Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

@Ele@n εγώ είχα 4 αποβολές 2 βιοχημικές και 2 παλλίνδρομες μετά τα παιδιά μου πέρασα 1 χρόνο σχεδόν μετά την τελευταία απόξεση και έμεινα έγκυος 

Σωπα ρε! Εγω μια βιοχημικη ειχα και οταν ξαναμεινα ολο φοβους ειχα και δεν χαιρομουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πανα δε θέλει να αλλάξει, πιτζαμες δεν βγάζει με τίποτα, τις κάλτσες τις έβγαλε όμως, μούτρα φυσικά και δεν ήθελε να πλύνουμε και έχει γεμίσει όλο το σπίτι φασόλια. Καλημέρα  από εμάς

  • Χαχα 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Πανα δε θέλει να αλλάξει, πιτζαμες δεν βγάζει με τίποτα, τις κάλτσες τις έβγαλε όμως, μούτρα φυσικά και δεν ήθελε να πλύνουμε και έχει γεμίσει όλο το σπίτι φασόλια. Καλημέρα  από εμάς

Δυσκολη μερα ειχες! Ποσο ειπαμε ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Δυσκολη μερα ειχες! Ποσο ειπαμε ειναι?

Δύσκολη δε λες τίποτα. Πτώμα πήγα στη δουλειά. Τον Αύγουστο έγινε 2


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχει καμία άλλη φόβο ότι θα γεννήσει νωρίτερα; Δεν έχω καμία ένδειξη προς το παρόν, αλλά μου είπε μια ότι η κοιλιά  μου είναι χαμηλά και έχω κατατρομάξει, παρόλο που το καταλαβαίνω ότι είναι χαζό. Είναι που έχει γυρίσει και ο μπέμπης (λες και εάν ήταν με το κεφάλι πάνω δεν θα μπορούσε να συμβεί....). Τεσπά, περιμένω πως και τι να μπω 36η εβδομάδα μπας και ηρεμήσω λίγο....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Δύσκολη δε λες τίποτα. Πτώμα πήγα στη δουλειά. Τον Αύγουστο έγινε 2

Κανε υπομονη γιατι ειναι φαση η μεταβαση 2 με 3 και μετα στρωνει απιστευτα

Just now, Mommy2be είπε:

Κορίτσια, έχει καμία άλλη φόβο ότι θα γεννήσει νωρίτερα; Δεν έχω καμία ένδειξη προς το παρόν, αλλά μου είπε μια ότι η κοιλιά  μου είναι χαμηλά και έχω κατατρομάξει, παρόλο που το καταλαβαίνω ότι είναι χαζό. Είναι που έχει γυρίσει και ο μπέμπης (λες και εάν ήταν με το κεφάλι πάνω δεν θα μπορούσε να συμβεί....). Τεσπά, περιμένω πως και τι να μπω 36η εβδομάδα μπας και ηρεμήσω λίγο....

Μην αγχωνεσαι καθόλου. Η πρωτη μου γυρισε καξ πηρε χαμηλα θεση απο τον Ιουλιο και αντι 30 Σεπτεμβριου την γεννησα 19 Σεπτεμβρίου. Δεν παιζει ρολο αρκει να ερθει η ωρα του παιδιου! Εγω παλι αγχωνομαι γιατι την δευτερα εχω γιατρο και φοβαμε μην μου πει τιποτα Δεκεμβριο αν δεν παιρνει κιλα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ σέρνω το κορμί μου μαζί με τις κράμπες όλη μέρα φτιάχνω φαγητά γτ τελειώνει το φαΐ στο αψε σβήσε πανάθεμα το ποια κοπέλα μου είχε πει για το orchestra δεν θυμάμαι αλλά την ευχαριστώ πήρα κάτι υπέροχα σεντόνια τέλεια για τα κρύα του χειμώνα (αυτά που έρχονται από Κίνα τελοσπάντων) 

 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Κορίτσια, έχει καμία άλλη φόβο ότι θα γεννήσει νωρίτερα; Δεν έχω καμία ένδειξη προς το παρόν, αλλά μου είπε μια ότι η κοιλιά  μου είναι χαμηλά και έχω κατατρομάξει, παρόλο που το καταλαβαίνω ότι είναι χαζό. Είναι που έχει γυρίσει και ο μπέμπης (λες και εάν ήταν με το κεφάλι πάνω δεν θα μπορούσε να συμβεί....). Τεσπά, περιμένω πως και τι να μπω 36η εβδομάδα μπας και ηρεμήσω λίγο....

Αφού δεν έχεις ένδειξη να μην ανησυχείς.. άμα ήταν κάτι θα σου έλεγε ο γιατρός σου..

και εγώ δεν είχα καμία ένδειξη αλλά όταν πήγα για υπέρηχο πριν 3 εβδομάδες μου είπε ότι το μωρό ήταν πολύ χαμηλά για την εβδομάδα που διανυω.. αμέσως μου είπε ξάπλα κ μαγνήσιο!! 

Έτσι κ έκανα από τότε είμαι ξάπλα , δεν κάνω τίποτα δεν μετακινούμαι καθόλου και μεθαύριο έχω πάλι ραντεβού να δούμε τι γίνεται με τη θέση και τον τράχηλο! Κ εγώ θέλω να φτάσω τις 36 εβδομάδες πρώτα ο θεός , μακάρι να τα καταφέρουμε !

μην ανησυχείς πάντως χωρίς λόγο, ότι είναι θα στο πει ο γιατρός σου και κανένας άλλος!σε ποια εβδομάδα είσαι;

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Κορίτσια , έχει καμία αγοράσει θερμό για το νερό που θα χρειαζόμαστε για τη σκόνη γάλα,να μου πει από ποιο κατάστημα το πήρε;

Εγω πηρα του jumbo και δεν κρατουσε πολυ ωρα. Δηλαδη το βραδυ κρυωνε που το ειχα αναγκη. Μετα πηρα του βικο που εοναι γυαλινα μεσα και μου κρατουσε εως την επομενη μερα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agapakiii said:

Αφού δεν έχεις ένδειξη να μην ανησυχείς.. άμα ήταν κάτι θα σου έλεγε ο γιατρός σου..

και εγώ δεν είχα καμία ένδειξη αλλά όταν πήγα για υπέρηχο πριν 3 εβδομάδες μου είπε ότι το μωρό ήταν πολύ χαμηλά για την εβδομάδα που διανυω.. αμέσως μου είπε ξάπλα κ μαγνήσιο!! 

Έτσι κ έκανα από τότε είμαι ξάπλα , δεν κάνω τίποτα δεν μετακινούμαι καθόλου και μεθαύριο έχω πάλι ραντεβού να δούμε τι γίνεται με τη θέση και τον τράχηλο! Κ εγώ θέλω να φτάσω τις 36 εβδομάδες πρώτα ο θεός , μακάρι να τα καταφέρουμε !

μην ανησυχείς πάντως χωρίς λόγο, ότι είναι θα στο πει ο γιατρός σου και κανένας άλλος!σε ποια εβδομάδα είσαι;

είμαι 31 +2...προχτές έκανα και doppler και ο γιατρός μου είπε ότι όλα είναι οκ. Απλά επειδή δουλεύω και θα δουλεύω δυστυχώς τουλάχιστον μέχρι τις γιορτές, φοβάμαι πολύ...Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας....Φαντάζομαι το ζόρι που περνάς και εσύ, θετική σκέψη και στην τελική ότι είναι να γίνει, θα γίνει....δεν είναι όλα στο χέρι μας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

είμαι 31 +2...προχτές έκανα και doppler και ο γιατρός μου είπε ότι όλα είναι οκ. Απλά επειδή δουλεύω και θα δουλεύω δυστυχώς τουλάχιστον μέχρι τις γιορτές, φοβάμαι πολύ...Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας....Φαντάζομαι το ζόρι που περνάς και εσύ, θετική σκέψη και στην τελική ότι είναι να γίνει, θα γίνει....δεν είναι όλα στο χέρι μας.

Εννοείται θετική σκέψη μόνο αυτό μπορούμε να κάνουμε εμείς!!! Κοντά είμαστε εγώ είμαι 31&4!! 

Παντως να μην αγχώνεσαι άδικα αφού ο γιατρός σου λέει πως όλα είναι καλά!! Όσο για τη δουλειά ξέρω είναι ζόρι , εσυ να προσπαθείς όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι μετά και να μην κανεις τίποτα!

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ σέρνω το κορμί μου μαζί με τις κράμπες όλη μέρα φτιάχνω φαγητά γτ τελειώνει το φαΐ στο αψε σβήσε πανάθεμα το ποια κοπέλα μου είχε πει για το orchestra δεν θυμάμαι αλλά την ευχαριστώ πήρα κάτι υπέροχα σεντόνια τέλεια για τα κρύα του χειμώνα (αυτά που έρχονται από Κίνα τελοσπάντων) 

 

Εγώ έχω την ευθύνη!!! Μα, δεν είναι τέλεια! κι εγώ από όλα όσα πήρα, αυτά ξεχώρισα! Δεν με πειράζει καθόλου που δεν έχουν παιδικά σχέδια! Η ποιότητά τους είναι πολύ καλή!!!! Με το καλό να τα χαρούμε!!!

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Εγω πηρα του jumbo και δεν κρατουσε πολυ ωρα. Δηλαδη το βραδυ κρυωνε που το ειχα αναγκη. Μετα πηρα του βικο που εοναι γυαλινα μεσα και μου κρατουσε εως την επομενη μερα!

Τέλεια η πληροφορία γιατί ήθελα να το πάρω! Του βίκο έχω στο μυαλό αυτά που είναι απέξω μπλε ή ροζ. αυτά είναι με γυαλί από μέσα;

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

είμαι 31 +2...προχτές έκανα και doppler και ο γιατρός μου είπε ότι όλα είναι οκ. Απλά επειδή δουλεύω και θα δουλεύω δυστυχώς τουλάχιστον μέχρι τις γιορτές, φοβάμαι πολύ...Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας....Φαντάζομαι το ζόρι που περνάς και εσύ, θετική σκέψη και στην τελική ότι είναι να γίνει, θα γίνει....δεν είναι όλα στο χέρι μας.

Είμαστε το ίδιο ακριβώς! Κι εγω πήγα σήμερα κ μας είπε ολα καλά κ οτι ειναι γυρω στα 1700

Να ξεκουραζεσαι οσο γινεται μετα την δουλειά...Φυσικά κ δεν είναι όλα στο χερί μας αλλά θα κάνουμε ο τι περνάει απο το χέρι μας για να είναι όλα καλά για εμάς και τα νινάκια ❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

Εγώ έχω την ευθύνη!!! Μα, δεν είναι τέλεια! κι εγώ από όλα όσα πήρα, αυτά ξεχώρισα! Δεν με πειράζει καθόλου που δεν έχουν παιδικά σχέδια! Η ποιότητά τους είναι πολύ καλή!!!! Με το καλό να τα χαρούμε!!!

Τέλεια η πληροφορία γιατί ήθελα να το πάρω! Του βίκο έχω στο μυαλό αυτά που είναι απέξω μπλε ή ροζ. αυτά είναι με γυαλί από μέσα;

Νομιζω τοτε ηταν σε πρασινο και φουξ. Μπορει και να αλλαξαν χρωμα. Μπηκα τα ειδα και δεν ειναι ιδια με αυτο που εχω. Δεν γραφει κιολας. 

Βρε κοριτσια βλεπω πως στα κιλα τα νινακια μας ειναι σχεδον το ιδιο. Νομιζω με αγχωνει τζαμπα η γιατρος!!!!

Λοιπον την περασμενη τεταρτη ημουν 29 και 6. Μου εβγαλε σε βαρος το μωρο 1.300 και μου ειπε πως ειναι λιγο και θα πρεπει να το παρακολουθουμε στενα. Εχω ραντεβου την δευτερα στον γιατρο που θα με ξεγεννησει στο νοσοκομειο και ειμαι περιεργη ποσο θα ειναι γιατι λογικα θα ειμαι 31 και 4 εκεινη την μερα. Εγω με αυτσ που βλρπω το κοβω 1.600 περιπου να ειναι αρα το θεωρω νορμαλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...