Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, katerinaki 86 είπε:

Μπραβο!!Τι ωραια!Μακαρι να ερθει οντως και το κοριτσακι!!Το salospir δεν ειναι τιποτα...μην το σκεφτεσαι καν!Αφου εχεις βοηθεια, ολα καλα!!Να προσεχεις και να ξεκουραζεσαι κι ολα θα πανε τελεια!!:wub:

Σ' ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

3 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Αχ εμενα μαρεσε πολύ πολυυυυ

Ρε κορίτσια τι φάση; Βοηθειααα με καίει πάρα πολύ σήμερα η ρίγα στο δεξί μ στήθος

Μηπως ειναι κανενας φραγμενος πορος?Εχεις εντοπισει τιποτα περιεργο?


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ :)

Καταλαβαινω την τρομαρα σου ειχα συνεχεια αιμα στο 1ο τριμηνο και μετα απο 4 αποβολες ετρεμα.Ευτυχως ολα καλα ευχομαι να εχεις μια σουπερ εγκυμοσυνη εως το τελος μπραβο για τα αποτελεσματα σου στην αυχενικη θα παρεις μεγαλη ανασα απο εδω κ περα.Θελει ξεκουραση κ καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι με ενα μωρο.Και εγω παντως σε ζηλευω με την καλη εννοια θα κανουν παρεα τα μπεμπακια σου.Μακρινο ονειρο μια 2η εγκυμοσυνη.Αχ ζαχαρο παλι ε δυσκολο αλλα και η αποχη στον θηλασμο δεν παλευεται ημουν ατυχη και ειχα κ τα δυο κ ζαχαρο κ αποχη.

Just now, Dwro είπε:

Καταλαβαινω την τρομαρα σου ειχα συνεχεια αιμα στο 1ο τριμηνο και μετα απο 4 αποβολες ετρεμα.Ευτυχως ολα καλα ευχομαι να εχεις μια σουπερ εγκυμοσυνη εως το τελος μπραβο για τα αποτελεσματα σου στην αυχενικη θα παρεις μεγαλη ανασα απο εδω κ περα.Θελει ξεκουραση κ καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι με ενα μωρο.Και εγω παντως σε ζηλευω με την καλη εννοια θα κανουν παρεα τα μπεμπακια σου.Μακρινο ονειρο μια 2η εγκυμοσυνη.Αχ ζαχαρο παλι ε δυσκολο αλλα και η αποχη στον θηλασμο δεν παλευεται ημουν ατυχη και ειχα κ τα δυο κ ζαχαρο κ αποχη.

Παιδικα βλεπει κ εμενα μας εχουν παρει τα μυαλα τα ζουζουνια τρελαινεται.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Καταλαβαινω την τρομαρα σου ειχα συνεχεια αιμα στο 1ο τριμηνο και μετα απο 4 αποβολες ετρεμα.Ευτυχως ολα καλα ευχομαι να εχεις μια σουπερ εγκυμοσυνη εως το τελος μπραβο για τα αποτελεσματα σου στην αυχενικη θα παρεις μεγαλη ανασα απο εδω κ περα.Θελει ξεκουραση κ καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι με ενα μωρο.Και εγω παντως σε ζηλευω με την καλη εννοια θα κανουν παρεα τα μπεμπακια σου.Μακρινο ονειρο μια 2η εγκυμοσυνη.Αχ ζαχαρο παλι ε δυσκολο αλλα και η αποχη στον θηλασμο δεν παλευεται ημουν ατυχη και ειχα κ τα δυο κ ζαχαρο κ αποχη.

Ευτυχώς τώρα δεν έχω καθόλου αίμα. Όσο μπορώ ξεκουράζομαι. Θα πάω τον Σεπτέμβριο σε ενδοκρινολόγο, αν και δε νομίζω να γλιτώνω το ζάχαρο.

Σου εύχομαι όποτε θελήσεις να κάνεις κι εσύ ένα 2ο παιδάκι χωρίς δυσκολίες. Να έρθει χωρίς να το περιμένεις!

Εγώ με τον θηλασμό δεν τα κατάφερα από την αρχή. Δυστυχώς είχα πολύ άσχημη εμπειρία στον τοκετό και πονούσα απίστευτα. Ακόμα σκέψου πονάω από κάτω κι ας έχουν περάσει 10 με 11 μήνες. Θα προσπαθήσω αυτή τη φορά μήπως τα καταφέρω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Που τετοια τυχη Μαριουλα μου...Γυρισαμε το Σαβατο και απο τη Δευτερα εχουμε μπει στην καθημερινοτητα μας παλι...προσπαθουμε δηλαδη γιατι ο μικρουλης μετα απο 15 μερες που ημασταν συνεχεια μαζι ειναι σε φαση τρελης προσκολλησης και θελει λιγο χρονο να συνηθισει παλι. Αν και οταν δε με βλεπει ειναι ΟΚ...μολις μπω στο οπτικο του πεδιο αρχιζει η γκρινια για να τον παρω και μη τυχον με δει να αλλαζω δωματιο...χαμος!

Μπραβο!!Τι ωραια!Μακαρι να ερθει οντως και το κοριτσακι!!Το salospir δεν ειναι τιποτα...μην το σκεφτεσαι καν!Αφου εχεις βοηθεια, ολα καλα!!Να προσεχεις και να ξεκουραζεσαι κι ολα θα πανε τελεια!!:wub:

Ρε συ έτσι κ η δική μου όλη μέρα θέλει να με βλέπει κ να την έχω σηκωμένη...

7 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Ευτυχώς τώρα δεν έχω καθόλου αίμα. Όσο μπορώ ξεκουράζομαι. Θα πάω τον Σεπτέμβριο σε ενδοκρινολόγο, αν και δε νομίζω να γλιτώνω το ζάχαρο.

Σου εύχομαι όποτε θελήσεις να κάνεις κι εσύ ένα 2ο παιδάκι χωρίς δυσκολίες. Να έρθει χωρίς να το περιμένεις!

Εγώ με τον θηλασμό δεν τα κατάφερα από την αρχή. Δυστυχώς είχα πολύ άσχημη εμπειρία στον τοκετό και πονούσα απίστευτα. Ακόμα σκέψου πονάω από κάτω κι ας έχουν περάσει 10 με 11 μήνες. Θα προσπαθήσω αυτή τη φορά μήπως τα καταφέρω.

Αχ βρε Νικολέτα μου θυμάμαι που μας έλεγες πόσο πολύ πονουσες...τι πέρασες κ εσύ κορίτσι μου!αυτή τη φορά θα τα καταφέρεις κ θα θηλάσεις το μωράκι σου..αν θυμάμαι καλά το θήλασες κ το πρώτο σου παιδάκι στην αρχή..σκέφτεσαι να γεννήσεις με καισαρική αυτή τη φορά;


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Αχ βρε Νικολέτα μου θυμάμαι που μας έλεγες πόσο πολύ πονουσες...τι πέρασες κ εσύ κορίτσι μου!αυτή τη φορά θα τα καταφέρεις κ θα θηλάσεις το μωράκι σου..αν θυμάμαι καλά το θήλασες κ το πρώτο σου παιδάκι στην αρχή..σκέφτεσαι να γεννήσεις με καισαρική αυτή τη φορά;

Το θήλασα λίγο στην αρχή αλλά όχι αποκλειστικά μαζί με σκόνη. Ήμουν χάλια για καιρό και όλο έκλαιγα. Άσε που μάτωνε και το στήθος μου.

Θέλω να γεννήσω φυσιολογικά, γιατί λέω αφού γέννησα μία φορά φυσιολογικά να πάω πάλι έτσι. Αλλά φοβάμαι την κολπική εξέταση που θα μου κάνουν στο τέλος για να δουν τράχηλο (αυτό που βάζει το χέρι του ο γιατρός στον κόλπο). Θα πεταχτώ μέχρι πάνω. Αφού με τον κολπικό υπέρηχο και πονάω σκέψου να μου βάλει ολόκληρο χέρι.

Ο καινούργιος γιατρός που πήγα μου είπε πως μάλλον ο προηγούμενος με έραψε παραπάνω γι' αυτό πονάω ακόμα και αν θέλω να το φτιάξουμε να μου κάνει επέμβαση από κάτω.

Εσύ που γέννησες με φυσιολογικό τοκετό πονάς καθόλου από κάτω κατά τη διάρκεια της ερωτικής επαφής και όταν πας τουαλέτα να ουρήσεις;

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2020 at 4:12 ΜΜ, Nikoleta... είπε:

Ευτυχώς τώρα δεν έχω καθόλου αίμα. Όσο μπορώ ξεκουράζομαι. Θα πάω τον Σεπτέμβριο σε ενδοκρινολόγο, αν και δε νομίζω να γλιτώνω το ζάχαρο.

Σου εύχομαι όποτε θελήσεις να κάνεις κι εσύ ένα 2ο παιδάκι χωρίς δυσκολίες. Να έρθει χωρίς να το περιμένεις!

Εγώ με τον θηλασμό δεν τα κατάφερα από την αρχή. Δυστυχώς είχα πολύ άσχημη εμπειρία στον τοκετό και πονούσα απίστευτα. Ακόμα σκέψου πονάω από κάτω κι ας έχουν περάσει 10 με 11 μήνες. Θα προσπαθήσω αυτή τη φορά μήπως τα καταφέρω.

Τι ωραια που διαβαζω για καινουργια εγκυμοσυνη!!!!.

Με το καλο ευχομαι !!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Το θήλασα λίγο στην αρχή αλλά όχι αποκλειστικά μαζί με σκόνη. Ήμουν χάλια για καιρό και όλο έκλαιγα. Άσε που μάτωνε και το στήθος μου.

Θέλω να γεννήσω φυσιολογικά, γιατί λέω αφού γέννησα μία φορά φυσιολογικά να πάω πάλι έτσι. Αλλά φοβάμαι την κολπική εξέταση που θα μου κάνουν στο τέλος για να δουν τράχηλο (αυτό που βάζει το χέρι του ο γιατρός στον κόλπο). Θα πεταχτώ μέχρι πάνω. Αφού με τον κολπικό υπέρηχο και πονάω σκέψου να μου βάλει ολόκληρο χέρι.

Ο καινούργιος γιατρός που πήγα μου είπε πως μάλλον ο προηγούμενος με έραψε παραπάνω γι' αυτό πονάω ακόμα και αν θέλω να το φτιάξουμε να μου κάνει επέμβαση από κάτω.

Εσύ που γέννησες με φυσιολογικό τοκετό πονάς καθόλου από κάτω κατά τη διάρκεια της ερωτικής επαφής και όταν πας τουαλέτα να ουρήσεις;

Νικολέτα μου αν όντως σε εραψε παραπάνω κ πονάς κ σε κάθε σεξουαλική επαφή τότε ναι κορίτσι μου να το φτιάξεις κρίμα είναι να πονάς για μια ζωή...όσο για τον τοκετό εγώ δε θα ρισκάρα να περάσω το ίδιο αληθεια...θα έκανα καισαρική αληθεια

Νικολέτα μου δεν έχω γεννήσει φυσιολογικά...με καισαρική τομή έκανα κ τις τρεις γέννες μου..τώρα σοβαρά μετά από τόσους μήνες πονάς ακόμα κ όταν πας να ουρήσεις κ το σκέφτεσαι ακόμα για φυσιολογικό τοκετό; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Νικολέτα μου αν όντως σε εραψε παραπάνω κ πονάς κ σε κάθε σεξουαλική επαφή τότε ναι κορίτσι μου να το φτιάξεις κρίμα είναι να πονάς για μια ζωή...όσο για τον τοκετό εγώ δε θα ρισκάρα να περάσω το ίδιο αληθεια...θα έκανα καισαρική αληθεια

Νικολέτα μου δεν έχω γεννήσει φυσιολογικά...με καισαρική τομή έκανα κ τις τρεις γέννες μου..τώρα σοβαρά μετά από τόσους μήνες πονάς ακόμα κ όταν πας να ουρήσεις κ το σκέφτεσαι ακόμα για φυσιολογικό τοκετό; 

Νόμιζα ότι είχες γεννήσει φυσιολογικά. Κατά τη σεξουαλική επαφή πονάω πάρα πολύ στην αρχή που πάει να εισχωρήσει... σαν να με σκίζουν στην τομή. Αλλά μετά ευτυχώς είμαι πιο καλά. Και μόνο με λιπαντικό. Απλά λέω μήπως ακόμα δεν έχω γίνει καλά και χρειάζομαι πιο πολύ χρόνο επειδή το σκίσιμο ήταν μεγάλο.

Στο τέλος της ούρησης νιώθω μια ενόχληση σαν να μην κλείνει καλά ο κόλπος. Αλλά το είχε και η κολλητή μου αυτό και έφυγε μετά από 10 μήνες. Οπότε λέω μήπως φύγει και σε μένα.

Έλεγα μήπως γεννήσω φυσιολογικά και μετά με φτιάξει πιο καλά από κάτω ο γιατρός και είμαι καλά μετά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nikoleta... είπε:

Νόμιζα ότι είχες γεννήσει φυσιολογικά. Κατά τη σεξουαλική επαφή πονάω πάρα πολύ στην αρχή που πάει να εισχωρήσει... σαν να με σκίζουν στην τομή. Αλλά μετά ευτυχώς είμαι πιο καλά. Και μόνο με λιπαντικό. Απλά λέω μήπως ακόμα δεν έχω γίνει καλά και χρειάζομαι πιο πολύ χρόνο επειδή το σκίσιμο ήταν μεγάλο.

Στο τέλος της ούρησης νιώθω μια ενόχληση σαν να μην κλείνει καλά ο κόλπος. Αλλά το είχε και η κολλητή μου αυτό και έφυγε μετά από 10 μήνες. Οπότε λέω μήπως φύγει και σε μένα.

Έλεγα μήπως γεννήσω φυσιολογικά και μετά με φτιάξει πιο καλά από κάτω ο γιατρός και είμαι καλά μετά.

Ναι εννοείται αν είναι να σε φτιάξει μετα κ είσαι πιο καλά τότε ναι


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Ναι εννοείται αν είναι να σε φτιάξει μετα κ είσαι πιο καλά τότε ναι

Θα το συζητήσω είπα με τον καινούργιο μου γυναικολόγο σε κανένα 3μηνο. Εκτός κι αν πρέπει να μου πάρουν για άλλους λόγους το μωρό με καισαρική. Τότε εννοείται θα πάω με καισαρική.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Θα το συζητήσω είπα με τον καινούργιο μου γυναικολόγο σε κανένα 3μηνο. Εκτός κι αν πρέπει να μου πάρουν για άλλους λόγους το μωρό με καισαρική. Τότε εννοείται θα πάω με καισαρική.

Απορω μ αυτα που διαβαζω πωσ αντεχεισ κ ερχεσαι σε ςπαφη...πραγματικα κ μονο στην ιδεα ποναω ...

Εγω στη θσση σου ηδη θα ειχα κανει την επεμβαση.που φανταζομαι δεν θα ναι κ κατι τρομερο...

Συζητησε το νε τον γυναικολογο στο επομενο ραντεβου

Εγω ειχσ κανει χειλοειδεσ στο σημειο τησ καισαρικησ( εμεινε σημαδι σαν να ειναι εξωραφο) κ μου το χε δηλωσει πωσ στην 2η γεννα θα μου κανε πλαστικη για να μην φαινεται...εγω φοβομουν πωσ θα πονουσα πιο πολθ επειδη θα κοβε το δερμα..τελικα τιποτα δεν ηταν..αλλα  ξανα εκανα χειλοειδεσ...ειναι το δερμα μου τετοιο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Απορω μ αυτα που διαβαζω πωσ αντεχεισ κ ερχεσαι σε ςπαφη...πραγματικα κ μονο στην ιδεα ποναω ...

Εγω στη θσση σου ηδη θα ειχα κανει την επεμβαση.που φανταζομαι δεν θα ναι κ κατι τρομερο...

Συζητησε το νε τον γυναικολογο στο επομενο ραντεβου

Εγω ειχσ κανει χειλοειδεσ στο σημειο τησ καισαρικησ( εμεινε σημαδι σαν να ειναι εξωραφο) κ μου το χε δηλωσει πωσ στην 2η γεννα θα μου κανε πλαστικη για να μην φαινεται...εγω φοβομουν πωσ θα πονουσα πιο πολθ επειδη θα κοβε το δερμα..τελικα τιποτα δεν ηταν..αλλα  ξανα εκανα χειλοειδεσ...ειναι το δερμα μου τετοιο..

Γεια σου κοπέλα μου!! Κάνεις κι εσύ χηλοειδη? Έχω κ εγώ το ίδιο προβλημα, ταλαιπωρουμαι με χηλοειδες στο αυτι εδώ κ δέκα χρόνια. Όταν λοιπόν ήμουν έγκυος, ήταν ένα από τα άγχη μου αυτό, μη χρειαστεί καισαρική κ κάνω χηλοειδες στο σημείο. Ευτυχώς γέννησα φυσιολογικά κ δεν έκανα χηλοειδες στην περιοχή, με τη δερματολόγο όμως που το συζητησα μου είπε ότι θα κάνουμε κορτιζόνη στην περιοχή σε περίπτωση που εμφανιστεί κ θα το μειώσουμε!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Απορω μ αυτα που διαβαζω πωσ αντεχεισ κ ερχεσαι σε ςπαφη...πραγματικα κ μονο στην ιδεα ποναω ...

Εγω στη θσση σου ηδη θα ειχα κανει την επεμβαση.που φανταζομαι δεν θα ναι κ κατι τρομερο...

Συζητησε το νε τον γυναικολογο στο επομενο ραντεβου

Εγω ειχσ κανει χειλοειδεσ στο σημειο τησ καισαρικησ( εμεινε σημαδι σαν να ειναι εξωραφο) κ μου το χε δηλωσει πωσ στην 2η γεννα θα μου κανε πλαστικη για να μην φαινεται...εγω φοβομουν πωσ θα πονουσα πιο πολθ επειδη θα κοβε το δερμα..τελικα τιποτα δεν ηταν..αλλα  ξανα εκανα χειλοειδεσ...ειναι το δερμα μου τετοιο..

Πρώτη φορά 5,5 μήνες μετά από τη γέννα προσπάθησα να έρθω σε επαφή με τον άντρα μου. Πιο πριν δε γινόταν. Ο καινούριος γιατρός μου είπε να γεννήσω πρώτα και μετά να το φτιάξουμε. Αλλά θα γίνω καλά ή θα γίνω χειρότερα; Αυτό φοβάμαι.

Ο άντρας μου ήταν μέσα την ώρα του τοκετού και με είδε από κάτω πως είχα γίνει και νευρίασε με τον γιατρό. Είχα ανοίξει λέει σαν τριαντάφυλλο μου είπε. Οπότε έκανα υπομονή γιατί λέω θα είναι φυσιολογικό να πονάω ακόμα αφού σκίστηκα πολύ και βαθιά. Φταίω κι εγώ γιατί έπρεπε να πάω στον γιατρό και να μου βρει λύση. Και είναι και γνωστός γιατρός.

Εσένα σου έκαναν εξωτερικά ράμματα στην καισαρική; Γιατί η κουνιάδα μου δεν έχει εξωτερικά ράμματα και την έκλεισαν με κόλλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...