Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

2 αποτυχία


Recommended Posts

Just now, Mariaia είπε:

Σας ευχαριστώ πράγματικα όλες πάρα πάρα πολύ.... Τη Δευτέρα θα δούμε πως πάει.... Αν κ από ότι διαβάζω οι περισσότερες είχα γύρω στο 140 χοριακη όσο είμαι εγώ.... Δε πείραζει θα δούμε.... Έχει ο θεός για όλους... Ούτως ή άλλως είμαι μικρή ακόμα μόνο 28... Απλώς αν κ και δεύτερη βίοχημικη θα πρέπει μάλλον να ψαχτω καλά να δούμε μήπως κ δεν είναι τελικά ένα τυχαίο γεγονός! 

Επίσης βρε κορίτσια μου να σας ρωτήσω, δε καταλαβαίνω. Τι είναι η καθυστερημένη σύλληψη? Και γιατί επηρεάζεται η χοριακη από αυτό? 

Καθυστερημενη συλληψη είναι αν για παράδειγμα έχεις ωορρηξια 14η μέρα κ απλα οταν εμεινες εγκυος έκανες τυχαία την 16η οπότε στην ουσια να μην έχεις τόση καθυστέρηση όσο νομιζεις

Βάλε ότι το ωάριο ζει κ μια μερα, δ μπορουμε να ξέρουμε ακριβώς πότε γίνεται ωορρηξια, συλληψη, εμφυτευση

Εκτος αν εκανες υπερηχο για την ωορρηξια(για φυσική συλληψη αυτά) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vikib είπε:

Καθυστερημενη συλληψη είναι αν για παράδειγμα έχεις ωορρηξια 14η μέρα κ απλα οταν εμεινες εγκυος έκανες τυχαία την 16η οπότε στην ουσια να μην έχεις τόση καθυστέρηση όσο νομιζεις

Βάλε ότι το ωάριο ζει κ μια μερα, δ μπορουμε να ξέρουμε ακριβώς πότε γίνεται ωορρηξια, συλληψη, εμφυτευση

Εκτος αν εκανες υπερηχο για την ωορρηξια(για φυσική συλληψη αυτά) 

Αααα σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Σας ευχαριστώ πράγματικα όλες πάρα πάρα πολύ.... Τη Δευτέρα θα δούμε πως πάει.... Αν κ από ότι διαβάζω οι περισσότερες είχα γύρω στο 140 χοριακη όσο είμαι εγώ.... Δε πείραζει θα δούμε.... Έχει ο θεός για όλους... Ούτως ή άλλως είμαι μικρή ακόμα μόνο 28... Απλώς αν κ και δεύτερη βίοχημικη θα πρέπει μάλλον να ψαχτω καλά να δούμε μήπως κ δεν είναι τελικά ένα τυχαίο γεγονός! 

Επίσης βρε κορίτσια μου να σας ρωτήσω, δε καταλαβαίνω. Τι είναι η καθυστερημένη σύλληψη? Και γιατί επηρεάζεται η χοριακη από αυτό? 

Μπορεί να έχεις καθυστερημένη σύλληψη και να είναι τόσο η χοριακη σου. Δηλαδή μπορεί η σύλληψη να έγινε την τελευταία γόνιμη μέρα και μέχρι να πιαστεί το έμβρυο να αργήσει. Μπορεί ημερολογιακά πχ να είσαι 5 εβδομάδων, αλλά η ηλικία κυήσεως να είναι 4 εβδομάδων.

Νομίζω έτσι είναι 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!!χθες πριν κάνω τη χοριακη το πρωί που έδειξε 58 είχα κάνει ένα τεστ που λέγεται iqτεστ εγκυμοσύνης πρόωρης ανίχνευσης αλλά βγήκε αρνητικό ... Σήμερα έκανα το self clear άλλη εταιρία δηλ 5 μέρες μετά τη σύλληψη κ καλά λέει ότι δείχνει κ βγήκε θετικό αλλά λιγο αχνό. Θα βάλω φωτογραφία να το δείτε... Είναι καλό ή κακό? Συγγνώμη αν σας ζαλίζω αλλά έχω απίστευτο άγχος κ δε θέλω να το λέω συνέχεια στον άνδρα μ κ του δημιουργώ έξτρα άγχος...φωτογραφία δε μπορώ να βάλω δεν έχει επιλογή 

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις τοοση αγωνια γτ δεν κανεις μια χοριακη σημερα να δεις αν ανεβαινει βρε κοριτσι μου? Τα τεστ εχει σημασια απο τι μοναδες ανιχνευουν αλλα κ παλι εδω εχουμε δει με χοριακη 1000+ και να κανουν τεστ για να το εχουν για ενθυμιο κ βγαινει αρνητικο μην τα εμπιστευεσαι κ πολυ!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αφου εχεις τοοση αγωνια γτ δεν κανεις μια χοριακη σημερα να δεις αν ανεβαινει βρε κοριτσι μου? Τα τεστ εχει σημασια απο τι μοναδες ανιχνευουν αλλα κ παλι εδω εχουμε δει με χοριακη 1000+ και να κανουν τεστ για να το εχουν για ενθυμιο κ βγαινει αρνητικο μην τα εμπιστευεσαι κ πολυ!!!

Eυχαριστω πολύ για την απάντηση... Πήρα τηλ κ μου είπαν θα βγουν τα αποτελέσματα ότι κ να είναι τη Δευτέρα... Που Δευτέρα θα κάνω έτσι κ αλλιώς! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Mariaia είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!χθες πριν κάνω τη χοριακη το πρωί που έδειξε 58 είχα κάνει ένα τεστ που λέγεται iqτεστ εγκυμοσύνης πρόωρης ανίχνευσης αλλά βγήκε αρνητικό ... Σήμερα έκανα το self clear άλλη εταιρία δηλ 5 μέρες μετά τη σύλληψη κ καλά λέει ότι δείχνει κ βγήκε θετικό αλλά λιγο αχνό. Θα βάλω φωτογραφία να το δείτε... Είναι καλό ή κακό? Συγγνώμη αν σας ζαλίζω αλλά έχω απίστευτο άγχος κ δε θέλω να το λέω συνέχεια στον άνδρα μ κ του δημιουργώ έξτρα άγχος...φωτογραφία δε μπορώ να βάλω δεν έχει επιλογή 

Καλημερα.Αυτα που λενε 5 μερες μετα τη συλληψη δεν τα πιστευω.Στο γιο μου ειχα εμφυτευση 5 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο(ειδα αιμα εμφυτευσης),δηλ.8 μερες μετα τη συλληψη.Αν ειχα κανει αυτο το τεστ οταν ελεγε θα εβγαινε αρνητικο.Ειναι αχνο γιατι επιασε την ορμονη(αχνο σημαινει θετικο).Λογικα καθε μερα θα ειναι πιο σκουρο αλλα δεν εχει νοημα να κανεις συνεχεια τεστ.Θα κανεις χοριακη την Δευτερα και θα δεις πως παει.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Eυχαριστω πολύ για την απάντηση... Πήρα τηλ κ μου είπαν θα βγουν τα αποτελέσματα ότι κ να είναι τη Δευτέρα... Που Δευτέρα θα κάνω έτσι κ αλλιώς! 

Κ για εμενα καλυτερα την δευτερα λιγο υπομονη κυριακη αυριο μια μερα ειναι!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ για εμενα καλυτερα την δευτερα λιγο υπομονη κυριακη αυριο μια μερα ειναι!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις και το ενδιαφέρον!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα.κοπελα μου στις 7 μέρες καθυστερης 250 χωριακη. Ή Η κουβέντα του γιατρού μου ήταν ότι μας νοιάζει η αύξηση Όχι το νούμερο.εχω εναν γιο 9 μηνών τώρα!!!!!!με το καλό σου εύχομαι!!!!!! 

Είχα και μια παλλινδρομη κύηση Πριν Αλλά την επόμενη φορά ολ α πήγαν καλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Καλησπέρα.κοπελα μου στις 7 μέρες καθυστερης 250 χωριακη. Ή Η κουβέντα του γιατρού μου ήταν ότι μας νοιάζει η αύξηση Όχι το νούμερο.εχω εναν γιο 9 μηνών τώρα!!!!!!με το καλό σου εύχομαι!!!!!! 

Είχα και μια παλλινδρομη κύηση Πριν Αλλά την επόμενη φορά ολ α πήγαν καλα

Ειναι λίγο 250 για 7 μέρες καθυστέρηση ε??? Δε τα ξερω ακριβώς ρε γαμωτο.... Είμαι άσχετη... Να χαίρεσαι το παιδακι σου γερό και καλότυχο να είναι! Μακάρι να αυξηθεί η χοριακη μου.... Αλλά κ εσύ που ξέρεις από αυτά δεν την βρίσκεις πολύ χαμηλή 2η μερα καθυστερησης 58 μόνο? 

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

Δ ξερω αν το 58ειναι χαμηλό για δυο μερες καθυστέρησης, η το 250για μια βδομαδα. Αλλα ναι υπάρχουν περιπτώσεις που ξεκίνησαν με χαμηλη χοριακη κ προχώρησε μια χαρα

Προσωπικα έκανα χοριακη με αρκετή καθυστέρηση κ είχα αρκετά μεγάλες χοριακες, γτ μαλλον έτσι λειτουργεί ο οργανισμός μου

Με βάση αυτόν τον πίνακα δ ταιριαζει το 58 σε 27-28μερες από την περίοδο κ τις μέρες που λεει από την ωορρηξια η επαφή; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Δ ξερω αν το 58ειναι χαμηλό για δυο μερες καθυστέρησης, η το 250για μια βδομαδα. Αλλα ναι υπάρχουν περιπτώσεις που ξεκίνησαν με χαμηλη χοριακη κ προχώρησε μια χαρα

Προσωπικα έκανα χοριακη με αρκετή καθυστέρηση κ είχα αρκετά μεγάλες χοριακες, γτ μαλλον έτσι λειτουργεί ο οργανισμός μου

Με βάση αυτόν τον πίνακα δ ταιριαζει το 58 σε 27-28μερες από την περίοδο κ τις μέρες που λεει από την ωορρηξια η επαφή; 

Με βάση τον πίνακα έπρεπε από ότι βλέπω να ήμουν από 100 κ πάνω.... Γιατί εγώ είχα τελευταία περίοδο 15 Αυγούστου... Και έχω κύκλο 28 πολλές φορές κ 26.αρα όταν έκανα την χοριακη χθες δηλ... Έπρεπε να είχα από 100 κ πάνω.... Γιατί ήταν τριακοστή μέρα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...