Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Εγώ ξεκίνησα αυτά τα χάπια με μαγιά Μπύρας για να αυξηθεί το γάλα μου και παρατηρώ πράσινες κενώσεις. Δεν θα το έλεγα ότι ζορίζεται στα κακα αλλά μου κάνει πράσινες κενώσεις όχι ιδιαίτερα βρωμερές. Βλέννες έχουμε αλλά λίγες αν και κάνω αποχή από τα γαλακτοκομικά 

Διαβασα καπου για τη μαγια οτι τα πρασινα κακα ειναι σημαδι υπερπαραγωγης οτι το μωρο χορταινει με το πιο αραιο γαλα πριν φτασει στο παχυ. Ρωτα το γιατρο σου να σου πει

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Διαβασα καπου για τη μαγια οτι τα πρασινα κακα ειναι σημαδι υπερπαραγωγης οτι το μωρο χορταινει με το πιο αραιο γαλα πριν φτασει στο παχυ. Ρωτα το γιατρο σου να σου πει

Ακόμα και αν βγάζεις με το θηλαστρο; Γιατί δεν μπαίνει στήθος αλλά βγάζω με το θηλαστρο και της δίνω με μπιμπερό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Ακόμα και αν βγάζεις με το θηλαστρο; Γιατί δεν μπαίνει στήθος αλλά βγάζω με το θηλαστρο και της δίνω με μπιμπερό 

Ε όχι τότε ανακατεύεται όλο λογικά αλλά ρωτά για να είσαι σίγουρη.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφη Παρασκευή να έχουμε!!! Δοκίμασα να της δώσω της μπεμπούλας γάλα νωρίτερα αλλά δεν έπινε πολύ και ξαναξυπνούσε στις 3. Δεν ξέρω τι να κάνω. Το θέμα είναι ότι στις 3 πίνει 180-210 άρα μάλλον όντως πεινάει. 

Σκέφτομαι να της δώσω χαμομήλι μέχρι να το κόψει εντελώς το ξύπνημα. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εχω χαθει τον τελευταίο καιρό με την καραντίνα. Πως τα περνατε , τι κάνουν τα μωράκια σας. Εζω ενα πρόβλημα με το αμάξι. Θελω να αγοράσω μια προέκταση ζωνης. Εχω της kidcom απο τα Λητώ αλλα δεν ταιριάζει στο αμαξι. Ειναι πιο φαρδυ το κλιπς που ασφαλίζει . Θελω να βαλω το κάθισμα αυτοκινήτου του μωρού και χρειαζεται να ειναι λιγο πιο μακριά η ζώνη. Αυτη τη στιγμή εχω ακομα το 0-9 κάθισμα . Αργότερα το καλοκαίρι θα χρειαστεί να πάρουμε το μεγάλο κάθισμα καιι ίσως να χρειαστεί να αλλάξουμε αμάξι. Αλλά για τωρα πρεπει να κάνουμε κάτι. Ξέρετε αν υπάρχει σε καμία σελιδα επεκτάσεις για αμάξια.

@boukitsa123 ισως να ξυπνησε επειδη κατι την ενοχλούσε. Και σε μενα το εχει κάνει και μετα ξανακοιμηθηκε. Οσο μεγαλωνουν αλλαζουν συνήθειες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/4/2020 at 7:14 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Δύσκολα ναι. Γτ δεν έχω καθόλου βοήθεια από πουθενά. Τα έχω όλα επάνω μου. Αλλά είναι και πρόκληση γτ μου πατάει τον εγωισμό κάτω όλο αυτό. Για το βάρος σου είπαν να της κάνεις εξετάσεις; 

Ετσι κι εγω Μπουκιτσα. Μονη χωρις βοηθεια... υπομονη δεν μπορουμε να κανουμε τιποτε αλλο...

Οχι για το βαρος απο τη στιγμη που ακολουθει την καμπύλη ωστε και τερμα κάτω δεν κανουμε κατι. Κυριακη θα ερθει να τη δει ξανα για εμβολιο οπότε θα δουμε πως πήγε και στο βαρος τον τελευταίο μήνα.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εχω χαθει τον τελευταίο καιρό με την καραντίνα. Πως τα περνατε , τι κάνουν τα μωράκια σας. Εζω ενα πρόβλημα με το αμάξι. Θελω να αγοράσω μια προέκταση ζωνης. Εχω της kidcom απο τα Λητώ αλλα δεν ταιριάζει στο αμαξι. Ειναι πιο φαρδυ το κλιπς που ασφαλίζει . Θελω να βαλω το κάθισμα αυτοκινήτου του μωρού και χρειαζεται να ειναι λιγο πιο μακριά η ζώνη. Αυτη τη στιγμή εχω ακομα το 0-9 κάθισμα . Αργότερα το καλοκαίρι θα χρειαστεί να πάρουμε το μεγάλο κάθισμα καιι ίσως να χρειαστεί να αλλάξουμε αμάξι. Αλλά για τωρα πρεπει να κάνουμε κάτι. Ξέρετε αν υπάρχει σε καμία σελιδα επεκτάσεις για αμάξια.

@boukitsa123 ισως να ξυπνησε επειδη κατι την ενοχλούσε. Και σε μενα το εχει κάνει και μετα ξανακοιμηθηκε. Οσο μεγαλωνουν αλλαζουν συνήθειες

Στο τράβελερ όντως θέλει πολύ περιθώριο στη ζώνη για να το πιάσει γύρω γύρω. Νομίζω ότι στο μεγαλύτερο κάθισμα δεν χρειάζεται τόσο τράβηγμα στη ζώνη. Δεν είμαι και σίγουρη όμως, απλά στο λέω βλέποντας το φάρδος του μεγάλου μας καθίσματος που ουσιαστικά αυτό πρέπει να φέρει γύρω η ζώνη. Μπορείς βέβαια να κοιτάξει σε αξεσουάρ αυτοκινήτων για μωρά. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Στο τράβελερ όντως θέλει πολύ περιθώριο στη ζώνη για να το πιάσει γύρω γύρω. Νομίζω ότι στο μεγαλύτερο κάθισμα δεν χρειάζεται τόσο τράβηγμα στη ζώνη. Δεν είμαι και σίγουρη όμως, απλά στο λέω βλέποντας το φάρδος του μεγάλου μας καθίσματος που ουσιαστικά αυτό πρέπει να φέρει γύρω η ζώνη. Μπορείς βέβαια να κοιτάξει σε αξεσουάρ αυτοκινήτων για μωρά. 

Δεν είναι καινούριο το αμάξι, ειναι του 2003. Αν ηταν πιο πρόσφατη έκδοση ίσως και να ταίριαζε . Μακάρι στο μεγαλύτερο κάθισμα να μην θέλει πολύ τράβηγμα . Αν και εχω σκοπό όταν χρειαστεί να πάρουμε μεγαλύτερο να πάρω το 9 -36 να μην αλλάζουμε συνέχεια κάθισμα. Έχω ψάξει σε σελίδες για αξεσουάρ καθισμάτων για μωρα αλλα δεν βρήκα κάτι. Αν ανοίξουν τα μαγαζια θελω να παω απο έναν  γνωστό μου που πουλά παιδικά καθίσματα να μου πει αν έχει . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Δεν είναι καινούριο το αμάξι, ειναι του 2003. Αν ηταν πιο πρόσφατη έκδοση ίσως και να ταίριαζε . Μακάρι στο μεγαλύτερο κάθισμα να μην θέλει πολύ τράβηγμα . Αν και εχω σκοπό όταν χρειαστεί να πάρουμε μεγαλύτερο να πάρω το 9 -36 να μην αλλάζουμε συνέχεια κάθισμα. Έχω ψάξει σε σελίδες για αξεσουάρ καθισμάτων για μωρα αλλα δεν βρήκα κάτι. Αν ανοίξουν τα μαγαζια θελω να παω απο έναν  γνωστό μου που πουλά παιδικά καθίσματα να μου πει αν έχει . 

Και το δικό μου είναι του 2000...δεν το λες τελευταίο μοντελάκι...χεχεχε... απλά έχω και τα δύο στο δωμάτιο και η βάση του μεγάλου είναι πιο συμαζεμένη από την περιφέρεια του τράβελερ που πρέπει να φέρεις βόλτα. Κι εγώ 9-36 πήρα για να το έχω για χρόνια. Έχεις προσπαθήσει να τοποθετήσεις λίγο πιο μέσα ή έξω το κάθισμα μπας και ταιριάζει; Μιλάω πάντα για τη θέση πίσω από τον συνοδηγό, έτσι;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  και χρονια πολλά κορίτσια πως τα πάτε; Ε χω μερες να μπω αλλά γίνεται χαμός στο σπίτι και με τη δουλειά. Εμείς εχθές κάναμε το τρίτο εμβόλιο μας και μας επηρέασε πολύ έχουμε γκρίνια και πυρετουλι και πολύ κλάμα. Έχει λιώσει το καημένο μου. Κατά τ'άλλα πάμε καλά πήρες ένα κιλό είναι  6800γρ. και 65 εκατοστά πήρε τρια από τη προηγούμενη φορά. Ούτε κλαψαμε όταν κάναμε το εμβόλιο

@boukitsa123 Εμένα η μικρή ανιψιά μου που είναι συνεχώς κάτω από τις καμπύλες αναπτυξης και σε βάρος και σε υψος από οταν γεννήθηκε η παιδίατρος ζητησε να της κάνουμε εξεταση για τον θυρεοειδή βέβαια έχει η μαμα της και είναι κληρονομικό και εγώ θα κάνω αργότερα προληπτικά ξανά στο μωρό.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα  και χρονια πολλά κορίτσια πως τα πάτε; Ε χω μερες να μπω αλλά γίνεται χαμός στο σπίτι και με τη δουλειά. Εμείς εχθές κάναμε το τρίτο εμβόλιο μας και μας επηρέασε πολύ έχουμε γκρίνια και πυρετουλι και πολύ κλάμα. Έχει λιώσει το καημένο μου. Κατά τ'άλλα πάμε καλά πήρες ένα κιλό είναι  6800γρ. και 65 εκατοστά πήρε τρια από τη προηγούμενη φορά. Ούτε κλαψαμε όταν κάναμε το εμβόλιο

@boukitsa123 Εμένα η μικρή ανιψιά μου που είναι συνεχώς κάτω από τις καμπύλες αναπτυξης και σε βάρος και σε υψος από οταν γεννήθηκε η παιδίατρος ζητησε να της κάνουμε εξεταση για τον θυρεοειδή βέβαια έχει η μαμα της και είναι κληρονομικό και εγώ θα κάνω αργότερα προληπτικά ξανά στο μωρό.

Το είχα συζητήσει με την παιδίατρο και μου είχε πει ότι δεν κάνουμε στα τυφλά εξέταση στο παιδί. Τώρα την πάω και σε έναν άλλον ο οποίος την βρήκε καλή λέει. Ευχαριστώ για την απάντηση σου πάντως. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτές τις μερες κάνει ένα βηχαλάκι και μετά βγάζει γάλα.μου είπε ο παιδίατρος να τις κάνω μικρά γεύματα και να την βάζω 30 μοίρες να κάθεται.αλλα ποσό πιο μικρά 90-120 πίνει το άλλο Σάββατο έχουμε εμβόλιο 3μηνων και θα το συζητήσω μαζί του. Η αλήθεια είναι ότι βλέπω και τα δικά σας που πίνουν κάτι 180 και αναρωτιέμαι βέβαια το περισσότερο δεν μου το πίνει από τα 120

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Εμένα αυτές τις μερες κάνει ένα βηχαλάκι και μετά βγάζει γάλα.μου είπε ο παιδίατρος να τις κάνω μικρά γεύματα και να την βάζω 30 μοίρες να κάθεται.αλλα ποσό πιο μικρά 90-120 πίνει το άλλο Σάββατο έχουμε εμβόλιο 3μηνων και θα το συζητήσω μαζί του. Η αλήθεια είναι ότι βλέπω και τα δικά σας που πίνουν κάτι 180 και αναρωτιέμαι βέβαια το περισσότερο δεν μου το πίνει από τα 120

Κι εμενα κανει αναγωγες τελευταια τοσο στο δικο μου οσο κ στη φορμουλα. Εχει κ εμενα βηχαλακι που κ που κ βγαζει πολλα σαλια οποτε λεω μηπως κ ειναι απο την εντονη σιελορροια κ πνιγεται καπως ή στραβοκαταπινει. Εβαζα κ θερμομετρο να τσεκαρω αλλα ειναι μια χαρα. Επισης εχω την ιδια ανησυχια αν τρωει γιατι ξενο του δινω μονο 100μλ που δεν τα πινει ολα κ απο μενα δεν ξερω ποσο πινει. Γυρω στους 3 μηνες δηλαδη πινουν καπου 180 με 220; Πολλες φορες κανω την σκεψη να σταματησω να τον θηλαζω για να μην εχω ανασφαλεια για το ποσο τρωει...

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Και το δικό μου είναι του 2000...δεν το λες τελευταίο μοντελάκι...χεχεχε... απλά έχω και τα δύο στο δωμάτιο και η βάση του μεγάλου είναι πιο συμαζεμένη από την περιφέρεια του τράβελερ που πρέπει να φέρεις βόλτα. Κι εγώ 9-36 πήρα για να το έχω για χρόνια. Έχεις προσπαθήσει να τοποθετήσεις λίγο πιο μέσα ή έξω το κάθισμα μπας και ταιριάζει; Μιλάω πάντα για τη θέση πίσω από τον συνοδηγό, έτσι;

Εχω δοκιμάσει πολλες φορες για να το βάλω και το πρόβλημα είναι οτι δεν φτάνει η ζώνη. Το πρόβλημα είναι οτι δεν κάθεται ίσια η βάση και έχει μια ελαφριά κλίση. Η αδερφή μου ειπε οτι πρεπει να ειναι τελειως ίσια γιατι αλλιώς ειναι επικίνδυνο. Δλδ δεν καταλαβαίνω γιατι τις κάνουν τοσο μικρές . Αν θελει να μπει ενας παχουλός δλδ να μην μπορει να δεθεί:lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Εμένα αυτές τις μερες κάνει ένα βηχαλάκι και μετά βγάζει γάλα.μου είπε ο παιδίατρος να τις κάνω μικρά γεύματα και να την βάζω 30 μοίρες να κάθεται.αλλα ποσό πιο μικρά 90-120 πίνει το άλλο Σάββατο έχουμε εμβόλιο 3μηνων και θα το συζητήσω μαζί του. Η αλήθεια είναι ότι βλέπω και τα δικά σας που πίνουν κάτι 180 και αναρωτιέμαι βέβαια το περισσότερο δεν μου το πίνει από τα 120

Ούτε εμένα πίνει τόσο πολύ! Τρώει 8 φορές την ημέρα αλλά μέχρι 120 έχω μετρήσει στο μπιμπερό.

Just now, Giota1983 είπε:

Εχω δοκιμάσει πολλες φορες για να το βάλω και το πρόβλημα είναι οτι δεν φτάνει η ζώνη. Το πρόβλημα είναι οτι δεν κάθεται ίσια η βάση και έχει μια ελαφριά κλίση. Η αδερφή μου ειπε οτι πρεπει να ειναι τελειως ίσια γιατι αλλιώς ειναι επικίνδυνο. Δλδ δεν καταλαβαίνω γιατι τις κάνουν τοσο μικρές . Αν θελει να μπει ενας παχουλός δλδ να μην μπορει να δεθεί:lol:

Ούτε το δικό μας κάθεται ίσια η βάση. Μα, αφού έχει κλίση από μόνη της...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...