Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

2 αποτυχία


Recommended Posts

Just now, Mariaia είπε:

Ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ και για όλη την στήριξη αλήθεια σας ευχαριστώ!!!!! Μου είπε η γιατρός να πάω να με δει κ ότι θα δούμε σάκο την άλλη Δευτέρα... Ενώ τελευταία περίοδος ήταν 15 Αυγούστου... Καλέ νωρίς δεν είναι???

Ενδομητριος σακος φαινεται απο 1.500μοναδες κ πανω! Βασει της χοριακης σου κ οπως φαινεται να ανεβαινει την κυριακη θα φτασει 2000μοναδες μια χαρα σου ειπε να πας!!! Με το καλο

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariaia είπε:

Ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ και για όλη την στήριξη αλήθεια σας ευχαριστώ!!!!! Μου είπε η γιατρός να πάω να με δει κ ότι θα δούμε σάκο την άλλη Δευτέρα... Ενώ τελευταία περίοδος ήταν 15 Αυγούστου... Καλέ νωρίς δεν είναι???

Δεν νομίζω οτι ειναι νωρίς γύρω στο 1500 χοριακή φαίνεται ο σάκος και εσενα αυξάνεται πολύ οποτε καλα καλα σου ειπε αν πας..σου εύχομαι μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη....και μην αγχώνεσαι για τη βιοχημική που είχες  συνήθως είναι τυχαία γεγονοτα και δεν επηρεάζουν μελλοντικες εγκυμοσυνες εγώ ειχα μια τον Φεβρουάριο και όταν έμεινα παλι ειχα συνέχεια στο μυαλό μου οτι δε θα πάει καλά τώρα είμαι 25 εβδομάδων και περιμένω το αντράκι μου που ήταν και καθυστερημένη συλληψη διότι σύμφωνα με τη τελευταία μου περίοδο θα έπρεπε να γεννήσω Χριστούγεννα ενώ στο υπερηχογράφημα βγαίνει πιο μικρό και έχω τελική ημερομηνία 1/1/2020...749 γραμμάρια έχει φτάσει ο χοντρομπαλάς μου...:) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Δεν νομίζω οτι ειναι νωρίς γύρω στο 1500 χοριακή φαίνεται ο σάκος και εσενα αυξάνεται πολύ οποτε καλα καλα σου ειπε αν πας..σου εύχομαι μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη....και μην αγχώνεσαι για τη βιοχημική που είχες  συνήθως είναι τυχαία γεγονοτα και δεν επηρεάζουν μελλοντικες εγκυμοσυνες εγώ ειχα μια τον Φεβρουάριο και όταν έμεινα παλι ειχα συνέχεια στο μυαλό μου οτι δε θα πάει καλά τώρα είμαι 25 εβδομάδων και περιμένω το αντράκι μου που ήταν και καθυστερημένη συλληψη διότι σύμφωνα με τη τελευταία μου περίοδο θα έπρεπε να γεννήσω Χριστούγεννα ενώ στο υπερηχογράφημα βγαίνει πιο μικρό και έχω τελική ημερομηνία 1/1/2020...749 γραμμάρια έχει φτάσει ο χοντρομπαλάς μου...:) 

Αληθεια λες???? Εεε με το καλό εύχομαι με το καλό!!!!!!!!!όλα καλά να σου πηγαίνουν πάντα!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Κορίτσιαααααα πηγε 266!!!!!καλο δεν είναι??? 

Τέλεια!! !!!!!!!μια όμορφη εγκυμοσύνη να χεις.σου ΠΑ στις 7 μέρες είχα 250 και ολ α πήγαν καλά.με το καλό κοπέλα Μου!! !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γειά σας και πάλι από μένα! Σήμερα είχα πολύ λίγο ροζ αλλά πολύ λίγο ούτε καν αίμα διάφανο ροζ αλλά μόνο για ένα σκούπισμα μετά τπτ πάλι...όμως έχω πονάκια λες κ έρχεται περίοδος..  Πήρα τη γιατρό της λέω αυτά μου λέει δεν είναι κάτι αλλά ξανά κάνε χοριακη αύριο γτ λέει της Δευτέρας την περίμενα πιο ανεβασμένη... Σας θυμίζω από 60 την Παρασκευή περίπου, πήγε σε 266 ... Στεναχωρεθηκα λίγο... Λέω ωχ κατι δε πάει καλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Κορίτσια μου γειά σας και πάλι από μένα! Σήμερα είχα πολύ λίγο ροζ αλλά πολύ λίγο ούτε καν αίμα διάφανο ροζ αλλά μόνο για ένα σκούπισμα μετά τπτ πάλι...όμως έχω πονάκια λες κ έρχεται περίοδος..  Πήρα τη γιατρό της λέω αυτά μου λέει δεν είναι κάτι αλλά ξανά κάνε χοριακη αύριο γτ λέει της Δευτέρας την περίμενα πιο ανεβασμένη... Σας θυμίζω από 60 την Παρασκευή περίπου, πήγε σε 266 ... Στεναχωρεθηκα λίγο... Λέω ωχ κατι δε πάει καλα

Αχ βρε κοριτσι μου τι αγχος τραβας,κριμα...Παντως στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα πονους περιοδου μεχρι 6 βδομαδων και χοριακη απο την αρχη στα υψη.Και η χοριακη σου εμενα καλη μου φαινεται.Αν την Παρασκευη ηταν 60, τοτε Κυριακη 120 θελαμε οποτε Δευτερα 266 ειναι σουπερ.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Αχ βρε κοριτσι μου τι αγχος τραβας,κριμα...Παντως στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα πονους περιοδου μεχρι 6 βδομαδων και χοριακη απο την αρχη στα υψη.Και η χοριακη σου εμενα καλη μου φαινεται.Αν την Παρασκευη ηταν 60, τοτε Κυριακη 120 θελαμε οποτε Δευτερα 266 ειναι σουπερ.

Αυτό ακριβώς τι άγχος τραβάω... Από την Παρασκευή κοιμάμαι 3 τα ξημέρωματα ξυπνάω 6 νταν λες κ βάζω ξυπνητήρι... Καμία φορά ντρέπομαι που τα γράφω λέω άλλες κοπέλες εδώ τραβάμε πολύ μεγαλύτερο σταυρό από μένα.... Μετά όμως δεν αντέχω να μη δε γράψω γτ με βοηθήσατε πάρα πολύ το σκ εσείς όλες.... Στο μεταξύ διαβάζω συνέχεια για την προγεστερόνη η οποία δεν ξέρω τι είναι όμως από ότι καταλαβαίνω πολλοί γιατροί ζητάνε να γίνει Οπότε μήπως αύριο που θα κάνω τη χοριακή να κάνω και μία προγεστερόνη? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Αυτό ακριβώς τι άγχος τραβάω... Από την Παρασκευή κοιμάμαι 3 τα ξημέρωματα ξυπνάω 6 νταν λες κ βάζω ξυπνητήρι... Καμία φορά ντρέπομαι που τα γράφω λέω άλλες κοπέλες εδώ τραβάμε πολύ μεγαλύτερο σταυρό από μένα.... Μετά όμως δεν αντέχω να μη δε γράψω γτ με βοηθήσατε πάρα πολύ το σκ εσείς όλες.... Στο μεταξύ διαβάζω συνέχεια για την προγεστερόνη η οποία δεν ξέρω τι είναι όμως από ότι καταλαβαίνω πολλοί γιατροί ζητάνε να γίνει Οπότε μήπως αύριο που θα κάνω τη χοριακή να κάνω και μία προγεστερόνη? 

Τι να σου πω,προσωπικα δεν εκανα ποτε.Η γιατρος σου δεν την ζητησε αλλα αν θες κανε.

Γιαυτο ειναι το φορουμ ,να συζηταμε οτι μας απασχολει με ατομα που καταλαβαινουν.Πραγματικα ευχομαι να εχεις μια σουπερ χοριακη αυριο και καλη προγεστερονη ,αν κανεις,κι ολα να πανε καλα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Ούτε εμένα μου ζήτησε η γιατρός αλλά όπως είμαι δε κρατιέμαι... Θα σας ξανά γράψω αύριο τα νέα... Ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ.... 

Αν δεν σου ζητησε να μην κανεισ..

Θα δειξει η χοριακη απο μονη τησ..δεν χρειαζεται..οιμπερισσοτερεσ απο.μασ δεν καναμε ποτε..κ εγω ειχα κ θεματα..

Προγεστερονη ειναι.κ τα ουτροτζεσταν που παιρνεισ..τα δινουν συνηθωσ τουσ πρωτουσ μηνεσ για να ενισχυσουν την εηκυμοσυνη..εγω τα επαιρνα κ στισ 2 ηιατι ειχα λιγα καφε..αλλα ολα καλα..

Τα πονακια.περιοδου που νιωθεισ δεν σημαινει πωσ θα αδιαθετησεισ κιολασ..τα συμπτωματα τησ εγκυμοσυνησ ειναι.ιδια.κ.με.τησ περιοδου..κ.εγω τα ιδια ειχα.σ αυτην την εγκυμοσυνη

.πηγα κ πηρα κ σερβιετεσ γιατι.νομιζα θα αδιαθετησω..αλλα.περιοδοσ δεν ηρθε ποτε ...ευχομαι.ολα να πανε καλα

..

Κ εγω αυπνιεσ εχω..αχ...

Στειλε μασ την φουσκωμενη χορκακη σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια... Πήγα για τη χοριακη κ τώρα περιμένω.... 5 η ώρα θα βγουν μέχρι να βγουν πάλι θα είμαι ζόμπι... Τι δύσκολη η αναμονή ρε παιδια για αυτήν την χοριακη?? Τι ψυχοφθορο που είναι.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Καλημέρα κοριτσια... Πήγα για τη χοριακη κ τώρα περιμένω.... 5 η ώρα θα βγουν μέχρι να βγουν πάλι θα είμαι ζόμπι... Τι δύσκολη η αναμονή ρε παιδια για αυτήν την χοριακη?? Τι ψυχοφθορο που είναι.... 

Ποποοπο πολύ ώρα αναμονή...εμένα μέχρι τη μια βγαζει τα αποτελέσματα!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Ποποοπο πολύ ώρα αναμονή...εμένα μέχρι τη μια βγαζει τα αποτελέσματα!!!

Άστα!!!! Άμα το ήξερα ότι αυτή αργεί τόσο θα πήγαινα άλλου... Αλλά αφού έκανα την πρώτη εκεί αναγκαστικά τώρα έπρεπε να ξανά πάω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Άστα!!!! Άμα το ήξερα ότι αυτή αργεί τόσο θα πήγαινα άλλου... Αλλά αφού έκανα την πρώτη εκεί αναγκαστικά τώρα έπρεπε να ξανά πάω 

Ναι σωστά έτσι είναι, εκεί που ξεκινάς πρέπει να κάνεις και τις επαναληπτικές!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...