Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Που είστε κορίτσια; Με τις δουλειές του σπιτιού πως τα βγάζετε πέρα; Εγώ εκτός του ότι γίνομαι παπί μετά με σφάζει και η μέση μου αλλά δεν έχω ποιος να με βοηθήσει οπότε αναγκαστικά τα κάνω εγώ πως θα τα βγάλω πέρα μέχρι τέλους ένας θεός ξέρει... Ακόμα διακοπές κάνετε; Δεν βαρεθήκατε; :razz:

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Που είστε κορίτσια; Με τις δουλειές του σπιτιού πως τα βγάζετε πέρα; Εγώ εκτός του ότι γίνομαι παπί μετά με σφάζει και η μέση μου αλλά δεν έχω ποιος να με βοηθήσει οπότε αναγκαστικά τα κάνω εγώ πως θα τα βγάλω πέρα μέχρι τέλους ένας θεός ξέρει... Ακόμα διακοπές κάνετε; Δεν βαρεθήκατε; :razz:

Εγω τα φορτωσα στον κοκορα κανονικα και με τον νομο!!! Εχω και την 3χρονη που τρεχω αρα φανταζεσαι τι γινεται. Προσεχε με την μεση γιατι αππ την πρωτη επαθα δισκοκηλη. Εγω εχω θεμα με την πιεση, πολυ χαμηλη και ζαλιζομαι κατι που δεν ειχα στην πρωτη, οπως επισης πονους χαμηλα σα να πεφτει σαν τουβλο προς τα κατω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Εγω τα φορτωσα στον κοκορα κανονικα και με τον νομο!!! Εχω και την 3χρονη που τρεχω αρα φανταζεσαι τι γινεται. Προσεχε με την μεση γιατι αππ την πρωτη επαθα δισκοκηλη. Εγω εχω θεμα με την πιεση, πολυ χαμηλη και ζαλιζομαι κατι που δεν ειχα στην πρωτη, οπως επισης πονους χαμηλα σα να πεφτει σαν τουβλο προς τα κατω

Εγώ κάνω και συσπάσεις αραιά και που αλλά δεν γίνεται να μην κάνω τα βασικά + μαγείρεμα τουλάχιστον φεύγει η κωλοζέστη σε λίγο καιρό...Σου έχουν πει τι μωράκι περιμένεις τώρα; (Εγώ έχω 2 παιδιά ένα τρίχρονο και ένα σχεδόν 5χρονο)


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγώ κάνω και συσπάσεις αραιά και που αλλά δεν γίνεται να μην κάνω τα βασικά + μαγείρεμα τουλάχιστον φεύγει η κωλοζέστη σε λίγο καιρό...Σου έχουν πει τι μωράκι περιμένεις τώρα; (Εγώ έχω 2 παιδιά ένα τρίχρονο και ένα σχεδόν 5χρονο)

Α μαγειρεμα, σιδερωμα και τα καθημερινα ναι τα κανω αλλα βαριεμαι να καθαρίσω. Ναι παλι κορίτσι κανω αλλα δεν ειναι 100% σιγουρο. Αυριο μας το επιβεβαιωσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Που είστε κορίτσια; Με τις δουλειές του σπιτιού πως τα βγάζετε πέρα; Εγώ εκτός του ότι γίνομαι παπί μετά με σφάζει και η μέση μου αλλά δεν έχω ποιος να με βοηθήσει οπότε αναγκαστικά τα κάνω εγώ πως θα τα βγάλω πέρα μέχρι τέλους ένας θεός ξέρει... Ακόμα διακοπές κάνετε; Δεν βαρεθήκατε; :razz:

Τέλος οι διακοπές επιστροφή στην καθημερινότητα. Με υπομονή και μόνο οι δουλειές. Κάτι αφήνω κάτι κάνω δε γίνονται όλες μαζί. Με τη ζέστη δεν έχω θέμα ευτυχώς. Η μέση τώρα είναι ένα άλλο θέμα. Εγώ νομίζω πιάνομαι και στον ύπνο γιατί δεν μπορώ να βολευτω με τίποτα. Δε θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει όταν φουσκώσω για τα καλά.

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Εγω τα φορτωσα στον κοκορα κανονικα και με τον νομο!!! Εχω και την 3χρονη που τρεχω αρα φανταζεσαι τι γινεται. Προσεχε με την μεση γιατι αππ την πρωτη επαθα δισκοκηλη. Εγω εχω θεμα με την πιεση, πολυ χαμηλη και ζαλιζομαι κατι που δεν ειχα στην πρωτη, οπως επισης πονους χαμηλα σα να πεφτει σαν τουβλο προς τα κατω

Πω πω και πώς την παλεύεις με τις ζαλάδες βρε παιδί μου? Και εγώ χαμηλή πίεση γενικά αλλά δεν ζαλίζομαι. Σίδηρο παίρνεις?

 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Τέλος οι διακοπές επιστροφή στην καθημερινότητα. Με υπομονή και μόνο οι δουλειές. Κάτι αφήνω κάτι κάνω δε γίνονται όλες μαζί. Με τη ζέστη δεν έχω θέμα ευτυχώς. Η μέση τώρα είναι ένα άλλο θέμα. Εγώ νομίζω πιάνομαι και στον ύπνο γιατί δεν μπορώ να βολευτω με τίποτα. Δε θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει όταν φουσκώσω για τα καλά.

Πω πω και πώς την παλεύεις με τις ζαλάδες βρε παιδί μου? Και εγώ χαμηλή πίεση γενικά αλλά δεν ζαλίζομαι. Σίδηρο παίρνεις?

 

Εχω 7 με 4 και παιρνω σιδηρο εδω και 2 μηνες. Ε αύριο που θα παω στον γιατρο θα μου πει φανταζομαι τι να κανω. Ε δεν την παλευω γιατι ολο κοιμάμαι αλλα παλι καλα που συνεργάζεται μαζι μας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Εχω 7 με 4 και παιρνω σιδηρο εδω και 2 μηνες. Ε αύριο που θα παω στον γιατρο θα μου πει φανταζομαι τι να κανω. Ε δεν την παλευω γιατι ολο κοιμάμαι αλλα παλι καλα που συνεργάζεται μαζι μας

Ναι έχεις πολύ χαμηλή βρε παιδί μου. Να πας οπωσδήποτε στο γιατρό. Ευχομαι να νιώσεις καλύτερα γρήγορα.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Καλωσορίσαμε όλες πίσω από τις διακοπές μας! Με τις δουλειές του σπιτιού χαλαρά ότι προλαβαίνουμε μην στρεσαρεστε γιατι το σημαντικότερο είναι να ειναι καλά τα μωράκια μας! Εγώ ξεκίνησα ασβέστιο και μαγνήσιο εχει εδώ και 2 εβδόμαδες (μαζί με τις υπόλοιπες βιταμίνες). 29 Αυγούστου έχουμε β επιπέδου και αρχισα να αγχώνομαι...μακάρι όλα να πάνε καλά! Εσείς πότε πάτε για β επιπέδου; 

Επίσης, έχετε νιώσει το μωράκι σας ή ακόμη; εγώ έχω πρόσθιο πλακούντα και μου είπαν θα αργήσω να την νιώσω (ίσως στην 22η βδομάδα και μετά).

Από συχνοουρία επίσης πώς τα πάτε; εγώ σηκώνομαι σταθερα 2 φορές το βραδυ!! Και σχεδόν κάθε 1 με 1.5 ώρα κατα τη διάρκεια της ημέρας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TheMiracle είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Καλωσορίσαμε όλες πίσω από τις διακοπές μας! Με τις δουλειές του σπιτιού χαλαρά ότι προλαβαίνουμε μην στρεσαρεστε γιατι το σημαντικότερο είναι να ειναι καλά τα μωράκια μας! Εγώ ξεκίνησα ασβέστιο και μαγνήσιο εχει εδώ και 2 εβδόμαδες (μαζί με τις υπόλοιπες βιταμίνες). 29 Αυγούστου έχουμε β επιπέδου και αρχισα να αγχώνομαι...μακάρι όλα να πάνε καλά! Εσείς πότε πάτε για β επιπέδου; 

Επίσης, έχετε νιώσει το μωράκι σας ή ακόμη; εγώ έχω πρόσθιο πλακούντα και μου είπαν θα αργήσω να την νιώσω (ίσως στην 22η βδομάδα και μετά).

Από συχνοουρία επίσης πώς τα πάτε; εγώ σηκώνομαι σταθερα 2 φορές το βραδυ!! Και σχεδόν κάθε 1 με 1.5 ώρα κατα τη διάρκεια της ημέρας

Πολύ συχνοουρια κι εγώ όλη μέρα. Φαντάσου τι έχει να γίνει όταν μεγαλώσουν τα μωράκια μας και πιέζουν την κύστη περισσότερο. Εγώ τώρα είμαι στη 17η εβδομάδα και μόνο κάτι γουργουρητα νιώθω. Η κόρη μου με είχε κλωτσήσει πρώτη φορά τη 18-19η εβδομάδα και περίμενα ότι αυτό θα κλωτσήσει πιο νωρίς αλλά τίποτα ακόμη. Β επιπέδου μέσα Σεπτέμβρη μάλλον ακόμη δεν ξέρω πότε ακριβώς. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κ από εμένα κορίτσια!

χάθηκα γιατί είμαι σε παρατεταμένες διακοπές καθώς μένουμε στο εξοχικό αυτή την περίοδο για να συνεχίσει να κάνει ο μικρός τα μπάνια του, ο οποίος έχει γίνει αραπάκι σωστό! Όσον αφορά στα συμπτώματα εγώ έχω κ συχνουρία (περισσότερο κ από το α' τρίμηνο) και ζαλάδες (ακόμα κ αν γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι!) κ ανακατωσούρες τα πρωινά (αν κ έχουν αραιώσει πολύ..) Τελικά περιμένουμε αγόρι πάλι! αν κ ήθελα κοριτσάκι δεν το κρύβω, το αγόρι στην περίπτωσή μας θα είναι αρκετά "βολικό" .Β επιπέδου θα κάνω 10 Σεπτέμβρη. Τον μικρούλη τον νιώθω ορισμένες φορές ειδικά αν φάω κάτι γλυκό κ μετά ξαπλώσω  - έχει αρχίσει να ρίχνει "κλωτσιές" που αν βάλλω το χέρι μου νιώθω ένα ανεπαίσθητο τακ - τακ. Δουλειές στο σπίτι κάνω καθημερινά ότι κ όσο μπορώ εννοείται! Σιγά μην σκάουμε για τις δουλειές στο κάτω κάτω - το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να είναι καθαρό το πάτωμα (γιατί με τα tantrums που κάνει ο μικρός κυλιέται συνέχεια κάτω) κ οι επιφάνειες που αγγίζει να μην έχουν σκόνη. ΄Ασχετο, έχετε φουσκώσει καθόλου; σε εμένα δεν φαίνεται τίποτα ακόμα!

& ερώτηση στις μαμάδες που έχουν κ άλλα παιδάκια: πως αντιμετώπισαν τα μεγαλύτερα παιδάκια σας την έλευση του μικρότερου μέλους στην οικογένεια; ζήλεψαν; και ποιος σας τα κρατούσε όταν πήγατε να γεννήσετε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια εκλεισα 30/09 β-επιπέδου. Απο χτες νιωθω καλυτερα και τωρα είμαι ηδη στην γιατρο. Περιμενω την σειρα μου και το αγχος ανεβαινει

Σε νοσοκομείο σε βλέπει; 

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα κ από εμένα κορίτσια!

χάθηκα γιατί είμαι σε παρατεταμένες διακοπές καθώς μένουμε στο εξοχικό αυτή την περίοδο για να συνεχίσει να κάνει ο μικρός τα μπάνια του, ο οποίος έχει γίνει αραπάκι σωστό! Όσον αφορά στα συμπτώματα εγώ έχω κ συχνουρία (περισσότερο κ από το α' τρίμηνο) και ζαλάδες (ακόμα κ αν γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι!) κ ανακατωσούρες τα πρωινά (αν κ έχουν αραιώσει πολύ..) Τελικά περιμένουμε αγόρι πάλι! αν κ ήθελα κοριτσάκι δεν το κρύβω, το αγόρι στην περίπτωσή μας θα είναι αρκετά "βολικό" .Β επιπέδου θα κάνω 10 Σεπτέμβρη. Τον μικρούλη τον νιώθω ορισμένες φορές ειδικά αν φάω κάτι γλυκό κ μετά ξαπλώσω  - έχει αρχίσει να ρίχνει "κλωτσιές" που αν βάλλω το χέρι μου νιώθω ένα ανεπαίσθητο τακ - τακ. Δουλειές στο σπίτι κάνω καθημερινά ότι κ όσο μπορώ εννοείται! Σιγά μην σκάουμε για τις δουλειές στο κάτω κάτω - το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να είναι καθαρό το πάτωμα (γιατί με τα tantrums που κάνει ο μικρός κυλιέται συνέχεια κάτω) κ οι επιφάνειες που αγγίζει να μην έχουν σκόνη. ΄Ασχετο, έχετε φουσκώσει καθόλου; σε εμένα δεν φαίνεται τίποτα ακόμα!

& ερώτηση στις μαμάδες που έχουν κ άλλα παιδάκια: πως αντιμετώπισαν τα μεγαλύτερα παιδάκια σας την έλευση του μικρότερου μέλους στην οικογένεια; ζήλεψαν; και ποιος σας τα κρατούσε όταν πήγατε να γεννήσετε;

Μου την είχε κρατήσει η μάνα μου και ο άντρας μου την μικρή και τώρα πάλι πρώτα ο θεός αυτοί θα κρατήσουν τα παιδιά γενικά όσο το μωρό είναι μωρό δεν είχα θέματα τώρα που μεγάλωσαν και οι 2 γίνονται μάχες επικές υπάρχει ένα ωραίο βιβλίο όσοι ενδιαφέρονται για τις αδελφικές σχέσεις και πως να μην παίρνεις θέση αλλά να τις επιλύεις με αποδοχή και στα 2 ή περισσότερα παιδιά. Το βιβλίο λέγεται ''Αδέρφια όχι αντίπαλοι'' των εκδόσεων Πατάκης. 

Εμένα η κοιλιά δεν φαίνεται γιατί είμαι παχιά μόνο γυμνή αν με δω δείχνει 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα φάνηκε αρκετά και αρχισε να στρογγυλευει αλλά ειναι ολα θέμα σωματοτυπου και κιλών πιστευω! Λογικά σε όλες μας μόλις κλεισουμε τον 5ο μήνα θα πετάγεται αρκετά η κοιλίτσα! Ειμαι σημερα 19 και 4 ημερών! Στον τελευταιο υπέρηχο η μικρή ήταν περίπου 250 γραμμάρια! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Σε νοσοκομείο σε βλέπει; 

Οχι καλε αλλα παιρνει πολυ χρονο με τις ασθενεις της

πρίν από 28 λεπτά , FRAULA είπε:

καλημέρα κ από εμένα κορίτσια!

χάθηκα γιατί είμαι σε παρατεταμένες διακοπές καθώς μένουμε στο εξοχικό αυτή την περίοδο για να συνεχίσει να κάνει ο μικρός τα μπάνια του, ο οποίος έχει γίνει αραπάκι σωστό! Όσον αφορά στα συμπτώματα εγώ έχω κ συχνουρία (περισσότερο κ από το α' τρίμηνο) και ζαλάδες (ακόμα κ αν γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι!) κ ανακατωσούρες τα πρωινά (αν κ έχουν αραιώσει πολύ..) Τελικά περιμένουμε αγόρι πάλι! αν κ ήθελα κοριτσάκι δεν το κρύβω, το αγόρι στην περίπτωσή μας θα είναι αρκετά "βολικό" .Β επιπέδου θα κάνω 10 Σεπτέμβρη. Τον μικρούλη τον νιώθω ορισμένες φορές ειδικά αν φάω κάτι γλυκό κ μετά ξαπλώσω  - έχει αρχίσει να ρίχνει "κλωτσιές" που αν βάλλω το χέρι μου νιώθω ένα ανεπαίσθητο τακ - τακ. Δουλειές στο σπίτι κάνω καθημερινά ότι κ όσο μπορώ εννοείται! Σιγά μην σκάουμε για τις δουλειές στο κάτω κάτω - το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να είναι καθαρό το πάτωμα (γιατί με τα tantrums που κάνει ο μικρός κυλιέται συνέχεια κάτω) κ οι επιφάνειες που αγγίζει να μην έχουν σκόνη. ΄Ασχετο, έχετε φουσκώσει καθόλου; σε εμένα δεν φαίνεται τίποτα ακόμα!

& ερώτηση στις μαμάδες που έχουν κ άλλα παιδάκια: πως αντιμετώπισαν τα μεγαλύτερα παιδάκια σας την έλευση του μικρότερου μέλους στην οικογένεια; ζήλεψαν; και ποιος σας τα κρατούσε όταν πήγατε να γεννήσετε;

Εγω εχω κανει νορμάλ κοιλια. Κοιτα την μικρή μου απλα την ενημερωρα πως περιμενουνε νινι αλλα τι να σου πω οτι καταλαβε? 3 ειναι και απλα γελαει και χαιδευει την κοιλια μου. Αυτο. Θα δειξει στην πορεια

Με τον αντρα μου αποφασισαμε απλα να μεινει αυτος με το μωρο και την πρωτη βραδια να παρω αποκλειστική γιατι με καισαρικη θα γεννήσω. Δυστυχως δεν εχουμε καποιον να μας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για να προετοιμαστώ ψυχολογικά γιατί ούτε κ σε εμάς υπάρχει βοήθεια κ σκέπτομαι να αναλάβει εναλλάξ ο σύζυγος με την αδερφή μου, θα δω πως θα το κάνουμε! όσο για το δεύτερο σκέλος των ερωτήσεών μου, κ εγώ έχω αρχισει να τον προετοιμάζω ότι σε λίγους μήνες θα έχουμε στο σπίτι μας έναν μπέμπη που θα είναι ο αδελφός του αλλά είναι μόνο 2 κ δεν νομίζω να καταλαβαίνει ακριβώς τι του λέω...

Αγαπουλινι πως πήγε το ραντεβού με την γιατρό, επιβεβαιώθηκε ότι είναι κοριτσάκι τελικά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...