Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Μακάρι να μην είναι εξωμητριο … αλλά εξωμητριο γιατί ;;; Τι τον οδήγησε σε αυτή την άτυπη διάγνωση ;;;; 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερουδια καλημερουδια!!!!! Το επορεασε λες οι ανακαινηση που κανετε??? Εμεις οπως παντα κοιμηθηκε 8:15 και ξυπνησε 7:30...  Εμεις λεμε ψαρακι να της δωσω..

Να σας πω βρε κοριτσια τωρα που θα κλεισει χρονο σε λιγο στην εκδρομη που θα παμε μπορω για μεσιμεριανο να της παρω απεξω κανενα καλαμακι κοτοπουλο, καμια μεριδα μαγειρεμενο φαγητο..??? Για το αλατι και τα μπαχαρικα πιο πολυ με νοιαζει...

Η γιατρος μου ειπε το μονο που "απαγορευεται" απο το χρονο και μετα ειναι η ζαχαρη.Λιγο αλατι μου ειπε να του βαζω στο φαγητο.Εγω του δωσα και 3 -4 πατατες τηγανητες και πιτουλα οταν ειχαμε παραγγειλει.Ναι να της δωσεις .Και για 2-3 φορες δεν παθαινει τιποτα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?τα μπεμπακια?

Έχει τέλεια μέρα σήμερα!εγώ έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο έπρεπε να είχα πάει νωρίτερα αλλά το αμέλησα...θα έρθει η πεθερά μου από το χωριό να την προσέχει να πάω...και επί της ευκαιρίας θα πάρω και 2 δώρα που είμαστε καλεσμένη σε γενέθλια το άλλο Σαββατοκύριακο...γιατί δύσκολο να ξανά πηγαίνω...

Κατερίνα μου δεν θα πάθει τίποτα αλλά να μην είναι πολύ καυτερα μην την πειραξουνε...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Comet είπε:

Η γιατρος μου ειπε το μονο που "απαγορευεται" απο το χρονο και μετα ειναι η ζαχαρη.Λιγο αλατι μου ειπε να του βαζω στο φαγητο.Εγω του δωσα και 3 -4 πατατες τηγανητες και πιτουλα οταν ειχαμε παραγγειλει.Ναι να της δωσεις .Και για 2-3 φορες δεν παθαινει τιποτα

Οκ... Τελειααα.. Για να μην μαγειρευω εκει τωρα μονο για την μικρη καθε μερα.. Να φαει εξω μαζι μας... Απλα θα προσεξω να ειναι καλο το μαγαζι που θα φαμε...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολα τα κοριτσια @Comet ωραια η φακη! Μια χαρά κοιμηθηκαμε δεν ξυπνησαμε καθολου ευτυχως. Κατερίνα για 1.2 φορές δεν θα παθει τιποτα εξαλου τα ετοιμα δεν βαζουν πολύ αλατι σαν ανάλατα ειναι. Ωραιο καιρο εχουμε κοριτσια! 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Οκ... Τελειααα.. Για να μην μαγειρευω εκει τωρα μονο για την μικρη καθε μερα.. Να φαει εξω μαζι μας... Απλα θα προσεξω να ειναι καλο το μαγαζι που θα φαμε...

Παρε κατι απλο για τη μικρη.Εγω θα παρω μαζι μου μπανανες,αυγα και το γαλα του.Και το μεσημερι εκει η φιλη μου θα κανει μακαρονια με τυρι που τρωει κι ο μικρος οποτε θα μαστε ενταξει.Να μην κουβαλαω κι εγω πολλα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Comet είπε:

Παρε κατι απλο για τη μικρη.Εγω θα παρω μαζι μου μπανανες,αυγα και το γαλα του.Και το μεσημερι εκει η φιλη μου θα κανει μακαρονια με τυρι που τρωει κι ο μικρος οποτε θα μαστε ενταξει.Να μην κουβαλαω κι εγω πολλα

Ναι αυτο σμεφτομαι.. Θα της παρω φρουτα, αυγα θα αγκρασω εκει κανενα γιαουρτι για το απογευμα. Θα παρω τα μπισκοτακια της απο εδω, της δεινω κανα 3 την ημερα αυτα τα βρεφηκα... Και θα βρασω κανενα μακαρονι καμια μερα και κρεας θα τρωει απεξω.. Λεω και για τον δρομο να φτιαξω μπιφτεκια για μας κανονικα και για την μικρη απλα χωρις αλατι.. Για να φαει απο αυτα γιατι θα θελει να φαει τοσες ωρες στο ταξιδι...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι αυτο σμεφτομαι.. Θα της παρω φρουτα, αυγα θα αγκρασω εκει κανενα γιαουρτι για το απογευμα. Θα παρω τα μπισκοτακια της απο εδω, της δεινω κανα 3 την ημερα αυτα τα βρεφηκα... Και θα βρασω κανενα μακαρονι καμια μερα και κρεας θα τρωει απεξω.. Λεω και για τον δρομο να φτιαξω μπιφτεκια για μας κανονικα και για την μικρη απλα χωρις αλατι.. Για να φαει απο αυτα γιατι θα θελει να φαει τοσες ωρες στο ταξιδι...

Ναι,καλα το σκεφτεσαι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τωρα ειναι 5μιση ακριβως!

Τοτε ομως πως θα ξερω ποσα θα ειναι;

Καλημέρα κορίτσι βρηκα ενα φορεματακι 18 στο μακρος ειναι ιδια στο πλατος ειναι λιγο πιο μεγάλο και τα μανικια πιο λιγο πιο μακρια.

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι βρηκα ενα φορεματακι 18 στο μακρος ειναι ιδια στο πλατος ειναι λιγο πιο μεγάλο και τα μανικια πιο λιγο πιο μακρια.

Καλησπερα κοπελα μ σε ευχαριστω για τον κοπο καταλαβα αρα ενταξει εχω επιλογες εξαλλου κοντομανυκο θα ειναι αρα δεν θα εχω προβλημμα περιμενω μνμ τους εστειλα το πρωι! Αν δεν εχουν το 9-12 θα παρω το 12-18!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , EleniKel είπε:

Κατερίνα, απλά φρόντισε να ζητήσεις 'σωστα'  το σουβλάκι κοτόπουλο στα μέρη μας... Αυτά με τα καλαμάκια, ξέχασε τα στη Σαλονίκη μας!! 

Χαχαχαχ ναι το θυμαμαι αυτοοοο!!!! Αα και εσυ θεσσαλονικη μενεις????


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , EleniKel είπε:

Κατερίνα, απλά φρόντισε να ζητήσεις 'σωστα'  το σουβλάκι κοτόπουλο στα μέρη μας... Αυτά με τα καλαμάκια, ξέχασε τα στη Σαλονίκη μας!! 

Ελενακι Θεσσαλονικη εισαι κι εσυ;Ναι καλα λες.Κατερινα σουβλακι κοτοπουλο θα πεις

Εντωμεταξυ η ανακαινηση(ας ειναι και δικια μας) μου χει σπασει ηδη τα νευρα.Μολις κοιμηθηκε το μωρο βαλανε τρυπανι και ξυπνησε,εκλαιγε (μαλλον φοβηθηκε) και κοιμηθηκε μια ωρα μετα.Ετσι μου ρθε να τους πω να κανουν μια ωρα διαλλειμα να κοιμηθει το μωρο.:shock:Ευτυχως αυριο το πρωι θα παμε στην κουνιαδα μου και θα γυρισουμε μεσημερι οποτε θα κοιμηθει εκει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε πόλη μένω, κοντα στη Θεσσαλονίκη. Αλλά αγαπάμε Θεσσαλονίκη κ πάμε συχνά, σίγουρα 1 φορά την εβδομάδα. Ακόμα κ για καφέ πεταγομαστε. Αν θέλεις Κατερίνα οδηγίες για κάτι..., ρώτησε εμένα ή την Comet. Πχ για φαγητό, βόλτα κτλ... Να σου προτείνω κ κάτι που εγώ δεν θα έκανα;; αλλά ξέρω πολλές που το κάνουν. Έχει στο σούπερ έτοιμα γεύματα για μωρά. Φρούτοσακατα, κρεατοσουπα, κοτόσουπα κτλ. Εγώ δεν θα της έδινα σουβλάκια, αλλα ούτε κ τέτοια από το σούπερ. Θα έπαιρνα από το σπίτι φρούτα για πρωί. Απόγευμα κάνα τοστ, γιαούρτι, πάλι φρούτα κτλ... Κ μεσημέρι θα έπαιρνα σε παγοκυστες μεριδουλες μαγειρεμένες. Το μόνο που θα κάνα ήταν το ζέσταμα του φαγητού... Αλλά όπως είπαμε, δεν έχει σωστό κ λάθος. Κάθε μαμά είναι διαφορετική. Αντε στη χειρότερη, κάνε έναν τραχανά που θέλει ελάχιστο μαγείρεμα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , EleniKel είπε:

Σε πόλη μένω, κοντα στη Θεσσαλονίκη. Αλλά αγαπάμε Θεσσαλονίκη κ πάμε συχνά, σίγουρα 1 φορά την εβδομάδα. Ακόμα κ για καφέ πεταγομαστε. Αν θέλεις Κατερίνα οδηγίες για κάτι..., ρώτησε εμένα ή την Comet. Πχ για φαγητό, βόλτα κτλ... Να σου προτείνω κ κάτι που εγώ δεν θα έκανα;; αλλά ξέρω πολλές που το κάνουν. Έχει στο σούπερ έτοιμα γεύματα για μωρά. Φρούτοσακατα, κρεατοσουπα, κοτόσουπα κτλ. Εγώ δεν θα της έδινα σουβλάκια, αλλα ούτε κ τέτοια από το σούπερ. Θα έπαιρνα από το σπίτι φρούτα για πρωί. Απόγευμα κάνα τοστ, γιαούρτι, πάλι φρούτα κτλ... Κ μεσημέρι θα έπαιρνα σε παγοκυστες μεριδουλες μαγειρεμένες. Το μόνο που θα κάνα ήταν το ζέσταμα του φαγητού... Αλλά όπως είπαμε, δεν έχει σωστό κ λάθος. Κάθε μαμά είναι διαφορετική. Αντε στη χειρότερη, κάνε έναν τραχανά που θέλει ελάχιστο μαγείρεμα. 

Οκ κοριτσιααα ευχαριστωωω... Αν και εχουμε ξανα ερθει κανα 3 φορες πανω κατω γνωριζουμε την πολη..και ο αντρας μου ακομα πιο πολλες λογο του ΠΑΟΚ... Οσο για το φαγητο φοβαμαι να το μεταφερω μαγειρεμενω και για τοσες μερες... Οπως και αυτα τα ετοιμα γευματα δεν εχω παρει ποτε..Για τον τραχανα το σκεφτηκα και εγω.. Θα παρω και μακαρονακι... Ε μονο κανα κοτοπουλο θα παρω ετοιμο απεξω..και το σαββατο θα φαει τα μπιφτεκια που θα κανω απο την παρασκευη... Την Καθαρα Δευτερα θα φαμε ψαρακι ε καπως θα βγουν οι μερες...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα, σε αγάπησα!!!!! ΠΑΟΚΑΡΑ ολεεεεε!!!!!! 

Έτσι μπράβο!! Από τώρα τη μικρή στην Τουμπα!! Στη θύρα 4 έχει κ παιδικά καθίσματακια!!!! Η διαπαιδαγωγηση να ξεκινάει από νωρίς!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...