Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

On 1/8/2019 at 12:33 ΠΜ, MariaGS είπε:

Κορίτσια σήμερα για τον προγραμματισμένο υπέρηχο μετά την αυχενική και μου πήρε αίμα για Α-τεστ.. Έκανε καμία άλλη από εσάς;ήξερα ότι δεν ήταν απαραίτητη εφόσον έχεις κάνει αυχενική και papp-a..κατα τα άλλα μου επανέλαβε μετρήσεις όπως στην αυχενική και όλα καλά.. 

Δεν ειναι απαραιτητη εφοσον εχεις

κανει αυχενικη κ pappai και ηταν καλη...για την ακριβεια την εχουν καταργησει γτ βγαζει συχνα λανθασμενα αποτελεσματα(εχω κ προσωπικη εμπειρια) και εκτος αυτου δινει 60% εγκυροτητα ενω η αυχενικη με την pappai δινει 97%...αν ειναι καλη η αυχενικη μετα κανεις β επιπεδου! Λιγοι γιατροι την συστηνουν συνηθως ειναι μεγαλοι σε ηλικια κ μονο αυτη η εξεταση υπηρχε καποτε!

Με το καλο τα μωρακια σας!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν ειναι απαραιτητη εφοσον εχεις

κανει αυχενικη κ pappai και ηταν καλη...για την ακριβεια την εχουν καταργησει γτ βγαζει συχνα λανθασμενα αποτελεσματα(εχω κ προσωπικη εμπειρια) και εκτος αυτου δινει 60% εγκυροτητα ενω η αυχενικη με την pappai δινει 97%...αν ειναι καλη η αυχενικη μετα κανεις β επιπεδου! Λιγοι γιατροι την συστηνουν συνηθως ειναι μεγαλοι σε ηλικια κ μονο αυτη η εξεταση υπηρχε καποτε!

Με το καλο τα μωρακια σας!!

Αυτό ήξερα και εγώ για αυτό παραξενευτηκα.. Και δεν είναι μεγάλος σε ηλικία απλώς είναι πολύ ψείρας.. Τώρα την έκανα.. Ο Θεός βοηθός.. Η papp-a και η αυχενική ήταν  καλή αλλά λογω ηλικιας(37)μου συνέστησε να κάνω την Ariosa.. Δεν την έκανα.. Ελπίζω να μη μου βγάλει κανένα τρελό αποτέλεσμα και τρέχω 


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Αυτό ήξερα και εγώ για αυτό παραξενευτηκα.. Και δεν είναι μεγάλος σε ηλικία απλώς είναι πολύ ψείρας.. Τώρα την έκανα.. Ο Θεός βοηθός.. Η papp-a και η αυχενική ήταν  καλή αλλά λογω ηλικιας(37)μου συνέστησε να κάνω την Ariosa.. Δεν την έκανα.. Ελπίζω να μη μου βγάλει κανένα τρελό αποτέλεσμα και τρέχω 

Εμενα παντως με αριστη αυχενικη κ pappai ετων 20μ εβγαλε τρελο αποτελεσμα αλλα πριν τρεξω ζητησα επανεξεταση της εξετασης αυτης κ βγηκε αριστη!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμενα παντως με αριστη αυχενικη κ pappai ετων 20μ εβγαλε τρελο αποτελεσμα αλλα πριν τρεξω ζητησα επανεξεταση της εξετασης αυτης κ βγηκε αριστη!

Κατάλαβα.. Ευχαριστώ πολύ!!Τουλάχιστον να είμαι προετοιμασμενη για να μην αγχωθω γιατί το έχω και εύκολο...και πάλι ευχαριστώ! 


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Κατάλαβα.. Ευχαριστώ πολύ!!Τουλάχιστον να είμαι προετοιμασμενη για να μην αγχωθω γιατί το έχω και εύκολο...και πάλι ευχαριστώ! 

Ναι ναι εχε το υποψην σου! Τιποτα μην ευχαριστεις!!! Καλη συνεχεια ομορφη τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι,με.ενα γερο παιδακι!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα πήγα και είδα την μικρή σήμερα ευτυχώς ήταν καλά είχε μεγαλώσει και κουνούσε χεράκια και ποδαράκια αχ ρε κορίτσια δεν περνάει ο καιρός μου φαίνονται αιώνες αυτοί οι 5 μήνες που έμειναν... 

@Kerma2020 πως είσαι; Πως πάνε οι εμετοί;

 

Μπράβο χαίρομαι που είναι όλα καλά. Επομένως το σιγουρεψαμε το κοριτσάκι???Τα αλλά τα παιδάκια σου τι είναι?

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου. 15 και 2 ειμαι και χτες ακομα κι οντρας μου το καταλαβε απο την κοιλια μου χουρνιασε η μικρη κατω αριστερα. Η πρωτη παντα κατω δεξια μας πηγαινε αρα θα εχω 2 διαφορετικα παιδια χαχαχαχαχα (δεν τα πιστευω αλλα να χαμε να λεγαμε) χαρικα που την νιωθω γιατι καθε 3 μερες βαζω το νυομπλερ να ακουσω την καρδουλα της. Ξεχασα να σας πω πως ειχα πολυ καλη αθχενικη και Papp a. Ολα σουπερ ομορφα και ησυχα. Η μεγαλη σχεδον 3 ετων αρχησε να καταλαβαίνει και ιδιαιτερα οταν εχω συσπασεις και ποναω ολο νερο μου φερνει και με κανει καλο. Με ενθουσιαζει καθε μερα. Αντε καλο σκ και καλα μπανακια σας ευχομαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Μπράβο χαίρομαι που είναι όλα καλά. Επομένως το σιγουρεψαμε το κοριτσάκι???Τα αλλά τα παιδάκια σου τι είναι?

Έχω 1 κοριτσάκι σχεδόν 5 και 1 αγοράκι 3 ετών :)

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Έχω 1 κοριτσάκι σχεδόν 5 και 1 αγοράκι 3 ετών :)

Να σου ζήσουν αγάπη. Ευτυχώς θα έχεις και μια βοηθό.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο έμπειρες μπορείτε να περιγράψετε την αίσθηση που έχετε όταν νιώθετε το μωρό σας; Και σε ποιο σημείο το εντοπίζετε.. Τις τελευταίες 10 μέρες νιώθω κάτι σαν να περνάει κάτω από τον αφαλό σαν μια μπουρμπουληθρα αέρα στιγμιαία.. Έλεγα ότι είναι το έντερο αλλά το νιώθω στο ίδιο σημείο κάθε φορά.. Μήπως είναι νωρίς μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη; Σήμερα είμαι 17 ακριβώς


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Να σου ζήσουν αγάπη. Ευτυχώς θα έχεις και μια βοηθό.

Σε ευχαριστώ πολύ η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να την πιέσω να το παίζει μεγάλη αδερφή έτσι κι αλλιώς θα πηγαίνουν σχολείο επίσης τα νεογέννητα δεν έχουν πολύ "δουλειά" μόνο τάισμα θέλουν και άλλαγμα άντε και καμιά σταγόνα αν έχουν κολικό ή αναρρόφηση όσο μεγαλώνουν έχουν απαιτήσεις :)

 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MariaGS είπε:

Οι πιο έμπειρες μπορείτε να περιγράψετε την αίσθηση που έχετε όταν νιώθετε το μωρό σας; Και σε ποιο σημείο το εντοπίζετε.. Τις τελευταίες 10 μέρες νιώθω κάτι σαν να περνάει κάτω από τον αφαλό σαν μια μπουρμπουληθρα αέρα στιγμιαία.. Έλεγα ότι είναι το έντερο αλλά το νιώθω στο ίδιο σημείο κάθε φορά.. Μήπως είναι νωρίς μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη; Σήμερα είμαι 17 ακριβώς

Ακριβως ετσι το νιωθεις σαν αερα μεσα στην κοιλια σου οταν κογνιεται κι οταν τεντώνεται θα νιωθεις ενα περιεργο τράβηγμα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2019 at 7:21 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα πήγα και είδα την μικρή σήμερα ευτυχώς ήταν καλά είχε μεγαλώσει και κουνούσε χεράκια και ποδαράκια αχ ρε κορίτσια δεν περνάει ο καιρός μου φαίνονται αιώνες αυτοί οι 5 μήνες που έμειναν... 

@Kerma2020 πως είσαι; Πως πάνε οι εμετοί;

 

Καλύτερα.  Αραίωσαν πολύ οι εμετοί. Νιώθω πολύ καλύτερα. Και εμένα αιώνας μου φαίνεται ο καιρός που μένει. Έχω κάνει μια τεράστια κοιλιά και έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά !!!!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Kerma2020 είπε:

Καλύτερα.  Αραίωσαν πολύ οι εμετοί. Νιώθω πολύ καλύτερα. Και εμένα αιώνας μου φαίνεται ο καιρός που μένει. Έχω κάνει μια τεράστια κοιλιά και έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά !!!!!

Εγω κιλά δεν έχω βάλει και κοιλιά νορμάλ την λες αν και νομίζω τώρα μου μεγαλώνει πιο γρήγορα. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Kerma2020 είπε:

Καλύτερα.  Αραίωσαν πολύ οι εμετοί. Νιώθω πολύ καλύτερα. Και εμένα αιώνας μου φαίνεται ο καιρός που μένει. Έχω κάνει μια τεράστια κοιλιά και έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά !!!!!

Αχ και εγω ετσι. Αν και περνάει γρήγορα ο καιρός ο Ιανουάριος μου φαίνεται πολύ μακριά ακόμα. Ευτυχώς πάντως είσαι καλύτερα και να δεις που κάθε μέρα θα εισαι και πιο καλα. Πήγα σήμερα στο γιατρό και μου είπε πως περιμένω αγοράκι ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω. Η κοιλίτσα πετάχτηκε αλλά όχι πολύ και κιλά δεν έβαλα ακόμη. Όλα όμως καλά με το μωράκι μεγαλώνει φυσιολογικά. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...