Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

 

@Αγαπουλινι

Πρώτη φορα ακούω άσχημες κριτικές για τα Pampers. Συνήθως λένε οτι είναι απο τα καλύτερα. Του lidl ουτε καν το σκεφτόμουν να τα δοκιμάσω αλλα τις υπόλοιπες μάρκες θα τις δοκιμάσω. Η μπέμπα απο ότι λέει ο γιατρός θα βγεί μεγάλη . Μέσα σε 2 βδομάδες έβαλε 400 γρ  και μόλις μπήκα στον 8ο μηνα. Στρουμπουλουλα θα βγεί

Αχ σημερα ειχα εκτακτο ραντεβού με τον γυναικολόγο μου και ενω ειχα ραντεβού στις 10 το πρωί ειχε εξετάσεις για μαστο με αλλες γυναίκες στα εξωτερικά ιατρεία και φυγαμε απο εκει στις 4 το απόγευμα:blink::blink: Πεθανα απο την κούραση . Ενω ειχαμε σκεφτεί να παμε και μια βολτα απο τα jumbo τέτοια ωρα που τελειώσαμε γύρισα σπίτι τέζα . 

Just now, Stelloudia είπε:

Καλό είναι το πρώτο εξάμηνο που θέλει αποστειρωσυ να χρησιμοποιήσεις μόνο γυάλινα.Να προτιμήσεις ρηλαξ που να κουναει το μωρό θα σε σώσει στο θέμα του ύπνου είναι πραγματικά επένδυση. 

Δεν εχω αποφασίσει ακομα αν θα παρω γυαλινα ή πλαστικα μπουκάλια . Τωρα που εχει προσφορες με την black Friday  ίσως αγοράσω καποια πράγματα. Το relax με την μουσική το εχω και εγω ειναι πολυ βολικό. Το ειχε η αδερφή μου και μου το έδωσε και ειναι οτι καλύτερο για να αφηνεις το μωρό σου καπου και να μην βαριέται ενω εσυ κανεις δουλειές

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Πλαστικά δίνουν και στο μαιευτήριο οι εταιρίες σαν προώθηση το κάνουν δεν τα δίνει το μαιευτήριο το ίδιο τι γυάλινα αγόρασες;

Κορίτσια είναι όλα έτοιμα για την κορούλα μου αχ θέλω να την γνωρίσω τόσο πολύ δεν το πιστεύω ότι κατάφερα να τελειώσω με τα ρούχα τις πετσέτες το έπιπλο της τώρα απλά την περιμένω μακάρι να μπορούσα να κάνω 100 παιδιά 

@katerina04 @Αγαπουλινιεδώ θα είμαστε να λέμε τα χαμπέρια των άλλων μας παιδιών :razz:

Οι πρωτομανούλες ζήστε το κορίτσια είναι once in a lifetime experience :wub:

 Πήρα τα ίδια σε γυαλινα! Δυο μικρά και δυο μεγαλα! Ελπίζω να τα δεχτεί το μικρο! Μη μου κανει τον ζορικο  και πάρουμε πεντε μάρκες μέχρι να το βρούμε! Πάντως δεν έχω ακούσει άσχημη κριτικη... Για να δουμε


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ele@n τα γυάλινα της avent έχουν 12 ευρώ το 1 λες τώρα να τα έχουν σε προσφορά; Να πάω να δω αν είναι γτ 12 ευρώ για μπιμπερό δεν δίνω 

@Giota1983 και στα 2 μου παιδιά τους έβαζα pampers δεν έπαθαν ποτέ κάτι σύγκαμα παθαίνουν αν δεν αερίζεται καλά η γεννετήσια περιοχή τα babylino δεν μου άρεσαν ποτέ ούτε και τώρα ακόμα pampers τους βάζω το βράδυ που δεν έχουν κόψει εντελώς την νυχτερινή ενούρηση θα μου πεις μες στο καταχείμωνο πως θα τα αφήνω ξεβράκωτα θέλει καλό σκούπισμα με στεγνή πετσέτα μην μείνει υγρασία 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

@Ele@n τα γυάλινα της avent έχουν 12 ευρώ το 1 λες τώρα να τα έχουν σε προσφορά; Να πάω να δω αν είναι γτ 12 ευρώ για μπιμπερό δεν δίνω 

@Giota1983 και στα 2 μου παιδιά τους έβαζα pampers δεν έπαθαν ποτέ κάτι σύγκαμα παθαίνουν αν δεν αερίζεται καλά η γεννετήσια περιοχή τα babylino δεν μου άρεσαν ποτέ ούτε και τώρα ακόμα pampers τους βάζω το βράδυ που δεν έχουν κόψει εντελώς την νυχτερινή ενούρηση θα μου πεις μες στο καταχείμωνο πως θα τα αφήνω ξεβράκωτα θέλει καλό σκούπισμα με στεγνή πετσέτα μην μείνει υγρασία 

Καλέ ούτε εγώ δίνω 12 ευρώ για μπιμπερό! Ψάξε στο σκρουτζ για προσφορές. Εγώ εκεί τα βρήκα περίπου 6 ευρώ το ένα. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Της avent και chicco απο 6 ευρω στο σκρουτζ τα βρηκα, εγω απο Jumbo της chicco πηρα που τα εχει καλη τιμη. Σε γυαλινα φυσικα. 

Αληθεια για τα pampers ολοι οι γνωστοι μου δυσαρεστημένοι ειναι και να διευκρινίσω πως τα sensitive ειχα παρει. Και διαρροη, όπου ηταν παντα νωπο το φανελακι και δυσοσμία. 

Δοκιμασε τα και οτι σου αρεσει.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Ρε κορίτσια στο σκρουτζ έχει και μεταφορικά όμως 

Εχει ναι. Εχεις δικιο. Ta chicco απο Jumbo στα 6 καπου αρα συμφερει. Ασε που εχει πιο οικονομικα τις θηλες του!

Ασχετο

Ειμαι μεσα στα νευρα γιατι περιμενω εδω και 1 μηνα να ερθει ο επιπλοποιος να μου βαλει την ντουλαπα στο παιδικο και σημερα εμαθα πηγε Ελβετια!!!!! Αρχες του χρονου γενναω δηλαδη και πηρε ηδη προκαταβη. Μου ερχετε φωτια στο σπιτι του να βαλω!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αγαπουλινι είπε:

Εχει ναι. Εχεις δικιο. Ta chicco απο Jumbo στα 6 καπου αρα συμφερει. Ασε που εχει πιο οικονομικα τις θηλες του!

Ασχετο

Ειμαι μεσα στα νευρα γιατι περιμενω εδω και 1 μηνα να ερθει ο επιπλοποιος να μου βαλει την ντουλαπα στο παιδικο και σημερα εμαθα πηγε Ελβετια!!!!! Αρχες του χρονου γενναω δηλαδη και πηρε ηδη προκαταβη. Μου ερχετε φωτια στο σπιτι του να βαλω!

Ωχ να πας να του ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω κορίτσι 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Ωχ να πας να του ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω 

Θα ενοχλησω την γυναικα του γιατι δεν γινετε να εκμεταλλευεται και την κατασταση μου. Στην χειροτερη πρεπει ο αντρας μου να επεμβει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Θα ενοχλησω την γυναικα του γιατι δεν γινετε να εκμεταλλευεται και την κατασταση μου. Στην χειροτερη πρεπει ο αντρας μου να επεμβει

Και πολύ καλα θα κάνεις! Καλύτερα να βρεις κάποιον άλλο που ειναι διαθέσιμος παρα να περιμένεις ποτε θα θυμηθεί αυτός να γυρίσει απο τις διακοπές του. Αχ κατι τέτοια ακούω και χαίρομαι που δεν χρειάστηκε να μπω στην διαδικασία να ψάξω για έπιπλα επειδή ηδη τα έχω απο την αδερφή μου.

Ξεκινησα σήμερα να ετοιμάζω παραγγελία για τα απαραίτητα πραγματα του μωρού . Μολις ετοίμασα τη λίστα απο το κατάστημα του Λητώ και είδα το ποσό έπαθα ενα μικρό σοκ! Έφτασα αισίως τα 180 ευρώ περίπου. Ο άντρας μου οταν το άκουσε έπαθε μεγαλύτερο σοκ :-P Αλλά δυστυχώς οσο και να θέλουμε δεν γίνεται να τα καθυστερήσουμε . Κάπως θα τα βρούμε τελικά. Είχε καλές τιμές και βρήκα σε μισή τιμή ενα θερμόμετρο της beuer  λογω black Friday αλλα και πολλα αλλα. Το αστείο ειναι οτι δεν καταλαβαίνεις το τεράστιο ποσο επειδή ολα ειναι σε τιμές 3, 4 ,  7 ευρω και δεν καταλαβαίνεις οτι ειναι πολλα τα λεφτά . Θα τα παραγγειλω ομως γιατι οι προσφορές ισχύουν μεχρι την Κυριακή. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Ρε κορίτσια στο σκρουτζ έχει και μεταφορικά όμως 

Ναι σε πολλά έχει! Εγω μπαίνω μέσα στη σελιδα του φαρμακείου κα κοιτάζω σε τι ποισο έχει δωρεάν μεταφορικά!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Και πολύ καλα θα κάνεις! Καλύτερα να βρεις κάποιον άλλο που ειναι διαθέσιμος παρα να περιμένεις ποτε θα θυμηθεί αυτός να γυρίσει απο τις διακοπές του. Αχ κατι τέτοια ακούω και χαίρομαι που δεν χρειάστηκε να μπω στην διαδικασία να ψάξω για έπιπλα επειδή ηδη τα έχω απο την αδερφή μου.

Ξεκινησα σήμερα να ετοιμάζω παραγγελία για τα απαραίτητα πραγματα του μωρού . Μολις ετοίμασα τη λίστα απο το κατάστημα του Λητώ και είδα το ποσό έπαθα ενα μικρό σοκ! Έφτασα αισίως τα 180 ευρώ περίπου. Ο άντρας μου οταν το άκουσε έπαθε μεγαλύτερο σοκ :-P Αλλά δυστυχώς οσο και να θέλουμε δεν γίνεται να τα καθυστερήσουμε . Κάπως θα τα βρούμε τελικά. Είχε καλές τιμές και βρήκα σε μισή τιμή ενα θερμόμετρο της beuer  λογω black Friday αλλα και πολλα αλλα. Το αστείο ειναι οτι δεν καταλαβαίνεις το τεράστιο ποσο επειδή ολα ειναι σε τιμές 3, 4 ,  7 ευρω και δεν καταλαβαίνεις οτι ειναι πολλα τα λεφτά . Θα τα παραγγειλω ομως γιατι οι προσφορές ισχύουν μεχρι την Κυριακή. 

Τι θερμόμετρο εννοείς ψηφιακό; Τι άλλα πήρες για πες μας :)

@Ele@n γτ ξαγρυπνας βρε; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς πάντως 4 η ώρα βλέπαμε Πέπα. Κατά τις 5 μας πήρε ο ύπνος. Γκρίνια και κλάμα όλη μέρα και ανήσυχο ύπνο. Σαν να κοιμάται με το ένα μάτι ανοιχτό ενα πράγμα μην τύχει και τη σκεπάσω ή φύγω από δίπλα της. Και γενικά θέλει όλο εμένα δε θέλει να τη φέρει ο μπαμπάς της από τη γιαγιά και στο δρόμο κλαίει. 5 λεπτά απόσταση όχι κάτι τραγικό και μου κάνει και παράπονα δεν ήρθες να με πάρεις μανουλιτσα. Ξέρω ότι θα περάσω δύσκολα αλλά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι η λέξη αυτή είναι απλή για να περιγράψει την κατάσταση που θα επικρατεί χαχα.

  • Λυπημένη/-ος 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς πάντως 4 η ώρα βλέπαμε Πέπα. Κατά τις 5 μας πήρε ο ύπνος. Γκρίνια και κλάμα όλη μέρα και ανήσυχο ύπνο. Σαν να κοιμάται με το ένα μάτι ανοιχτό ενα πράγμα μην τύχει και τη σκεπάσω ή φύγω από δίπλα της. Και γενικά θέλει όλο εμένα δε θέλει να τη φέρει ο μπαμπάς της από τη γιαγιά και στο δρόμο κλαίει. 5 λεπτά απόσταση όχι κάτι τραγικό και μου κάνει και παράπονα δεν ήρθες να με πάρεις μανουλιτσα. Ξέρω ότι θα περάσω δύσκολα αλλά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι η λέξη αυτή είναι απλή για να περιγράψει την κατάσταση που θα επικρατεί χαχα.

Μήπως περνάει και έκρηξη στο λεξιλόγιο; Γτ όταν κατακτούν κάτι καινούργιο γενικά περνάνε περίοδο ανασφάλειας έτσι κι ο γιος μου 3 ετών με ζητάει συνέχεια άλλες μέρες καλύτερα άλλες χειρότερα 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Μήπως περνάει και έκρηξη στο λεξιλόγιο; Γτ όταν κατακτούν κάτι καινούργιο γενικά περνάνε περίοδο ανασφάλειας έτσι κι ο γιος μου 3 ετών με ζητάει συνέχεια άλλες μέρες καλύτερα άλλες χειρότερα 

Ναι έχεις δίκιο γενικώς για την ηλικία της μιλάει υπερβολικά οπότε μπορεί να είναι κι αυτό. Ειδικά τώρα τελευταία νομίζεις ότι κανείς συζήτηση με 5χρονο. Και δεν λέμε τίποτα μπροστά της γιατι μετά πάει και τα λέει χαχα. 

 

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...