Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Χαχαχα φανταζομαι πως θα εγινε... Και ολα γυρω του... Εγω της δινω να τρωει μονη της μονο πιο στερεα φαγητα.. 

Εμενα παει περπατησε και αυτη τελειως...

Μπράβο στο κορίτσι!καλά τρεχαματα τώρα!:D

πρίν από 18 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Καλημέρα κ από εμένα ...!!!!! Ο μπέμπης εχθές κατάφερε κ σηκώθηκε μόνος εκεί στα ξαφνικά όπως έπαιζε χαρά έγω ...!!!!!

Χρόνια μας πολλά ..!!! 

Κ εμείς το τριήμερο δε θα κάνουμε τίποτα το ιδιαίτερο οικογενειακά θα πάμε κ καμιά βόλτα τα παιδιά αν είμαστε καλά σε κανένα παρτι ίσως ...!!!!

Ο μεγάλος γιος από 15 μηνών έτρωγε μόνος με τα χέρια του ακόμα κ το γιαούρτι κ δε δεχόταν με τίποτα να τον ταισω χαμός στο σπίτι βέβαια μετά αλλά όταν βλέπεις αυτές τις χαρούμενες φατσούλες κ πως μεγαλώνουν ξεχνάς τα υπόλοιπα ..!!!!

Μπράβο σας!εμένα γυρνάει όλο το σπίτι και σηκώνεται σε όλα τα έπιπλα και αν δε βρει πιάνει και σηκώνεται στον τοίχο! και πάει και απο τον καναπέ στο τραπεζάκι και πάλι πίσω!και γύρω γύρω όλο το τραπεζάκι!το έχω καλύψει με κουβέρτα και το έχω δέσει!γιατί έριχνε την κουβέρτα κάτω!

Μια χαρά ο μεγάλος σου!πως το έτρωγε το γιαούρτι?και εμένα η μεγάλη 18 μηνών!την βοηθούσα και εγώ σε κάποια φαγητά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Μπράβο στο κορίτσι!καλά τρεχαματα τώρα!:D

Μπράβο σας!εμένα γυρνάει όλο το σπίτι και σηκώνεται σε όλα τα έπιπλα και αν δε βρει πιάνει και σηκώνεται στον τοίχο! και πάει και απο τον καναπέ στο τραπεζάκι και πάλι πίσω!και γύρω γύρω όλο το τραπεζάκι!το έχω καλύψει με κουβέρτα και το έχω δέσει!γιατί έριχνε την κουβέρτα κάτω!

Μια χαρά ο μεγάλος σου!πως το έτρωγε το γιαούρτι?και εμένα η μεγάλη 18 μηνών!την βοηθούσα και εγώ σε κάποια φαγητά!

Αυτό ήθελα να ρωτήσω για τη κουβέρτα πως στηριζόταν κ δε γλυστραγε αλλά μου έδωσες την απάντηση ..!! Εμείς είμαστε στη φάση που σηκώνεται ακομα δεν έχει κάνει βήμα αλλά σιγά σιγά θα το κάνει κ αυτό ..!!! 

Ο μεγάλος το γιαούρτι με τη χούφτα του το έπιανε κ το έτρωγε γινόταν χάλια βέβαια αλλά ..... Κ εχθές έβαζε το δάχτυλο του μέσα στο γιαούρτι κ το έτρωγε χμμμ περί ορεξεως....

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xaroumenh mama είπε:

Αυτό ήθελα να ρωτήσω για τη κουβέρτα πως στηριζόταν κ δε γλυστραγε αλλά μου έδωσες την απάντηση ..!! Εμείς είμαστε στη φάση που σηκώνεται ακομα δεν έχει κάνει βήμα αλλά σιγά σιγά θα το κάνει κ αυτό ..!!! 

Ο μεγάλος το γιαούρτι με τη χούφτα του το έπιανε κ το έτρωγε γινόταν χάλια βέβαια αλλά ..... Κ εχθές έβαζε το δάχτυλο του μέσα στο γιαούρτι κ το έτρωγε χμμμ περί ορεξεως....

Ναι τι να έκανα την έδεσα γιατί είναι επικίνδυνο το τραπεζάκι μας έχει και πάνω και κάτω γωνίες που μπορεί να χτυπήσει...μια μέρα χτύπησε λίγο πάνω στο φρύδι... όποτε το κάλυψα όλο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Ναι τι να έκανα την έδεσα γιατί είναι επικίνδυνο το τραπεζάκι μας έχει και πάνω και κάτω γωνίες που μπορεί να χτυπήσει...μια μέρα χτύπησε λίγο πάνω στο φρύδι... όποτε το κάλυψα όλο...

Εε ναι καλά το έκανες τα τραπεζάκια είναι όσο ναναι επικίνδυνα έχουν παντου γωνίες ...!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια μας πολλα!Μολις γυρισαμε,επαιξε με τη θεια του,κοιμηθηκε μιση ωρα και εφαγε πριν φυγουμε οποτε τωρα τον αφησα στη μαμα μου για να φαμε εμεις.Οταν γυρισαμε τον εβαλα στο καινουργιο καθισματακι και του αρεσε πολυ γιατι εβλεπε τον μπαμπα του που οδηγουσε

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι εγινε κοριτσακια,χαθηκαμε σημερα.Εγω πλενω και σιδερωνω και ψιλοετοιμαζω τα πραγματα για την Κυριακη.Κυριως του μωρου μην ξεχασω κατι.

Κατερινα εισαι ετοιμη;Καλο ταξιδι αυριο ,να περασετε υπεροχα,να χαλαρωσετε και ανυπομονω για τα ευχαριστα νεα την Τριτη.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Comet είπε:

Τι εγινε κοριτσακια,χαθηκαμε σημερα.Εγω πλενω και σιδερωνω και ψιλοετοιμαζω τα πραγματα για την Κυριακη.Κυριως του μωρου μην ξεχασω κατι.

Κατερινα εισαι ετοιμη;Καλο ταξιδι αυριο ,να περασετε υπεροχα,να χαλαρωσετε και ανυπομονω για τα ευχαριστα νεα την Τριτη.

Περιπου ετοιμη... Εδω κατι τελευταιες λεπτομεριες μου εχουνε μεινει... Ευχαριστω πολυ... Εννοειται οτι θα διαβαζω τα νεα σας και οταν μπορεσω θα σας γραψω...  

Για τα νεα που λες μαλλον απο Τεταρτη γιατι θα γυρισουμε Τριτη απογευμα...;)

Καλο ΣΚΔ σε ολες κοριτσιααααα και μωρακιαααα!!!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Περιπου ετοιμη... Εδω κατι τελευταιες λεπτομεριες μου εχουνε μεινει... Ευχαριστω πολυ... Εννοειται οτι θα διαβαζω τα νεα σας και οταν μπορεσω θα σας γραψω...  

Για τα νεα που λες μαλλον απο Τεταρτη γιατι θα γυρισουμε Τριτη απογευμα...;)

Καλο ΣΚΔ σε ολες κοριτσιααααα και μωρακιαααα!!!!

Ακομη καλυτερα.Κι εγω Κυριακη-Δευτερα δεν θα χω ιντερνετ αλλα δεν πειραζει θα χουμε παρεα και θα περασουν γρηγορα κι ευχαριστα οι μερες


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Χτες ο μικρος μου εγινε 2 φορες μουσκεμα στον υπνο του.Μια στις 1 και αφου εκλαιγε και τον αλλαξα ολα τα ρουχα ξανα στις 6 το πρωι ηταν μουσκεμα.Μιλαμε για πολυ κατουρημα.Πινει πολυ νερο και ειπιε και 200 ml γαλα πριν κοιμηθει.Ευτυχως ξανακοιμηθηκε γρηγορα και τον ξυπνησα στις 8. Τωρα πλενω τα ρουχα και την κουβερτουλα.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Χτες ο μικρος μου εγινε 2 φορες μουσκεμα στον υπνο του.Μια στις 1 και αφου εκλαιγε και τον αλλαξα ολα τα ρουχα ξανα στις 6 το πρωι ηταν μουσκεμα.Μιλαμε για πολυ κατουρημα.Πινει πολυ νερο και ειπιε και 200 ml γαλα πριν κοιμηθει.Ευτυχως ξανακοιμηθηκε γρηγορα και τον ξυπνησα στις 8. Τωρα πλενω τα ρουχα και την κουβερτουλα.

Καλημέρα κορίτσια ..τι κάνετε ;;εγώ είμαι πολύ χαρούμενη ήρθε η μία αδερφή μου που είναι μακρυά και μας έκανε έκπληξη .. επιτέλους μετά από δύο μήνες την είδα .. @Comet ο καημένος τι έπαθε μέσα στην νύχτα ..και εμένα το έχει κάνει μια φορά ..

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες!καλο ταξίδι Κατερίνα.να περάσετε όμορφα!

Comet μπορεί να ήταν τυχαίο και να είχε πιει πολλά υγρά.παρακολουθησε το.Εμενα γινόταν μούσκεμα στον ύπνο όταν του έβαζα πάνες ετικέτας σουπερμάρκετ γιατί δεν ήταν αρκετά απορροφητικες.τη μέρα τις χρησιμοποιούμε γιατί αλλάζουμε συχνά αλλά τη νύχτα μόνο με παμπερς βρήκαμε την υγεία μας

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Καλό τριήμερο!!!

Mamasanty τι ωραία έκπληξη!Καλά να περάσετε!

Comet μάλλον από τα πολλά υγρά που ήπιε.. ευτυχώς που ξανακοιμηθηκε... έχεις δοκιμάσει άλλη εταιρεία μήπως είναι ποιο απορροφητικές...εγώ είχα θέμα όταν ήταν νεογέννητο που τα κακά λόγω θηλασμού ήταν πολύ αραιά και μου βγαίνανε καμία φορά έξω...για μένα τα pambers premium ήταν τα πιο απορροφητικά τώρα βάζουμε και babylino ότι βρω προσφορά από τα δύο... ήθελα να δοκιμάσω και τα puffies από το ίντερνετ αλλά δεν τα παραγγειλα τελικά...τα έχει δοκιμάσει καμία???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα!!!Καλό τριήμερο!!!

Mamasanty τι ωραία έκπληξη!Καλά να περάσετε!

Comet μάλλον από τα πολλά υγρά που ήπιε.. ευτυχώς που ξανακοιμηθηκε... έχεις δοκιμάσει άλλη εταιρεία μήπως είναι ποιο απορροφητικές...εγώ είχα θέμα όταν ήταν νεογέννητο που τα κακά λόγω θηλασμού ήταν πολύ αραιά και μου βγαίνανε καμία φορά έξω...για μένα τα pambers premium ήταν τα πιο απορροφητικά τώρα βάζουμε και babylino ότι βρω προσφορά από τα δύο... ήθελα να δοκιμάσω και τα puffies από το ίντερνετ αλλά δεν τα παραγγειλα τελικά...τα έχει δοκιμάσει καμία???

Εμεις μονο pampers φοραμε.Τωρα παιρνω active baby dry.Ειναι πολυ καλα συνηθως δεν εχει θεμα αλλα η μαμα μου μετα το γαλα του δωσε και νερο γιατι λεει διψουσε και μετα απο λιγο κοιμηθηκε.Πως να μην κατουρησει πολυ.Γενικως του δινει πολυ νερο.Απλα της ειπα ξανα οχι μετα το γαλα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς φάγαμε μοσχαράκι κοκκινιστό με βραστές πατάτες και έπεσε κατ' ευθείαν για υπνο.πιστευω θα κοιμηθεί κανένα 2ωρο.διαβαζα για το χαμό που κάνουν τα μωρά μας κατά τη διάρκεια του φαγητου.

Έχω συνηθίσει να τα πλένω όλα μετά το φαγητό και δε μ ενοχλεί πια.Χαιρομαι να τον βλέπω να απολαμβάνει το φαγητό και τις διαφορετικές υφές.Οταν όμως πηγαίνουμε διακοπές στη μαμά μου κάτι τέτοιο το βλέπει με κακο μάτι όπως και το γεγονός ότι τον αφήνω μισή ώρα το πρωί και μισή το βράδυ χωρίς πάνα για να αεριζεται το ποπουδακι του και κάποιες φορές κατουριεται πάνω του.Εγω απλά τον πλένω μετά,του βάζω πάνα και καθαρά ρούχα αλλά αν είμαστε στη μαμά μου κάτι τέτοιο είναι απαγορευτικό.

Κάθε νοικοκυρά έχει άλλες συνήθειες και όρια ανοχής από ότι εχω καταλάβει αλλα καποιες φορές νιώθω άβολα που δε μπορώ να κάνω αυτό που θέλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...