Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Άσχημη ψυχολογία στην εγκυμοσύνη


Myrainbow

Recommended Posts

Just now, Εlen32 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.εκλεισα ραντεβού την Δευτέρα στην ψυχίατρο μου να την δω από κοντά και την τριτη έχω την αυχενική διαφάνεια.αν δεν μου σαλεψει μέχρι τότε...θα τηλεφωνήσω και στην υποστήριξη μπας και κρατηθώ λίγο.

Μπράβο Εlen32! Τώρα που πήρες την κατάσταση στα χέρια σου, θα πάνε όλα καλά!

Γράψε μας τα νέα σου! Περιμένουμε 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλημερα σας. Μετά από ένα ακόμα ανυπόφορο βράδυ γεμάτο κλάματα και απελπισία, βρήκα το φόρουμ σας ψάχνοντας συμπαράσταση και συμβουλές. Εγώ μετά από 2 χρόνια αποτυχημένων προσπαθειών με τον άντρα μου οδηγηθήκαμε σε εξωσωματικη και η οποία πέτυχε με την πρώτη και μάλιστα με διδυμακια. Κοντεύω τον 4ο μήνα αλλά από τότε που έμεινα έγκυος είμαι χάλια ψυχολογικά. Μέσα στην κατάθλιψη όλη μέρα, μέσα στα κλάματα όλα σχεδόν τα βράδια, νεύρα πολλά στους δικούς μου και ένα σωρό σκέψεις και προβλήματα να τριγυρνάνε στο μυαλό μου. Σκέφτομαι-φοβάμαι και τη γέννα που θα είναι με καισαρική. Έχω και κακοήθεια στο θυρεοειδή που το ανακάλυψα 4 εβδομάδων και πρέπει να κάνω και εκεί επέμβαση όταν με το καλό γεννήσω. Το λέω σχεδόν παντού ότι δεν είμαι καλά και μου λένε οι ορμόνες. Μα δεν αντέχω άλλο. Δεν νιώθω καμία χαρά. Καμία ευτυχία. Ίσα ίσα που σκέφτομαι ότι αν είμαι έτσι τώρα τι θα κάνω όταν γεννήσω και έρθει καμιά επιλόχειος κατάθλιψη?! Έχω κλειστεί και στο σπίτι γιατί δεν έχω αντισώματα για την ερυθρά και η μαία μου απαγόρευσε κάθε επαφή με παιδιά ή με κόσμο. Πότε θα περάσει όλο αυτό?! Δεν αντέχω άλλο... :(

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Πάτυ είπε:

Καλημερα σας. Μετά από ένα ακόμα ανυπόφορο βράδυ γεμάτο κλάματα και απελπισία, βρήκα το φόρουμ σας ψάχνοντας συμπαράσταση και συμβουλές. Εγώ μετά από 2 χρόνια αποτυχημένων προσπαθειών με τον άντρα μου οδηγηθήκαμε σε εξωσωματικη και η οποία πέτυχε με την πρώτη και μάλιστα με διδυμακια. Κοντεύω τον 4ο μήνα αλλά από τότε που έμεινα έγκυος είμαι χάλια ψυχολογικά. Μέσα στην κατάθλιψη όλη μέρα, μέσα στα κλάματα όλα σχεδόν τα βράδια, νεύρα πολλά στους δικούς μου και ένα σωρό σκέψεις και προβλήματα να τριγυρνάνε στο μυαλό μου. Σκέφτομαι-φοβάμαι και τη γέννα που θα είναι με καισαρική. Έχω και κακοήθεια στο θυρεοειδή που το ανακάλυψα 4 εβδομάδων και πρέπει να κάνω και εκεί επέμβαση όταν με το καλό γεννήσω. Το λέω σχεδόν παντού ότι δεν είμαι καλά και μου λένε οι ορμόνες. Μα δεν αντέχω άλλο. Δεν νιώθω καμία χαρά. Καμία ευτυχία. Ίσα ίσα που σκέφτομαι ότι αν είμαι έτσι τώρα τι θα κάνω όταν γεννήσω και έρθει καμιά επιλόχειος κατάθλιψη?! Έχω κλειστεί και στο σπίτι γιατί δεν έχω αντισώματα για την ερυθρά και η μαία μου απαγόρευσε κάθε επαφή με παιδιά ή με κόσμο. Πότε θα περάσει όλο αυτό?! Δεν αντέχω άλλο... :(

Καλημέρα σου!!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και ειδικά με την ευκολία που σου έδωσε η επιτυχία από την πρώτη φορά. Στενάχωρο πολύ που αισθάνεσαι άσχημα, αλλά δώσε χρόνο στον εαυτό σου να δεχτεί τη νέα κατάσταση. Δεν σημαίνει ότι μόλις μείνεις έγκυος όλες πετάμε σε ροζ και μπλε συννεφάκια. Οι ορμόνες αυτόν τον καιρό έχουν χτυπήσει κόκκινο. Και μάλιστα δεδομένης και της κακοήθειας λογικό να σκέφτεσαι πολλά και να μην μπορείς να ηρεμήσεις. Τι σκέφτεσαι και δεν αισθάνεσαι χαρούμενη; Τι προβλήματα τριγυρνάνε στο μυαλό σου. Με την καισαρική θα το δουλέψεις με τους μήνες με τον εαυτό σου και θα το αποδεχτείς. Και εγώ είμαι φοβιτσιάρα με τα χειρουργεία και τους γιατρούς αλλά στη σκέψη ότι το μπεμπάκι δεν θα ζοριστεί μια χαρά αποδέχομαι την ενδεχόμενη περίπτωσή της. Ένα παραπάνω δύσκολο όταν σου απαγορεύουν τις εξόδους. Εγώ για άλλους λόγους πέρασα όλο το καλοκαίρι ξάπλα. Μου στοίχισε, γιατί μου αρέσουν οι βόλτες, η θάλασσα και γενικά το καλοκαίρι. Αλλά περνούσα την ημέρα μου πιο χαλαρά, διάβαζα, κοιμόμουν, έβλεπα ταινίες και με αρκετές δυσκολίες πέρασε ο καιρός και σηκώθηκα. Να μπαίνεις να μας μιλάς και να μας λες τις σκέψεις σου και ελπίζω να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε. Μιλήσέ μας για εσένα. 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα κορίτσια! Ειμαι καινουργια στο φόρουμ και δεν ξέρω αν γραφω στην σωστή θεματικη! Θα ηθελα την γνωμη σας! Περσι ειχα παλλινδρομη κυηση. Τωρα ειμαι παλι εγκυος 8 βδομαδων εχουμε ακουσει κανονικα καρδια αλλα απο χθες αισθανομαι οτι εχουν υποχωρησει τα συμπτωματα. Για παραδειγμα το στηθος ποναει ελαχιστα ενω τις προηγουμενες μερες υπεφερα! Εχει τυχει σε καποια αλλη; Απλα φοβαμαι μην ξαναζησω την ιδια κατασταση με περσι! 

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2020 at 10:37 ΠΜ, Πάτυ είπε:

Καλημερα σας. Μετά από ένα ακόμα ανυπόφορο βράδυ γεμάτο κλάματα και απελπισία, βρήκα το φόρουμ σας ψάχνοντας συμπαράσταση και συμβουλές. Εγώ μετά από 2 χρόνια αποτυχημένων προσπαθειών με τον άντρα μου οδηγηθήκαμε σε εξωσωματικη και η οποία πέτυχε με την πρώτη και μάλιστα με διδυμακια. Κοντεύω τον 4ο μήνα αλλά από τότε που έμεινα έγκυος είμαι χάλια ψυχολογικά. Μέσα στην κατάθλιψη όλη μέρα, μέσα στα κλάματα όλα σχεδόν τα βράδια, νεύρα πολλά στους δικούς μου και ένα σωρό σκέψεις και προβλήματα να τριγυρνάνε στο μυαλό μου. Σκέφτομαι-φοβάμαι και τη γέννα που θα είναι με καισαρική. Έχω και κακοήθεια στο θυρεοειδή που το ανακάλυψα 4 εβδομάδων και πρέπει να κάνω και εκεί επέμβαση όταν με το καλό γεννήσω. Το λέω σχεδόν παντού ότι δεν είμαι καλά και μου λένε οι ορμόνες. Μα δεν αντέχω άλλο. Δεν νιώθω καμία χαρά. Καμία ευτυχία. Ίσα ίσα που σκέφτομαι ότι αν είμαι έτσι τώρα τι θα κάνω όταν γεννήσω και έρθει καμιά επιλόχειος κατάθλιψη?! Έχω κλειστεί και στο σπίτι γιατί δεν έχω αντισώματα για την ερυθρά και η μαία μου απαγόρευσε κάθε επαφή με παιδιά ή με κόσμο. Πότε θα περάσει όλο αυτό?! Δεν αντέχω άλλο... :(

Παρε ενα τηλεφωνο στην Φαναρετη , νομιζω θα σε βοηθήσουν. Το κλείσιμο στο σπίτι σίγουρα δεν θα σου κανει καλο, αλλα σκέψου τι ειναι προτεραιότητα για σένα αυτην την στιγμή.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Παρε ενα τηλεφωνο στην Φαναρετη , νομιζω θα σε βοηθήσουν. Το κλείσιμο στο σπίτι σίγουρα δεν θα σου κανει καλο, αλλα σκέψου τι ειναι προτεραιότητα για σένα αυτην την στιγμή.

Καλέ το κορίτσι λογικά θα έχει γεννήσει τώρα...:D

πρίν από 4 λεπτά , Areti07 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ειμαι καινουργια στο φόρουμ και δεν ξέρω αν γραφω στην σωστή θεματικη! Θα ηθελα την γνωμη σας! Περσι ειχα παλλινδρομη κυηση. Τωρα ειμαι παλι εγκυος 8 βδομαδων εχουμε ακουσει κανονικα καρδια αλλα απο χθες αισθανομαι οτι εχουν υποχωρησει τα συμπτωματα. Για παραδειγμα το στηθος ποναει ελαχιστα ενω τις προηγουμενες μερες υπεφερα! Εχει τυχει σε καποια αλλη; Απλα φοβαμαι μην ξαναζησω την ιδια κατασταση με περσι! 

Τα συμπτώματα δεν είναι κάθε βδομάδα τα ίδια... απολαύσε την εγκυμοσύνη σου και όλα θα είναι καλά...θα το διαπιστώσεις στον επόμενο υπερηχο

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

 

Τα συμπτώματα δεν είναι κάθε βδομάδα τα ίδια... απολαύσε την εγκυμοσύνη σου και όλα θα είναι καλά...θα το διαπιστώσεις στον επόμενο υπερηχο

Σ'ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες! Μάκαρι να ειναι όλα καλα γιατι τρομάζω και μόνο στην σκέψη να περάσω ξανα την ιδια κατάσταση και να χάσω ενα παιδάκι! Γι αυτο και αγχώνομαι πολύ και ψάχνομαι συνεχώς....!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Areti07 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες! Μάκαρι να ειναι όλα καλα γιατι τρομάζω και μόνο στην σκέψη να περάσω ξανα την ιδια κατάσταση και να χάσω ενα παιδάκι! Γι αυτο και αγχώνομαι πολύ και ψάχνομαι συνεχώς....!

Λογικές οι ανησυχίες σου. Και εγώ τα ίδια θα σκεφτόμουν. Χάιδευε κοιλίτσα και προχωράμε βήμα βήμα.:wub:

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Areti07 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ειμαι καινουργια στο φόρουμ και δεν ξέρω αν γραφω στην σωστή θεματικη! Θα ηθελα την γνωμη σας! Περσι ειχα παλλινδρομη κυηση. Τωρα ειμαι παλι εγκυος 8 βδομαδων εχουμε ακουσει κανονικα καρδια αλλα απο χθες αισθανομαι οτι εχουν υποχωρησει τα συμπτωματα. Για παραδειγμα το στηθος ποναει ελαχιστα ενω τις προηγουμενες μερες υπεφερα! Εχει τυχει σε καποια αλλη; Απλα φοβαμαι μην ξαναζησω την ιδια κατασταση με περσι! 

γεια σου areti. το στήθος μια έτσι μια γιουβέτσι πάντα.καμιά φορά όταν αλλάζω σουτιέν ή όταν δεν φοράω υποχωρεί πάρα πολύ ο πόνος κ το πρίξιμο. επίσης μετά από μπάνιο το αισθάνομαι πολύ λιγότερο.κ τα πρωινά συνήθως είναι σχεδόν φυσιολογικό. γενικά από συζητήσεις εδώ μέσα όλες αυτήν την ανησυχία έχουμε κ όλες συνέχεια τα βυζιά μας χουφτώνουμε. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Areti07 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες! Μάκαρι να ειναι όλα καλα γιατι τρομάζω και μόνο στην σκέψη να περάσω ξανα την ιδια κατάσταση και να χάσω ενα παιδάκι! Γι αυτο και αγχώνομαι πολύ και ψάχνομαι συνεχώς....!

Καλημέρα.Με το καλό τομωρακι σου .Μετά από 4 εγκυμοσύνες θα σου πω ότι το στήθος δενειναι ενδυκτικο σύμπτωμα πως πάει η εγκυμοσύνη.Πρηζεται και ξεπρηζεται σε όλη τη διάρκεια της μέχρι να γεννήσεις ,άλλες φορές πονάει άλλες όχι.Ειναι λογικό όμως μετά από μια απώλεια να αγχώνεσαι.Το ζησα και ξέρω.Ολα θα είναι καλά .Αν ανησυχείς μιλά με το γιατρό σου

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...