Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Κορίτσια έχω γεμίσει σπυριά σε όλο το πρόσωπο όχι με μπιμπικι σαν σπιθουρακια λες και έχω μόνιμα περίοδο το δέρμα μου εσείς έχετε βγάλει τπτ; 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια έχω γεμίσει σπυριά σε όλο το πρόσωπο όχι με μπιμπικι σαν σπιθουρακια λες και έχω μόνιμα περίοδο το δέρμα μου εσείς έχετε βγάλει τπτ; 

Εγώ μέχρι τώρα έβγαζα μεγάλα εσωτερικά που πονούσαν πολύ!! Βέβαια έπαιρνα και τα utrogestan που έχουν ως παρενέργεια την ακμή! Την τελευταία εβδομάδα έχω ηρεμήσει λίγο αλλά πάλι έχω λίγα!

ολοι λένε πως η επιδερμίδα στην εγκυμοσύνη φτιάχνει εμένα χάλασε πάντως. Χαχαχα!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Εγώ μέχρι τώρα έβγαζα μεγάλα εσωτερικά που πονούσαν πολύ!! Βέβαια έπαιρνα και τα utrogestan που έχουν ως παρενέργεια την ακμή! Την τελευταία εβδομάδα έχω ηρεμήσει λίγο αλλά πάλι έχω λίγα!

ολοι λένε πως η επιδερμίδα στην εγκυμοσύνη φτιάχνει εμένα χάλασε πάντως. Χαχαχα!!

Εγω όταν τρώω γλυκά έχω χάλια δέρμα είναι και οι ορμονες τώρα 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!

Εγώ ακόμη ταλαιπωρούμαι με κόπωση από το μεσημέρι κ μετά δεν υποφέρεται. 2 μέρες τώρα δεν έκανα εμετο αλλά σήμερα χαλια ειμαι πάλι κ πριν λίγο πάλι έκανα εμετο. Έκλεισα τις 15 εβδομάδες κ ακόμη συνεχίζει αυτό άρα πιθανόν να με πάρει κ ως το τελος ετσι! 

Από συμπληρώματα εγώ παίρνω φυλλικό, βιταμίνη D, και πολυβιταμίνες για εγκύους με ωμέγα-3. 

@boukitsa123 και εγώ γέμισα σπυράκια ειδικά κάτω από λαιμό και πάνω από το στήθος μικρα μικρα κόκκινα! Εχω κ μία ελιά σαν τον σπίλο κόκκινη κ μεγαλωσε πολύ κ σκεφτομαι να ρωτησω τη γιατρο μου τι να κάνω κ εαν πρεπει να αφαιρεθει γιατι με πονάει με κάθε άγγιγμα. Ειχα από πάντοτε κ λιπαρό δέρμα κ τώρα ειδικά με την εγκυμοσύνη ξεφύγαμε εντελώς! Δεν κρατιεται ιχνος μακιγιαζ στο προσωπο κ το μαλλί κάθε 24 ώρες θέλει λούσιμο από τη λιπαρότητα! 

πρίν από 7 λεπτά , Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και μελλοντικές μαμάδες.  Ειμαι στον 3ο μήνα (12η βδομάδα) στο πρώτο παιδάκι μου και εχω ΠΗΤ 6-2-2020. Αλλά θελω να πιστεύω ότι μέχρι τα τελη Ιανουαρίου θα έχω γεννήσει. Η γιατρός μου ειπε οτι πιθανόν να περιμενω αγοράκι αλλα την Δευτέρα εχω την αυχενική και θελω να περιμενω για σιγουριά το φύλο. Μπορείτε να μου πειτε τι πρεπει να προσέξω οταν θα κανω την αυχενική? Αποτελεσματα , ορια εξετασεων και ποιο ειναι το καλο αποτέλεσμα Αυχενικης ?Επισης πότε φάνηκε σε εσάς σίγουρα το φύλο . Υπήρξαν περιπτώσεις που σας ειπε οτι θα ήταν αγόρι και μετα άλλαξε και σας ειπε κοριτσι?

Συγνώμη για το μεγάλο σχολιο αλλα αρχισα να αγχωνομαι λιγακι. Βλέπετε 1ο παιδι και ειμαι τρελαμενη. 

Καλωσόρισες στην παρέα μας!!

Δεν χρειάζεται να ξέρεις κάτι από πριν. Να πας όσο το δυνατό πιο χαλαρή και να σκεφτεσαι ότι θα δεις το μωρακι σου πλεον ολοκληρωμένο να κουνάει χερια ποδια!! Ο γιατρός σου θα σε κατευθύνει λογικά σε όλη τη διάρκεια του υπερηχου κ θα σου λεει τι βλέπεται. Μετά θα σου βγάλει κάποια ποσοστά τα οποία θα συζητήσετε ανάλογα κ θα σου πει ο ίδιος εαν χρειαζεται να κάνεις οτιδηποτε άλλο. 

Το φύλο εμεις το μάθαμε πολύ νωρις γιατι κάναμε μη επεμβατικο προγεννητικό έλεγχο στις 10 εβδομαδες. Αλλά την περασμένη βδομάδα που πήγα στο γιατρό το ειδε κ ξεκάθαρα στον υπέρηχο (ημουν 14 κ 5 ημερών). Βολεψε βεβαια κ σταση του μωρού:-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου τι μου κάθεται? Εγώ σήμερα δεν έκανα καθόλου εμετό το πρωί, αισθανόμουν καλύτερα και έφαγα μιλάμε σαν να μην υπάρχει αύριο, τωρα το απόγευμα έκανα εμετό κανονικά αλλά η κοιλιά μου είναι πολύ πρησμένο. Από το φαγητό? Από τα utrogestan αν και εγω βαζω τρία κολπικα ,από την ορμόνες? 2σεισ έχετε η είχατε πότε φουσκομα; 9 και 2 σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Κορίτσια!! Τι κάνετε; Εγώ πήγα σήμερα 14 κ 5 στο γιατρό επιβεβαιώσαμε το φυλο, όπως μας είχαν πει με επιφύλαξη και στην αυχενική, αγοράκι. Οι αναγουλες συνεχίζουν ακάθεκτες πάντως..

  • Μου αρέσει 5

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Γεια σας Κορίτσια!! Τι κάνετε; Εγώ πήγα σήμερα 14 κ 5 στο γιατρό επιβεβαιώσαμε το φυλο, όπως μας είχαν πει με επιφύλαξη και στην αυχενική, αγοράκι. Οι αναγουλες συνεχίζουν ακάθεκτες πάντως..

Καλημέρα!! Με το καλό το αγοράκι σου !! Κ εμένα με ταλαιπωρούν οι αναγούλες κυρίως από το μεσημέρι κ μετά!

δεν μπορώ να φάω τίποτα , τρώω λίγο μεσημεριανό και μετά υποφέρω! Δεν ξέρω μέχρι ποτε θα συνεχίσει .. είμαι 13+5 σήμερα!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Γεια σας Κορίτσια!! Τι κάνετε; Εγώ πήγα σήμερα 14 κ 5 στο γιατρό επιβεβαιώσαμε το φυλο, όπως μας είχαν πει με επιφύλαξη και στην αυχενική, αγοράκι. Οι αναγουλες συνεχίζουν ακάθεκτες πάντως..

Και σε μένα αγοράκι έχει πει σχέδον σιγουρος..διατηρώ τις επιφυλάξεις μου βεβαια γιατι λαθη γινονται..σήμερα που πήγα και εγω δεν ήταν σε θεση για να το επιβεβαιώσουμε..με το καλο όταν θα ξερουμε όλες να μας φτιάξει η @boukitsa123 νέο πινακακι με το φύλο!να είμαστε όλες καλα και τα μωράκια μας επίσης!!

  • Μου αρέσει 3

askg.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2019 at 9:07 ΠΜ, boukitsa123 είπε:

Εγω την έκανα στο μαιευτήριο που γέννησα κιόλας και τα προηγούμενα παιδάκια μου έχουν ειδικό κέντρο υπερήχων και μικροβιολογικό

Κορίτσια ποιες παίρνετε συμπληρώματα; Μου έγραψε ασβέστιο και σίδηρο ο γιατρός μου αλλά μου είπε αν δεν σταματήσουν οι εμετοί να μην τα ξεκινήσω γιατί θα μου πέσουν βαριά στο στομάχι 

Εγώ μου έγραψε να πίνω καθημερινά : 1 Χάπι ασβεστίου  2 χάπια σιδήρου / φυλ. Οξέως και 2 χάπια μαγνησιο. Κλέβω στο σίδηρο γιατί μου χαλάει το έντερο και το στομάχι. Εμετούς ακόμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 + 5 σημερα...ολα τα συμπτωματα σταματησαν τη 10η εβδομαδα..επανηλθαν για λιγες μερες τη 12η...και ξαφνικα πονακια δεξια,αριστερα της κοιλιας,πανω απο τον αφαλο,κατω απο τον οφαλο,μια ατονια,μια θολουρα...και η κοιλια τουμπανο...ολα νορμαλ να υποθεσω;;


askg.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάρες!

είμαι από εχθές στην 15η εβδομάδα κ το βράδυ που ξάπλωσα στο κρεβάτι, τη στιγμή που χαλάρωνα κ πριν με πάρει ο ύπνος, χάιδευα την κοιλιά μου κ ένιωσα για κλάσματα δευτερολέπτου.. πεταλουδίτσες!!!! αχ τι υπέροχη αίσθηση!!!!! Λέτε να ήταν ιδέα μου όμως; η αλήθεια είναι πως δεν το περίμενα τόσο νωρίς - εξάλλου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη τον μικρό τον είχα νιώσει την 19η εβδομάδα.. πάντως ήταν υπέροχη έκπληξη :grin::wub::grin:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@MariaGSόλα φυσιολογικά είναι μεγαλώνει η μήτρα μας

Το στομάχι με έχει διαλύσει :(

Kαι εμένα με ενοχλεί το στομάχι ειδικά μετά το μεσημεριανό 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Kαι εμένα με ενοχλεί το στομάχι ειδικά μετά το μεσημεριανό 

Κι αυτή η αηδία για τις γεύσεις δεν λέει να φύγει...


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...