Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

δεν θελω να σε ανχωσω αλλα η πιθανοτητα αποβολης απο την αμνιο ειναι 1 στις 100. κ.εδω μεσα υπαρχουν δυο τρια κοριτσια που εχουν.αποβαλει για αυτο τον λογο. καλα κανεις κ την κανεις γιατι το.θες αλλα απλα να εισαι ενημερωμενη για τις πιθανοτητες σωστα. 

Εχεις δικιο...πρεπει να είμαστε πλήρως ενημερωμένες πριν πάρουμε καποια αποφαση..το θέμα είναι οτι εχουν γινει πλεον τοσες οι εξετασεις που νιωθεις ανασφαλης αν δεν τις κανεις..εγω αμνιοπαρακεντηση δεν θα εκανα..πώς ζεις όμως με την πιθανότητα οτι ίσως υπαρχει καποιο συνδρομο μεχρι να γεννησεις;;η πιστη οτι όλα θα πανε καλα δεν φτανει μερικες φορες...

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα κοριτσάκια μου από μία ανακουφισμένη πλέον φράουλα, χαχαχαχα!!!

όλα πήγαν περίφημα στην αυχενική, το σποράκι μας ήταν πολύ ζωηρό κ κούναγε τα χεράκια του πάνω κάτω! ο γιατρός μου είναι πολύ ευχαριστημένος από όσα είδε! δυστυχώς δεν καταφέραμε να δούμε το φύλο, αλλά πείτε το διαίσθηση της μάνας - εγώ νομίζω ότι είναι κορίτσι γιατί στον μικρό μας ο ίδιος γιατρός μας είχε πει πως είναι αγόρι πολύ πριν την αυχενική, με έναν απλό υπέρηχο! τέσπα, δεν πειράζει, μπορώ να περιμένω γι' αυτό ως τις 23.7 που θα τα ξαναπούμε! όσο για την άμνιο, εγώ κορίτσια μου έχω αποφασίσει να την κάνω. είμαι παρά 1,5 μήνα 37 κ επειδή το συζητήσαμε εχθές με το γιατρό, νομίζω πως θα ησυχάσω ως προς τα 520 σύνδρομα που εξετάζει! Στον μικρό μου βέβαια που ήμουν 34+ την είχαμε αποφύγει αλλά γιατί να μην κοιμάστε ήσυχες για τα μπεμπάκια σας που έρχονται; εξάλλου οι πιθανότητες αποτυχίας/αποβολής είναι 3 τοις χιλίοις!!! καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που τις επόμενες ημέρες θα δουν τα μπεμπάκια τους, σας στέλνω όλα τα θετικά μου vibes!!!!  :)

Μπράβο σας!!! Χαίρομαι πολύ!!!! Τα αποτελέσματα του papp-A πόσες μέρες κάνουν να βγουν; Αχ πρέπει να ναι φοβερό να βλέπεις το πλασματακι να κουνιέται!!!

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA said:

καλημέρα κοριτσάκια μου από μία ανακουφισμένη πλέον φράουλα, χαχαχαχα!!!

όλα πήγαν περίφημα στην αυχενική, το σποράκι μας ήταν πολύ ζωηρό κ κούναγε τα χεράκια του πάνω κάτω! ο γιατρός μου είναι πολύ ευχαριστημένος από όσα είδε! δυστυχώς δεν καταφέραμε να δούμε το φύλο, αλλά πείτε το διαίσθηση της μάνας - εγώ νομίζω ότι είναι κορίτσι γιατί στον μικρό μας ο ίδιος γιατρός μας είχε πει πως είναι αγόρι πολύ πριν την αυχενική, με έναν απλό υπέρηχο! τέσπα, δεν πειράζει, μπορώ να περιμένω γι' αυτό ως τις 23.7 που θα τα ξαναπούμε! όσο για την άμνιο, εγώ κορίτσια μου έχω αποφασίσει να την κάνω. είμαι παρά 1,5 μήνα 37 κ επειδή το συζητήσαμε εχθές με το γιατρό, νομίζω πως θα ησυχάσω ως προς τα 520 σύνδρομα που εξετάζει! Στον μικρό μου βέβαια που ήμουν 34+ την είχαμε αποφύγει αλλά γιατί να μην κοιμάστε ήσυχες για τα μπεμπάκια σας που έρχονται; εξάλλου οι πιθανότητες αποτυχίας/αποβολής είναι 3 τοις χιλίοις!!! καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που τις επόμενες ημέρες θα δουν τα μπεμπάκια τους, σας στέλνω όλα τα θετικά μου vibes!!!!  :)

Μπράβο κορίτσι μου, χάρηκα πολύ για σένα, επειδή 9/9 θα γίνω και εγώ 37 οπότε έχουμε την ίδια ηλικία,  για πες ο γιατρός σου είναι υπέρ της αμνιο??? Να πω και κάτι άλλο που δεν το είχα αναφέρει μέχρι τώρα εγώ είμαι έγκυος με δωρεά ωαρίων,  και η δοτρια μου είναι 23 σε αυτήν την περίπτωση πια ηλικία μετρά??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@FRAULAείσαι μικρή βρε κορίτσι σε παρακαλώ μην μπεις σε αυτήν την διαδικασία φοβάμαι πολύ δεν θέλω να κουνήσω το δάχτυλο αλλά φοβάμαι αφού δεν έχετε ιστορικό συνδρόμων 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Εχεις δικιο...πρεπει να είμαστε πλήρως ενημερωμένες πριν πάρουμε καποια αποφαση..το θέμα είναι οτι εχουν γινει πλεον τοσες οι εξετασεις που νιωθεις ανασφαλης αν δεν τις κανεις..εγω αμνιοπαρακεντηση δεν θα εκανα..πώς ζεις όμως με την πιθανότητα οτι ίσως υπαρχει καποιο συνδρομο μεχρι να γεννησεις;;η πιστη οτι όλα θα πανε καλα δεν φτανει μερικες φορες...

στα συχνα συνδρομα οπως το down κανεις πλεον κ αιματολογικη εξεταση που ειναι κατα 90 % αξιοπιστη. τωρα για τα πιο σπανια ειναι κ αρκετα μικρες οι πιθανοτητες δηλαδη αν ψαχνεις ενα συνδρομο που υπαρχει 1 στις 30000 γεννησεις προτιμας να μην ρισκαρεις την αποβολη που ειναι 1/100. 

γενικα ομως τα περισσοτερα συνδρομα εχουν κ αλλα προβληματα που φαινονται στους υπερηχους οπως πχ προβληματα στην καρδια παραμορφωσεις στα ακρα κτλ. 

τωρα για αυτο που λες πως ζεις με τις πιθανοτητες μεχρι να γεννησεις . πως ζεις με πιθανοτητες το παιδι σου να εχει αυτισμο που δεν φαινετε σε καμια εξεταση πως ζεις με τις πιθανοτητες το παιδι να παθει καποια σοβαρη αρρωστια αφου γεννηθει? γενικα το να κανεις ενα παιδι ειναι ενα παιχνιδι με πιθανοτητες ειναι ενα ρισκο δεν εισαι ποτε ησυχος. ευτυχως τα περισοτερα ειναι σπανια αυτο που λεει η λεξη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

δεν θελω να σε ανχωσω αλλα η πιθανοτητα αποβολης απο την αμνιο ειναι 1 στις 100. κ.εδω μεσα υπαρχουν δυο τρια κοριτσια που εχουν.αποβαλει για αυτο τον λογο. καλα κανεις κ την κανεις γιατι το.θες αλλα απλα να εισαι ενημερωμενη για τις πιθανοτητες σωστα. 

@linaaποσο δίκιο εχεις καλό θα είναι να ειμαστε ενημερωμενες σωστα δεν είναι 3 στις χίλιες

Just now, MariaGS είπε:

Εχεις δικιο...πρεπει να είμαστε πλήρως ενημερωμένες πριν πάρουμε καποια αποφαση..το θέμα είναι οτι εχουν γινει πλεον τοσες οι εξετασεις που νιωθεις ανασφαλης αν δεν τις κανεις..εγω αμνιοπαρακεντηση δεν θα εκανα..πώς ζεις όμως με την πιθανότητα οτι ίσως υπαρχει καποιο συνδρομο μεχρι να γεννησεις;;η πιστη οτι όλα θα πανε καλα δεν φτανει μερικες φορες...

Εμένα η πίστη με έχει φτάσει εδώ που είμαι και για μενα προσωπικά φτανει και περισσεύει ο θεός είναι μεγάλος ξέρει τι κανει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, χάρηκα πολύ για σένα, επειδή 9/9 θα γίνω και εγώ 37 οπότε έχουμε την ίδια ηλικία,  για πες ο γιατρός σου είναι υπέρ της αμνιο??? Να πω και κάτι άλλο που δεν το είχα αναφέρει μέχρι τώρα εγώ είμαι έγκυος με δωρεά ωαρίων,  και η δοτρια μου είναι 23 σε αυτήν την περίπτωση πια ηλικία μετρά??? 

σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια!! Άννα μου ο γιατρός μου από ότι κατάλαβα ακόμα και στα δικά του παιδιά - τα οποία η σύζυγός του τα έκανε 2 πριν κ 2 μετά τα 35 - έκανε αμνιοπαρακέντηση (κ στα τέσσερα τους), μου είπε εχθές λοιπόν πως αν και το papp-A μου ήταν πολύ καλό και καλύπτει ένα 95 τοις εκατό της βεβαιότητος ότι το παιδί είναι καλά, με την αμνιοπαρακέντηση θα βεβαιωθούμε σε ένα 98 τοις εκατό ότι έχουμε ή δεν έχουμε κάποια από τα 520 σύνδρομα που εξετάζει! η εξέταση για το αίμα που στέλνεται στην Αμερική προσωπικά με άφησε αδιάφορη γιατί το μόνο που εξετάζει είναι το σύνδρομο down κ είναι κ κοστοβόρα! τώρα όσον αφορά στην ερώτησή σου σχετικά με εγκυμοσύνη με δωρεά ωαρίων, η δική μου γνώμη είναι ότι μετρά η ηλικία της δότριας αλλά επειδή δεν είμαι γιατρός προτιμώ να μην σε μπερδέψω περισσότερο - αν θέλεις μπορώ να ρωτήσω το γιατρό μου και να μας απαντήσει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, χάρηκα πολύ για σένα, επειδή 9/9 θα γίνω και εγώ 37 οπότε έχουμε την ίδια ηλικία,  για πες ο γιατρός σου είναι υπέρ της αμνιο??? Να πω και κάτι άλλο που δεν το είχα αναφέρει μέχρι τώρα εγώ είμαι έγκυος με δωρεά ωαρίων,  και η δοτρια μου είναι 23 σε αυτήν την περίπτωση πια ηλικία μετρά??? 

η ηλικια της δοτρια μετραει κ του αντρα σου φυσικα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια!! Άννα μου ο γιατρός μου από ότι κατάλαβα ακόμα και στα δικά του παιδιά - τα οποία η σύζυγός του τα έκανε 2 πριν κ 2 μετά τα 35 - έκανε αμνιοπαρακέντηση (κ στα τέσσερα τους), μου είπε εχθές λοιπόν πως αν και το papp-A μου ήταν πολύ καλό και καλύπτει ένα 95 τοις εκατό της βεβαιότητος ότι το παιδί είναι καλά, με την αμνιοπαρακέντηση θα βεβαιωθούμε σε ένα 98 τοις εκατό ότι έχουμε ή δεν έχουμε κάποια από τα 520 σύνδρομα που εξετάζει! η εξέταση για το αίμα που στέλνεται στην Αμερική προσωπικά με άφησε αδιάφορη γιατί το μόνο που εξετάζει είναι το σύνδρομο down κ είναι κ κοστοβόρα! τώρα όσον αφορά στην ερώτησή σου σχετικά με εγκυμοσύνη με δωρεά ωαρίων, η δική μου γνώμη είναι ότι μετρά η ηλικία της δότριας αλλά επειδή δεν είμαι γιατρός προτιμώ να μην σε μπερδέψω περισσότερο - αν θέλεις μπορώ να ρωτήσω το γιατρό μου και να μας απαντήσει!

Η εξέταση αίματος η οποία στέλνεται στην Αμερική δεν εξετάζει μονο το down εξετάζει down turner kai Edward μαζί με 24 χρωμοσώματα μαζί η αμνιοπαρακέντηση με μοριακό καρυότυπο έχει 680 με 700€ κόστος και η εξέταση αίματος που εξετάζει τα χρωμοσώματα μαζί έχει 800€ αυτό είναι το κόστος ειναι πολύ μικρή η διάφορα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ήταν πανέμορφο είχε χεράκια και ποδαράκια πως μεγάλωσε έτσι και κουνιόταν το μανάρι μου και 170 παλμοί κλείσαμε και αυχενική στις 15/7 αχ κορίτσια τρελάθηκα τι όμορφο που ήταν και η καρδιά του τούμπανο που λένε έρωτας λιώνω 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 said:

Κορίτσια ήταν πανέμορφο είχε χεράκια και ποδαράκια πως μεγάλωσε έτσι και κουνιόταν το μανάρι μου και 170 παλμοί κλείσαμε και αυχενική στις 15/7 αχ κορίτσια τρελάθηκα τι όμορφο που ήταν και η καρδιά του τούμπανο που λένε έρωτας λιώνω 

Μπράβο πολύ χάρηκα,  εγω ακόμα είμαι πολύ μικρή ίσα ίσα μια καρδούλα είδα,  περιμένω πως και πως να ξαναπάω σε 2 εβδομάδες να δω πως είναι. Θα πάω  8 και κάτι να δούμε κάτι,  μετά 10η ευδομαδα και στην 12 με αναλαμβάνει ο κρατικός μηχανισμός πάω μέσο ασφαλείας να κάνω τα υπόλοιπα. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια ήταν πανέμορφο είχε χεράκια και ποδαράκια πως μεγάλωσε έτσι και κουνιόταν το μανάρι μου και 170 παλμοί κλείσαμε και αυχενική στις 15/7 αχ κορίτσια τρελάθηκα τι όμορφο που ήταν και η καρδιά του τούμπανο που λένε έρωτας λιώνω 

Μπραβο βρε μπουκιτσα μου!!!! Ολα να συνεχίσουν να ειναι υπέροχα με μια εύκολη και ανέφελη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa said:

η ηλικια της δοτρια μετραει κ του αντρα σου φυσικα. 

Η φούρια 23 και ο άντρας μου 39 , για να δούμε αλλά να πω και κάτι άλλο...Και να έχει το παιδάκια μου κάτι που δεν το εύχομαι σε κανένα εγω έκτρωση δεν κάνω οπότε πιστή στον θεό και στην Παναγία και προχωράμε. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια ήταν πανέμορφο είχε χεράκια και ποδαράκια πως μεγάλωσε έτσι και κουνιόταν το μανάρι μου και 170 παλμοί κλείσαμε και αυχενική στις 15/7 αχ κορίτσια τρελάθηκα τι όμορφο που ήταν και η καρδιά του τούμπανο που λένε έρωτας λιώνω 

Μπουκιτσα μου μπραβο σου και χαιρομαι πολυ για σενα.....αντε αντε με το καλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...