραγματικά δεν ξέρω τι να την κάνω με τίποτα δεν ηρεμεί και έξω την έβγαλα βόλτα και έκλαιγε τι να έπαθε ;


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! Ποιο ποτηρακι με καλαμακι εχεις θελω να της παρω και εγω αλλα δεν ξερω πιο τοσα που υπαρχουν; εγω εχω εκπεδευτικο ποτηρακι της nuk και ενα της cicco αυτο δεν ειναι καλο εχει πολυ μαλακια πιπιλα και την τσακιζει και βγενει απο την θεση της και τρεχει το νερο. Κοριτσια χαμομηλι εχετε δωσει το πίνουν; 

Χαμομηλι δεν εχω δωσει.Για ποιο λογο;Εμενα πινει πολυ νερο


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mamasanty είπε:

Κορίτσια στα γρήγορα να σας πω να νέα και μόλις μπορέσω θα διαβάσω και τα δικά σας ..η μικρή από χθες έχει πάρα πολύ γκρίνια με όλα κλαίει βόλτα την κάνω κλαίει καθόμαστε να παίξουμε κλαίει σήμερα δεν θέλει κ να κοιμηθεί ..με το ζόρι κοιμηθηκε μισή ώρα το πρωί . Της έδωσα κ ντεπον τίποτα δεν της έκανε ..πραγματικά δεν ξέρω τι να την κάνω με τίποτα δεν ηρεμεί και έξω την έβγαλα βόλτα και έκλαιγε τι να έπαθε ;

Μήπως ετοιμάζεται και για άλλα δοντακια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Mamasanty είπε:

Κορίτσια στα γρήγορα να σας πω να νέα και μόλις μπορέσω θα διαβάσω και τα δικά σας ..η μικρή από χθες έχει πάρα πολύ γκρίνια με όλα κλαίει βόλτα την κάνω κλαίει καθόμαστε να παίξουμε κλαίει σήμερα δεν θέλει κ να κοιμηθεί ..με το ζόρι κοιμηθηκε μισή ώρα το πρωί . Της έδωσα κ ντεπον τίποτα δεν της έκανε ..πραγματικά δεν ξέρω τι να την κάνω με τίποτα δεν ηρεμεί και έξω την έβγαλα βόλτα και έκλαιγε τι να έπαθε ;

Αυτο θα σε ρωτουσα κι εγω.Κι εμενα χτες το βραδυ ξυπνησε πολλες φορες παρολο που κοιμοταν μαζι μου στον καναπε και κλαιει πολυ ευκολα εδω και 2 μερες.Αντε να δουμε

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμάς!και εμείς βουρτσιζουμε τα δόντια εδώ και καιρο αλλα πιο πολυ ως παιχνιδι γιατί δε μ αφήνει να τα του τα πλύνω σχολαστικά.Πιο πολύ πλένουμε δοντάκια για να συνηθιζει στην ιδέα.

Και εμένα πίνει νερό από εκπαιδευτικό ποτηράκι.Ποτε δε του έδωσα χαμομήλι και ο χυμός δεν του αρέσει.Το μόνο "προβλημα" είναι ότι το γάλα του το πίνει σε μπιμπερό και ξέρω πως θα έπρεπε να το έχει αφήσει εδώ και καιρό αλλά δε μ ενοχλεί ένα μπιμπερό πριν τον ύπνο.Πολυ πιθανόν να κόψουμε σε λίγο και τελείως το γάλα και έτσι δε θα χρειάζεται μπιμπερο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , EleniKel είπε:

Angela, γιατί καλέ να κόψετε το γάλα;;;;;; 

Γιατί δεν είναι απαραίτητο και εδώ πολλοί γονείς το κόβουν τα γάλα ως ρόφημα γύρω στα 2 χρόνια.Θα συνεχίσω όμως εννοείται να του βάζω γάλα στα δημητριακα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...