Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Περίδεση τραχήλου


Recommended Posts

Καλησπερα

 

Με ενημέρωσε σήμερα ο γιατρος μου πίσω ίσως πάμε για περιδεση, θα εξαρτηθεί από την επόμενη μέτρηση 

έχει κάνει καμία σας ; Θα μπορούσατε να με ενημερώσετε για το κόστος ;

 

σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου εγω ειχα απωλεια 22 εβδ απο ανεπαρκεια τραχηλου κ επειδη δεν μ εκαναν περιδεση.Τωρα αν ολα πανε καλα θα κανω προληπρικα.Το εχω ψαξει παρα πολυ.Ειναι μεγαλγ ασφαλεια να την κανεις.Ουσιαστικα συγκρατει τον τραχηλο να μην ανοιξει προωρα.Στην κανουν με μεθη ειμαι απλη διαδικασια.Μπορει να παρεις αντιβιωση προληπτικα για αποφυγη μολυνσεων.Αναλογα με την περιπτωση θα εισαι σε μερικη ακινησια ή οχι.Πολλες κοπελες π γνωρισα πηγαν ως το τελος.με το ραμμα.Ποσωμ εβδομαδων εισαι?μπραβο στον γιατρι σου π το εντοπισε εγκαιρα γιατι δυστυχωα οι πιο πολλες βιωσαμε απωλεια απ τον τραχηλο.

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2019 at 1:27 ΠΜ, Mazo είπε:

Καλησπερα

 

Με ενημέρωσε σήμερα ο γιατρος μου πίσω ίσως πάμε για περιδεση, θα εξαρτηθεί από την επόμενη μέτρηση 

έχει κάνει καμία σας ; Θα μπορούσατε να με ενημερώσετε για το κόστος ;

 

σας ευχαριστώ 

Με ενδιαφέρει και έμενα το θέμα. Θα ήθελα να μάθω και εγώ το κόστος. Σου εύχομαι κούκλα μου να πανε όλα κατευχην ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2019 at 9:13 ΜΜ, Eleni 86 είπε:

Γεια σου εγω ειχα απωλεια 22 εβδ απο ανεπαρκεια τραχηλου κ επειδη δεν μ εκαναν περιδεση.Τωρα αν ολα πανε καλα θα κανω προληπρικα.Το εχω ψαξει παρα πολυ.Ειναι μεγαλγ ασφαλεια να την κανεις.Ουσιαστικα συγκρατει τον τραχηλο να μην ανοιξει προωρα.Στην κανουν με μεθη ειμαι απλη διαδικασια.Μπορει να παρεις αντιβιωση προληπτικα για αποφυγη μολυνσεων.Αναλογα με την περιπτωση θα εισαι σε μερικη ακινησια ή οχι.Πολλες κοπελες π γνωρισα πηγαν ως το τελος.με το ραμμα.Ποσωμ εβδομαδων εισαι?μπραβο στον γιατρι σου π το εντοπισε εγκαιρα γιατι δυστυχωα οι πιο πολλες βιωσαμε απωλεια απ τον τραχηλο.

Καλησπέρα κ σε ευχαριστώ για την απάντηση σου . Κοντεύω την 18η εβδομάδα κ ο γιατρος με έχει υπό στενή παρακολούθηση λογω ιστορικού αποβολών . Η αλήθεια είναι πως ο γιατρος μου είναι φανταστικός με τον προηγούμενο μόνο αποβολές είχα . Σου εύχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος και όλα να πάνε κατ ευχήν !!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 24/8/2019 at 9:13 ΜΜ, Eleni 86 είπε:

Γεια σου εγω ειχα απωλεια 22 εβδ απο ανεπαρκεια τραχηλου κ επειδη δεν μ εκαναν περιδεση.Τωρα αν ολα πανε καλα θα κανω προληπρικα.Το εχω ψαξει παρα πολυ.Ειναι μεγαλγ ασφαλεια να την κανεις.Ουσιαστικα συγκρατει τον τραχηλο να μην ανοιξει προωρα.Στην κανουν με μεθη ειμαι απλη διαδικασια.Μπορει να παρεις αντιβιωση προληπτικα για αποφυγη μολυνσεων.Αναλογα με την περιπτωση θα εισαι σε μερικη ακινησια ή οχι.Πολλες κοπελες π γνωρισα πηγαν ως το τελος.με το ραμμα.Ποσωμ εβδομαδων εισαι?μπραβο στον γιατρι σου π το εντοπισε εγκαιρα γιατι δυστυχωα οι πιο πολλες βιωσαμε απωλεια απ τον τραχηλο.

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΣΤΙΣ 22 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΡΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΜΕΤΡΗΣΕ ΤΡΑΧΗΛΟ 1.8 ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΡΙΟ Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΕΙΔΕ 2.5.ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΘΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΛΑ.ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ.ΕΣΕΝΑ ΑΜΕΣΩΣ ΣΟΥ ΜΕΙΩΘΗΚΕ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ? ΤΟΝ ΕΙΧΑΤΕ ΔΕΙ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, papaki85 είπε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΣΤΙΣ 22 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΡΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΜΕΤΡΗΣΕ ΤΡΑΧΗΛΟ 1.8 ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΡΙΟ Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΕΙΔΕ 2.5.ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΘΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΛΑ.ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ.ΕΣΕΝΑ ΑΜΕΣΩΣ ΣΟΥ ΜΕΙΩΘΗΚΕ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ? ΤΟΝ ΕΙΧΑΤΕ ΔΕΙ? 

Λυπαμαι κοπελα μου.Η περιδεση σε προχωρημενη εβδομαδα ειναι επικινδυνη.Ειναι ρισκο αλλα κ αν δεν την εκανες με την.αμφιβολια θα εμενες.Εμενα σε 2 βδομαδες πηγε 9 χιλιοστα με χοανη.Μην.ρο ψαχνεις πρεπει ν ειναιντσακαλι ο γιατρος για να το δει οτι ανοιγει σιγα σιγα.Επιπλεον μπορει να μην ειναι κοντος αλλα πολυ μαλακος πραγμα που δυσκολα φαινεται.Κ αυτες ειναι οι επικινδυνες βδομαδες παιρνεινβαρος το μωρο κ ανοιγει ο τραχηλος.Ποτε εγινε?

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ.ΕΧΩ ΔΥΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ 11 ΜΗΝΩΝ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΛΥΝΕΤΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΣΙΓΑ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ.ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑ.ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ.ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΣ Ν ΒΑΛΕΙΣ ΠΕΣΣΟ Η ΠΕΡΙΔΕΣΗ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εκανα κι εγω περιδεση στην 12η εβδομαδα. Τωρα ειμαι στην 21η με τραχηλο 2,1. Ειχα κανει και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη περιδεση και γεννησα 35+5 ενα υγιεστατο αγορακι. Ειναι εγχειριση ρουτινας που διαρκει 15 λεπτα. Το κοστος εξαρταται απο το νοσοκομειο...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...