Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, katerinaki 86 είπε:

Μπραβο Μαριουλα μου!!Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα και ο μικρουλης δεν ποναει!!Ειναι λιγο θεμα αυτο με το σχολειο αλλα δεν μπορει να γινει αλλιως..θα προσπαθησετε οταν επιστρεψετε  ή αν εχετε τη δυνατοτητα και μαθαινετε τι κανουν ακομα καλυτερα τις μερες που ειστε Αθηνα να καλυψετε τα μαθηματα ωστε να μην εχει κενα και δε θα εχει κανενα προβλημα. Μια χαρα και με την μπεμπα...1 μερα ηταν και περασε!!Ευτυχως δεν την επηρεασε, αυτο ειναι το σημαντικο!!Εσυ πως την παλεψες τοσες ωρες?Μπορουσες να βγαζεις γαλα για αποσυμφοριση ή εσκασες?

Σε ευχαριστω πάρα πολύ γλυκιά μου η μπέμπα ζορίστηκε πολύ πεινουσε όλη μέρα κ εκλαιγε και νυσταζε κ όλα μαζί άσε.... Εγω είχα πάρει θηλαστρο μαζί κ κάθε τρεις ώρες έβγαζα κ πετούσα άσε το λυπήθηκα τόσο γάλα που πεταξα

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

7 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

 

 

 

 

 

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πολύ πολύ για το ενδιαφέρον σας❤️ η επέμβαση αποτί είπε ο γιατρός πήγε πολύ πολύ καλά τα αυτάκια θα τα δούμε την Τρίτη που θα κάνουμε αλλαγή κ θα βγάλει ο γιατρός τις γάζες...Η επέμβαση από μια ώρα που κρατά συνήθως εμάς κράτησε σχεδων 3 ώρες δεν ήταν τόσο απλό φαίνεται... Πρέπει να μείνω δύο εβδομάδες ακόμα στην Αθήνα.. Μια για να αφαιρέσει τις γάζες κ ακόμη μια για να αφαιρέσει τα ράμματα... Το κακό είναι που χάνει σχολείο... Προς έκπληξη μου ο μικρός δεν πονάει καθολουυυυ! Καθόλου όμως! Τι χαρά κ αυτή το είχα άγχος γιατί μια γνωστή μου που έκανε κ εκείνη ωτοπλαστικη στα 37 της υπέφερε... Η μπέμπα μαρτυρισε όσο έλειπα δεν ήθελε να φάει ούτε να κοιμηθει εκλαιγε όλη μέρα μετά κόπο και βασάνων έπινε 20-20μλ γάλα μου... Ευτυχώς κάναμε την επέμβαση πρωί και βγήκαμε βράδυ δεν μείναμε μέσα κ τη νύχτα... Καμία συγχηση δεν έπαθε η μικρή με τις θηλές που το είχα άγχος... Όλα καλά δόξα το Θεό!!! 

Κοριτσάκι μου καλη ανάρρωση... Χαίρομαι που ολα πηγαν καλα...Τελικα οταν πρέπει ολα γινονται με καποιον τροπο...Σου στελνω την αγαπη μου...

 

Κοριτσια εμεις σημερα καναμε το πρώτο μας εμβολιο...Εκλαψε λιγο,μπορω να πω οτι ηταν γενναιο το αντρακι μου...Σημερα ειμαστε ακριβως 3 μηνών,64 εκατοστά και 5900 γρ...Πολυ καλα μας ειπε η παιδιατρος...Αυτα τα νεα μας!!!!

  • Μου αρέσει 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , marioula1234 είπε:

Σε ευχαριστω πάρα πολύ γλυκιά μου η μπέμπα ζορίστηκε πολύ πεινουσε όλη μέρα κ εκλαιγε και νυσταζε κ όλα μαζί άσε.... Εγω είχα πάρει θηλαστρο μαζί κ κάθε τρεις ώρες έβγαζα κ πετούσα άσε το λυπήθηκα τόσο γάλα που πεταξα

Καλη αναρρωση!!!

Το πιο δυσκολο κομματι περασε!!!

Ειμαι περιεργη να μαθω πωσ θα κανει το αγορι σου οταν δει τη νεα τογ εμφανιση...

Μια απορια..για να μην ταλαιπωρηθειτε αλλο δεν γινεται τα ραμματα να σασ τα βγαλει αλλοσ γιατροσ??μονο για τα ραμματα μιλαω..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , marioula1234 είπε:

Σε ευχαριστω πάρα πολύ γλυκιά μου η μπέμπα ζορίστηκε πολύ πεινουσε όλη μέρα κ εκλαιγε και νυσταζε κ όλα μαζί άσε.... Εγω είχα πάρει θηλαστρο μαζί κ κάθε τρεις ώρες έβγαζα κ πετούσα άσε το λυπήθηκα τόσο γάλα που πεταξα

αγαπη ενταξει με τον μικρο σε ρωταω δεν εχω προλαβει να δω τιποτα πες μου λεπτομερειες σε παρακαλω

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσάκι μου καλη ανάρρωση... Χαίρομαι που ολα πηγαν καλα...Τελικα οταν πρέπει ολα γινονται με καποιον τροπο...Σου στελνω την αγαπη μου...

 

Κοριτσια εμεις σημερα καναμε το πρώτο μας εμβολιο...Εκλαψε λιγο,μπορω να πω οτι ηταν γενναιο το αντρακι μου...Σημερα ειμαστε ακριβως 3 μηνών,64 εκατοστά και 5900 γρ...Πολυ καλα μας ειπε η παιδιατρος...Αυτα τα νεα μας!!!!

 

Just now, tzeni82 είπε:

Καλη αναρρωση!!!

Το πιο δυσκολο κομματι περασε!!!

Ειμαι περιεργη να μαθω πωσ θα κανει το αγορι σου οταν δει τη νεα τογ εμφανιση...

Μια απορια..για να μην ταλαιπωρηθειτε αλλο δεν γινεται τα ραμματα να σασ τα βγαλει αλλοσ γιατροσ??μονο για τα ραμματα μιλαω..

 

 

Just now, Penny... είπε:

αγαπη ενταξει με τον μικρο σε ρωταω δεν εχω προλαβει να δω τιποτα πες μου λεπτομερειες σε παρακαλω

Κορίτσια μου όλα καλά με τον μικρό δεν πονάει καθόλου τα αυτιά δεν τα είδε ο μικρός θα τα δούμε την Τρίτη που θα αφαιρεθούν οι γάζες ο γιατρός όμως είπε πως πήγε πάρα πολύ καλά η επέμβαση ❤️

Ο γιατρός θέλει να αφαιρέσει ο ίδιος τα ραμματα

  • Μου αρέσει 6

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

 

 

 

 

 

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πολύ πολύ για το ενδιαφέρον σας❤️ η επέμβαση αποτί είπε ο γιατρός πήγε πολύ πολύ καλά τα αυτάκια θα τα δούμε την Τρίτη που θα κάνουμε αλλαγή κ θα βγάλει ο γιατρός τις γάζες...Η επέμβαση από μια ώρα που κρατά συνήθως εμάς κράτησε σχεδων 3 ώρες δεν ήταν τόσο απλό φαίνεται... Πρέπει να μείνω δύο εβδομάδες ακόμα στην Αθήνα.. Μια για να αφαιρέσει τις γάζες κ ακόμη μια για να αφαιρέσει τα ράμματα... Το κακό είναι που χάνει σχολείο... Προς έκπληξη μου ο μικρός δεν πονάει καθολουυυυ! Καθόλου όμως! Τι χαρά κ αυτή το είχα άγχος γιατί μια γνωστή μου που έκανε κ εκείνη ωτοπλαστικη στα 37 της υπέφερε... Η μπέμπα μαρτυρισε όσο έλειπα δεν ήθελε να φάει ούτε να κοιμηθει εκλαιγε όλη μέρα μετά κόπο και βασάνων έπινε 20-20μλ γάλα μου... Ευτυχώς κάναμε την επέμβαση πρωί και βγήκαμε βράδυ δεν μείναμε μέσα κ τη νύχτα... Καμία συγχηση δεν έπαθε η μικρή με τις θηλές που το είχα άγχος... Όλα καλά δόξα το Θεό!!! 

Ευτυχως πηγαν ολα καλα, μπραβο! Και το πιο σημαντικο ειναι οτι δε ποναει το παιδι! Πολλες 3 ωρες, θα ειχατε τρελη αγωνια, γιατι ετσι ομως; Η μπεμπουλα καταλαβε την απουσια της μαμας μωρε γι αυτο το πουλακι μου, αλλα ευτυχως που δε χρειαστηκε να λειψεις παραπανω..ευχομαι γρηγορη αναρρωση στον μικρουλη σας!!! 

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσάκι μου καλη ανάρρωση... Χαίρομαι που ολα πηγαν καλα...Τελικα οταν πρέπει ολα γινονται με καποιον τροπο...Σου στελνω την αγαπη μου...

 

Κοριτσια εμεις σημερα καναμε το πρώτο μας εμβολιο...Εκλαψε λιγο,μπορω να πω οτι ηταν γενναιο το αντρακι μου...Σημερα ειμαστε ακριβως 3 μηνών,64 εκατοστά και 5900 γρ...Πολυ καλα μας ειπε η παιδιατρος...Αυτα τα νεα μας!!!!

Πολυ καλος ο μπεμπης και ψηλος κ τροφαντος! Χαχαχ μπραβο ο μπεμπακος! Εμεις θα παμε για το εμβολιο ή Τριτη ή Πεμπτη πρωι. Καθολου δε θελω που μου το ποναει το αντρακι μου κ κλαιει, στενοχωριεμαι καθε φορα αλλα τι να κανουμε! Φαντασου λεω αργοτερα που θα πεσουν, θα χτυπησουν πως θα κανουμε! Αγωνιω απο τωρα εγω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ευτυχως πηγαν ολα καλα, μπραβο! Και το πιο σημαντικο ειναι οτι δε ποναει το παιδι! Πολλες 3 ωρες, θα ειχατε τρελη αγωνια, γιατι ετσι ομως; Η μπεμπουλα καταλαβε την απουσια της μαμας μωρε γι αυτο το πουλακι μου, αλλα ευτυχως που δε χρειαστηκε να λειψεις παραπανω..ευχομαι γρηγορη αναρρωση στον μικρουλη σας!!! 

Πολυ καλος ο μπεμπης και ψηλος κ τροφαντος! Χαχαχ μπραβο ο μπεμπακος! Εμεις θα παμε για το εμβολιο ή Τριτη ή Πεμπτη πρωι. Καθολου δε θελω που μου το ποναει το αντρακι μου κ κλαιει, στενοχωριεμαι καθε φορα αλλα τι να κανουμε! Φαντασου λεω αργοτερα που θα πεσουν, θα χτυπησουν πως θα κανουμε! Αγωνιω απο τωρα εγω!

Καλή μ ήταν περίπλοκη η κατάσταση δεν είχε καθόλου χονδρό να του κρατάει τα αυτιά πίσω κ από ότι λέει ο γιατρός έκανε πολύ καλή δουλειά... Του τα έλυσε τελείως κ ξαναχτυσε αυτιά.. 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

 

Πολυ καλος ο μπεμπης και ψηλος κ τροφαντος! Χαχαχ μπραβο ο μπεμπακος! Εμεις θα παμε για το εμβολιο ή Τριτη ή Πεμπτη πρωι. Καθολου δε θελω που μου το ποναει το αντρακι μου κ κλαιει, στενοχωριεμαι καθε φορα αλλα τι να κανουμε! Φαντασου λεω αργοτερα που θα πεσουν, θα χτυπησουν πως θα κανουμε! Αγωνιω απο τωρα εγω!

Ναι,καλο είναι το αντρακι μου...Απο υψος ειναι λιγο πανω απο το μέσο όρο κ απο βαρος λιγο κατω...Μου ειπε να κανουμε σε κανα μήνα κ το επομενο κ να μου δωσει κ ενα ποσιμο...Κ εχετε παρει εσεις;Ειναι για τις γαστρεντεριτιδες μου ειπε προεραιτικο αλλα λεω να το παρει...Οσο για αργοτερα που λες,γενικα ειμαι πολυ ψυχραιμη,ιδιως την ωρα που πρεπει.Ισως λογω επαγγέλματος...Κ σημερα ημουν πολυ ψυχραιμη...η μανα μου ειχε γυρισει απο την αλλη κ εκλαιγε....χαχαχα....Γελαω γιατι εχει μεγαλωσει τρια παιδια...Αλλα αν θυμηθώ απο ψυχραιμια χαλια ηταν παντα....

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ναι,καλο είναι το αντρακι μου...Απο υψος ειναι λιγο πανω απο το μέσο όρο κ απο βαρος λιγο κατω...Μου ειπε να κανουμε σε κανα μήνα κ το επομενο κ να μου δωσει κ ενα ποσιμο...Κ εχετε παρει εσεις;Ειναι για τις γαστρεντεριτιδες μου ειπε προεραιτικο αλλα λεω να το παρει...Οσο για αργοτερα που λες,γενικα ειμαι πολυ ψυχραιμη,ιδιως την ωρα που πρεπει.Ισως λογω επαγγέλματος...Κ σημερα ημουν πολυ ψυχραιμη...η μανα μου ειχε γυρισει απο την αλλη κ εκλαιγε....χαχαχα....Γελαω γιατι εχει μεγαλωσει τρια παιδια...Αλλα αν θυμηθώ απο ψυχραιμια χαλια ηταν παντα....

Ναι βεβαια εχω κανει ηδη το 1 ποσιμο και αυτη την εβδομαδα μαζι με το ενεσιμο θα κανω κ το 2ο ποσιμο.

Μια χαρα τον βλεπω κ στο βαρος, εμεις 3 μηνων ημασταν 5520, ειχε παρει λιγο εκεινο τον μηνα σε σχεση με τους προηγουμενους βεβαια ειχε γεννηθει 2.540 20 μερες νωριτερα..Τωρα λιγο πανω λιγο κατω, ολα αυτα ειναι σχετικα, καθε παιδι εχει δοαφορετικη αναπτυξη. Και γω που δεν ετρωγα εγινα ολοκληρη κοπελα! Χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , winspert είπε:

Ναι,καλο είναι το αντρακι μου...Απο υψος ειναι λιγο πανω απο το μέσο όρο κ απο βαρος λιγο κατω...Μου ειπε να κανουμε σε κανα μήνα κ το επομενο κ να μου δωσει κ ενα ποσιμο...Κ εχετε παρει εσεις;Ειναι για τις γαστρεντεριτιδες μου ειπε προεραιτικο αλλα λεω να το παρει...Οσο για αργοτερα που λες,γενικα ειμαι πολυ ψυχραιμη,ιδιως την ωρα που πρεπει.Ισως λογω επαγγέλματος...Κ σημερα ημουν πολυ ψυχραιμη...η μανα μου ειχε γυρισει απο την αλλη κ εκλαιγε....χαχαχα....Γελαω γιατι εχει μεγαλωσει τρια παιδια...Αλλα αν θυμηθώ απο ψυχραιμια χαλια ηταν παντα....

Χαχαχα...ασε γιατι μου φαινεται οτι οι μαμαδες οταν γινονται γιαγιαδες αποχαζευουν και παραγινονται ευαισθητες!!Τα ιδια ειναι και η δικια μου!!Κι εμεις εχουμε κανει το 1ο ποσιμο και την Τριτη που θα παμε θα κανουμε και το 2ο. Το φοβομουν λιγο γιατι ειχα ακουσει οτι ειναι βαρυ για το στομαχακι τους και μπορει να τα ζορισει, ειδικα αν εχουν κολικους αλλα ο δικος μου μια χαρα το δεχτηκε...τωρα που εχουν υποχωρησει κιολας οι κολικοι νομιζω οτι δε θα εχουμε κανενα θεμα.

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...ασε γιατι μου φαινεται οτι οι μαμαδες οταν γινονται γιαγιαδες αποχαζευουν και παραγινονται ευαισθητες!!Τα ιδια ειναι και η δικια μου!!Κι εμεις εχουμε κανει το 1ο ποσιμο και την Τριτη που θα παμε θα κανουμε και το 2ο. Το φοβομουν λιγο γιατι ειχα ακουσει οτι ειναι βαρυ για το στομαχακι τους και μπορει να τα ζορισει, ειδικα αν εχουν κολικους αλλα ο δικος μου μια χαρα το δεχτηκε...τωρα που εχουν υποχωρησει κιολας οι κολικοι νομιζω οτι δε θα εχουμε κανενα θεμα.

Αχ κ εγω το φοβομουν το ποσιμο..την μεγαλη μου που ειχε αλλεργια την ζορισε πολυ κ ο παοδογαστρεντερολ δεν μασ αφησε να παρουμε τισ επομενεσ δοσεισ..

Την μικρη αν κ δεν ηθελα να τησ το δωσω γιατι ειχα το προηγ με την μεγαλη ο γιατροσ δεν μ αφησε..μου λεει θα παθει καννια γαστρεντ κ θα το ξετιναξει το παιδι..

Τελικα το καναμε κ ολα μια χαρα..καμμια παρςνεργεια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

κοριτσια μου την Τεταρτη μπαινω για χειρουργειο χολης λαπαροσκοπικα ευχηθητε μου καλη τυχη !!!!

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!Μη φοβασαι...η μαμα μου και ο αδερφος μου την εχουν αφαιρεσει και στον αδερφο μου που την εκανεειναι απλη η διαδικασια και θα δεις οτι θα αναρρωσεις πολυ γρηγορα!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!Μη φοβασαι...η μαμα μου και ο αδερφος μου την εχουν αφαιρεσει και στον αδερφο μου που την εκανεειναι απλη η διαδικασια και θα δεις οτι θα αναρρωσεις πολυ γρηγορα!!

Βασικα εχω χεστει αλλα τι να κανουμε χαχαχαχαχαχαχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

   

20 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Καλή μ ήταν περίπλοκη η κατάσταση δεν είχε καθόλου χονδρό να του κρατάει τα αυτιά πίσω κ από ότι λέει ο γιατρός έκανε πολύ καλή δουλειά... Του τα έλυσε τελείως κ ξαναχτυσε αυτιά.. 

Κοριτσι μου καλη αναρρωση στον μικρουλη σου χαιρομαι που ολα πηγαν καλα.Περαστικα σας συντομα.

20 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ναι,καλο είναι το αντρακι μου...Απο υψος ειναι λιγο πανω απο το μέσο όρο κ απο βαρος λιγο κατω...Μου ειπε να κανουμε σε κανα μήνα κ το επομενο κ να μου δωσει κ ενα ποσιμο...Κ εχετε παρει εσεις;Ειναι για τις γαστρεντεριτιδες μου ειπε προεραιτικο αλλα λεω να το παρει...Οσο για αργοτερα που λες,γενικα ειμαι πολυ ψυχραιμη,ιδιως την ωρα που πρεπει.Ισως λογω επαγγέλματος...Κ σημερα ημουν πολυ ψυχραιμη...η μανα μου ειχε γυρισει απο την αλλη κ εκλαιγε....χαχαχα....Γελαω γιατι εχει μεγαλωσει τρια παιδια...Αλλα αν θυμηθώ απο ψυχραιμια χαλια ηταν παντα....

Εμεις αγαπη δεν το καναμε λογω πονων που εχουμε στην κοιλια η παιδογαστρεντερολογος ειπε οχι να μην γινει καθολου γιατο δεν θα το σηκωσει το μωρο.

Just now, Penny... είπε:

Βασικα εχω χεστει αλλα τι να κανουμε 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου να εισαι ηρεμη ολα καλα θα πανε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...