Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Anna0909 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω και κάτι αλλά για συμπτωματα,  ενώ κάποιες μέρες μετά την πρώτη χοριακη είχα τσιμπήματα δεξι α αριστερά λίγο τράβηγμα και λίγο σαν βάρος χαμηλά, τωρα δεν έχω τίποτα μόνο αναγούλεσ και ζαλάδα.  Αυτό φυσιολογικό είναι?? Λογο εξωσωματική παίρνω αρκετά χάπια και προγεστερόνη οπότε το στηθοσ μου είναι πρησμένο ΆΛΛΕΣ ώρες πιο πολύ ΆΛΛΕΣ ώρες λιγότερο αλλά πρησμένο,  αυτό είναι από τα χάπια πιστεύω   τι λέτε εσεισ;;;

Αχχχ πρόσεχε σε παρακαλώ,  δεν είμαστε για τέτοια τώρα. 

Αννα μου τι να σου πω..και εμενα το στηθος στην αρχη ηταν τουμπανο και δεν επαιρνε ουτε αγγιγμα..οσο περνουσαν οι μερες αρχισε να υποχωρει ο πονος  και το υπερβολικο πρηξιμο..οσο για τα τραβηγματα και τα τσιμπηματα υποχωρησαν πολυ γρηγορα..τελος ναυτια  ειχα για 12 μερες περιπου απο την 8η εβδομαδα και μετα..καθε εγκυμοσυνη ειναι πολλη διαφορετικη ομως..

  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Αγαπουλινι said:

23/01

Το ιδιο κι εγω κοριτσι μου. Πολυ αναγουλα και απορώ πλεον. Υπαρχει καποια λυση? Η γιατρος ειπε πως αργοτερα μονο μπορει να με βοηθησει.

@Anna0909 η αδερφη μου εβαλε πολλα κιλα στο πρωτο τριμηνο λογο ορμονών και ανησυχεί. Εσυ πως εισαι? Σου ειπαν κατι?

Εγώ βασικά κάνω πόλη διατροφή βασικά έκανα πριν τις αναγούλεσ και πριν την εξωσωματικη έχασα πολλά κιλά τωρα είμαι 63 με 168cm ύψος. Των Φεβρουαρίου που ξεκίνησα την διατροφή ειμουν σχεδον 70, μετα απο αποβολή ειμουν ρακοσ και ζουσα μονο με γλυκα.Δεν έχω βάλει κιλα γιατι τοστ και φριγανιεσ τρω αυτεσ τισ μέρες.  Ποσα κιλα πήρε η αδερφή σου ? Βασικά σε πια ευδομαδα ειναι; εγω 5+5

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Εγώ βασικά κάνω πόλη διατροφή βασικά έκανα πριν τις αναγούλεσ και πριν την εξωσωματικη έχασα πολλά κιλά τωρα είμαι 63 με 168cm ύψος. Των Φεβρουαρίου που ξεκίνησα την διατροφή ειμουν σχεδον 70, μετα απο αποβολή ειμουν ρακοσ και ζουσα μονο με γλυκα.Δεν έχω βάλει κιλα γιατι τοστ και φριγανιεσ τρω αυτεσ τισ μέρες.  Ποσα κιλα πήρε η αδερφή σου ? Βασικά σε πια ευδομαδα ειναι; εγω 5+5

Ακριβως δεν ξερω αλλα σθγουρα στην 13 και μεχρι πριν 2 βδομαδες ειχε βαλει ηδη 11 κιλα ενω αληθεια λεω δεν τρωει. Τωρα οι ενέσεις και τα χαπια φταινε? Το οτι ετσι κι αλλιως εχει θεμα ορμονικο με τον θυρωειδη!!??? Απλα απογοητευτηκε πολυ και την βλεπω πως λιγο τρωει λογο αναγουλες κι αυτη. Τωρα που σταματησε τις ενεσεις εβαλε σε 2 βφομαδες 100 γραμναρια μονο. Τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι said:

Ακριβως δεν ξερω αλλα σθγουρα στην 13 και μεχρι πριν 2 βδομαδες ειχε βαλει ηδη 11 κιλα ενω αληθεια λεω δεν τρωει. Τωρα οι ενέσεις και τα χαπια φταινε? Το οτι ετσι κι αλλιως εχει θεμα ορμονικο με τον θυρωειδη!!??? Απλα απογοητευτηκε πολυ και την βλεπω πως λιγο τρωει λογο αναγουλες κι αυτη. Τωρα που σταματησε τις ενεσεις εβαλε σε 2 βφομαδες 100 γραμναρια μονο. Τι να πω

Και εγώ έχω θέμα με θυρεοειδή και αυτόνομα για αυτό παίρνω και κορτιζόνη, αλλά να ελέγξει μια  μήπως χρειάζεται να πάρει t4. Εγώ λογο κορτιζόνη έχω κόψει το πολύ αλάτι και δεν έχω πάρει γραμμάριο 

Κορίτσια 1000 συγγνώμη αλλά άλλη μια ερώτηση, ενώ το πρωί ειμουν χάλια με αναγούλεσ τωρα το απόγευμα είμαι πολύ καλύτερα, αυτό φυσιολογικό είναι??? 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Anna0909 είπε:

Και εγώ έχω θέμα με θυρεοειδή και αυτόνομα για αυτό παίρνω και κορτιζόνη, αλλά να ελέγξει μια  μήπως χρειάζεται να πάρει t4. Εγώ λογο κορτιζόνη έχω κόψει το πολύ αλάτι και δεν έχω πάρει γραμμάριο 

Κορίτσια 1000 συγγνώμη αλλά άλλη μια ερώτηση, ενώ το πρωί ειμουν χάλια με αναγούλεσ τωρα το απόγευμα είμαι πολύ καλύτερα, αυτό φυσιολογικό είναι??? 

Εγω παλι αναποδα. Το πρωι ειμαι μια χαρα και το απογευμα γινομαι χαλια. Νομιζω ολα νορμαλ ειναι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαζοερώτηση κοριτσια αλλά θα την κάνω!!Έτσι για να έχω κατι να σκέφτομαι μέχρι την αυχενική γιατι 8ι μέρες δεν περνάνε..Έχετε καμιά διαίσθηση για το φύλο του μωρού σας;; Εγώ δεν έχω καμία..τη μία νιώθω κορίτσι την άλλη αγόρι..πώς μερικές κοπέλες είναι τόσο σίγουρες απο νωρίς;;..2 φίλες μου έπεσαν μέσα η καθεμία και στα δυο τους παιδιά..αυτό με τους παλμούς λέτε να ισχύει;;


askg.png

Link to comment
Share on other sites

@boukitsa123 προσεκτικά από εδώ και πέρα. Όχι ότι θα γινόταν κάτι κακό. Αλλά μόνο η τρομάρα που παίρνεις φτάνει. 

 

Έχετε πρηστεί / πάρει κιλά ; 

Η κοιλιά μου και στο στήθος μου έχουν διογκωθεί. 

Η έγκυος φίλη μου λέει ότι δεν έχει τίποτα από όλα αυτά. 

Είναι φυσιολογικό. 

Εν τω μεταξύ έχω δαιμονισμένη όρεξη για φαγητό. 

Εγω που την έβγαζα μέρες με καφέ τσιγάρο και γλυκά.  το φαγητό με αφηνε αδιάφορη !!!! Τι μου συμβαίνει; 

ο σύντροφος μου μου τα ζαλίζει να μην τρώω γιατί θα γίνω 290 κιλά.  

Ξεχασα να ρωτήσω το γιατρό. 

Μου έχει έρθει όρεξη να φάω γίγαντες με λουκάνικα καλοκαιριάτικα ! Φαγητό που με άφηνε αδιάφορη. 

Επίσης πήρατε ρούχα ή φοράτε τα κανονικά σας ;

Link to comment
Share on other sites

@Kerma2020 ο σύντροφος σου όλο σε σχολιάζει και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό όχι για μένα αλλά για σένα όσα κιλά γουστάρεις θα πάρεις μετά θα τα χάσεις συγγνώμη που είμαι κάπως ωμή αλλά δεν θέλω να σε ρίχνει τπτ όσα νιώθεις είναι όλα φυσιολογικά εγώ πάλι ενώ πεινάω λόγω εμετων και μη γεύσης δεν έχω όρεξη και ενώ είμαι υπερβαρη δεν έχω παχύνει μέχρι στιγμής 

Just now, MariaGS είπε:

Χαζοερώτηση κοριτσια αλλά θα την κάνω!!Έτσι για να έχω κατι να σκέφτομαι μέχρι την αυχενική γιατι 8ι μέρες δεν περνάνε..Έχετε καμιά διαίσθηση για το φύλο του μωρού σας;; Εγώ δεν έχω καμία..τη μία νιώθω κορίτσι την άλλη αγόρι..πώς μερικές κοπέλες είναι τόσο σίγουρες απο νωρίς;;..2 φίλες μου έπεσαν μέσα η καθεμία και στα δυο τους παιδιά..αυτό με τους παλμούς λέτε να ισχύει;;

Εσύ θα κάνεις αγόρι έχω προαίσθημα αυτό με τους παλμούς δεν ισχύει είναι μύθοι 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Χαζοερώτηση κοριτσια αλλά θα την κάνω!!Έτσι για να έχω κατι να σκέφτομαι μέχρι την αυχενική γιατι 8ι μέρες δεν περνάνε..Έχετε καμιά διαίσθηση για το φύλο του μωρού σας;; Εγώ δεν έχω καμία..τη μία νιώθω κορίτσι την άλλη αγόρι..πώς μερικές κοπέλες είναι τόσο σίγουρες απο νωρίς;;..2 φίλες μου έπεσαν μέσα η καθεμία και στα δυο τους παιδιά..αυτό με τους παλμούς λέτε να ισχύει;;

Μαρία,τα ίδια κ εγώ. Καμία διαίσθηση!! Κ εμένα οι φίλες μου επιβεβαιώθηκαν στο φύλο που πίστευαν.. τι να πω, ελπίζω στην αυχενική να φανει κάτι... !!

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Kerma2020 ο σύντροφος σου όλο σε σχολιάζει και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό όχι για μένα αλλά για σένα όσα κιλά γουστάρεις θα πάρεις μετά θα τα χάσεις συγγνώμη που είμαι κάπως ωμή αλλά δεν θέλω να σε ρίχνει τπτ όσα νιώθεις είναι όλα φυσιολογικά εγώ πάλι ενώ πεινάω λόγω εμετων και μη γεύσης δεν έχω όρεξη και ενώ είμαι υπερβαρη δεν έχω παχύνει μέχρι στιγμής 

Εσύ θα κάνεις αγόρι έχω προαίσθημα αυτό με τους παλμούς δεν ισχύει είναι μύθοι 

Εσυ τι πιστευεις για σενα;;ο αντρας μου φανταζομαι οτι θελει περισσοτερο αγορι..εμενα δεν με πολυνοιαζει να σου πω την αληθεια..απλώς θα ηθελα να ξερω..του μιλαω και θελω να ξερω πώς να το αποκαλώ :)

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Μαρία,τα ίδια κ εγώ. Καμία διαίσθηση!! Κ εμένα οι φίλες μου επιβεβαιώθηκαν στο φύλο που πίστευαν.. τι να πω, ελπίζω στην αυχενική να φανει κάτι... !!

Πότε έχεις αυχενική ειπαμε;;πολλές φορες κάνουν λάθος όμως εκει..εγώ δεν θα το πολυλαβω υποψη μου


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MariaGS είπε:

Εσυ τι πιστευεις για σενα;;ο αντρας μου φανταζομαι οτι θελει περισσοτερο αγορι..εμενα δεν με πολυνοιαζει να σου πω την αληθεια..απλώς θα ηθελα να ξερω..του μιλαω και θελω να ξερω πώς να το αποκαλώ :)

Πότε έχεις αυχενική ειπαμε;;πολλές φορες κάνουν λάθος όμως εκει..εγώ δεν θα το πολυλαβω υποψη μου

Την ερχόμενη Παρασκευή,πρώτα ο Θεός.

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πάλι εγω και οι ανασφάλειες μου.....σήμερα το απόγευμα έφαγα ένα παγωτό μετά από λίγο αισθάνθηκα πολύ πρήξιμο και αέρια (sorry) στη κοιλιά και μια μικρή πίεση δεν μπορώ να πω πόνος χαμηλά,  φυσιολογικά εινσι αυτά??? Αυριο θα είμαι 6 ακριβώς λέτε να πάω για υπέρηχο θα δούμε κάτι???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Κορίτσια πάλι εγω και οι ανασφάλειες μου.....σήμερα το απόγευμα έφαγα ένα παγωτό μετά από λίγο αισθάνθηκα πολύ πρήξιμο και αέρια (sorry) στη κοιλιά και μια μικρή πίεση δεν μπορώ να πω πόνος χαμηλά,  φυσιολογικά εινσι αυτά??? Αυριο θα είμαι 6 ακριβώς λέτε να πάω για υπέρηχο θα δούμε κάτι???

Τα ίδια έχω και εγώ μην ανησυχείς!!Είναι φυσιολογικά!Εγώ ακουσα καρδια στις 6+1 αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι ήταν οριακά..εξαρταται ποτέ εγινε η συλληψη και τι κυκλο εχεις..ειναι σταθερος;;


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS said:

Τα ίδια έχω και εγώ μην ανησυχείς!!Είναι φυσιολογικά!Εγώ ακουσα καρδια στις 6+1 αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι ήταν οριακά..εξαρταται ποτέ εγινε η συλληψη και τι κυκλο εχεις..ειναι σταθερος;;

Αχ κορίτσι μου πόσο κουράγιο μου δεινής,  εγω είμαι από εξωσωματική και ο γιατρός μου είπε ότι μετράω από 13/5/19 τελευταία περίοδο αν και εγω είχα 10/5 Αλλά άργησε λίγο η εμβρυμεταφορα. Λέω να πάω αύριο δεν αντέχω αλλο , βρήκα Και κέντρο που είναι ανοιχτά αύριο,  Αγγλία μένω για να δούμε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Αχ κορίτσι μου πόσο κουράγιο μου δεινής,  εγω είμαι από εξωσωματική και ο γιατρός μου είπε ότι μετράω από 13/5/19 τελευταία περίοδο αν και εγω είχα 10/5 Αλλά άργησε λίγο η εμβρυμεταφορα. Λέω να πάω αύριο δεν αντέχω αλλο , βρήκα Και κέντρο που είναι ανοιχτά αύριο,  Αγγλία μένω για να δούμε. 

Τοτε αυριο πιθανον να μην ακουσεις αλλα μην αγχωθεις..σκεψου στις 5 και 4 ημερες ειδα μονο σακο..οι 3 μερες κανουν μεγαλη διαφορα..να σε ανησυχουν μονο οι συνεχομενοι πονοι για πολλη ωρα..ολα τα αλλα ειναι φυσιολογικα..

 

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...