Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Agapakiii είπε:

Αν μπεις σε ομάδες θηλασμού στο φβ αν έχεις λογαριασμό, δίνουν συμβουλές πως μπορείς να αυξήσεις την παραγωγή σου. Επίσης εμένα η μαία στην αρχή μου είχε δώσει κάτι βιταμίνες της Humana piulatte λέγονται κ είναι πολύ καλές! Σκέψου εγώ ακόμα δεν τις τελείωσα γιατί οποτε τις έπαιρνα το πρωί ξυπνούσα κ το στήθος μου ήταν τόσο γεμάτο που πονούσε ! 

Αχ τι καλααααα!!! Κ εγβ χαίρομαι πολύ όταν κάνει καινουρια πραγματα! Προς το παρόν ακόμα μπρούμυτα κρατάει το κεφάλι της δεν γυρίζει ! Ποσο είναι εσένα ο μικρός; Αχ τα μωράκια μας γερά να είναι να τα καμαρώνουμε 

Θα γίνει 4 μηνών σε 2 μέρες!!! Υγεία πάνω απ'όλα θέλω για όλα τα παιδάκια, να μεγαλώνουν όμορφα και ευτυχισμενα. Μας έχει πει και η παιδίατρος πέρα από το βάρος που θέλει να το αυξήσουμε λίγο είναι μπροστά στις καμπύλες ανάπτυξης σε σχεση μεμε όσα έχει κατακτήσει να κάνει και την ηλικία του απο δυο μηνών στηρίζει πολύ καλά το κεφάλι του και το ανασηκώνει 45 μοίρες και το γυρνάει δεξιά και αριστερά γενικά έχουμε αρχίσει και πιανουμε κουδουνιστρες παιχνιδάκια. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια όμορφη Τετάρτη εύχομαι. 

@Giota1983 ποιο frisolac της δίνεις αυτό που έχουν και όλα τα μεγάλα σούπερ μάρκετ; 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια όμορφη Τετάρτη εύχομαι. 

@Giota1983 ποιο frisolac της δίνεις αυτό που έχουν και όλα τα μεγάλα σούπερ μάρκετ; 

Καλησπέρα εμείς τώρα ξυπνήσαμε, είχαμε δύσκολο βράδυ πηραμε και ντεπον αλλά δεν μας βοηθησε ιδιαίτερα.Εσένα τα μικρακια καλά;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Εγώ αντλώ αποκλειστικά με θηλαστρο την έβαλα στήθος μόνο 2 εβδομάδες. 2μιση μήνες δηλαδή κάνω αντλήσεις. Βγάζω 130-150μλ τη φορά εκτός αν έχω να βγάλω ώρες που εκεί ξεπερνάω τα 300.. η αλήθεια είναι ότι χρησιμοποιώ νοσοκομειακό . Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι από τότε που ξεκίνησα μέχρι κ σήμερα έχω την ίδια παραγωγή κ σκέψου πως δεν ακολουθώ το πρωτόκολλο αντλησεων που διαβάζω . Απλά βγάζω μετά από κάθε τάισμα του μωρου κ η άντληση κρατάει περίπου μισή ώρα κ από τα δυο στήθη .Το βράδυ μπορεί να κάνω κ 7-8 ώρες να βγάλω! 
Προς το παρόν δεν έχω θέμα αλλά δεν το έχω κ πολύ στο μυαλό μ δλδ σκέφτομαι ότι άμα δεν φτάσει είτε θα βγάλω από την κατάψυξη που έχω κάνει μικρή τράπεζα η απλά θα δώσω συμπλήρωμα !

τωρα κ η δικια μου ξεκίνησε τρώει 150 μέχρι κ 200 μλ κάποιες φορές οποτε δεν ξέρω μέχρι ποτε θα την καλύπτω . 

150 από το ένα στήθος;;; Μπράβο ρε κορίτσι!!! Το βράδυ σε πονάει;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα εμείς τώρα ξυπνήσαμε, είχαμε δύσκολο βράδυ πηραμε και ντεπον αλλά δεν μας βοηθησε ιδιαίτερα.Εσένα τα μικρακια καλά;

Καλά είμαστε. Τα παιδιά μου χαμογελαστά. 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Κορίτσια πριν εβαλα τον μπέμπη μπρούμυτα και γύρισε μόνος του ανάσκελα:). Τον ξαναεβαλα και πάλι γύρισε ανάσκελα ξανά. Πολύ γέλιο κουνιέται ολόκληρος και τσουπ τινάζεται και γυρίζει...το τραβηξα σε βίντεο το έχω στειλει σε όλο το σόι....άλλη δεν έκανε παιδί μόνο η Μαριώ τον Γιάννη:)

Και εμενα σημερα το εκανε 1η φορα! Κι εγω το ανακοινωσα σε ολο το σοι. Θελω να δω αν ηταν τυχαιο γιατι το εκανε πολυ ευκολα. Μετα ομως που τον ξαναβαλα 1-2 φορες δεν το εκανε. Εκλεισε προχτες τους 3 μηνες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

150 από το ένα στήθος;;; Μπράβο ρε κορίτσι!!! Το βράδυ σε πονάει;

Όχι όχι και από τα δυο μαζί!! Το βράδυ στην αρχή με πονούσε τώρα έχει σταματήσει να πονάει! Το νιώθω ότι είναι γεμάτο αλλά ούτε πονάει ούτε τρέχει! Ενώ στις αρχές ήταν κ πολύ πρησμένο δηλαδή ίσα που χωρούσε στο θηλαστρο! Είμαι περίεργη να δω πως θα πάει η κατάσταση ελπίζω να μη μειωθεί η παραγωγή μου ! Σκέφτομαι σε κανέναν μήνα να σταματήσω τις αντλήσεις κ να δώσω φόρμουλα! Θα δούμε πως θα πάει!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Εγώ αντλώ αποκλειστικά με θηλαστρο την έβαλα στήθος μόνο 2 εβδομάδες. 2μιση μήνες δηλαδή κάνω αντλήσεις. Βγάζω 130-150μλ τη φορά εκτός αν έχω να βγάλω ώρες που εκεί ξεπερνάω τα 300.. η αλήθεια είναι ότι χρησιμοποιώ νοσοκομειακό . Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι από τότε που ξεκίνησα μέχρι κ σήμερα έχω την ίδια παραγωγή κ σκέψου πως δεν ακολουθώ το πρωτόκολλο αντλησεων που διαβάζω . Απλά βγάζω μετά από κάθε τάισμα του μωρου κ η άντληση κρατάει περίπου μισή ώρα κ από τα δυο στήθη .Το βράδυ μπορεί να κάνω κ 7-8 ώρες να βγάλω! 
Προς το παρόν δεν έχω θέμα αλλά δεν το έχω κ πολύ στο μυαλό μ δλδ σκέφτομαι ότι άμα δεν φτάσει είτε θα βγάλω από την κατάψυξη που έχω κάνει μικρή τράπεζα η απλά θα δώσω συμπλήρωμα !

τωρα κ η δικια μου ξεκίνησε τρώει 150 μέχρι κ 200 μλ κάποιες φορές οποτε δεν ξέρω μέχρι ποτε θα την καλύπτω . 

Εχω απορια με το νοσοκομειακο θηλαστρο. Ποσο καιρο μπορεις να το εχεις κ ποσο χρεωνεται; βγαζω με της medela mini electric και η παραγωγη ειναι σταθερη. Φυσικα δινω συμπληρωμα απο τον 2ο μηνα γιατιωδεν τον φτανει. Βγαζω απο 100-130 την φορα. Σπανια αν εχει ωρα να θηλασει 190-200. Δεν τηρω κατα γραμμα αυτο που πρεπει κ δεν αντλω καθε μερα. Απλως αφηνω περιπου 15 κ 15 λεπτα απο το καθενα. Υπαρχει περιπτωση τωρα στον 3ο μηνα το νοσοκομειακο να μου αυξησει την παραγωγη ή ειναι πλεον αργα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Όχι όχι και από τα δυο μαζί!! Το βράδυ στην αρχή με πονούσε τώρα έχει σταματήσει να πονάει! Το νιώθω ότι είναι γεμάτο αλλά ούτε πονάει ούτε τρέχει! Ενώ στις αρχές ήταν κ πολύ πρησμένο δηλαδή ίσα που χωρούσε στο θηλαστρο! Είμαι περίεργη να δω πως θα πάει η κατάσταση ελπίζω να μη μειωθεί η παραγωγή μου ! Σκέφτομαι σε κανέναν μήνα να σταματήσω τις αντλήσεις κ να δώσω φόρμουλα! Θα δούμε πως θα πάει!

ούτε εγώ έχω καταλάβει πώς λειτουργεί η κατάσταση. Η γιατρός μου λέει άσε τον να τρώει όποτε θέλει και όσο θέλει...αλλά αν δεν αντλώ δεν ξέρω πόσο θέλει, γιατί πολλές φορές πιπιλάει χωρίς να τρώει. Εμένα με πονάει ακόμα όταν περάσουν πολλές ώρες και λογικά πρέπει να τρέχει αλλά τα επιθέματα το ρουφάνε. Απ ότι έχω καταλάβει όταν εδραιωθεί ο θηλασμός θα παράγει όσο γάλα τρώει το μωρό χωρίς να το αποθηκεύει όπως τώρα... Εγώ δεν ξέρω τι είναι πιο βολικό τελικά. Νόμιζα η φόρμουλα, αλλά στα βραδινα ταίσματα μου είναι πιο εύκολο να τον βάζω κατευθείαν στο στήθος, γιατί μέχρι να κρυώσω το μπιμπερό πατάει κάτι τσιρίδες λες και είναι νηστικός μέρες. Από την άλλη όταν τον κρατάει η μαμά μου αν με το καλό ξεκινήσουμε πάλι δουλειά, θα του δίνει φόρμουλα, οποτε τη χρειάζομαι και αυτή τη συνήθεια.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι χρειάζομαι ένα νούμερο μεγαλύτερο σουτιέν...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, charma91 είπε:

Εχω απορια με το νοσοκομειακο θηλαστρο. Ποσο καιρο μπορεις να το εχεις κ ποσο χρεωνεται; βγαζω με της medela mini electric και η παραγωγη ειναι σταθερη. Φυσικα δινω συμπληρωμα απο τον 2ο μηνα γιατιωδεν τον φτανει. Βγαζω απο 100-130 την φορα. Σπανια αν εχει ωρα να θηλασει 190-200. Δεν τηρω κατα γραμμα αυτο που πρεπει κ δεν αντλω καθε μερα. Απλως αφηνω περιπου 15 κ 15 λεπτα απο το καθενα. Υπαρχει περιπτωση τωρα στον 3ο μηνα το νοσοκομειακο να μου αυξησει την παραγωγη ή ειναι πλεον αργα;

Πληρώνεις ένα ποσο όταν το νοικιάσεις ( ανάλογα αν θα είναι μονής η διπλής άντλησης ) κ από εκεί κ πέρα στις 2 εβδομάδες είναι 33 ευρώ . Τώρα που πέρασε διάστημα έπεσε το ποσο στα 27.  Δεν έχει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που μπορείς να το κρατήσεις αρκεί να βάζεις τα λεφτά εγκαίρως :roll: 

Χωρις να είμαι σίγουρη ,πολύ πιθανό να μπορέσει να σου αυξήσει αλλά αντλώντας στην αρχή τακτικά κ κάνοντας power pumping όπως το λένε ( δεν έχω κάνει απλά το έχω διαβάσει ).κ εγώ σαν κ εσένα δεν τηρώ κατά γράμμα κ μάλιστα τελευταία όταν βλέπω ότι δεν προλαβαίνω να βγάλω «χάνω κάποια γεύματα» δηλαδή ενώ το μωρό τρώει πλέον 6 γεύματα εγώ μπορεί να αντλησω στα 5. Γενικά το θεωρώ πολύ χρονοβόρο αλλά στο στήθος μου είχε δημιουργήσει φοβερό πρόβλημα η μικρή με ανυπόφορες πληγές οποτε ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω να τη βάλω ξανά!

4 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

ούτε εγώ έχω καταλάβει πώς λειτουργεί η κατάσταση. Η γιατρός μου λέει άσε τον να τρώει όποτε θέλει και όσο θέλει...αλλά αν δεν αντλώ δεν ξέρω πόσο θέλει, γιατί πολλές φορές πιπιλάει χωρίς να τρώει. Εμένα με πονάει ακόμα όταν περάσουν πολλές ώρες και λογικά πρέπει να τρέχει αλλά τα επιθέματα το ρουφάνε. Απ ότι έχω καταλάβει όταν εδραιωθεί ο θηλασμός θα παράγει όσο γάλα τρώει το μωρό χωρίς να το αποθηκεύει όπως τώρα... Εγώ δεν ξέρω τι είναι πιο βολικό τελικά. Νόμιζα η φόρμουλα, αλλά στα βραδινα ταίσματα μου είναι πιο εύκολο να τον βάζω κατευθείαν στο στήθος, γιατί μέχρι να κρυώσω το μπιμπερό πατάει κάτι τσιρίδες λες και είναι νηστικός μέρες. Από την άλλη όταν τον κρατάει η μαμά μου αν με το καλό ξεκινήσουμε πάλι δουλειά, θα του δίνει φόρμουλα, οποτε τη χρειάζομαι και αυτή τη συνήθεια.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι χρειάζομαι ένα νούμερο μεγαλύτερο σουτιέν...

Πάντως λένε ότι η ποσότητα που βγάζεις με το θηλαστρο δεν είναι ενδεικτική του γάλατος σου δλδ όταν έχεις τοψμωρο στήθος μπορεί να τρώει πολύ περισσότερο κ με το θηλαστρο να βγάζεις πιο λίγο! Έτσι έχω ακούσει! 
ασε αυτό που λες επειδή κ εγώ αντλώ κ δίνω με μπιμπερό μέχρι να ζεστάνω το γάλα από το ψυγείο για να της το δώσω έβαζε κάτι φωνές λες κ ήταν νηστική μέρες ! Χαχαχα τώρα νομίζω έχει καταλάβει μόλις την ξυπνάω το πρωί ν την αφήνω στη φωλίτσα απλά περιμένει κ άμα είναι πολύ πεινασμένη πιπιλαει το χέρι της η καημένη! 
 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agapakiii είπε:

Πληρώνεις ένα ποσο όταν το νοικιάσεις ( ανάλογα αν θα είναι μονής η διπλής άντλησης ) κ από εκεί κ πέρα στις 2 εβδομάδες είναι 33 ευρώ . Τώρα που πέρασε διάστημα έπεσε το ποσο στα 27.  Δεν έχει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που μπορείς να το κρατήσεις αρκεί να βάζεις τα λεφτά εγκαίρως :roll: 

Χωρις να είμαι σίγουρη ,πολύ πιθανό να μπορέσει να σου αυξήσει αλλά αντλώντας στην αρχή τακτικά κ κάνοντας power pumping όπως το λένε ( δεν έχω κάνει απλά το έχω διαβάσει ).κ εγώ σαν κ εσένα δεν τηρώ κατά γράμμα κ μάλιστα τελευταία όταν βλέπω ότι δεν προλαβαίνω να βγάλω «χάνω κάποια γεύματα» δηλαδή ενώ το μωρό τρώει πλέον 6 γεύματα εγώ μπορεί να αντλησω στα 5. Γενικά το θεωρώ πολύ χρονοβόρο αλλά στο στήθος μου είχε δημιουργήσει φοβερό πρόβλημα η μικρή με ανυπόφορες πληγές οποτε ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω να τη βάλω ξανά!

Πάντως λένε ότι η ποσότητα που βγάζεις με το θηλαστρο δεν είναι ενδεικτική του γάλατος σου δλδ όταν έχεις τοψμωρο στήθος μπορεί να τρώει πολύ περισσότερο κ με το θηλαστρο να βγάζεις πιο λίγο! Έτσι έχω ακούσει! 
ασε αυτό που λες επειδή κ εγώ αντλώ κ δίνω με μπιμπερό μέχρι να ζεστάνω το γάλα από το ψυγείο για να της το δώσω έβαζε κάτι φωνές λες κ ήταν νηστική μέρες ! Χαχαχα τώρα νομίζω έχει καταλάβει μόλις την ξυπνάω το πρωί ν την αφήνω στη φωλίτσα απλά περιμένει κ άμα είναι πολύ πεινασμένη πιπιλαει το χέρι της η καημένη! 
 

 

Σε ευχαριστώ! Δεν ξερω αν θελω να ξαναμπω στη διαδικασια αυτη γιατι ζοριστηκα κι εγω με τον θηλασμο. Εστω κ τον μη αποκλειστικο... αλλα θα ηταν καλο να ξερω για πιθανο δευτερο μωρακι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κορίτσια μου κάναμε κ το δεύτερο εμβόλιο μας! Η Μπέμπα γίνεται ακριβώς 3 μηνών σήμερα! Δεν το πιστεύω ότι πέρασαν 3 μήνες κιόλας σαν χθες μου φαινεται! Ποσο γρήγορα περνάει ο καιρός μακάρι να σταματούσε λιγάκι !

η Μπέμπα είναι 6,5 κιλά και 63 πόντους! Νομίζω καλά είναι στις αναλογίες της ο παιδίατρος μου είπε είμαστε οκ! Καλή μεγάλη Πέμπτη σε όλες σας κ καλή Ανασταση με υγεία !!

  • Μου αρέσει 6

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Σήμερα κορίτσια μου κάναμε κ το δεύτερο εμβόλιο μας! Η Μπέμπα γίνεται ακριβώς 3 μηνών σήμερα! Δεν το πιστεύω ότι πέρασαν 3 μήνες κιόλας σαν χθες μου φαινεται! Ποσο γρήγορα περνάει ο καιρός μακάρι να σταματούσε λιγάκι !

η Μπέμπα είναι 6,5 κιλά και 63 πόντους! Νομίζω καλά είναι στις αναλογίες της ο παιδίατρος μου είπε είμαστε οκ! Καλή μεγάλη Πέμπτη σε όλες σας κ καλή Ανασταση με υγεία 

Ο χρόνος περνάει απίστευτα γρήγορα. Βλέπω φώτο του μωρού από τις πρώτες.μερες και έχει αλλάξει τρελά. Εμείς αύριο γινόμαστε 4 μηνών! Ανάσταση με υγεία!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Σήμερα κορίτσια μου κάναμε κ το δεύτερο εμβόλιο μας! Η Μπέμπα γίνεται ακριβώς 3 μηνών σήμερα! Δεν το πιστεύω ότι πέρασαν 3 μήνες κιόλας σαν χθες μου φαινεται! Ποσο γρήγορα περνάει ο καιρός μακάρι να σταματούσε λιγάκι !

η Μπέμπα είναι 6,5 κιλά και 63 πόντους! Νομίζω καλά είναι στις αναλογίες της ο παιδίατρος μου είπε είμαστε οκ! Καλή μεγάλη Πέμπτη σε όλες σας κ καλή Ανασταση με υγεία !!

Μία χαρά η μπεμπούλα σου. 

Αυτές τις κραυγούλες στον ύπνο τους δεν κατάλαβα ποτέ γιατί τις βγάζουν :x

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Μία χαρά η μπεμπούλα σου. 

Αυτές τις κραυγούλες στον ύπνο τους δεν κατάλαβα ποτέ γιατί τις βγάζουν :x

Πιθανόν ή όνειρο ή από ευχαρίστηση!!!

 

πρίν από 12 λεπτά , Agapakiii είπε:

Σήμερα κορίτσια μου κάναμε κ το δεύτερο εμβόλιο μας! Η Μπέμπα γίνεται ακριβώς 3 μηνών σήμερα! Δεν το πιστεύω ότι πέρασαν 3 μήνες κιόλας σαν χθες μου φαινεται! Ποσο γρήγορα περνάει ο καιρός μακάρι να σταματούσε λιγάκι !

η Μπέμπα είναι 6,5 κιλά και 63 πόντους! Νομίζω καλά είναι στις αναλογίες της ο παιδίατρος μου είπε είμαστε οκ! Καλή μεγάλη Πέμπτη σε όλες σας κ καλή Ανασταση με υγεία !!

Μπράβο η μικρή!!! Όντως περνάει γρήγορα και σε λίγο θα χάσουμε τη μωρουδιλα τους!!

Εμείς για άγνωστο λόγο ξυπνάμε δύο ώρες νωρίτερα το βράδυ!!! Πτωωωματα όλοι το πρωί. Τουλάχιστον το μεσημέρι αδιαμαρτύρητα ξαπλώνουμε μαζί στο κρεβάτι εγώ κοιμάμαι, ο μικρός κοιτάζει το ταβάνι.

Από περιέργεια δοκίμασα μια πάνα pampers premium που είχα διαφημιστικό και μου άρεσε. Είχε και τη γραμμή που δείχνει ότι χρειάζεται αλλαγή. Σε όλα τα νούμερα την έχει; Του πήρα το 3 για το βράδυ γιατί οι ποσότητες είναι μεγάλες...

 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...