Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Giota1983 είπε:

Τελικά δεν χρειάστηκε να παρω τπτ . Πέρασε ως δια μαγείας μονο του. Βέβαια τωρα εχω αλλο προβλημα . Τι να φαω για να μη μου πέσει βαρύ:razz: Αχ τι περναμε για τα μωράκια μας .. χαχαχα. 

Απέφυγε ότι είναι όξινο πορτοκαλια,ντομάτες και τα πολύ λιπαρά. Εμένα στις καουρες με.βοηθάει πολύ το γάλα με κανένα κουλουρακι ή δημητριακά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Stelloudia είπε:

Απέφυγε ότι είναι όξινο πορτοκαλια,ντομάτες και τα πολύ λιπαρά. Εμένα στις καουρες με.βοηθάει πολύ το γάλα με κανένα κουλουρακι ή δημητριακά

Ετσι με βλέπω να κανω. Γενικα δεν τρωω οξινα φρούτα ούτε χυμούς έτοιμους . Επειδή εχω χρονια προβλημα με το στομάχι μου γενικα αποφεύγω τις όξινες τροφές. Επίσης αν και εχω ακούσει οτι η μπανάνα βοηθαει εμένα μου πέφτει βαριά. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Ετσι με βλέπω να κανω. Γενικα δεν τρωω οξινα φρούτα ούτε χυμούς έτοιμους . Επειδή εχω χρονια προβλημα με το στομάχι μου γενικα αποφεύγω τις όξινες τροφές. Επίσης αν και εχω ακούσει οτι η μπανάνα βοηθαει εμένα μου πέφτει βαριά. 

Σε καταλαβαίνω πολύ κι εγώ έχω θέμα με το στομάχι τόσο μεγάλο που νομίζαμε πριν κάνα δυο χρονια ότι έχω γαστροοισοφαγικη παλινδρόμηση γιατι είχα πολύ μεγάλο θέμα και ποναγα πολυ έκανα γαστροσκοπηση και όλα καλά και τελικά έφταιγε ο θυροειδης... Ότι να ναι...Όσο για τις μπανάνες εγώ από όταν έμεινα έγκυος δε μπορώ να τις φάω μου φερνουν αναγούλα και πριν ήταν από τα αγαπημένα μου

Πάντως εγώ μόλις γεννήσω με το καλό και συνέλθω θα με πάρει ο αντρας μου και θα με πάει για φαΐ....ανυπομονώ για τη μέρα εκείνη που θα έχω αγκαλίτσα τον μπέμπη μου και θα μπορώ να φάω χωρίς να με ενοχλούν οι μυρωδιές και χωρίς αναγουλες. Έχω βαρεθεί να τρώω φρυγανιές και κρακερακια:-D

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Ετσι με βλέπω να κανω. Γενικα δεν τρωω οξινα φρούτα ούτε χυμούς έτοιμους . Επειδή εχω χρονια προβλημα με το στομάχι μου γενικα αποφεύγω τις όξινες τροφές. Επίσης αν και εχω ακούσει οτι η μπανάνα βοηθαει εμένα μου πέφτει βαριά. 

Σε νιωθω απολυτα. Κι εγω το ιδιο θεμα εχω. Η μπανάνα καθολου δεν με βοηθαει και τελευταια ουτε το γαλα. Οπως ειπα ξεκινησα μαλοξ κι ευχομαι να σταματησουν οι καουρες μολις γεννησω. Αχ τι περναμε για να δημιουγησουμε ενα τοσο γλυκο πλασμα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ.. πανω που ειπα οτι μου περασε ξανα τα ίδια . Κορίτσια δεν με βλεπω να κοιμάμαι αποψε. Εχω δει οτι ταινια υπάρχει και ακομα να μου περάσει :-( . Με βλεπω να πιανω τα χαράματα .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Giota1983 κάνε πρόβα για τα ξενύχτια που έρχονται :) @Stelloudia ακόμα κάνεις εμετούς ε; 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τις κοιλίτσες 

 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giota1983 είπε:

Αχ.. πανω που ειπα οτι μου περασε ξανα τα ίδια . Κορίτσια δεν με βλεπω να κοιμάμαι αποψε. Εχω δει οτι ταινια υπάρχει και ακομα να μου περάσει :-( . Με βλεπω να πιανω τα χαράματα .. 

Αχ παρε κατι, μην ταλαιπωρησαι. 

Κι εγω χτες χαλια ημουν. Ουτε το μαλοξ με επιασε. Και κοριτσια οι καουρες με τα μαλλια δσν ισχύουν. 

Στην πρωτη τα ιδια περασα καξ μου βγηκε σαν ακτινιδιο, με λιγο χνουδι μονο!!!! Χαχαχαχαχα το πρωτο καιρο την φωναζαμε ακτινιδιακι!!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Giota1983 κάνε πρόβα για τα ξενύχτια που έρχονται :) @Stelloudia ακόμα κάνεις εμετούς ε; 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τις κοιλίτσες 

 

 

 

Κάθε μέρα 3-4 φορές τουλάχιστον άσε...βέβαια δε μπορώ να πω πέρα απο την κοιλίτσα έχω γίνει μοντέλο. Αφού βλέπω στον ύπνο μου φαγητά . Έχω και το άλλο λιγουρευομαι κάτι και συνήθως μου τι φτιάχνει η πεθερά μου και μόλις φάω τη πρώτη μπουκιά τέλος αναγουλες ανακατωσουρες....:)

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

Καλή Κυριακή σε όλες! Κι εγώ έκανα εμετό μετά απο μήνες το πρωι και έχω τρελές καούρες... λιγο έμεινε κορίτσια! Υπομονή...

Εγώ αυτό με τους εμετούς ευτυχώς δεν το είχα σε καμία εγκυμοσύνη Πρέπει να είναι πολύ δύσκολο υπομονή τι άλλο να κάνεις. Μια γνωστή μου περνάει ένα χάπι και της περνάει αν θες να τη ρωτήσω.  Εγώ άρχισα να ετοιμάζω βαλίτσα και να πλένω τα ρούχα του μπέμπη και διαπίστωσα ότι τα συναισθήματα είναι πολύ διαφορετικά από την πρώτη φορά. Με έβλεπε και η μικρή και ρωτούσε τι κάνω και όταν της είπα μου λέει μην πας μανούλα κάτσε εδω μαζι μου. Φυσικά και χαίρομαι και ανυπομονώ να τον δω και να τον κρατήσω αγκαλίτσα αλλά νιώθω και ένα πράγμα άντε να πάω να τελειώνω και να γυρίσω σπίτι μου. Δεν ξέρω αν νιώθουν έτσι και οι άλλες κοπέλες που έχουν κι άλλο παιδάκι ή παιδάκια. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, katerina04 είπε:

Εγώ αυτό με τους εμετούς ευτυχώς δεν το είχα σε καμία εγκυμοσύνη Πρέπει να είναι πολύ δύσκολο υπομονή τι άλλο να κάνεις. Μια γνωστή μου περνάει ένα χάπι και της περνάει αν θες να τη ρωτήσω.  Εγώ άρχισα να ετοιμάζω βαλίτσα και να πλένω τα ρούχα του μπέμπη και διαπίστωσα ότι τα συναισθήματα είναι πολύ διαφορετικά από την πρώτη φορά. Με έβλεπε και η μικρή και ρωτούσε τι κάνω και όταν της είπα μου λέει μην πας μανούλα κάτσε εδω μαζι μου. Φυσικά και χαίρομαι και ανυπομονώ να τον δω και να τον κρατήσω αγκαλίτσα αλλά νιώθω και ένα πράγμα άντε να πάω να τελειώνω και να γυρίσω σπίτι μου. Δεν ξέρω αν νιώθουν έτσι και οι άλλες κοπέλες που έχουν κι άλλο παιδάκι ή παιδάκια. 

σε ευχαριστώ! Μου είχε δωσει κ εμένα ένα χάπι στις αρχές αλλά θέλω να πιστεύω οτι το σημερινο ήταν τυχαίο γεγονός και δεν θα ξαναρχισω απο την αρχή... Καούρες είναι φυσιολογικό στο στάδιο αυτό λόγω της πίεσης, αλλά φταίει και ότι εχτές δεν το έραψα καθόλου και όλο έτρωγα!

Δεν ξέρω τι να σου απαντήσω γιατί είναι το πρώτο μου και νιώθω μεγάλη ανυπομονησία και περιέργεια συν το ότι δεν ξέρω τι με περιμένει στον τοκετό αλλά και μετά...Σίγουρα προς το τέλος όλες θα είμαστε "άντε να βγει, να το γνωρίσουμε και να πάμε σπιτάκι μας"!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...