Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα boukitsa! Δεν αισθάνομαι ακόμα το μωρό.. έχω ακόμα αναγουλες τα βράδια.. την υπόλοιπη μέρα μια χαρά, έχουν αρχίσει τα κιλά μου να ανεβαίνουν.. εσείς κορίτσια έχετε βάλει καθόλου;

Εγω δεν ξέρω πόσα είμαι τώρα έτσι κι αλλιώς είμαι παχύσαρκη την τελευταία φορά στον ντοκ ήμουν 100 ακριβώς τρώω η αλήθεια είναι αλλά δεν πεινάω και συνέχεια.


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια! 

Εμείς έχουμε ραντεβού στη γιατρό μας μεθαύριο για να δούμε πώς τα πάμε! 

Οι εμετοί εμένα σταμάτησαν εδώ και 1 εβδομάδα. Μεθαυριο σύμφωνα με την αυχενική κλείνουμε 17 εβδομάδων. Από κιλά δεν έβαλα ακόμη λόγω κ των πολλών εμετών (ήμουν 66 το Μαιο και την περασμένη βδομάδα που ζυγίστηκα ήμουν 67!), αλλά η κοιλίτσα φαινεται αρκετα :)

Κλωτσιες δεν ενιωσα τιποτα ακομη..μονο κατι γαργαλητά μεσα μεσα αλλα μπορει να ειναι κ τα έντερα..

Περιμένουμε με αγωνία τον μεθαυριανό υπέρηχο να δούμε τη μικρή μας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βγηκαν επιτελους τα αποτελεσματα απο αυχενικη και papp a.

1/10000. Μεγαλη χαρα εχω βεβαια αν και πηγα με πολυ αγχος. Εχω συσπασεις και παιρνω μαγνησιο. Κιλα εβαλα συνολο 3 και ειμαι 14 και 4 μερες, αρα καλα τα παω σε αυτη την εγκυμοσυνη σε σχεση νε την πρωτη. Εγω την νιωθω εδω και καιρο αλλα μπορει και να παιζει ρολο που ειμαι 2η φορα εγκυος

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα boukitsa! Δεν αισθάνομαι ακόμα το μωρό.. έχω ακόμα αναγουλες τα βράδια.. την υπόλοιπη μέρα μια χαρά, έχουν αρχίσει τα κιλά μου να ανεβαίνουν.. εσείς κορίτσια έχετε βάλει καθόλου;

Εμένα προχθές που με μέτρησε ο γιατρός από 58 που ήμουν με βρήκε 59! Κοιλιτσα δεν έκανα απλά έχω ένα πρηξιματακι χαμηλά! Δε φαίνεται προς το παρόν! Να δούμε πως θα πάει η συνέχεια!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια βγηκαν επιτελους τα αποτελεσματα απο αυχενικη και papp a.

1/10000. Μεγαλη χαρα εχω βεβαια αν και πηγα με πολυ αγχος. Εχω συσπασεις και παιρνω μαγνησιο. Κιλα εβαλα συνολο 3 και ειμαι 14 και 4 μερες, αρα καλα τα παω σε αυτη την εγκυμοσυνη σε σχεση νε την πρωτη. Εγω την νιωθω εδω και καιρο αλλα μπορει και να παιζει ρολο που ειμαι 2η φορα εγκυος

Εμένα είναι το 3ο και δεν το έχω ακούσει ακόμα :sad:

Κορίτσια η γλυκόζη από 90 μου πήγε 71 έστειλα στον γιατρό ακόμα δεν μου έχει απαντήσει εγώ περίμενα να έχει ανέβει κι αυτή έπεσε... 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα boukitsa! Δεν αισθάνομαι ακόμα το μωρό.. έχω ακόμα αναγουλες τα βράδια.. την υπόλοιπη μέρα μια χαρά, έχουν αρχίσει τα κιλά μου να ανεβαίνουν.. εσείς κορίτσια έχετε βάλει καθόλου;

Εγώ στην αυχενική που με ζύγισε δεν είχα βάλει καθόλου ήμουν 68 κιλα όπως και πριν. Βέβαια δεν πειναω και πολύ άσε που κυνηγάω όλη μέρα τη μικρή μου και με κρατάει σε φόρμα προς το παρόν. Γενικά είμαι πολύ καλά μου πέρασε και η αδυναμία του πρώτου τριμήνου. Αύριο μπαίνω στην 15 εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα τελευταία 3 βραδια νιώθω σαν σουβλιες κάτω στην κοιλιά αλλά ίσα ίσα περιστασιακά για λίγο και στιγμιαία! 3-4 σουβλιες που κρατάνε δευτερόλεπτα κ τέλος!

το παθαίνει καμία άλλη;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια τα τελευταία 3 βραδια νιώθω σαν σουβλιες κάτω στην κοιλιά αλλά ίσα ίσα περιστασιακά για λίγο και στιγμιαία! 3-4 σουβλιες που κρατάνε δευτερόλεπτα κ τέλος!

το παθαίνει καμία άλλη;

Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο εγώ έχω πετρώματα και τρέμω γτ δεν είναι καλό να αρχίζουν τόσο νωρίς τουλάχιστον δεν είναι πολλά μέσα στην μέρα και το πέτρωμα κρατάει για κάποια δευτερόλεπτα και μετά φεύγει όσο κρατάει όμως πονάς 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο εγώ έχω πετρώματα και τρέμω γτ δεν είναι καλό να αρχίζουν τόσο νωρίς τουλάχιστον δεν είναι πολλά μέσα στην μέρα και το πέτρωμα κρατάει για κάποια δευτερόλεπτα και μετά φεύγει όσο κρατάει όμως πονάς 

Όταν λες πετρώματα εννοείς πως νιώθεις την κοιλιά να πετρώνει; Συγνώμη που ρωτάω αλλά είμαι πρωτάρα και δεν ξέρω τίποτα!!

αν είναι αυτό, εμένα δεν πετρώνει απλά από μέσα νιώθω σαν ένα τσιμπηματάκι κάπως έτσι να το πω αλλά κρατάει ένα δευτερόλεπτο κ μετά τίποτα! Αν συνεχιστεί φυσικά θα μιλήσω με τον γιατρό απλά ειπα μήπως είναι φυσιολογικό! Κ μου κάνει εντύπωση ότι με πιάνει μόνο το βράδυ που θα ξαπλώσω και θα είμαι ηρεμηήρεμη


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Έχω μια απορία ή μάλλον ανησυχία.... Προχθές ένιωσα γύρω από τον αφαλό μου σαν κάτι να με γαργαλαει... Ειμαι στη 18η εβδομάδα. Ρώτησα το γιατρό μ κ μ ειπε οτι κατά πάσα πιθανότητα ήταν το μωράκι μου... Όμως από προχθές τίποτα πάλι..... Θα έπρεπε να το νιώσω ξανά???? Δεν θα έπρεπε να έχει συχνότητα??? Έχω άγχος αν είναι καλά το μωρό μου κ με έχει αρρωστήσει 2 μέρες τώρα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Linaki.24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχω μια απορία ή μάλλον ανησυχία.... Προχθές ένιωσα γύρω από τον αφαλό μου σαν κάτι να με γαργαλαει... Ειμαι στη 18η εβδομάδα. Ρώτησα το γιατρό μ κ μ ειπε οτι κατά πάσα πιθανότητα ήταν το μωράκι μου... Όμως από προχθές τίποτα πάλι..... Θα έπρεπε να το νιώσω ξανά???? Δεν θα έπρεπε να έχει συχνότητα??? Έχω άγχος αν είναι καλά το μωρό μου κ με έχει αρρωστήσει 2 μέρες τώρα....

Καλημέρα !! Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας γιατί είσαι ακόμα 18η εβδομάδα οποτε ίσως να μην είναι πολύ ευδιάκριτη η κίνηση! Πάντως εφόσον τ ένιωσες σίγουρα θα το ξανά νιώσεις είμαι σίγουρη! 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Καλημέρα !! Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας γιατί είσαι ακόμα 18η εβδομάδα οποτε ίσως να μην είναι πολύ ευδιάκριτη η κίνηση! Πάντως εφόσον τ ένιωσες σίγουρα θα το ξανά νιώσεις είμαι σίγουρη! 

Πππππφφφφφ!!!!!! Νόμιζα ότι από προχθές κ έπειτα θα το νιώθω πιο συχνά..... Στο μεταξύ είδα κ ένα παλιο όνειρο κ με έχει κ αυτό ανησυχήσει.... Δεν ξέρω.... 

Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2019 at 8:33 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Εμένα είναι το 3ο και δεν το έχω ακούσει ακόμα :sad:

Κορίτσια η γλυκόζη από 90 μου πήγε 71 έστειλα στον γιατρό ακόμα δεν μου έχει απαντήσει εγώ περίμενα να έχει ανέβει κι αυτή έπεσε... 

Καλημέρα :) Γιατί πρεπει να ανεβεί; τα φυσιολογικά όρια γλυκόζης το πρωί πριν φαμε οτιδηποτε ειναι από ότι ξερω 70-95. Αρα μια χαρα είσαι! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Linaki.24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχω μια απορία ή μάλλον ανησυχία.... Προχθές ένιωσα γύρω από τον αφαλό μου σαν κάτι να με γαργαλαει... Ειμαι στη 18η εβδομάδα. Ρώτησα το γιατρό μ κ μ ειπε οτι κατά πάσα πιθανότητα ήταν το μωράκι μου... Όμως από προχθές τίποτα πάλι..... Θα έπρεπε να το νιώσω ξανά???? Δεν θα έπρεπε να έχει συχνότητα??? Έχω άγχος αν είναι καλά το μωρό μου κ με έχει αρρωστήσει 2 μέρες τώρα....

Ναι μπορεί να ήταν το μωρό αλλά δε σημαίνει ότι θα το νιώθεις κάθε μέρα γιατί ακόμη είναι νωρίς και είναι μικρούλη. Εμένα έτσι μου είχε πει ο δικός μου ο γιατρός. 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Ναι μπορεί να ήταν το μωρό αλλά δε σημαίνει ότι θα το νιώθεις κάθε μέρα γιατί ακόμη είναι νωρίς και είναι μικρούλη. Εμένα έτσι μου είχε πει ο δικός μου ο γιατρός. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!!! Δεν ξερεις ποσο πολυ με ανακουφισες.....Εχω ανησυχήσει ρε γαμωτο....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...